Кога и как потърсихте правата си - споделете!

  • 28 963
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 586

Веднъж писах писмо до омбудсмана. Гиньо Ганев беше. Отговори ми на въпрос, който не съм задавал,
а на въпроса си не получих отговор.

# 166
  • София
  • Мнения: 8 141

Веднъж писах писмо до омбудсмана. Гиньо Ганев беше. Отговори ми на въпрос, който не съм задавал,
а на въпроса си не получих отговор.

Е, ти какво очакваш? Да ти помогне ли?  Wink  Сега пиши на Майчето.
Аз съм писала жалба до КЗП. Имаше ефект, точно това което очаквах.

# 167
  • София
  • Мнения: 9 850
В Кауфланд редовно си търся правата - няколко пъти намирам стоки с изтекъл срок на годност, чакала съм на каса повече от нам си колко минути, уж промоция маркирана на стандартна, ненамалена цена...
Но най-пресният случай, с който се гордея най-много е, че успях да се преборя и да пуснат водата на половин село. Ако на някой му е интересно, ще разкажа, макар че е дълго...

# 168
  • Мнения: 18 564
Досега не ми бяха нарушавани правата за нищо, тоест не съм си ги търсила.Или поне не се сещам за такъв случай.По принцип имам силно развито чувство за справедливост и поради което много мразя да ме правят на балама.
Сега опрях дотам да си ги търся-поради неизплащане и забавяне на заплатата ми всеки месец имам липси.
Ами говорих с всички, които трябва да си свършат работата-пряк шеф, счетоводители, ЧР-нищо, явно ги е страх да дадът документа на баш шефчето да ми разпише заплатата.
Откакто съм там съм получила една единствена пълна заплата и оттам-нататък, всеки месец-минималната и точка. Мълчах, досаждах, питах, разпитвах, казах им да си свършат работата.
Днес им е последния срок-не връчат ли документа за подпис в понеделбник звъня на шефа-искам среща, обяснявам и така.Той не се занимава, но след като по йерархията не са си свършили нещата нямам избор.
Притеснявам се от него, а съм си в правата, но повече не мога да чакам.
Да ви кажа прави ми впечатление, че българина все още си е с робско съзнание.
Аз не обичам разправии и спорове, отнесох се с търпение, чаках вече 4-ти месец, еми не-всички останали колежки си получават парите-не и аз.
И сега страх нестрах, отивам при шефа.Пък да видим какво ще стане.
Ако не ми изплати всичко дължимо  със следващата заплата си почвам по реда-Инспекция и там каквото трябва-само че не знам дали изобщо ще го пипнат.

# 169
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Откакто съм там съм получила една единствена пълна заплата и оттам-нататък, всеки месец-минималната и точка. ....
Бингли, в договора ти пише ли по-висока заплата? На ръка ли ти плащат и съответно подписваш ли се на ведомост или по банков път?

# 170
  • Мнения: 18 564
Договора ми е на отработен час,но никога не получавам всичко изработено.Нямаме устни договорки ,всичко е по карта,ведомости не подписване никой от колегите не подписва.Фиш за заплати не издават.Просто не ми давар пълната сума,според изработени часове,а една минимална заплата.Случая е пълна мистерия,отрових се от ядове,едвали ли не се налага да си искам парите всеки месец,не че ми ги дават де.

# 171
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Договорът ти да не е граждански?
Имаш ли как да докажеш колко часа си работила?

# 172
  • Мнения: 18 564
Лиляна трудов е.Има си график за всеки месец и оттам се смятат часовете.Лично шефа ми ми смята часовете този месец като видя че постоянно се бъркат.всичко се знае по моя казус.Просто никой не дава документа за подпис.Въпрос на органзация ли е или има нещо гнило.Факт е че другите си получават парите даже и новата колежка.

# 173
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В такъв случай много си чакала да си потърсиш правата.

# 174
  • Мнения: 18 564
Ами въпроса е там че ме увериха че всички ще е ок този месец.Затова изчаках.Аз си ги потърсих по всички възможни начину остана само шефа.Права си изчаках доста но бяха ме уверили че ще оправят всичко.
Явно е че няма да стане.

# 175
  • Мнения: 18 564
Само да споделя,че се обърнах към шефчето и проблема се реши точно за десет минути.Да видиш как се разтърчаха набързо мръснй гадове такива.Наврях ги в миша дупка.

# 176
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Търсих правата си, когато усетих, че нещо ще се случи. Не беше започнало дори, когато писах предупреждения до разни институции. Всички любезно си прехвърляха топката, докато неизбежното се случи почти 2 месеца след моите писма. Децата ми останаха без дом.
Застрахователите не изплатиха и стотинка от застраховката. Не си търся правата, защото ги потърсих извън страната. Кардинално.
Нарушиха ми правото на живот в България. От това повече накъде?

# 177
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
А, тъкмо ми е прясно и ще ми държи дълго..
Но, този път за разлика от други, когато са ми продавали гадно нещо и просто го хвърлям, то вчера си потърсих правата и не само. Ами и парите!
В известна верига купих бон филе, пакетирано. Отворих да го режа и готвя и ми замириса гадно. Като на мухъл.. Sick Измих го, но пак същото. Мирише ми. Разрових го с пръсти и открих бучки мухъл...Още ми се гади. Сигурно ще стана вегетарианка за известно време. Хем, не готвя лятото месо, какво ми щукна.....както и да е.
Върнах се, бележката не беше изхвърлена ,това за няколко часа се случва и им казах да го помиришат. Управителката се дърпа една, аз й казвам, че няма страшно да го помирише и й показвам тези мухалести топчета..
Веднага ми върнаха парите. Нищо не казаха в интерес на истината, а на мен сериозно ми се гадеше и едва стоях с това в ръка...

Случвало ми се подобно нещо и преди, но никога не събирах кураж да отида и да ги попитам дали живота на нас и детето ни струва 5лв.?????!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт