Хенапристрастени

  • 90 886
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Tonichka косата ти е много красива. Цветът е чудесен.
Аз планирам къносване след Нова година. За сега почти нямам промяна в цвета - само леко е поизсветлял. Но няма разлика корени и дължини.

# 721
  • Мнения: 14
Lodsi, какво се получи?
Днес и на мен ми е ден за къносване, но това го реших преди 5 минути. Май се вдъхнових от последните снимки  Flutter
Сега забърках смес, ще видим за какво има време, май ще стоя до сред нощите.
dragon8 - разкошен сайт! И аз си набелязах едно-две-пет неща. Маслото от Камелия специално отдавна дебна да пробвам. Цените наистина си ги бива, но поне има мостри.

# 722
  • Мнения: 557
fractal, позволих си да прегледам последните ти публикации и оставам с впечатлението, че пребиваваш в Англия. Сетих се за един сайт с разкошни глезотийки за коса и кожа, има и страхотни масла (цените са соленички май Embarassed):
https://anitagrant.com/
Hug Hug Hug Hug Много благодаря за съветите! И за сайта - страхотен, прекалено даже! И да, в Англия съм и дори за тук цените са малко солени, но не са чак толкова по-високи от цените в Lush (поне на пръв поглед де...).
Мисля да си поръчам мострите, а после ще търся в ebay - там е малко по-тънко, но пък трябва да се внимава за качеството.
Иначе и аз самата умирам да се занимавам с бъркане на всякакви каши, но още съм начинаеща, мнооооого начинаеща. Embarassed
Относно лимоновия сок - намалих го, но пък добавих една лъзжица в мед (действително има лек изсветляващ ефект; който пък после се неутрализира с амлата, обаче). Не знам от кое от всичките мазила, с които се клепам се постигна ускорен растеж на косата, но ако пропусна 1 седмица, корените лъсват; след 2 седмици направо е писта за кацане. Тъкмо беше взела да се съвзема косата и почнах да ходя на басейн.
Драгонче, ти прогресираш ли със сапуните? Ако пишеш в друга тема за това, прати линк? И аз си играя със сапуни и бомби за вана в момента; а и с шампоани ми се експериментира...

# 723
  • Мнения: 557
fractal през зимата косата страда от липса на хидратиране. Тогава също изглежда суха. Ако нямаш против купените маски можеш да правиш следната процедура - нанасяш маска в краищата на косата, слагаш шапка за баня и нагряваш за 15-тина минути със сушоар. Избери подходяща хидратираща маска. На мен омекотяващо ми действа пчелния мед. Също може да помислиш за някакъв продукт без отмиване.
Много рядко използвам купени маски, а и малко ме е страх от препаратите без отмиване, но може да се окаже по-малкото зло - благодаря ти много, ще пробвам!   bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 1 936
Аз така и не знам какво забърках. Подозирам, че е било едно пакетче къна и 1/2 пакетче индиго. Преди да залея с чая от каркаде видях, че има и по-светъл прах в купата, може би е било индиго, то нали е зелено... Но така и не обърнах внимание.
Къносах се и спах така. Може би е леко по-тъмна косата ми, ако изобщо има някаква разлика, но скалпа ми не е оцветен както по принцип става когато се къносвам. Все едно нищо не съм правила. Вчера дори си омазах малко ръцете докато чистих банята и после се измих много лесно, изобщо не се бяха оцветили....
Следващия път ще внимавам повече в това какво слагам...

# 725
  • Мнения: 705
fractal, в сайта на Анита Грант само "черпя вдъхновение", казано евфемистично за "крада идеи" Simple Smile. Иначе цените са наистина  Shocked, но предполагам, че качеството е на супер ниво. Но мисля, че има по-разумни цени за също качествени продукти в сайтове, които предлагат материали за сапуни, дали ще ползваш масло от карите за сапун или маска за косата си, решаваш ти, нали Simple Smile? Ето тук например (изобщо ако пуснеш търсене по soap making supplies uk излизат куп сайтове):
http://www.gracefruit.com/butters-oils-and-waxes/
Относно сапуните, набавих си подходящо чисто кокосово масло и се надявам да успея да забъркам нещо на 1ви-2ри януари Simple Smile. Все се каня, но засега само си записвам идеи. Щом направя и видя, че се е получило, ще пусна снимки и рецепти. Не пиша в друга тема или форум за сапунчета, за съжаление не откривам такава тема на български. А на английски има форуми с рецепти и идеи, от които развивам мания Crazy.

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 17:56 от dragon8

# 726
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Здравейте И аз вече съм на тема къна. Днес ми пристигнаха продуктите от хенафокс. Поръчах си и гребен от сандалово дърво... страхотен е. Само да кажа, че аз отдавна си мия косата с хума. Обикновено след това слагам балсам и вода и оцет. Изненадващо си намерих чимен. Залях го с гореща вода, оставих го цяла нощ. На сутринта отделих течността отгоре и кашестото нещо отдолу добавих в хумата. Още при нанасянето се усети разликата. Обикновено добавям балсам в хумата, но ефекта е нулев. Не мога да си вкарам пръстите в косата, а сега можех. После полях с течността от чимена и изобщо не ползвах балсам. Та много съм доволна от чимена. Сега се чудя само с амла и шикакай ли да си я измия? Или да ги добавя към хумата?

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета, да питам, къната и най вече индигото , могат ли да се отразят по някакъв начин на кърмата, защото ми казаха, че индигото образувало някакви нитрати или нещо подобно и навлизали в кърмата  Thinking

# 728
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Момичета, да питам, къната и най вече индигото , могат ли да се отразят по някакъв начин на кърмата, защото ми казаха, че индигото образувало някакви нитрати или нещо подобно и навлизали в кърмата  Thinking

Е, чак пък толкова. Едва ли. Къната, а и индигото не навлизат в косъма, имат досег със склапа, но е краткотраен. Според мен една амонячна/безамонячна боя са в пъти по-вредни.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 810
Аз вчера си измих косата със сапун с био арган, такъв обем скоро не съм виждала.  Laughing Твърдо ще го ползвам и занапред за косата, до сега само за лице.
Ето и малко инфо за аргановото масло:

Аргановото масло се добива от костилката на плода на арганово дърво (argania spinosa) растящо в юго-западната част на Мароко. Живее 150 - 200 години. На височина достига до 8-10 метра. Корените могат да достигнат до 30 метра дълбочина. Плодовете му са зелени и приличат на маслина, но са по-големи и закръглени. Във вътрешноста на плода има  костилка с много твърда черупка, в която има до 3 ядки.

Производството на арганово масло е много трудоемка работа. Всяка костилка трябва да бъде счупена за да се извадят ядките. Местните производители казват че за производството на 1 литър арганово масло са необходими 20 часа.

Аргановото масло, подобно на зехтин, се използва при готвене и подправяне на салати. Вкусът леко наподобява на орех.

 На токоферолите и на феноловите съединения (феноли, полифеноли и фенолова киселина) се дължи антиоксидантното действие на аргановото масло.
Съдържанието на олеинова киселина прави маслото особено полезно за регулирането на холестерола. Изследвания демонстрират, че по 2 с.л. от него дневно в течение на месец могат значително да намалят нивото на холестерола в кръвта.

Недостатък на маслото от арган е, че не съдържа полиненаситената алфа-линоленова киселина, която е не по-малко важна от останалите и задължително трябва да присъства в диетата ни. Затова е добре да го допълвате например с рапично и соево олио.

Традиционна употреба
В мароканската фармакология са включени следните традиционни приложения на маслото от арган:
• За придаване обем и жизненост на косата
• За облекчаване на сухотата и сърбежа на скалпа
• За подхранване на сухата кожа
• За изглаждане на бръчките
• Против акне, екзема, варицела
• При изгаряния и напукани устни
• При хронична глухота
• Против чупливи нокти
• Срещу ревматични и артритни болки
• Стимулира и развива мозъчните функции
• Повишава концентрацията на сперматозоидите
• Предпазва от спонтанни аборти

Употреби, цитирани в научни публикации
• Стабилизира нивата на холестерола, като понижава лошия и повишава добрия
• Понижава високото кръвно налягане
• Бори се със затлъстяването, като намалява предизвикваните от глада стомашни контракции, ако се приема сутрин
• Подпомага чернодробната функция
• Неутрализира свободните радикали и предпазва съединителната тъкан
• Стимулира клетъчния обмен и подобрява междуклетъчния материал
• Противодейства на изсушаването и стареенето на кожата, като възстановява хидролипидния слой и подобрява усвояването на хранителните вещества от клетките
• Съдържа антираковото вещество скотенол

Начин на използване
Маслата, богати на полиненаситени мастни киселини, не трябва да бъдат загрявани. Затова с аргановото се подправя след евентуалната термична обработка. Много подходящо е и за подправянето на сурови зеленчуци и салати. Препоръчва се маслото да се съхранява в хладилник и да се използва скоро след отварянето на бутилката.

# 730
  • Мнения: 1 236
Момичета, да питам, къната и най вече индигото , могат ли да се отразят по някакъв начин на кърмата, защото ми казаха, че индигото образувало някакви нитрати или нещо подобно и навлизали в кърмата  Thinking
Аз кърмя и ползвам и къна и индиго:).

# 731
  • Мнения: 0
Здравейте, Честита Нова Година на всички!Много здраве,късмет,любов..и всичко,което си пожелаете да се сбъдне през новата 2011!
А сега към темата.. 3 години се изрусявах като луда с блондор,и сега нямате представа колко ми е оредяла косата..не това не е моята коса!Моята коса беше много гъста,пък сега  Sick
Препоръчайте ми нещо за сгъстяване..не мога да се гледам с тая рядка коса..ако можех да върна времето назад нямаше да направя тази глупост.Не искам да си пресаждам коса,не искам нищо изкуствено по главата си..искам просто моята коса да се оправи..ако е възможно изобщо...Препоръчайте ми нещо изпробвано,ефикасно...ако някой е имал същия проблем като моя,нека сподели как се е справил  Hug Peace

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 6 110
Момичета, честита нова година! Да ни растат косите и да хубавеят Grinning
 Я да попитам пак за чимена. Колко слагате, с колко вода, каква вода, колко да стои, за да стане балсам? Чета различни неща - кое ползвате за балсам - водата или желеобразната каша, която остава?
Купих си 100 грама чимен, не знам за колко ще ми стигне и как да процедирам.

# 733
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Да ви е Честита Новата 2011!
Здраве, късмет и успехи да ви съпътстват през цялата година!


Днес си правих маска с жълтък, хума, оцет, спирт, с малко зехтин. После се измих с  шикакай и сапунени ядки, за край беше чимена. Днес го забърках така - около 100 - 150мл гореща вода от чешмата, 2ч.л. чимен. Според мен това количество ми дойде много за коса под раменете, но много тънка и рядка. Държах го около 3-3,5часа да накисне. Често го разбърквах, особено в началото, че става на бучици. 2-3 го притоплях за малко в микровълновата, но мисля че и без това щеше да е същото. Накрая преди да вляза в банята го прецедих и използвах слузестото, а топчестото изхвърлих( колкото и да е смлян добре на прах пак има едри топчета като зрънца захар). След като измих косата, подсуших малко с хавлията, наклепах обилно с чименовата слуз и поразтърках, изглеждаше сякаш се позапени леко, но има много хлъзгащо усещане, а лесно се мие с вода. Стоях 5 мин с него и изплакнах само с вода.

# 734
  • гр.Видин
  • Мнения: 291
Аз използвам и двете. Не разбърквам и после утаилото се слузесто с топчетата прибавям към амлата и шикакая /по-лесно се нанасят с него/. След това като се измия, топчетата падат почти всички, обливам с течността вместо балсам, стоя малко и измивам.
Искам да попитам хората с побеляване. Имам около 30% бели коси. Четох в темата, че белите коси стават като ръждиви. Не става ли наслояване с времето? В смисъл след 3-4 нанасяния, не се ли изравнява цвета? Ето на какво попаднах "При прошарена коса, за да получат белите коси същия цвят, както и другите, се постъпва така: за кестенява коса се взема 1/3 тъмна къна и 2/3 ясна къна; за коса, средна между кестенява и черна, се взема по равни части тъмна и ясна къна, а за черна коса се взема 2/3 тъмна къна и 1/3 ясна къна. Така смесена, къната се разбърква с 2–3 супени лъжици кисело мляко и получената кашица се стопля до 40°С, след което се намазва косата, както по-горе, и се оставя да престои поне 4 часа или да се пренощува с нея (като се завърже главата с кърпа). След това косата се измива с много хладка вода, но без сапун. Ако първият опит излезе неуспешен, повтаря се и се потретя, докато белите коси добият цвета на останалите." Така ли е?

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 19:48 от R_penkova

Общи условия

Активация на акаунт