Възпалени уши

  • 47 369
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 585
@Шани
Няма от какво да бягам. Острите и хронични детски отити са си проблем на педиатрията. Имат нещо общо с УНГ от момента, в който ние преценим за какво точно и кога.
Иначе всеки ще си вземе парченце от детското телце и ще си го направи "специалност". Къде води това се вижда днес ясно в БГ-от майчините разкази се вижда.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 724
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите,

Калина, извинявай, че разводнявам темата.
Интересува ме колко често немските педиатри изписват антибиотик. Четох, че децата там до 7 години били пиели средно два!! антибиотика, статистиката за нашите тук сигурно е 10-15.
Можеш ли да сондираш мнения на разни майки при вас?

# 92
  • София
  • Мнения: 1 724
Шани, да запазим добрият тон. "пенкилери" е мъничко обидно. Все пак ние имаме отговорност за това, което правим...

добре, извини ме, ако съм те засегнала  Praynig, но пак те питам - каква ти е специалността?
Аз съм педиатър. В Бг това може би значи-нищо. Но тук е наше задължение да лекуваме отити и консултираме с УНГ само при специални случаи. Защо само тогава? Защото само в редки случаи се налага. Спрявяме си се някак с тези отити...  tooth
Затова ни плащат в кабинета. Не ни имат като педиатри само за да им създаваме допълнителни проблеми.

Благодаря ти. Но защо оставам с чувството, че гузен негонен бяга... newsm78

Иначе педиатрите са си педиатри. Нямат нищо общо  Naughty със специалистите по уши-нос-гърло, за което ще се съгласиш безрезервно Wink

Извинявай, че с се намесвам, но ако педиатрите тук / в болшинството си поне/ знаеха колкото Бърди нямаше да има толкова хронифицирани проблеми при децата. Повечето от българските педиатри не се интересуват от новости, нито как се използват лекарствата извън онова, което фармацевтичните фирми щедро им рекламират, гледат през пръсти работата си и не поемат отговорност!
Педиатрите имат общо със УНГ, поне според мен дотоклова, доколкото трябва да откирват по-сериозните проблеми и да ги препращат, второ- да работят така, че да не хронифицират с неправилно лечение.

За съжаление, моят опит показва точно обратното. Дай боже аз да съм изключение!

# 93
  • Germany
  • Мнения: 224
Tandori, mnogo ще съм ти благодарна ако разкажеш как сте се оправили. следя тази тема и всички подобни отдавна. декември месец изпихме 3 антибиотика един след друг заради възпаление на ушите,

Калина, извинявай, че разводнявам темата.
Интересува ме колко често немските педиатри изписват антибиотик. Четох, че децата там до 7 години били пиели средно два!! антибиотика, статистиката за нашите тук сигурно е 10-15.
Можеш ли да сондираш мнения на разни майки при вас?

Aми не мога да се ангажирам с мнение колко често тук по принцип дават антибиотик, на нас много често, ни ние сме различен случаи може би. Сина ми е много зояд, винаги е бил, и не знам дали заради това но боледува често. като тръгна на градина пък, тоест от есента, явно не се доизлекува до краи и така по-лено го повтаря.
Тук оставят децата да се борят до краи сами, изписват само капки за нос или солен разтвор и в редки случаи сироп за втечняване на секрета. до сега само веднъж да ни изписвали сироп за кашлиза, и то когато се задушаваше от нея. и когато детето не се пребори, състоянието му се влоши много, вдигне температура и т.н, тогава изписват антибиотик. ние до сега може би само 2 пъти сме се разминали с хрема, почти винаги стугаме до антибиотика. и може би понеже другите деца не са така, лекарката ни все имаше надежда че сте се справи сам, но...накрая със съжаление изписваше антибиоти.
та това което ти казват при посещение при лекар е-чист въздух, много разходки и много течности! това им е рецептата.
мога да кажа за децата на две приятелки, на едната момченцето е на 4г и е пило 3 антибиотика до сега, двата бяха когато труъгна на градина.
на другата дъщетя и е на 3, но още не ходи на градина (това го казвам понеже често оказва влияние), и е пила един антибиотик пак за ушно възпаление.
нашите антибиотици по-добре да не ги броя колко са били на 3.5г....

# 94
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И никога не чакам джи пи-то да ме прати тук и там, винаги съм действала АЗ и съм си хващала детето и съм го водила при СПЕЦИАЛИСТ лекар при нужда.

Не знам защо, но всеки го пропусна тоз пост покрай очите си Wink

Тъй, че Birdie, veleva...все ми е тая Whistling, какво могат ДжиПи-тата... 

# 95
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ами нека да обясня и защо го написах, това което и Шани е подчертала....
Birdie, спокойно, не хапя........
Само ще уточня защо съм го написала, защото в БГ явно е малко по-различно......

Не знам за другите педиатри, ни конкретно нашата няма отоскоп ли се казва, за гледане на уши....така, че аз не нея за Уши не мога да разчитам.......

Но да започнем отначало......
1. водене на ортопед - Педиатър не ми е казал, че трябва да го направя, още повече, че всички знаем кога и как се води бебето, да не говорим, че е добре най-много до 3м, проф. Владимиров от Горна Баня казва най-много до 10 ден и т.н.
Значи аз си хванах бебето и го заведох на ортопед без, подчертавам БЕЗ педиатър да ми е казал каквото и да било.

2. Много хора ме питат напоследът - Ама ти как разбра, че Ади трябва да носи очила.....
Педиатър не ме е изпратил на профилактичен преглед за очи.
Аз знам, че ако няма проблем по-рано, на проф. преглед се води на 3г
И аз си хванах детето за ръка и на 3г и малко я заведох на Задължителен проф. преглед.
Това педиатър не ми е го казал изобщо.
И на прегледа се разбира, че Ади трябва да носи очила.

3. Зъболекар - същата картина.
Като се появиха всички зъби - хайде Ади за ръчичка и при зъболекар на профилактичен, ама Педиатър това не ми е го казвал......

4. Сега за ушите същото.......Педиатър за Уши в БГ нищо не може да ми каже.....
Ади за ръчичка с мама и при доц. Лолов и при нейната си УНГ на профилактика......
няма увеличена 3-та сливица, но защо ли си мисля, че този ринит няма да е обикновен, и че течността в средното и ухо е свързан....и т.н., все заключения след въпросните прегледи.....но скоро и този проблем ще бъде решен.....имам уговорка с доц. Лолов за началото на  март месец за следващата консултация.....и така......

Но за всичко описано по-горе не съм чакала Педиатър да ми каже каквото и да било......не съм и очаквала......интересувам, чета, питам.....и разчитам единствено на СЕБЕ СИ.

Това е истина.

Нямам нито едно направление - нито за ортопед, нито за очен, нито за зъболекар, нито за УНГ.

Решавам и действам - при съответните специалисти.

Но Шани ме е разбрала много много добре.

# 96
  • Мнения: 8 585
@Шани
Спорът е без основа. Бъди щастлива с избора си.

# 97
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
@Шани
Спорът е без основа. Бъди щастлива с избора си.

не, не аз съм убедена, че Шани не иска да спори, просто в БГ Педиатър е едно, а в Гърция явно е съвсем друго.....за съжаление в БГ е така......

# 98
  • Мнения: 8 585
Лио, права си. Не споря.
Тук имаме навик по всички точки, които споменаваш да ги насочваме за профилактичен преглед. УЗ на тазобедрени стави в първите 1-2 месеца тук е неписан закон. Но и родителите за профилактичните прегледи сами ги водят, уведомявайки ме. Тук няма "направления". Който не ми спомене нищо на 1 годинка възраст аз сами ги подсещам да отидат-за зъбки, за миопия...всичко.
Просто живеем в различни светове...
Но ушите си гледаме в рамките на всеки преглед.

# 99
  • Germany
  • Мнения: 224
E зависи от системата и кои къде е. тук се има голямо доверие на детските лекари и не можеш да започнеш да разнасяш детето си тук и там където ти хрумне, така касата ще се разори и едва ли би покрила всички прегледи. трябва личния да прецени че ти трябва специалист. и ако ще сам да си забележиш нещо и да си изпросиш направление, пак през детската лекарка се минава...
мдаааа, така е тук

# 100
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Birdie, kalina, точно това имах предвид - живеем в различни светове просто.......
Birdie, това при вас за ушите е прекрасно просто - в България аз не знам, педиатър да гледа уши....ще се радвам, ако някоя майка ме опровергае, но едва ли.......много, много са различни нещата.....

Тук майките предимно разчитат на Педиатрите да има кажат, или да ги изпратят, но непременно да са те......самоинициатива за профилактика се явява много рядко.

# 101
  • Germany
  • Мнения: 224
Taka e Lio, права си, различни са световете, аз бих се чувствала объркана да си лекувам детето там. не че тук често не съм, но поне лекарите са достатъчно предвидими Wink
преди да отида знам какво ще ми кажат.
не знам как да променим лекарите в Бг, наи/много маиките да променят нещата като вземат инициативата в свои ръце като теб thumbsup

# 102
  • Мнения: 574
Не опровергавам, а потвърждавам, че уши при преглед не се гледат. Веднъж Рали имаше много висока Т и никакви други симптоми. Лечението -антибиотик. Ама за какво? За което стане пък после нали има други. Добре ,че аз се усетих навреме и започнах да лекувам ушите и Т падна и се оправи бързо детето.
Ама то да му се невиди в тази държава трябва да си доктор, адвокат и счетоводител в едно. Трябва да ги направят като задължителни предмети.
При нас педиатрите, че и другите лекари, ги интересува само от коя аптека ще купиш точно исписаното от него л-во. Нали ще си гушне процентчето. Пък ,че трябвало на профилактичен преглед да ходиш хич не му дреме.

# 103
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
При нас педиатрите, че и другите лекари, ги интересува само от коя аптека ще купиш точно исписаното от него л-во. Нали ще си гушне процентчето. Пък ,че трябвало на профилактичен преглед да ходиш хич не му дреме.

 Rolling Eyesето за това става въпрос......
Най-тъпото е че в много случаи, родителите не разбират, че детето има отит, течност в средното ухо и т.н. , защото болка може да липсва, и така нещата да се се влачат.......и после да стане по-лошо......

# 104
  • София
  • Мнения: 39 773
Джипито на Дияна винаги и преглежда ушите. И ако има проблем ни праща на специалист.
Това може и да не е практика, а да се дължи на това, че Дияна прави отити по-принцип.

Общи условия

Активация на акаунт