Къде замразихте стволови клетки на бебето си и защо?

  • 32 429
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Според мен наи-логичната пречина е че нямат необходимото разрешително отАгенцията по трансплантация.Затова пловдивска частна клиника-Селена е глобена 100000лв.затова че е работила с такава фирма за замразяване на стволови клетки без договор.

# 46
  • Мнения: 114
@enni360, Банката, заради която бяха глобени в Селена, е СмартСелс, която никога до момента не е фигурирала в регистрите на ИАТ.
Малинов имат разрешително, Криосейв също, все пак не са от вчера нито едните, нито другите.
Криосейв изкупиха българското си представителство преди близо година, но надлежно са си подновили документите.

@tonche, сигурна ли си, че от Малинов са ти казали, че не е проблем да работят без договор?! Ние сме им клиенти, аз съм в София и тук раждах, но преди около месец се обаждах да ги питам за моя близка от малък град, точно по повод на това дали могат да работят с въпросната болница. Обясниха ми, че договор нямат сключен, защото до момента не е имало желаещи от там, но предложиха два варианта - да сключат договор с болницата преди раждането, или да извикат аг-то, което ще води раждането, на обучение за процедурата и с него да сключат договор за самото вземане - това било също възможен вариант, позволен от Агенцията по трансплантации. Не са ми казвали, че могат да работят без договор, напротив, изрично ме предупредиха, че без договор с болницата по закон не може техен екип да извърши процедурата, но предложиха да предприемат стъпки за сключване - все пак до раждането оставаше (уж) достатъчно време (в крайна сметка нещата се стекоха другояче, за щастие с щастлив край). Може би си попаднала на някого, който не е дообяснил добре - останала съм с впечатлението, че са стриктни - за всеки случай ако искаш да си спокойна, че всичко е законно, звънни пак и изрично ги питай като как точно смятат да решат липсата на договор.

(От това, което пишеш, оставам с впечатлението, че по-скоро на Криосейв не им се занимава за едно раждане - и с твоите клетки и без тях все ще си бъдат най-големите  в Европа.)
Леко и безпроблемно раждане и здраво бебе пожелавам! Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 26
Предстои ми раждане (декември). Взели сме решение да замразим стволови клетки, въпросът е КЪДЕ? тук много мами са споделили за различните банки. Чудя се в момента между Малинов и Биохеленика. Може ли някой да сподели впечатления от Биохеленика, все пак са на пазара повече от година  newsm78 много ще съм благодарна  Hug

# 48
  • Мнения: 24
Малинов или Биохеленика? Та вие на най-ненадеждните сте се спрели...аз се замислям за Future Health,не знам...

# 49
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Здравейте, още ми е раничко и нямам нито информация, нито мнение, но живот и здраве ... темата ме интересува Simple Smile Записвам се, за да ви следя. Успех на всички!!

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 26
Мда, това е обезпокоително. Аз след няколкомесечно проучване реших да е малинов. Най-малкото защото е в БГ!!! Именно посредничеството при ВСИЧКИ други фирми не ми вдъхва доверие. Договор се подписва реално с един посредник (чиято коректност не се знае каква е нито дали ще съществува след месец) и след това години наред нямаш реално договорни отношения със страната, която "се е задължила" да пази клетките. Надявам се да съм направила правилния избор  Praynig

# 52
  • Мнения: 2
Терминът ми е декември, със съпруга ми направихме първата вноска към Крио сейв за замразяване на стволови клетки + пъпна връв! Дадоха ни една голяма кутия, която трябва да взема с мен като започне раждането. Избрахме европейска фирма, а не българска, защото съм безкрайно разочарована от всичко наше българско - услуги, храна, здравеопазване...! Не ме разбирайте погрешно - изключителен патриот съм, но докато никакви закони не действат на нашата територия, предпочетохме да изберем европейска лицензирана фирма с доказана практика!

# 53
  • Мнения: 24
Аз се спрях на МЦ Афродита, Future Health Technologies, след много мислене, лутане, питане....и все натам ме отвеждаха всички мои проучвания. Пък и имат офис в моя град- Пловдив. Вярвам, че съм направила правилен избор- все пак говорим за децата ми!

# 54
  • Мнения: 1 782
А някой замразявал ли е в тази фирма: http://www.cells4life.bg/
Предлагат ми там да си замразя, дали е добре?  newsm78

# 55
  • UK
  • Мнения: 600
А някой замразявал ли е в тази фирма: http://www.cells4life.bg/
Предлагат ми там да си замразя, дали е добре?  newsm78

И мен ми е интересно да чуя мнения за тази банка. newsm78

# 56
  • UK
  • Мнения: 600
Никой ли няма повече инфо за CELLS4LIFE newsm78
Сигурни ли са. Защото условията им са едни от най-добрите!?

Някой замразявал ли е там?! newsm78

# 57
  • Мнения: 1
Никой ли няма повече инфо за CELLS4LIFE newsm78
Сигурни ли са. Защото условията им са едни от най-добрите!?

Някой замразявал ли е там?! newsm78

тези не съм ги 4увала........ние се доверихме на cryo save.......преди 4 години беше 3000лв.сега е 4400

# 58
  • Мнения: 3 200
Аз също имах желание, но цената е 5000 лв. Не е зле да го знаете, аз не можах да си го позволя. Щом е толкова важно, не разбирам защо не се поема от здравната каса.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 291
Не е толкова важно и затова няма как здравната каса да го покрие. Все още всичко е пожелателно и в сферата на фантастиката. По здравна каса може да се възползваш от дарените стволови клетки от други жени. Там може и да дариш твоите.

Всички доволни тук са всъщност доволни от клиниките, реагирали навреме да вземат стволовите клетки и да ги замразят. Няма такива, които да са се възползвали вече от тях и да са спасили живота на собственото си дете.

Общи условия

Активация на акаунт