Отговори
# 75
  • Мнения: 71
На една позната мъжът и кръшнал и може би никога нямаше да се разбере, ако тя не беше изпрала заедно бебешките дрешки с неговите дрехи  ooooh! Представете си какъв срам бра като заведе бебето на лекар и се оказа с трипер !!! Тръгнаха да се развеждат после.
Дано да се шегуваш! Дрехите на баткото перях отделно до 10-та му година (навик, пък и пералнята работи ежедневно). Сега продължавам с отделното пране на дрешките на номер 2 - въобще не ми е проблем, а спестява евентуални здравословни такива. Гладя всичко (изключвам нашето спално бельо, хавлии и чорапи). От бебешки прах преминахме на Персил сензитив след 2-та година.

# 76
  • Мнения: 1 427
не се шегувам разбира се! никога не се знае, затова пране само отделно, освен ако не се глади всичко.

# 77
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дрехите й пера отделно (2,4 год.).
Праха е от общия.
Съдовете - също.

# 78
  • Мнения: 1 475
Вкъщи всичко се пере разделно, не само дрехите на детето, но и отделно моите от дрехите на мъжа Mr. Green! С бебешки прах пера, и отделно със сапун пера някои бебешки дрешки, гладенето започнах от време на време да го пропускам и използвам все още Бочко за бебешките посуда, но се е случвало да ги мия и с веро! Peace

# 79
  • Мнения: 2 829
Трипер може да се предава само при полов акт или заразена майка да го предаде на новороденото си при раждане.
Заразяване чрез дрехи е невъзможно. Моля внимавайте какво пишете.

# 80
  • Мнения: 801
Нито бебешки прах има на пазара, а прането разделям само на бяло и цветно. Гащите ни и без това са за ръчно.
Не съм чувала от други нации да делят бебешкото, обикновено ме питат защо.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 395
Прането докато ми свърши препарата - към 7мия месец. След 2-3 месец миех шишетата с нашия си препарат, просто изплаквах с вряла вода. Опитай да изпереш една дрешка с вашите и ако няма никакви показатели да е проблем - пери си с вашите. Или просто пери всички дрехи с бебешкия и не ги разделяй (е без парцалите и бельото де) Mr. Green

# 82
  • Мнения: 1 427
Трипер може да се предава само при полов акт или заразена майка да го предаде на новороденото си при раждане.
Заразяване чрез дрехи е невъзможно. Моля внимавайте какво пишете.
сигурна ли си?  Wink
http://www.teenproblem.net/school/s/1238.html
"Инфекцията може да се предаде при анален хетеро- и хомосексуален полов контакт, както и чрез замърсени пръсти. Извънполовото заразяване става по индиректен път чрез различни предмети: бельо, изтривалки, гърненца, столове и други. Малки момиченца се заразяват при спане в едно легло с болни от гонорея, както и в детски заведения, където може да възникне и гонорейна епидемия."

много от вирусите и бактериите не загиват при температура по ниска от 60-70 градуса, ако се пере на ниска Т и не се глади болестотворните микроорганизми остават. същото се отнася и за гъбичките.
не случайно дрехите на заразно болни се изваряват.

# 83
  • Мнения: 114
При първото детенце делях дрешките до годинка, сега също пера бебешките отделно с бебешка прах, така съм си решила, а съдовете на бебка ги мия с английския препарат Suncare.

# 84
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Бебешки препарат за съдове не съм използвала никога.
Дрехите пера отделно от нашите, така ще е и занапред. Бебешки прах - не знам докога. Може би ще продължа с него, защото ми харесва  Laughing Ползвам Сано Максима  Peace Гладя всички негови дрехи и ще продължавам да го правя.

# 85
  • Мнения: 2 829
E.L., прочетох линка, който си дала, намерих и източника откъдето е копиран. Но освен там никъде другаде не пише че трипер се предава чрез дрехи. Напротив, пише че бактериата може да живее извън тялото на човека само няколко минути и то само на влажна повърхност. Пише че се предава само по полов път и от майка на новородено при раждането. Пише че заради тази инфекция се мажат очите на всички бебета с антибиотик и че ако бебе или малко дете има гонорея на ануса, гениталиите или устата най-вероятно става дума за секцуално малтретиране. Но сега ми стана интересно, ще помоля двама приятели лекари да ми дадат мнение и пак ще пиша.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 335
Пера бебешките дрехи заедно с нашите. В началото започнах с течен Фрош, уж по-еко да е, ала-бала, но след като купих дрешките за 3-6 месеца и сравних бялото с тези за 1-3 месеца (което беше пожълтяло чувствително) спрях този препарат и минах на друг течен, пак за възрастни.
Съдовете му също се мият заедно с нашите директно в миялната Simple Smile

Между другото на това, че на някои препарати пише "бебе" далеч не означава, че са толкова безвредни, колкото очаква потребителя, когато плаща за тях.
Виж тази публикация: http://www.blizodobebeto.com/2008/05/14/chasatnamama/

# 87
  • Мнения: 215
Никога не съм ползвала бебешки прах и никога не съм прала отделно прането.
И от самото раждане си ползвам омекотител и калгонит

# 88
  • Мнения: 142
Аз все още пера дрешките отделно и с бебешки прах! Препарата за съдовете е общ!

# 89
  • Мнения: 3 294
Все още ползвам бебешки препарат за съдове , смятам и така да е занапред .
Все още пера дрехите му отделно от нашите с бебешки прах , така ще е и занапред .
Все още гладя неговите дрехи , защото естетически не стоят добре неизгладени  Peace

Общи условия

Активация на акаунт