Възпалени уши

  • 47 368
  • 139
  •   1
Отговори
# 105
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Джипито на Дияна винаги и преглежда ушите. И ако има проблем ни праща на специалист.
Това може и да не е практика, а да се дължи на това, че Дияна прави отити по-принцип.

За първи чувам. Значи има светлина в тунела Rolling Eyes
Микроскоп ли има? не, отоскоп ли се казва? newsm78
Това е чудесно.
На всяко дете ли преглежда ушите, профилактично?

# 106
  • София
  • Мнения: 39 773
Има си апарат, и аз не знам как се казва. Пред Дияна го нарича "кълвача" Simple Smile

Нямам представа дали на всички деца прави прегледи обаче. Но когато и да съм отишла за префлед на дребната, задължително й поглежда и ушите. Дияна обаче до сега е правила 3 отита... та може ние да сме изключение.

# 107
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лио - мерси  Heart Eyes, че толкоз обстоятелствено си обяснила на Бирдие, за какво иде реч при родните ДжиПи-та.

Но ми се ще само да доуточня следното.
Значи аз хванах и от предната система на здравно осигуряване. Тази, преди 2000г.
Дъщеря ми е родена 1997г. Тогава не познавах никого в кварталното ДКЦ и просто я записах при лекарката в нашия район (тогава все още имаше такова райониране). Въпросната лекарка си е педиатър. Но знаете как беше едно време - сестрата записваше, мереше, теглеше, лекарката даваше наставления кое-как по отношение на хранене и развитие и толкоз. Няма да забравя как ги тестваше с подрънкване на една огромна, мръсна връзка с ключове  Sick

Всичко това ставаше в най-отдалечения сектор, специално за дет. консултация създаден. С рампа, с голямо фоайе и със 3-4 кабинета за консултация, плюс един за ваксинация. Значи само там ваксинираха хлапетата. Само и единствено там. Имаха си хладилник и кадърни (е, понякога и федфебел) сестри, които слагаха ваксината и ти даваха подробни указания какво да очакваш като реакция и дали да къпеш бебето. Дали да яде непросредствено след ваксина и така. Бе както си му е реда.

Това е като цяло. Може да се случи да почакаш, но винаги само със здрави и в кондиция бебета. Широко, светло - кеф.

Та понеже щерката правеше чести отити до около 4-5г. възраст, до реформата нашето ДжиПи никога не й е гледало тя ушите (освен да ги натисне отзад  #Cussing out) и веднага ни пращаше на УНГ лекар. Ама веднага (дори за ИСУЛ ми е давала направление за консулт). Както ставаше, ако имаме очен или ортопедичен проблем. Хич никога не се опитваше тя да лекува и помага на детето.


Нооооооо идва онзи паметен ден 01.01.2000г. и доста от лекарите стават семейни или т.нар. ДжиПи-та. И те, които до вчера не разбираха на 100% даже от тяхната си специалност (в нашия случай - педиатрия), сега вече са универсални пенкилери  Confused. Да, Бирдие - точно такива са, колкото и обидно да ти звучи.

Значи тя до вчера ни пращаше на всякакви специалисти и сега изведнъж хоп - ей ти я универсален лекар. Да, да - ама НЕ  Naughty. НЕ е и никога няма да стане.  Stop Знам си я и затова веднага отреагирам според случая с моите деца.

Вярвам, че повечето семейни лекари са такива (баба ми - 83г., баща ми и майка ми в кабинета на тяхното ДжиПи имат винаги кръвно 120/80  #Crazy). Между другото баба ми, поради напреднала възраст и степен на инвалидност е освободена от потр. такса според закона, но винаги ги дава, за да й се обръща внимание и да не я гледат като навлек Shocked. А тя ходи всеки месец, защото й дават рецепти за някакви "безплатни" лекарства. Значи 12м.х 1.50лв. = .... само от нея, лично в джоба на лекарката - без данъци, без документ, че ги е взела и т.н... ooooh!

И че тази здравна система не е добра и функционална, но кога ли ще го проумеят и по върховете?  newsm78

Та такава е реалносттна в Бг, Бирдие!  Tired
Даваш вид на начетен човек  bowuu, сам ще си направиш изводите...

П.П: нашето ДжиПи гледа уши, само и единствено ако аз й кажа  Crossing Arms

# 108
  • София
  • Мнения: 1 724
Лио - мерси  Heart Eyes, че толкоз обстоятелствено си обяснила на Бирдие, за какво иде реч при родните ДжиПи-та.

И те, които до вчера не разбираха на 100% даже от тяхната си специалност (в нашия случай - педиатрия), сега вече са универсални пенкилери  Confused. Да, Бирдие - точно такива са, колкото и обидно да ти звучи.


И че тази здравна система не е добра и функционална, но кога ли ще го проумеят и по върховете?  newsm78

Та такава е реалносттна в Бг, Бирдие!  Tired
Даваш вид на начетен човек  bowuu, сам ще си направиш изводите...

П.П: нашето ДжиПи гледа уши, само и единствено ако аз й кажа  Crossing Arms

Права си, никой не твърди обратното, системата е отвратителна, подтиква джи питата към мързел и криене на талони и всичко останало. не четат, не знаят езици и изобщо не се интересуват от последствията.

Затова децата се разнасят по всякакви специалисти.
Убедена съм, че този подход е дълбоко неправилен. Специалистът не мчоже да следи детето постоянно така, както би го следил един добър педиатър.
Работата на педиатъра е да резбере дали и къде има проблеми, и да знае как се развиват.
Помислете само колко е травмиращо за детето да го разнасят постоянно на различни специалисти, просто защото педиатъра  НЕ ЗНАЕ  или НЕ УМЕЕ да го прегледа адекватно, а родителите виждат, че има проблем, но не знаят дали е сериозен....

# 109
  • Germany
  • Мнения: 224
Леле, колкото повече чета за проблемите с ушите и сливиците, и най-вече последствията от нелекуването им, толкова повече се побърквам.
за днешния ни преглед е по-добре да не ви разказвам, понеже съм страшно ядосана и разочарована. никои не взема детето ми на сериозно, имат го за парче месо което могат да си режат когато покискат за каквото поискат, без дори да са сигурни има ли нужда от това.
няма ли някои да се сети да ни прегледа от до и да ни направи някакви поне изследвания или да се помъчат да потърсят причината-дали ушите се визпаляват от третата сливица или третата сливица се подува на алергична основа...
сутрешния преглед мога да обобщя и с две думи, погледнаха му САМО едното ухо, гърлото се опитаха с много натискане без никакво търпение, в следствие на което Паул се разпищя и лекарката заключи-махаме третата сливица, ако не е от това, сте сложим тръбички и ще търсим причината на друго място #Crazyнямам думи просто ooooh!
а ни посрещнаха с думите-дръжте си раката на устата на детето си да не ни киха върху инструментите че ще ги зарази #2gunfire
е какво им правят инструментите извън шкаф и защо не ни прегледат в друга стая като не трябва да се киха в тая. само дето не ни забраниха и да говорим Sick
като попитахме за подробности ако се стигне до операция, ни бутнаха едни листи да си ги четем в къщи, и задаването на въпроси от наша страна беше изтълкувано по-скоро като оспорване компетентността на лекаря (което не беше лужа), понеже в ръцете на тая, ако ще да е последния лекар на тая земя, не бих си оставила детето.
та така, в четвртък сме при детската лекарка пак да я разпитаме, а и да го прегледа отново,м че междувременно състоянието му се и влоши. кашля и диша като че бронхите му не са добре. а при все силно червеното гърло, не сметнаха че е нужно да го лекуваме с нещо, освен с капки за нос.
моля ви кажете ми, аз ли нещо се побърквам и не съм в час, и очаквам прекалено много от лекарите, или последните ни вземат за мезе и се подиграват с нас.
след седмица имаме 4ас при друг УНГ хирург, стискайте палци да не попаднем пак на някои идиот, че на нас маи практика ни стана вече Laughing Sad
желая МНОГО здраве на всички!
лека вечер

# 110
  • Мнения: 574
Вината не е в теб Калина, а в "лечението". Всеизвестен факт е ,че 80% от лечението е вниманието на лекаря и персонала. Явно е ,че трябва да се хванеш и за бабините методи. Освен това мога да ти препоръчам Респивакс ,но е за 3 годишни и неразбрах за кое от дечицата ти става въпрос. Моето Рали има трета сливица и целият букет гадости, които тя си носи. Когато и давах Респивакс тя беше много добре. Давах го по схемата за лечение, а не като профилактика само. Капки за нос ползвам от прополисовите, но е важно детето да не е алергично към пчелни продукти. Лошото на антихистаминовите л-ва е ,че водят до затлъстяване. Тях редовно ги исписват когато имат хрема и червено гърло децата.
Гранулина е супер за зачервеното гърло. Аз си го взимам от вет кабинет.
Може да помолиш някой да ти прати в Германия.
Дано се оттъпвете от операцията.

# 111
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте! Аз също съм   разочарована от педиатрите , трябва да променят малко правилата оотносно направленията и аз си водя детето при специалист без да чакам личната Др. да ни изпрати .Детето ми 04м. ще направи 5 годинки до сега ни е дала направление само веднъж/ЗА ПЕТ ГОД/ и то когато 1 месец пробваше  с какво ли не да лекува обрив .синът ми беше на6 месеца  .Алерголожката  го излекува за една седмица.От тогава когато имам проблеми  със здравето на детето си го водя при съответния специалист /че нали затова са специалистите/Ние също имаме тета сливица  детето мисе оплаква и от уши  лекуваме се ама май .......тази сливица си задържа разни мръсотии  и правим отити. Ходим при Д-р.Улевинов от Александровска б-ца,но бих искала да се консултирам и с още някой УНГ.Бихте ли ми препоръчали някой добър доктор-специалист. А  дали хомеопатията би могла да помогне в такива случаи? Някой пробвал ли е с хомеопатия в подобни случаи? Моля Ви ако има такива препоръчайте ми  д-р. хомеопат. благодаря ви! 

# 112
  • Мнения: 3 634
Ох, 6 страници... няма да имам сили да ги изчета за това направо давам с моята история...
Та от 1 януари до сега моята е минала през 4 антибиотика (днес бяхме на лекар, пак има отит) и това в момента й е възпаляване номер 3.
Днес ми казаха, че има ли още едно и край... режат сливиците (да, пълна упойка) и слагат тръбички в ушетата.
Брат ми имаше същото, беше на 2 годинки като му сложиха тръбите. 6 месеца стоят след което би трябвало да паднат сами. През това време го къпехме със силиконови тапи за уши защото не биваше вода да попада в тях.
Та и на мен май ми предстои такова нещо...

# 113
  • Мнения: 7 091
Ох, 6 страници... няма да имам сили да ги изчета за това направо давам с моята история...
Та от 1 януари до сега моята е минала през 4 антибиотика (днес бяхме на лекар, пак има отит) и това в момента й е възпаляване номер 3.
Днес ми казаха, че има ли още едно и край... режат сливиците (да, пълна упойка) и слагат тръбички в ушетата.
Брат ми имаше същото, беше на 2 годинки като му сложиха тръбите. 6 месеца стоят след което би трябвало да паднат сами. През това време го къпехме със силиконови тапи за уши защото не биваше вода да попада в тях.
Та и на мен май ми предстои такова нещо...

Мамо Фин, аз те съветвам обаче да ги прочетеш 6-те страници , защото има много полезни съвети как да се справиш и да не се наложи операция на малкото! Още повече пък тръбички. Дано да се оправите и вие!  bouquet

# 114
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
МОФче - успокой се Hug

Кой ви назначава тези АБ? Ходихте ли на УНГ лекар, та той да каже, че сте за махане на сливиците и тръбички? Неа гледана ли е за 3-та сливица?
Може ли Оливер да й носи нещо от ДГ?

Ох - разпънах те от въпроси... Blush

Не е толкова страшна операцията за махане...само, че Неа ми се види малка за махането на 2-те нормални сливици. А ако има 3-та възпалена, май от там са й проблемите. Може да опиташ само 3-тата да махнеш. Всичко трае 10-15мин. Но са много изследванията преди да се пристъпи към пълна упойка на малко дете  ooooh!

Айде стискам палци, да ви се размине всякаква интервенция, че малкия шушул е все още много крехък за такива дейности Peace

Целувки и пак пиши  Heart Eyes

# 115
  • Мнения: 3 634
Шани, до УНГ ще стигнем с тукашната система едва след като й се пукнат тъпанчетата май... е, преувеличих де. УНГ ще я види едва след отит номер 4 и направление към клиниката от ДжиПи-то (а ДжиПи-то ще я провери за оправени уши едва на 20 март). Да му и системата, ма правилно са казали, при лекар и с линейка ще те пуснат и ще дойдат да те вземат едва след като хвърлиш топа.
Иначе тука първото нещо което правят като влезеш с детето си в кабинета за прегледи е да преслушат гърдите и след това правят преглед на ушите и устата. И все за ушите имат да казват, никога за устата. Не знам, виждат ли се сливиците... голямо съм невежество по този въпрос.
А видях има в темата отговори с бабешки рецепти... аз съм скептично настроена и може би ще пробвам нещо чаааак след като загубя и последната си малко останала надежда към докторите.

# 116
  • Мнения: 1 663
Здравейте, имам син на 3год. и също много често му се възпаляват ушите.Пием антибиотик минава, и при следващата настинка отново.И пак антибиотик-и така.Казаха ни да махнем третата сливица и всичко ще се оправи.Незнам но сигурно ще е махнем

# 117
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мофче, знам че не си цъфнала и вързала парично, но нямаш ли възможност за частен преглед при УНГ специалист?
И м/у другото, 3-тата сливица може да се види с натиск на езичето с шпатула и с онова кривичкото огледалце. В някои случаи и през носа, но пак трябва да е специалист човека, за да се изкаже вярно по въпроса.

Ама и вие имате една здравна система... ooooh!

# 118
  • Мнения: 3 634
Шани, е в такива моменти се ритам в задните части и се мразя, че не им направих здравна застраховка още преди да се родят. Сега нямаше да трябва да плащам нищо, нито да чакам за направления и кой и кога и какво.
Просто не мога да откъсна 200 евро от бюджета.

# 119
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Защо не използва визитата на баща им, да му поискаш  Money? Или му се обади и му кажи, че е спешно и важно...отнася се за дъщеря му. Дано му трепне под лъжичката и ти помогне финчо  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт