А как мразя да готвя в горещото лято

  • 47 496
  • 785
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 191
Ред, я разкажи по-подробно за тия тиквички, че ми звучат много добре Praynig На път съм да се откажа от кюфтетата тази вечер  Wink
Ами аз не гледах много подробно  Embarassed.
Мъжът ми ги сряза надлъжно, допускам, че им е изчистил семките; после ги е подредил в тава, напълнил ги е с нарязани моркови, лук, чесън, после ги е залял с пасирани домати (дали от консерва или пресни - нямам идея Rolling Eyes) и после отгоре беше сложил кашкавал и малко сирене.
И просто се изпекоха и станаха разкошни.
Ама май не бях много полезна...
Ще го питам довечера все пак.

# 31
  • Мнения: 3 323
 Joy Питай го дали не иска да ни идва на гости по ред на записването Laughing

# 32
  • Мнения: 91
JoyУж мразели да готвят пък подпукали 3 страница за един ден Hug
У нас тази вечер"бърканата 20 минутна пица"аз й казвам хайлашката пица Laughing

# 33
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Ще взема и аз да забъркам тази пица. Много добре ми идва, изобщо не пипам тестото.
Сложих едни тикнички във фурната с чесън ,морковче и копър, ама дали ще стане нещо  newsm78

# 34
  • Мнения: 3 323
JoyУж мразели да готвят пък подпукали 3 страница за един ден Hug
У нас тази вечер"бърканата 20 минутна пица"аз й казвам хайлашката пица Laughing

Аааа, без тия Naughty Като споменаваш - пишеш и рецептата!

# 35
  • Мнения: 91
Веднага пиша Laughingполовин пакетче жива мая  заливаш с една чаена чаша топла водица,щипка сол и щипка захар,като се разтвори прибавяш 1 яйце/пробвах и без яйце става/разбъркваш и добавяш 2 чаени чаши брашно,ако искаш и половин лъжица олио,но може и без него.Бъркаш с лъжицата,вземаш най-голямата тава,която съществува из посудата ти,намазняваш,набрашняваш и изливаш тестото,като го размазваш с лъжицата-става малко лепкаво тестото,оставяш така 20 минути,през това време си кълцаш саламчетата,маслинките и другите си работички за плънката.Загряваш фурната предварително на 220,редиш си плънката и тикваш тавата за 25-30 минути.Става много тънък,хрупкав блат,като на пещ.Мойте циганета омяткват по 2 тави Laughing

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз си мразя да готвя по принцип, не само през лятото Confused
Айде запис и от мен Peace

# 37
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Пъхам се тук при вас. Дано да е по-хладничко, че изгоряхме в тази жега. Та по темата: Абе взехме да караме повечко на зеленчуци, плодове, нещо запеченко набързо на скарата или във фурната. Ей така, щото кой да ти готви с часове в тоя мор.  Wink Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 23 097
Момичета, аз пък да се изфукам, че няма да готвя до 1 септември, тъй като съм отпуск и съм при мама  Mr. Green
Завиждайте  Wink
Но... наесен с песен - пак  ще съм тук  Crazy

# 39
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ей, ТонкаБонка като си при мама там няма ли да ядете...? hahaha Joy Или мама ще готви? Thinking/Не се сърди -майтапче/  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ау, как обичам мама да ми готви - всичко прави вкусно тази жена Grinning

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Само да добавя за бърканата пица, че аз я правя в тавата на фурната и не набрашнявам, а слагам намаслена хартия за печене. Това, щото повече мразя да мия чинии Embarassed
Ред, аз като пълна шматка, не разбрах, че са пълнени тиквичките Crazy Помислих, че са на полумесеци и се редят с пресни домати в тава hahaha Както и да е, моят мъж снощи беше категоричен, че иска пържени тиквички и два часа се потих на котлона Tired Нооооо, имам още тиквички и чакам подробности от мъжа ти Wink
Аз пък да се похваля, че довечера ще съм без мъж и няма да готвя Sunglasses Ще отиде до свеки да вземе Илчо и утре ще се приберат, така че за утре си знам - я пица, я спагети ще си поръчат Crazy

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Става много тънък,хрупкав блат,като на пещ.

Гаранция даваш ли?
Аз заради това нито купувам нито правя пици - винаги са дебели Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 23 097
Ей, ТонкаБонка като си при мама там няма ли да ядете...? hahaha Joy Или мама ще готви? Thinking/Не се сърди -майтапче/  bouquet
Hug
А следващата седмица ще се прехвърлим за малко и при свекървата, така че пак ще скатая.
Септември ще ми се реве, но ще влизам редовно в темата да ми вдъхвате кураж и да черпя идеи  Wink  Grinning

# 44
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Завидях ти- за готвенето на мама, за скатавката в жегите, но ной-вече за размера на отпуска.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт