Мартенските ни хлапета, фръцкат малките дупета!!!

  • 27 965
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 263
Мама бебчо, честито ви море! Супер, че сте попаднали на готин комплекс и всичко др. ! Да пийнеш  едно коктейлче така на тераската докато си гледаш моренцето и за нас Wink
Таня Р, честит прощапулник на Бибка! И аз съм хващала Мария да ме ревнува, като се занимавам с други, по- малки деца- гледа изпод вежди и започва да ме дърпа да се махам от детето.
Животинче ,оф, много мъчно за Тошко и за теб! И лятото дойде- пак се носите с разни болежки! Дано тази е последна за сезона, поне!!! Между другото и аз сега трябва да капя капки на Мария в очите и  ще съм ти съпричастна в зОра по тази манипулация...
Зеленко, ами по градинки ходим ние. Взимам я понякога и без количка до разни дестинации на 10-20 мин път.

Бухта, кога ще правим среща?! Вторник, сряда, четвъртък...?

# 46
  • Мнения: 2 495
Щях да пиша още неща, но забравих... Rolling Eyes
Прави ми впечатление, че доста деца вече са се научили да се катерят...е ми Радо като може би най-голямо дете от всички останали още незнае...Не че нещо се тревожа, напротив-от една страна се радвам че все още не се е научил, че тогава голямо гледане ще падне, но се чудя дали е нормално... newsm78
Тия дни съм решила да махам килимите вкъщи-в хола и кухнята и да почвам да го държа по слипчета, когато сме вкъщи.Едно, че искам да махам памперса(разбира се, не на всяка цена) и друго, да му е свободно на дупето.Засега откарваме по 3-4 памперса на ден, а така може и да стигна до 2-3. Wink.Направи ми впечатление че пишка на 30 мин.Онзи ден така го хванах.След като се наспа следобяд се изпишка в гърнето, след това яде, пи вода и след точно 30 мин го изпишках пак.Като му кажа"има ли пиш", много е смешен-гледа да си надолу чурката и си държи ръката там. LaughingЕдна позната майка наскоро сподели че откарват по 8 памперса на ден, а момчето й е колкото Радослав, та се чудя аз ли нещо не съм добре или тя?! #Crazy Едно време как са ни учили да не се напишкваме, и хем тогава е нямало памперси, а пелени, майка ми и други жени са ми разпрявали, че към годинка, годинка и нещо сме си казвали(е "казвали", образно казано, явно са намирали някакъв начин да ни "хващат"), а сега при нас ни се струва мисия невъзможна....ей тва ми е интересно... Whistling

# 47
  • Мнения: 660
Тони, как обезопасихте терасата? Ако може и снимки  Blush
Ние сме със стъкла на парапетите и ми е много мътно, колко е безопасно. Но за мое щастие, за сега дребния само се подава през вратата и хвърля разни дребни неща отвън и иска някой да му ги връща. Голяма забава пада. Но почти няма мераци да излиза на балкона. Което мен естествено въобще не ме успокоява, защото не е ясно до кога ще трае този респект към балкона.

Ето тук е преди, а тук и тук е сега. Сложихме просто по-плътна мрежа, която закрепихме за съществуващия парапет. Тук ако сложим нещо повече ще ни санкционират, защото не е позволено да се изменя фасадата на сградата. Имахме проблем със сателитната чиния на Булсатком, защото беше качена 30 см. по-високо от тази и беше бяла, т.е. не подхожда на общия вид. Embarassed
Дано Тошко се оправи скоро! Hug

Танче, направо ме замисли... ама аз още не съм се отказала от второ фъстъче де... Wink

Нинче, и Рая нещо не си иска гърнето след като се върнахме от София, а бяхме стигнали до 2 памперса на ден... но пък и аз не я насилвам...ще му дойде пак реда си мисля...  Peace

# 48
  • Мнения: 2 495
Тони, добре е станало. Peace Радо е нон-стоп с мен на терасата-заедно "простираме", храним папагала, когато пуша цигара.Редовно бърка из саксиите на баба си, вади си щипки, а бе интересно му е... Laughing Само като види, че се отваря вратата на терасата и веднага търчи ухилен.Иначе е висока, така че засега нямам никакви опасения.
Охх, стига толкова за днес, че досадих... Blush

# 49
  • Мнения: 645
Здравейте мацки.

Слънце благодаря Hug

За говоренето и развитието си говорехте. Бодливка напълно разбирам за какво говориш. Аз пак съм се притеснила за развитието на Яна, но не дали детето се развива добре, не. Притеснявам се че аз не и осигурявам необходима среда и не я уча достатъчно. Смятам че ощетявам детето си. То няма приятели, няма среда. Целия и живот се върти около чуждото ежедневие и нужди. Когато батко и е на училище се опитвам да и осигуря поне спокоен сън и топла храна в спокойна обстановка. Непрекъснато и се налага да яде, спи  и тн.  на вън, но не за да може да си играе, не, просто пак някой има работа и тя трябва да се съобразява. Намерих групи, където се събират деца и майки, но трябва да се плаща и то не малко, а не е сега момента. Ох ядосана съм на себе си и на околните, че не давам всичко необходимо за нормално развитие на детето си. Обикновено ме питат дали не съм лишила голямото си дете от внимание, но реално не голямото, а малкото лиших Confused

Иначе пи нас всичко е наред. Боян отново е на училище, та си отдъхнах днес малко. Още не знаем къде ще ходим на почивка, както и дали ще ходим. Много близки приятели ни предложиха да отидем на тяхната вила на Албена, но още се чудим. Да си призная искам да си почина, ако се върнем в Бг ще трябва да се обикаля родата, все ще се намери работа която само нас чака и тн.

А забравих да се похваля че най накрая леглото на Боян е сглобено (на Яна и е криво че не може да му се мята на матрака) и вчера си купихме нова прахосмукачка. А и ми цъфна мака, огромен и много красив. Само дето какъвто съм градинар сигурно ще ги уморя Rolling Eyes

Елвинг ти преди много време пита дали Боян го боли като е толкова разтегателен, не не го боли, нищо му няма за сега, просто може да седне във всевъзможни пози както и да се огъва като гумен.

Още много имам да пиша но ще бягам да взема Боян (трябва пак да я будя Confused)

# 50
  • Варна
  • Мнения: 38
Хм, я да видя какво съм запомнила от четенето...... Thinking Mr. Green
Животинче, бързо да оздравявате! Ние вече изкрахме един конюнктивит покрай последната хрема, но не мога да ти дам кой знае колко мъдър съвет. Няма начин да накараш детето доброволно да стои, докто му капеш кпки в очите, така че тормоз му е майката (един го стиска да не мърда, друг разпъва очето и капе).
Танче, когато детето е чуждо, приемаш нещата по по-различен начин. Аз лично преди да родя Симона си мислех, че всичко съм забравила по отношение на бебегледането, защото дори не знаех как да хвана правилно чуждо детенце, но като си родих свое, изведнъж всичко си припомних и имах инстинкт как да се държа с него (друг е въпросът, че изведнъж се оказа по-трудно да се оправям с каката Mr. Green). Мисълта ми е, че не бива да се плашиш заради гледането на чуждо дете, защото ако си е твое, някак си отговорността е по-друга и е по-лесно. Не че те навивам, де Mr. Green
Шу, аз пък определено ощетявам каката и се чувствам не по-малко гузна, така че не си сама Hug
С гърнето сме много назаднали, така че няма да се изказвам. Mr. Green
Браво на всички работещи и още по-голямо браво на всички почиващи край морето! Чакам да се обадите, като дойдете до "нашето" море Mr. Green Лека вечер! Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 1
Животинче, така ще е още известно време, пък после няма да повярваш какво здраво дете ще имаш. Знаеш си- щеш не щеш минаваш през болестите. Давай му някакви имуностимулатори в почивките, витамини, туй-онуй...
Шу, на Яна сега и трябваш основно ти, така че от нищо не си я лишила. После ще има нужда от друго.
Еля, чак 300 лв.... Няма сватба да правиш. Simple Smile
С гърнето моят човек има особени отношения. Понякога си казва "пиш-ш-ш-ш" и наистина като го сложиш пишка или ака. Друг път блъфира. Вчера пък го сложихме, не щя да седи, стана и две минути по-късно най-спокойно се изака на килима в детската стая. А сутринта като чу, че говорим за гърне, се направи на разсеян и се запъти към кухнята, за да се изака в пампера. Голяма е маймуна!
 Снощи баща му ми каза, докато го къпеше:
 - Мисля тази вечер да не му мия главата.
 Е, познайте след колко секунди човекът легна в коритото с главата назад, за да си намокри косата. Laughing

# 52
  • Мнения: 276
  Ели, зависи какво кръщене искате да правите. Ако ще каните повече гости и над 300 лв може да е, но пък едни наши познати си направиха само с кръстниците, така че, ваше решение.

# 53
  • Мнения: 361
  Ели, зависи какво кръщене искате да правите. Ако ще каните повече гости и над 300 лв може да е, но пък едни наши познати си направиха само с кръстниците, така че, ваше решение.
Аз, тати, мама ми, 2ма вуйчовци, 1 дядо, другата баба и 1 чичо, кума и кумата- 10 х 30лв куверт- 300лв, още 40-50 в църквата и 50лв за подарък на кумата и ето ги едни 400лв.
А само с кръсниците не върви, знает родата каква е.

Аз да се похваля, че най- ситне ни дойде столчето за колата (снимки утре) и Елия е на 7то небе от щастие.

Хайде от мен  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 5 764
Ние сме с ангина  Crazy Tired , дано само не е скарлатинозна  Praynig (стрептококова демек Blush)
Животинче, бързо да се оправяте!  Hug
Шу, при нас ощетените се менкат  Crazy Confused Един път "страда" Алекс, друг път - баткото не получава нужното внимание. Няма какво да се лъжем, с две деца е така  Sad
За кръщенето - и ние оправихме горе-долу толкова  Crazy
Нинче, за катеренето не мисля, че имаш повод за притеснение.  Peace За гърнето - и ние сме доникъде, а бройката на памперсите не я знам даже  Embarassed
Ох, да ходя да лягам, че не се знае колко часа ще спя, за изминалото денонощие имам 4ч сън  Tired

# 55
  • Костинброд
  • Мнения: 107
Добро утро.Здравейте и от нас в новата тема.
Слънце-  bouquet
Elwing-дано се разминете без стрептококови истории.Бързо оздравяване на малчо.
Животинче-и вие бързо оздравявайте.
От мен толкова засега,че изчезвам.
Хубав и усмихнат ден на всички. 

# 56
  • София
  • Мнения: 1
 Нашето кръщене (на Илийката, де) го направихме на вилата и не помня с колко точно пари, ама определено бяха по-малко от 300 лв. хем бяхме тринадесет души мои хора, родителите на таткото, кръстниците- 4 души и една приятелка с децата и мъжа и. Когато съм си празнувала рожден ден в заведение, съм поръчвала няколко плата и всеки си поръчва пиенето и пак излиза по-евтино. В крайна сметка целта е да се кръсти детето, а не да се напухаме на корем. Laughing На мен дори тези трапези ми идват в повече. Предпочитам като отида на гости на някого да не се тъпчем, за да може да си приказваме и да се веселим по-ефективно.
 Елвинг, като бяхме в болницата една мама ми препоръча горещо рецепта за лечение на гнойна ангина, ама според мен и за всякаква ангина ще стане- сварен и намачкан белтък от яйце с една чаена лъжичка пудра захар се увива на врата с компрес. Мамата твърди, че е използвана многократно и винаги ефективно.

# 57
  • София
  • Мнения: 263
На кръщенето на Мария се черпихме вкъщи с бира и солети грубо казано. Просто държах да си я кръстим и това беше единствения вариант. Бяхме само кръстниците и сестра ми. Не че не съм искала и други хора да каня и да правя "сватба", но...това е положението. Aз , обаче бях си навила на пръста че искам украса и фотограф- така че всеки сам си преценя на кое да заложи Peace
Нинче, поздравления за датата, която сте избрали! Май ще трябва да си я резервирате бая от рано, че в този ден знам, че е лудница за кръщенета.
Елуинг  Hug
Шу недей така! Щом си знаеш, че оставяте заниманията с Яна за след като си свършите работата, значи със сигурност се стремиш да не е така. Но такъв е днешния живот, а с 2 деца не мога да си представя!
Животинче, наистина това капане в очите е тотално невъзможно! Аз й изливах като е със затворени очи и после леко дърпах горния клепач за да влезе все нещо. Е получи се- разшириха й се зенниците.
Докторката каза че на есен или на пролет ще слагаме очила, че има разлика в диоптрите 1 диоптър- което не е много но не е и хич.
Тони, отдавна се каня да те питам за тениската на АЦ/ДЦ на РАя от тук ли я купихте? Честита ти кошница за пикник- тя е от тези със стъклените чашки, сигурно- и аз искам такава!

# 58
  • София
  • Мнения: 459
Благодаря ви момичета, за милите думи!  Hug

Окич, много добро решение! Току що го изпробвах и наистина стана номера. Благодаря за идеята!

Ние тази нощ имахме "интересно" занимание  Crazy
Дребния се събуди в 12ч от кашлица, обаче явно и нещо се стресна, щото му удари един рев... цял час. Първо се опитвахме да го успокоим без да го разбуждаме много, обаче после осъзнахме, че той всъщност спи още, та го събудихме напълно. За голямо изумление си поиска да яде !? Изяде една каша и малко след това заспа. Направо ме изуми.
Хубавото е, че от вчера следобед не е вдигал Т, а днес изглежда много свежо. Дано този път му мине по-бързо  Praynig

Elwing. дано и при вас мине по-леко  Hug

Маймунке, абе уж знам, че е така, ама като го гледам детето, ми е мъчно за него. Но пък все още упорито отбивам атаките, че боледува само заради яслата.

Ох, работата ме зове Simple Smile Лек ден на всички.

# 59
  • Мнения: 660
На кръщенето на Мария се черпихме вкъщи с бира и солети грубо казано. Просто държах да си я кръстим и това беше единствения вариант. Бяхме само кръстниците и сестра ми. Не че не съм искала и други хора да каня и да правя "сватба", но...това е положението. Aз , обаче бях си навила на пръста че искам украса и фотограф- така че всеки сам си преценя на кое да заложи Peace
Тони, отдавна се каня да те питам за тениската на АЦ/ДЦ на РАя от тук ли я купихте? Честита ти кошница за пикник- тя е от тези със стъклените чашки, сигурно- и аз искам такава!

Абсолютно подкрепям това изказване! Нашата кръщенка беше само с родителите и кръстниците, а почерпката беше у нашите - те поеха тези разходи. Wink

Тениската на ДС и от един магазин на Раковска, в началото: след като излезеш от подлеза на НДК /по маршрута на тролеите/ от ляво се намира. Една приятелка ги купува от там тениските на Рая и предишната и тази. Уф дано ме разбра, ама не знам точния адрес. А скоро стана дума за тези тениски във фейсбук - говорихме с ТаняТ и Зеленкото каза, че в "На тъмно" също имало тениски за бебоци. Peace

Elwing, дано се разминете леко. Hug

Ели, честито ви столче!

Тази сутрин тук преваля, та не сме излизали, но следобед ще се разходим повечко.

Общи условия

Активация на акаунт