Отговори
# 60
  • Мнения: 9 814
и аз се чудя какъв е смисъла да се пере отделно като бебето ще е по цял ден с нас...

Ами зависи според мен преди всичко цветът на дрехите /детските като цяло при нас в по-светлата гама, а нашите тъмни/ и това дали се носят у дома или навън.
Не бих изпрала гащите на голямата и бодито на малката с чорапите на баща им, с които се потил във фитнеса.
Чаршафите и тениските, с които спим пера с детските и бебешки дрехи.
Но дрехите, с които ходим навън отделно от тези на бебето. Откакто малката проходи горните й дрехи /якета, блузи, панталони/ пера според цвета с нашите и на сестра й дрехите.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Може би до 2 г.

# 62
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ами зависи според мен преди всичко цветът на дрехите /детските като цяло при нас в по-светлата гама, а нашите тъмни/ и това дали се носят у дома или навън.
Не бих изпрала гащите на голямата и бодито на малката с чорапите на баща им, с които се потил във фитнеса.
А защо? Нали затова се перат, не стоят смесени мръсни, че после мръсни да ги облечеш на бебето?

Аз пера заедно почти от самото начало. Дрехите деля на светли цветни и тъмни цветни; силно замърсени тъмни (като мъжки работни) се перат самостоятелно.
Пера с Фрош, който изпира добре и не прави проблеми на бебето.
Детски съдове почнах да мия отскоро, като захраних, къде със сапун, къде с веро, много не се втелясвам, гледам само да изплакна по-старателно и така.

# 63
  • Мнения: 1 701
Спрях да пера отделно много рано. Може би след третия месец, когато установих, че отлежавайки в коша за пране, бодитата просто омаляваха. Събирах по цяла седмица количество горе-долу за една пералня. Ние нямаме силно замърсени и работни дрехи.
От днес съм решила пък и да спра да гладя!  Mr. Green
Ще гладя само горните дрешки, както гладя нашите, но бельо, чаршафи -не. Горещо ми е да стоя по един час на ден над ютията!  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 61
Някъде до годинка,доколкото си спомням. Blush

# 65
  • Мнения: 133
До кьм годинката перях отделно нейните дрешки с бебешки прах,а препарат за сьдове никога не сьм ползвала.Но иначе продьлжавам да гладя усиленоооо... ooooh!

# 66
  • Мнения: 4 615
Никога не съм мила с бебешки препарат  съдовете. Дрешките пера отделно от нашите с бебешки прах. Не мисля скоро да променям това.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Пера отделно детските дрехи от нашите. Ползвам  Персил сензитив, защото са със суха кожа децата, не ми се рискува да го сменя  да не им навлека проблеми.
Специален препарат за съдовете им не съм ползвала, до 1г и нещо не съм ги мила в съдомиялната

# 68
  • Мнения: 989
Каката до около шестия месец я перях отделно, къпах с бебешки сапун, гладих и т.н.

На малкото човече след третия месец започнах да му пера дрешките с нашите, спрях да гладя абсолютно всичко. След шестия месец спрях да преварявам водата и започнах да му мия съдовете с обикновен препарат. Единствено го къпя и мажа с детска козметика, както и каката.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 508
До 1 годинка. Започнах и да пера дрехите заедно, колкото и ужасяващо да ми се струваше... Иначе Бочко за съдовете продължавам да използвам, защото другите препарати за съдове миришат много силно и после водата му например има вкус на веро! Sick

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 11:17 от autumnsphere

# 70
  • София
  • Мнения: 1 535
Бебешкия препарат за съдове - за кратко, докато свърши опаковката.
Дрешките му все още пера отделно с бебешки прах. Май до 3г ще откараме така  Thinking

# 71
  • Мнения: 1 691
Не помня докога прах дрешките отделно newsm78 може би до 6-7 месеца, после взех да ги пускам с безобидни неща като нашите чаршафи например. Бебешки прах за пране - до около година и половина може би. После всичко в кюпа и в една пералня, само сортирам по цветове.
Бебешки препарат за съдове не съм ползвала никога.

# 72
  • Мнения: 399
Все още пера детските дрешки отделно с бебешки прах и мия съдовете им с Бочко.Гладя всичко различно от чорапи!  Laughing

# 73
  • Мнения: 2 447
Препарат-специален за съдовете-никога не съм ползвала.
Прах бебешки- до годинката
Отделно пране- и към момента

# 74
  • Мнения: 1 427
На една позната мъжът и кръшнал и може би никога нямаше да се разбере, ако тя не беше изпрала заедно бебешките дрешки с неговите дрехи  ooooh! Представете си какъв срам бра като заведе бебето на лекар и се оказа с трипер !!! Тръгнаха да се развеждат после.

Общи условия

Активация на акаунт