А как мразя да готвя в горещото лято

  • 47 497
  • 785
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Дори и аз като любител на готвенето, лятно време бия отбой, защото е ужааасно горещо за висене край печката Crazy В този ред на мисли, ето едно предложение от мен за нещо вкусно и супер лесно - гуакамоле Simple Smile Оригинална рецепта можете да си намерите от нета, аз мога да ви дам побългарения вариант:
1-2 бр. авокадо
сок от лайм или лимон - на вкус/аз слагам половин лимон/
печена чушка
нещо люто - печена люта чушка или люта подправка от готовите - по желание
1-2 скилидки чесън
малка главичка лук
сол
магданоз
Това всичкото го разджурквате в комбайна или режете/мачкате, не е нужно да става на пюре. Смесвате го с 1-2 нарязани на дребно домата и става ммммммм Crazy На мен ми прилича на кьополу, само дето се прави доста по-лесно - за 5 минутки Simple Smile На мен много ми харесва върху препечена филийка, със сирене отгоре.

# 46
  • Мнения: 12 666
То това си е гуакамоле.  Много обичам авокадо.

# 47
  • Мнения: X
И аз! С чесън, лимон и домати!

# 48
  • Мнения: 2 466
belinda,благодаря ти за рецептата! PeaceОбожавам гуакамоле.Особено с пилешко филенце. Crazy

# 49
  • Мнения: X
Поздравления момичета за темата!
Обичам да готвя,но лятото гледам да е нещо набързо,напр. на скаричката нещо,салатка и готово!

Дадохте идея за бърканата пица,аз довечера ще я направя,изглежда ми лесна.

# 50
  • Мнения: 3 323

Гаранция даваш ли?
Аз заради това нито купувам нито правя пици - винаги са дебели Joy

От Фантастико купувам едно тесто - името не помня, но етикета е червено - бял, пише за пици , мекици и пр. Разделям го на две и с точилката го разточвам на тънко- излизат две тави по 40 см. и не е дебело!

# 51
  • София
  • Мнения: 7 191
Мда, малко съм "вери зле" - за първи път чувам за гуакамоле.
Ноооо - ще се пробва със сигурност - ужасно вкусно звучи!

П.П. Печените тиквички на мъжа ми съвпадат с това, което описах вчера, питах го.

# 52
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Майка ми издълбаваше по-дебели тиквички и ги пълнеше с кайма с подправки, задължително и лук в нея. Печеше ги и ставаха вкусни. Единственото, което е по-голяма врътня, че им трябва бял сос за заливка.

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
То това си е гуакамоле.  Много обичам авокадо.
Ааа, оригиналът е с някаква друга подправка, дето все й забравям името, която у нас май доста рядко се намира, пък и не била с широко долюбван вкус. Попадала съм и на рецепти със сос Табаско, но не съм пробвала. Аз си слагам магданоз hahaha

# 54
  • Мнения: 3 323
Подправката се продава - мисля на фирмата Котани беше, но не съм очарована! Да не казвам, че бъка от Е-та и глутамат Crossing Arms

# 55
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бе, аз за зелена пресна подправка говоря. На английски е силантро, но на бг не знам Rolling Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 7 191
Силантро=кориандър
Почти де.
Първото са сухите семена, второто пресните листа на едно и също нещо, което казват приличало на магданоз.

Това според гугъл.

# 57
  • Мнения: 3 323
 Embarassed Пардон, реших, че ще съм полезна!

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
Силантро=кориандър
Дааааа, точно. Странна подправка е тя. Сестра ми припада от миризмата й, не се шегувам. Като й замирише силно на кориандър и хип! - опва краци smile3544 Мъжът ми също я мрази. И затова - магданоз Mr. Green Не е много мексиканско, ама...

# 59
  • София
  • Мнения: 7 191
Стана ми любопитно - ще взема да си купя, за да видя как мирише.
Но ще си пъхна носа мноооого предпазливо.

Общи условия

Активация на акаунт