Мартенските ни хлапета, фръцкат малките дупета!!!

  • 27 980
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 276
 Ей, мама бебчо, не така, завидях ти за моренцето! Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 5 295
Зеленкото- какво значи "да ходят" newsm78

Идеи събирам всякакви. Тук нямаме кой знае какви алтернативи, та вече се чудя всеки ден къде да се врем  Rolling Eyes
Площадките са в много лошо състояние (където въобще ги има) - знам, че и в София е така на много места, ама като се сетя за новите в Западния парк, за тази до СитиЦентърСофия, за тези в парка Заимов, за Слончето в Борисовата - приревава ми се... ето нещо, от което съм лишила детето...
Има паркче в града - супер прашно, много счупени стъкла, тревата там не е косена - не знам защо, наскоро сложиха рампи за колела и скейтборди... та фучат едни младежи...
Ботев парк е на 5 км. и пътят е дооста разбит, но си е алтернатива, макар и не за всеки ден.
Ако вали, имаме на разположение 1 (едно)заведение, в което не се пуши - мъничка сладкарничка...
По "реката" (главната - има изрисувана част от Дунава) е приблизително добре сутрин. С следобед не става - едно заведение дъни силно чалга и огласява целия площад. Същото заведение има люлки и две от проклетите играчки с пускане на монети от 1 лев (хитро разпръснати и на други стратегически места из градчето), както и малък пясъчник... та сутрин като се мине оттам пада рев за жирафчето...

Не съм мислила, че ще ми е трудно да открия сравнително равно място без коли и без "дразнители" наоколо Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте момичета Simple Smile

Хайде и аз в новата темичка... май започва вече да си мирише на моренце в нея... Много се радвам и пожелавам на всички чудни пясъчно слънчеви мигове.

Честито на всички с хубави поводи напоследък, че и аз малко ги пропуснах...

Аз да се похваля, че днес най-сетне направихме прощъпулник на Бибата. И за моя гордост заедно с татето омесихме чудна питка с много любов. А Бибата, след много подканване от наша страна и след като подкрепи стабилно с питка, се реши все пак да ни угоди и да си вземе нещо от адски неатрактивните за нея предмети.... та си взе топката за голф (за спортист и по-конкретно желанието на татко й да е първата жена пилот във Формула 1 - това го повтаря откакто се е родила), която обаче след бурните възгласи тутакси остави обратно на мястото й... Та после след още порция приканване взе пастата за зъби и това беше всичко, не пожела повече да ги разглежда и избира. Та не знам дали ще си имаме зъболекар, понеже веднага дойде при мен и искаше да ми маже лицето с пастата - явно в нейните представи това е било крем за лице.... Здраве да е. Важното е, че си мина от реда, че наистина доста го отлагах.

Иначе днес си изпратихме бабата (свекърва ми) - та имахме на гости и дядо и чичо и кандидат леля... Та се чувствам доста поизморена. Та, седмицата мина бързо и разнообразно, макар че се грижех за две деца - нашата баба продължава да се държи като на гости (демек, ако не й приготвя и сложа и вдигна след това може и да не яде, например...) Както и да е. Хубавото е, че поотметнах някои задачки, както и се видяхме с приятели и ходихме на театър... Лошото е, че се вкарах и аз в разни мисли и тежки емоции покрай търсене на верен ход за близкото бъдеще - ясла, работа, детегледачка... Но съм сигурна, че ще го измислим, а ако имам нужда от стиснати палци, да знаете че ще си ги прося Blush

По обсъжданите теми - Бибата не е от най-общителните. Но със сигурност е доста по-добре отколкото беше преди... В началото ми беше много странна, защото за мен беше направо бебе темерутче - не се усмихваше, нито се смееше, а само свъсваше сериозно вежди. После минахме и през периода на "искам само мама" - най-осезателен след морето, когато не даваше на никой да я вземе от мен. Но в началото на тази година рязко се промени - стана едно лъчезарно и закачливо дете, но не бих казала, че е от най-любвеобвилните, особено към непознати. И определено има симпатии и предпочитания към хората - не знам на какъв принцип си ги определя, но е факт. Според мен е нормално.

Хайде стига толкова, че нещо се отплеснах.

Лека нощ и слънчева нова седмица с приятни разходки желая на всички

ПП. И по повод разходките и аз бих се присъединила към разходчица в Борисовата градина - вчера бяхме там и с удоволствие бих повторила, а и компания ще се заформи  Hug

# 33
  • Мнения: 1 187
Привет в новата тема!Аз все я търся по средата (този,който я е пуснал) и гледам слънце,слънце ама нямааа  Sunglasses )

Много нови неща,нови работи и поводи за празнуване-да са ви честити!   bouquet

Аз вече съм на вълна моренце!Днес целия ден бяхме с мъж и децата на пазар и подготовка.Във ВВ има много симпатични сандалки и за момиченца и за момченца.Взехме на Ади едни на Капчица(с видок и твърд форт,без пръсти отпред,но отворенки,малко дрешки за двете и едни готини лигавници(уж на ВВ,ама после на касовата видях,че за два лигавника съм дала 10лв.и ме хвана яд! ooooh!) Минахме и през ХИТ Младост(много ми хареса паркчето с кафето пред общината  Heart Eyes).Там в маг.Бокал има много сладурски джапанки като за нашите мъници,с животинки и с ластик отзад,тип чехли-не дето минават м/у пръстите,и са по 6.50.
В Кауфланд има магазин за 1 Евро(аз поне не знаех че има и там),та да кажа че има сладурски дънкови неща на Name it за 10лв! Shocked Купих на Дари една пола.Сега съм в процес на търсене на лятна количка(до 5-6кг) в продавалника,трябва ми само за морето и в продавалника се намират дори за 30-40лв.и може би от там ще взема.


mama_bebcho
интресен ми е разказа ти за първите ви впечатления от морето и пясъка!Пак добре,че Митето е стоял мирен на пясъка.Няма да забравя,като бяхме на море за сефте с Дарина (тогава на 1г.9м.) как до нас имаше едно момченце с месец по-голямо(стана ми интересно и затова питах майката) та той абсолютно и по всякакъв начин отказваше да стъпи дори на пясъка,изпадаше в истерия! Бяха му надули празен басейн,с надеждата поне там да седи и да играе-ама нещя туй дете.Така си прекара тази жена с него на шезлонга всичките дни,мъжа и само ходеше и носеше кафета и сандвичи и я сменяше да влезе за 5 мин.да се топне във водата.Та след като го видях и много се впечатлих колко са различни децата и как възприемат различията в които са поставени,се кръстя с две ръце да не ми се случи с Ади и на мен.Ама каквото-такова,какво може да се направи.. Rolling Eyes

Четох по-назад ли беше,или в старата тема за думичките на тази възраст.Май съм станала абсолютен непукист по отношение сравняване на развитието на Ади,щото нито чета разни представителни заключения,нито съм се сетила да броя колко и какво знае.А няма да си кривя душата,с Дарина покрай другите майки в парка и аз прихванах от общата амбиция да следя за тези неща, и дори бях стигнала до момент,в който съм се замисляла аджеба моето дете развива ли се нормално,като слушам всеки ден какви "подвизи" извършват наборчетата му! ooooh! Stop А дали е било така всъщност,мога само да гадая-всяка майка иска детето и да е напредничаво,но понякога постиженията граничеха с абсурдни възможности и бяха като изсмукани от пръстите!Това го казвам за тези мами с първо дете,които се притесняват за дечковците си,"тормозени" от подобни умения на техните връстници! Whistling

И като потвърждение на думите ми ще кажа,че едва днес и взех на Ади шише със сламка,и то защото от скоро започна да си държи хубаво нейното(без дръжки и доста по-голямо) с което пие АМ.Също така онзи ден за първи път и дадох сок!Абе въобще не съм същата,както когато Дари растеше,тогава исках да изпреварвам уменията на дедето и може би (пак казвам) в следствие на ежедневните разговори с другите майки на тема кой е по-по-най, подсъзнателно или пък не,съм се съмнявала в способностите на щерка ми-пълна глупост!Е,сега мога да кажа че съм малко по-умна! Mr. Green

оки4,и от мен един глас за Рьомер,въпреки че имам наблюдения само за по-горната грпа(такъв взехме мин.год.за Дари).


Айде лека,отивам малко на визитация и във ФБ! Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 5 792
Аз минах през ФБ и да кажа - Стаси, евала!   bouquet Там не писах, но тук ще го направя - изглеждаш страхотно  Peace
ТаняР, честита ви спортистка!  Hug Ние още се мотаем  ooooh!  Blush , само Алекс ли е без професия още  Crazy
Мама-бебчо, завидяхме ти всички май  Simple Smile
А накрая да се "похваля", че днес Александър ме опроверга и рева за мен на един детски рожден ден. Даже и тортата не можах да опитам  Crazy  Crossing Arms Вашите деца вече са минали този период, но при нас явно започва  Rolling Eyes

# 35
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен в новата тема! Слънце, благодаря!  Hug

Честито на всички с поводи за радост и  празнуване, на почиващите и работещите на нова работа!

За всички, които се притесняват за уменията на децата си: всички деца са различни и така и трябва да бъде! Моите, че са сестри, коренно се различават - голямата проговори рано, проходи на 1 годин и 1 седмица, но се страхуваше да се катери сама, да се люлее на люлка и да се пързаля на пързалка. Малката още не говори, едва днес се отпусна да ходи сама, но затова пък от 10-ия месец се опитва да се храни и облича сама, катери се без чужда помощ, люлее се с удоволствие и сама се качва по пързалката и ако не я хвана навреме ще се хвърли и сама да се пързаля.  Hug

# 36
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да се запиша в новата темичка и да ви пожелая прекрасен слънчев ден. Тук е 32 градуса вече, ще бягаме към София скоро Confused

# 37
  • Мнения: 276
Аз минах през ФБ и да кажа - Стаси, евала!   bouquet Там не писах, но тук ще го направя - изглеждаш страхотно  Peace


Ооо, много благодаря.  Embarassed

Моето пък диване Кали иска да е нон стоп навън. Вътре не търпи и 5 минути. Добре че сега съм при нашите и се редуваме,  че аз нямам сили по цял ден да обикалям градинките с нея. Само като спи мирясва, иначе си взима обувките, носи ми ги и ми дава зор да я извеждам. Ако случайно времето е лошо и аз откажа, се почва реееев. Whistling

# 38
  • Мнения: 660
Добро утро и от нас!

Срамота - още не съм дочела тази тема....ама тук времето беше прекрасно 2 дни и не сме се спрели в къщи... Е, с изключение на събота до обяд когато изчистихме с мъж ми къщата и обезопасихме терасата - та няма такава радост от страна на Рая.  Laughing Ходи си сама, без някой да я преследва и да я държи далеч от парапета.
Играха с баща и на топка и голяма радост беше. Вече ще мога да си простирам прането без да имам очи и на гърба и още един чифт ръце. Grinning

Вчера ходихме до един парк наблизо... Тук има подобни паркове за спорт, разходка и пикник и беше много приятно, но ни заваля един лек дъждец, та ни отказа от по-дълга разходка, но си беше разнообразие за нас. Някоя от другите недели ще отидем на пикник и разходка - най-накрая си купих прекрасна кошница за пикник, та ще я пробваме съвсем скоро. Wink Рая много неглижирано я бях облякла с бял панталон, та това се оказа ОГРОМНА грешка, защото алеите са си разчистени, но "настилката" си е пръст и много шишарки по тях, та тя като започна да тича и естествено падна 2 пъти и белия панталон стана...кафяв. Надявам се да се изпере, ама да видим.

Сега отивам да прочета назад, пък ще редактирам после...
Хубав ден от нас! Hug

Я, да допълня тук нещичко....

Честито на всички с поводи - само добре да се чувстват от нова работа, прически, на рожденни дни и т.н. Hug

За общителността - Рая е много общителна, ако трябва да се закача и да и се обръща внимание - мисли си, че света ТРЯБВА да се върти около нея..., но някой иска ли да я гушне и надава такъв вой, че... ooooh! ooooh! ooooh! Та изобщо не се притеснявам, че някой може да я "вземе" без мое знание.

Сега спокойно отивам да си изпия кафето. Mr. Green

Последна редакция: пн, 07 юни 2010, 15:25 от Tony_st

# 39
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен в новата тема!
Слънце, благодаря!  bouquet
После ще ви пиша, че Стела заспа и сядам да поработя  ooooh!
Хубав ден на всичкии!!!

# 40
  • София
  • Мнения: 459
Тони, как обезопасихте терасата? Ако може и снимки  Blush
Ние сме със стъкла на парапетите и ми е много мътно, колко е безопасно. Но за мое щастие, за сега дребния само се подава през вратата и хвърля разни дребни неща отвън и иска някой да му ги връща. Голяма забава пада. Но почти няма мераци да излиза на балкона. Което мен естествено въобще не ме успокоява, защото не е ясно до кога ще трае този респект към балкона.

Иначе ние достигнахме поредните висоти на боледуването  Cry
ПИСНА МИ! (Извинете за истеричните крясъци).
Освен червеното гърло и зеленикавите сополи, едното му око вчера секретираше доста, а тази сутрин така се беше подуло, че той едва виждаше. Изписаха ни капки, обаче за мен това е най-невъзможната манипулация - да слагаш капки в очите на малко дете. Приемам съвети всякакви   ooooh!
Иначе да похваля един доктор в детското спешно на Окръжна болница - много внимателен и с невероятен подход към детето.

Ох, хайде аз ще поработя, докато дребния спи, че после ще ми е по-трудно.

Честито на всички с поводи от тези дни!   bouquet

# 41
  • Мнения: 2 495
Привет и от мен в новата тема  Hug
Честито на всички с поводи, изчетох ви, но няма да изброявам имена, да не пропусна някого! Blush Животинче, прегръдка от мен, да не би да е конюктивит? newsm78
При нас нищо интересно, затова не съм се включвала скоро.Бяхме си на село събота и неделя и на Радо много му хареса-тичаше из двора, късаше цветя и се радваше на комшийските кучета. HugОт 2-3 дни е с хрема, но предпочитам това, отколкото да има Т. TiredПрсъкам в нослето едни хомеопатични капки, дано да се оправи.
Благородно ви завиждам за морето! EmbarassedЕй сега като ходих за кухнята, даже се бях размечтала....ако въобще отидем тая година, то ще е за 2 дни в Бургас на гости на братовчедите на мъжа ми.А така ми се иска да останем повече....Ама нали сме криза, пари няма... #Cussing outА и другото е че искам да правим кръщене на Радо...от няколко дни врънкам тая идея на мъжа ми(той пък трябва да врънка баща си  Mr. Green) и така...дано да имам успех!Замислила съм на 15 август на Богородица да направим кръщенето, стискайте палци.Като е християнче, повече ще му върви в живота! Peace
Ами това, отивам сега да се опъна на спалнята, до скоро!  bouquet

# 42
  • Мнения: 361
Здравейте и от нас!

Животинче-  Hug
Нинче- и аз врънкам за кращене от миналата година. Едно 300лв ще си отидат само за почерпката. Надявам се да смогнем и ние. Аз исках да е 20 юли на имения и ден, но ще чакаме свеки да си дойде от Англия пак. Здрава да е. И аз се надявам като я кръстим да нямаме вече проишествия.
За морето- хич не ми се говори. Както изглежда Италия отпада, защото нашите приятели няма да смогнат с парите (не че ние имаме излишни  Rolling Eyes), и май ще идем за 4-5 дни на нашето и то чак септември.

Хайде от мен   bouquet

# 43
  • Мнения: 6
Айде да се разпиша и аз да мога да ви следя и да пиша от време на време.
Слънце- мерси за темата.
Е толкова за сега, че имам доста работа за вършене.
Слънчев и спокоен ден на всички Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 4
Хайде привет и от мен Simple Smile

Да се разпиша и аз докато Бибата спинка. И да се похваля, че вчера пропуснах, че снощи открих две нови зъбчета в устата на девойката  Laughing Ама според мен беше крайно време, а и имаше сериозни признаци - такова гризане и плюнчене падаше.... Та много се зарадвах, защото от началото на март си седим с 6 зъбета, но сега вече са 8, а може и повече да да... newsm78 Пак ще я проверявам - то при нас става на игра, иначе не дава да поглеждам или да бъркам

А сутринта ми беше интересно, нищо че си пропуснахме разходката. Една приятелка ми остави за час да погледам малкото им момченце - на няма и 3 месеца. Лелееее, ами аз всичко съм забравила - той уж е едро бебе - почти 6 кг вече, ама един лекичък и гуменичък ми се видя - душица сладка. Та се гушкахме, че не му се нравеше да лежи, докато не се предаде и заспа сладинко. А наш'та кака Биба такъв рев му дръпна... И го буташе и искаше да го свали от кошницата му... Яка ревност му удари, особено пък като проплакваше и му обръщах специално внимание да го успокоявам. Голям купон, но успях да овладея ситуацията. Та се замислих какво ли би било да си имаме едно наше такова фъстъче. Че как да е за час и нещо се справих, ама по цели дни....Хайде нова ми тема за размисъл

Хайде май се събуди девойката. Хубав ден и приятни следобедни разходки  Hug

Общи условия

Активация на акаунт