Защо се прави преглед за разкритие?

  • 23 092
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 691
еднакака, не мисля, че има начин да го избегнеш, но както е писала Dendri, можеш да отидеш в пълно разкритие и така ще ги изненадаш доста.  Laughing Позанвам жени, които са се разхождали пред болницата и са влезли с напъни. Не е толкова сложно, но си иска предварителна нагласа.
Иначе разбирам защо не искаш прегледи Wink
Дори и да не успееш да избегнеш прегледа за разкритие, мога да те уверя, че с пълно разкритие това изобщо не се усеща Laughing Аз така отидох с 10 см, докторката се облещи и дори не успя да ми причини никаква болка Peace

# 76
  • Мнения: 616
Искам да го избегна защото след такъв преглед започнах да кървя при това много. Това и бе оправданието да ме нарежат.

# 77
  • София
  • Мнения: 351
в понеделник (бях в средата на 36 гс) бях на преглед; доки ми направи и вагинален преглед; изобщо не съм се дърпала; на нея й имам пълно доверие, а и изобщо не ми минава през акъла да й давам акъл  newsm78
резултат: "отлична шийка на матката", скъсена, изгладена, омекнала, с 1 см разкритие; аз лично не усетих никаква болка или дискомфорт, пък явно ме е прегледала за разкритие  newsm78

всъщност 1 см какво представлява? това не е ли нормалното състояние на шийката по време на бременността? или вече е почнала да се разтваря по мъничко?

# 78
  • Мнения: 1 572
всъщност 1 см какво представлява? това не е ли нормалното състояние на шийката по време на бременността? или вече е почнала да се разтваря по мъничко?
Мисля, че не е задължително да си с този см разкритие.
Аз получих 1см разкритие след контракции от 7ч. сутринта до 1ч през нощта. Вероятно е различно при всяка жена.

# 79
  • София
  • Мнения: 44 133
ако не си раждала, никак не е "нормалното състояние на шийката по време на бременността", но и не е и притеснително в никой случай, като гледам си си в 9 месец вече така или иначе...

# 80
  • София
  • Мнения: 12 554
Нормалното състояние на шийката е плътно затворена.

# 81
  • Мнения: 6 274
Нормалното състояние на шийката е плътно затворена.

Ако не си раждала обаче.
Ако ти е за повече от втори път Mr. Green, съвсем нормално си е в 9- я месец да имаш 1см. разкритие.
 Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 351
е, не съм раждала
значи организмът започва да се подготвя....

но и не е и притеснително в никой случай, като гледам си си в 9 месец вече така или иначе...

честно казано, сигурно точно, защото ми е за първи път, изобщо не съм се притеснила; щом доки казва, че всичко е наред и състоянието на органите е отлично, значи няма страшно

# 83
  • Мнения: 1 691
Искам да го избегна защото след такъв преглед започнах да кървя при това много. Това и бе оправданието да ме нарежат.
Ужасно! Напълно те разбирам защо искаш да го избегнеш. Мисля си, че няма да е лошо да намериш акушерка, на която да имаш пълно доверие - и да се разберете с нея да те пази от подобно отношение, поне доколкото е възможно. Другият вариант е изрично да предупредиш при постъпването какво не желаеш да ти правят, да не подпишеш информираното съгласие и така почти със сигурност да си докараш конфликт с екипа...

# 84
  • Мнения: 9 814
Не знам какво толкова му се плашите на този преглед за разкритие, но ако не беше той, щях да родя второто си дете на улицата.

Ииии всъщност, вие искате ли изобщо лекари, акушерки, болници?

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 606
На мен не са ми правили и да си кажа честно, не знам защо се прави, най-вероятно при съмнение за раждане, ама пък защо ще те проверяват като дето се вика си ти е време и когато и да е, вече не е рисковано.Преди да родя последно бях на гинеколог началото на 38 седмица, прегледа ме и ми каза ако не родя до термина да ида, това беше, само дето ми взе проба за изследвания.

# 86
  • Мнения: 9 814
До почти 7 см разкритие болка не съм изпитала. Чувствах се така както и днес.
Отидох на рутинен преглед да мерене на тонове, 9 дни преди термин.
Обясних, че имам леко, изобщо неболезнено свиване на матката на около 3 минути.
Поискаха да ме прегледат за разкритие. "Оооо, ама ти си със седем см! Ще родиш до часове".
Да бе, казвам аз! Днес ще пътувам в провинцията. Усетих болка малко преди да започнат напъните, след изтичането на водите.

# 87
  • София
  • Мнения: 351
дай боже всекиму!

# 88
  • Мнения: 177
В началото на 9-я при консултацията ме видя,че съм с 6 см разкритие.Без болки и контракции.На другата вечер отидох с 9 см в болницата,пак без болки и пукнати води.Сега се разбрах с лекаря в началото на 9-я да ме види,за да не стане някоя изненада,защото доста пътувам и да не родя в колата.

# 89
  • Мнения: 940
Франческа Салиери - искрено ти завидях  Peace

на мен такъв преглед ми правиха малко преди термин, след това в болницата (бях за преносване) и след това като ми започнаха контракциите ми правиха няколко такива прегледа, даже накрая се наложи да ми "помагат" за разкритието, защото така можеше да продължи с дни. при някои прегледи болеше, при други не, но ги приемах като необходимо зло, не съм подлага на съмнение мотивите на лекарите и акушерките за подобни прегледи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт