Хенапристрастени

  • 90 858
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 073
    А какво е "тъмна" и "ясна" къна  newsm78

  А вие какво ще кажете, ако къносам майка ми червена и белите коси станат по- рижави, кога най- рано може да сложи боя, която да хване, за да уеднакви цвета. Искам да я привикна на къна, но това ни е единственото притеснение.

  След последното къносване / първо една стъпка, на другия ден повторих с индиго заради червеникавите ми корени/ се мих вече 2 пъти с шампоан- първия път с измиването на индигото,и после още веднъж с 2 нанасяния на шампоан и ръцете отново ми се оцветяваха в черно- зеленикаво когато си правя прическа. Тази вечер отново се отмивах 2 пъти с шампоан, утре ще видя дали ще пуска индигото. Но мисълта ми е: това нормално ли е, защото това ми е трето къносване / първите 2 в 2 стъпки/ и до сега не ми се е случвало така да ми пуска цвета.

# 736
  • в белята
  • Мнения: 536
Можете ли да ми изброите какво точно да си взема да си направя шампоан и балсам  Praynig Praynig Praynig
Косата ми е мазна в корените и суха в краищата заради боядисване,скалпа ми е чуствителен и се люпи много.
Едното ,което реших да си взема е арганово масло и дървен гребен ,обаче как да ползвам маслото?
Шампоана как да го направя от амла + шикай + сапунени ядки или ?И в какви пропорции да е?
А балсама? До колкото прочетох от чимен най-добре или?
 Praynig Praynig Praynig

# 737
  • София
  • Мнения: 6 801
Аргановото масло ако е чисто е много гъсто и мазно и се слагат няколко капки от него в бадемово масло.  Peace Аз имам био бадемово масло и мисля тези дни да го пробвам върху косата, че до сега за кожата го ползвах.

# 738
  • Мнения: 66
какво би се получило като цвят ако към касия/сена/ добавя амла , и съвсем малко къна  , най -вече ме интересува как ще се смени цвета  или само амла и касия дали ще се отрази на цвета , светлокестенява съм и касията добре ми багри косата в златно но не покрива добре малкото ми бели косми , а и само касия леко поизправя чупките ми , амла искам да добавя за да ми е чуплива косата , но как би трябвало да смени цвета ...

# 739
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 409
какво би се получило като цвят ако към касия/сена/ добавя амла , и съвсем малко къна  , най -вече ме интересува как ще се смени цвета  или само амла и касия дали ще се отрази на цвета , светлокестенява съм и касията добре ми багри косата в златно но не покрива добре малкото ми бели косми , а и само касия леко поизправя чупките ми , амла искам да добавя за да ми е чуплива косата , но как би трябвало да смени цвета ...

Аз също съм светлокестенява и по-напред в темата имам снимки как се промени цвета ми след апликация на смес от касия+къна+амла. Почти нямам промяна в цвета, но има лек червеникав отенък. Белите ми коси се покриха. Сега ми е пораснала косата - не съм се мазала около месец, но разлика в корен и дължини няма, което е чудесно и не е задължаващо за редовно боядисване.

# 740
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825







Общи условия

Активация на акаунт