А как мразя да готвя в горещото лято

  • 47 499
  • 785
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Да живеят салатите и черешите!
и тараторът, прасковите и сладоледът  Heart Eyes
И дините.   Flutter

# 16
  • Мнения: 17 546
Ох на мен пък за 3 години сигурно ми се събират 5 манджи да съм направила...
Алоу, ти ще ми утрепеш рекорда направо! Laughing

Няма да готвя скоро, ама да видя вие какви ще ги свършите, че само рецепти `фърчат напоследък в темата...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Да,ама поне фърчат лесни рецепти като за мен-пишман готвач.Затова харесах темата. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 7 112
Аз от години готвя само тараторЯ. И тиквички пържа понякога. Шопската салата също е в лятната ни прехрана.

# 19
  • Мнения: X
От вчера съм на диета, край с готвенето, оле  LaughingТиквичките ги пека, не ги пържа, завиших холестерола напоследък и приключих с пърженето вовеки. Режа, слагам във фурната и те си се пекат. Напоследък ям салатки, детето яде филийки, таратор... той и без това манджи не обича, мъж в момента в къщата си нямам, събота и неделя като сме заедно готвим дружно... И без туй съм сто кила, почна ли да готвя, къде ще му отиде края..... стига сега с това ядене, ама ха.
* за сметка на това чистя доста  Wink

# 20
  • Мнения: 17 546
О, на плочата как чудно се пекат тиквичките и като постоят половин час омекват и стават като пържени, но без грам мазнина!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 735
Бижу,пусни един линк да я видя тази плоча каква е,че ме заинтригува. Laughing

# 22
  • Мнения: 800
Как ги печете тия тиквички във фурната? Пробвах два пъти -единия път бяха полусурови, другия - скашкани и без хрупкавата коричка, която всички обичаме. А хич не ми се пържи в 20 ч. като се приберем от игра на вън.

# 23
  • Мнения: 2 131
Аз онзи ден правих пържено-печени тиквички. Странна комбинация, която аз си съчиних, но мъжа ми каза, че са се получили. Загрях на фурната олиото в тавата и сложих тиквичките. Така хем не са просто печени /че така няма да ги хареса/, хем не се въртя около тигана и да вмирисвам и себе си, и апартамента. Вкусът им не беше баш като на пържени, но ставаха определено.

Моят мъж лятото може да кара на таратор и разни такива по-леки неща. Ама детето таратор не яде, а и не мога да го оставя на сухи манджи, така че се налага да посготвя нещичко.
Отдавна правя кюфтетата само на фурна и така отново си спестявам пърженето /и на мен, не само на кюфтетата/ около печката в жегите. Пък и моят мъж е готов да се лиши от пържено /като, например, пържени картофи/ само къщата да не вони после.

# 24
  • Мнения: 17 546
Бижу,пусни един линк да я видя тази плоча каква е,че ме заинтригува. Laughing
Момента да намеря ... ето я.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 191
Как ги печете тия тиквички във фурната? Пробвах два пъти -единия път бяха полусурови, другия - скашкани и без хрупкавата коричка, която всички обичаме. А хич не ми се пържи в 20 ч. като се приберем от игра на вън.
Ей какви тиквички направи моят мъж онзи ден!
Нарязани на половинки, с моркови, домати, чесън и кашкавал, изпечени в тавичка!
Уникално просто и вкусно!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Бижу,благодаря!  bouquet
Допада ми като идея за лесно готвене. Mr. GreenА отдолу загрява ли много/ако го сложа върху печката примерно/ и в кухнята под абсорбатора да се ползва?

# 27
  • Мнения: 17 546
Точно върху печката го слагам и аз. Тям няма проблем. Първия път го сложих на плота и доста загря, та се притесних да ен потъмнее, ако го ползвам така, и на печката е супер! Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ред, я разкажи по-подробно за тия тиквички, че ми звучат много добре Praynig На път съм да се откажа от кюфтетата тази вечер  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 6 094
Ама как само салати, плодове и таратор? Темата е мразя да готвя, а не мразя да ям. eat

Общи условия

Активация на акаунт