Възпалени уши

  • 47 364
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 634
Шани, помогне с какво?
Аз на него миналата седмица помагах. Тоя е зле финансово колкото беше зле още като живеехме заедно, само че и мене ме беше въввлякъл в калта. Сега се измъквам със сетни сили от там... той да си седи и затъва колкото си иска.
От него нито психическа нито финансова подкрепа може да се очаква. (дай да не разводняваме темата Wink)

# 121
  • Germany
  • Мнения: 224
Както ни посъветва Бирди, попитахме за ваксината превнар, но за нас е явно вече късно, понеже положението с ушите е много сериозно вече и трябва да се деиства бързо. а за ваксината трябва да сме здрави. наи-много да направя на малката си дъшеричка сега пък за баткото ще видим.
и колко питане питахме, ама действието не било доказано,ама не се знаело ще помогне ли, не знам какво Thinking, ама ние НЕ, и тя каза че щом настояваме ще му сложи, но трябва да е здрав.

# 122
  • Мнения: 8 585
Най-честият микробен причинител на детските отити до 3-4 годишна възраст е Стрептококус Пневмоние. Ваксинацията изгражда имунитет срещу 7 щама от този микроб. Ако почнете ваксинация от 2м възраст детето е достатъчно защитено. Ако включите и защитата срещу Хемофилус чрез ваксината Акт-Хиб, имате добър резултат.
Така че на 1 годишна възраст, когато започват друг вид проблеми-алергични ринити, аденоидни вегетации, посещения на градина с висок процент Стрептококово носителство измежду децата- Вие вече имате защита.

# 123
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дрън, дрън, та пляс.

Не мога да ви опиша колко гърлени и носни секрети са й правени на дъщеря ми. НИЩО. НИЩО и пак НИЩО.
А отити, та се спукваше. Не е спяла с отворена уста, не е хъркала...никакви индикации, освен честите отити (даже по едно време бе с намален слух). И само да спомена, че тя е гледана у дома до 6г. възраст. Та не се е мешала м/у децата, носители на каквото и да е.

На синчето му откриха "Стрептококус Пневмоние" в изобилие от носоглътката. До сега е бил с 1 отит, а ходи 10м. вече на ясла...( чук, чук  Praynig, да не чуе Дявола)

Бирди - сорри, но не ми звучат убедително тези ваксинации  Confused ПОНЕ опита ми показва съвсем друго Wink

# 124
  • Мнения: 3 634
Тези с опит биха ли казали какво значи ако детето спи с полу отворена уста и похърква от време на време?

# 125
  • Мнения: 8 585
дрън, дрън, та пляс.

Не мога да ви опиша колко гърлени и носни секрети са й правени на дъщеря ми. НИЩО. НИЩО и пак НИЩО.
А отити, та се спукваше. Не е спяла с отворена уста, не е хъркала...никакви индикации, освен честите отити (даже по едно време бе с намален слух). И само да спомена, че тя е гледана у дома до 6г. възраст. Та не се е мешала м/у децата, носители на каквото и да е.

На синчето му откриха "Стрептококус Пневмоние" в изобилие от носоглътката. До сега е бил с 1 отит, а ходи 10м. вече на ясла...( чук, чук  Praynig, да не чуе Дявола)

Бирди - сорри, но не ми звучат убедително тези ваксинации  Confused ПОНЕ опита ми показва съвсем друго Wink
Но ние не твърдим, че САМО инфекцийте в носоглътката са причина за рецидивиращи отити. Една от многото причини е...

# 126
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тези с опит биха ли казали какво значи ако детето спи с полу отворена уста и похърква от време на време?

МОФче - би могло да е от 3-та, но би могло и да не е. Просто без преглед от специализиран лекар не може да се отсече със сигурност.
Нали прочете по-горе, че щерката нямаше нито един от избоените от теб симптоми и пак беше с 3-та сливица = на кюфте  Crazy и за вадене.

# 127
  • София
  • Мнения: 39 773
Дияна само от време на време спи с отворена уста, и също така от време на време похърква. Не е постоянно. При предпоследният отит беше реагирала 3тата сливица. Само ще изчакам малко да се позатопли и отиваме на лекар. Дано само да изпреваря пролетните й отити.

# 128
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
АнМари - хич не чакай  Naughty...в каб. на доктора е жега  Grinning

# 129
  • Мнения: 3 634
Шани, те я чакат моята да направи 4ти отит и тогава чак ще благоволят да ни дадът направление за специализиран лекар. Инак не можем да припарим до такъв.

# 130
  • Мнения: 8 585
Шани, те я чакат моята да направи 4ти отит и тогава чак ще благоволят да ни дадът направление за специализиран лекар. Инак не можем да припарим до такъв.
Детето не прави рецидивиращи отити от това, че не го водите на "специалист". Или от това, че педиатърът е некомпетентен. До 3-4 отита на зима се смята за нормална детска патология, която няма никакви последствия в дългосрочен план за детето и не изисква паника. Състояние, което няма да се подобри колкото и УНГ да се посетят.
Така се работи навсякъде. И е напълно ок и от позицията на това, че педиатърът не е профан или "лукова глава", която може да бъде подритвана натам-насам, както е масова практика в БГ поради други обстоятелства, разбира се.

# 131
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, те я чакат моята да направи 4ти отит и тогава чак ще благоволят да ни дадът направление за специализиран лекар. Инак не можем да припарим до такъв.

Пак казвам, че ви е гадна здравната система  Close. И пак не се съгласявам с Бирди  Naughty. Има малки и не чак толкоз малки "трикове и хитринки"  Flutter, които специалиста ти подсказва при лечение или при дадено състояние на детето ти.

НЕ всяко ушно възпаление е за лечение с капки или непременно за АБ. Обаче ДжиПи-то (нашенското) е привърженик и на 2-та метода, що се касае за ушно възпаление...Понякога капките дори навреждат в по-голяма степен, отколкото да са помогнали...И става един затворен кръг МОФче, от който страдаш ти и най-вече дечкото ти  Sad
Целувки  Heart Eyes и чак ме е яд, че само това мога да направя за вас  Hug

# 132
  • Мнения: 8 585
По принцип от много отдавна е забранено да се ползват капки за уши при детски остри отити. Аз лично никога не ги ползвам. И не съм ги...

# 133
  • Мнения: 3 634
Какви капки?
Тука само с антибиотик лекуват май.
Инак в дългосрочен план отитите може и да нямат последствия, но в момента такива щети са нанесли. Детето ми е отслабнало, не иска да яде и други много приятни ефекти има. Яд ме е, че не ми казват на какво се дължи това, а чакат още да боледувала, та чак тогава.

# 134
  • Мнения: 918
А как се познава, че детето има отит, ако няма болка.
Моя син често си бърка в ушите, все едно нещо го дразни, но като натисна по ухото, не изпитва болка. Може ли от зъбоникненето да се появят болки в ушите?

Общи условия

Активация на акаунт