Бързи вечери

  • 304 153
  • 352
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
За първи път пиша в този форум,но информацията ми беше изключително ценна. Grinning Аз досега се справях ,като нарязвах картофи,лук и шунка във фурната и сметана на всичко!Мерси .

# 76
  • Мнения: 490
ето нещо бързо и от мен :

домати на фурна

 нарязвам  доматите на половинки  ( около 7-8 домата ,използвам мн .голям гювеч за по-голямо количество )  да се запълни една тава или един голям гювеч, посолявам ги леко и  ги заливам с малко олио . Когато са почти готови  ги заливам със  сос от  самите домати ( просто гребвам от  тавичката  и нарязан чесън,мента  и чубрица. заливам и оставям за още 10 мин във фурната. Чудесно за вегетариянци със  много сирене и  препечени филийки или  за  месоядните  салам или каквото се сетите.

# 77
  • Мнения: 936
Ето и една идея от мен. Изсипвам в тенджера един буркан гювеч ( вътре е с домати, моркови и всякакви зеленчуци), добавям 2-3 картофа и нарязана шунка. Може и малко лук или чесън. След половин час имам вкусно ядене.

# 78
  • Мнения: 7 837
Още нещо бързо от снощи (Анет, 15 минути макс.  Simple Smile ) - пилешка супа с броколи. Исках да направя пилешката с тиквички на Танита, но се оказа, че няма тиквички, та използвах замразени броколи. Няколко минути задушаване в тенджерата с масло, 3 чаши пилешки бульон, лъжица брашно. Като се посгъсти, добавих поредното останало печено пилешко. Накрая и малко мляко и за 2-3 минути на слаб огън.

# 79
  • Мнения: 936
Снощи по случайност открих нещо бързо и вкусно в магазин 'Сани'. При замразените храни е, кутия с около 900 г. месо.Надписът е 60 Piece Meat Kebab, в единият ъгъл  на кутията  пише Iceland Party. Има няколко вида кюфтенца - агнешки, пилешки, свински и пикантни такива, и още 2 вида пилешко с пълнеж. Общо 60 парчета, всяко на клечка. Пекат се половин час във фурна. Цената е 5лв. Харесаха ми и смятам да взема пак, да имам във фризера.

# 80
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ето и моето предложение:
Пет -шест люти чушки леко ги запържвам в тигана и заливам с шест-седем разбити яйца със сол.
Убийствено е... Hug

# 81
  • Мнения: 2 381
От изминалия уикенд, установих, че бързо се приготвят:

- гъби с ориз ( 150 гр + 1 ч.ч. ориз + 2 домата)
- пълнени тиквички със сирене и яйца; (издълбава се вътрешността, сложих на котлона да се поизпари течността, добавих домат, сирене, 1 яйце; върнах и запекох. Следващият път ще пробвам да сложа галета, за да стане сместа по- гъста и да не се налага да изпарявам на котлона).

И двете във фурната станаха за около 30 мин.

# 82
  • Мнения: 3 367
Ne баш вечеря,но идея- правя големи количества зеленчуков бульон (2-3 литра) и замръзявам. После супи и сосове стават за минути,а качеството е добро,няма толкова сол и оцветители като готовите кутии..

# 83
  • Мнения: 1 568
Запис.

# 84
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Ники,има,но лайт темата е  80% великолепно здравословни свръткавости..аз съм в търсене на супер бързи полезности Laughing

 Mr. Green oH, Анет!
1. Най-бързото пилешко - обезкостени и обезкожени пилешки бутчета (така купени, да не тръгнеш да си играеш да обезкостяваш!) се измиват, мятат се към йената и се заливат със горчица, соев сос, някаква полуполезен готов марината/сос, какъвто се намира в хладилника, мед, задължително някакъв алкохол (защото от него омеква месото) - около 1/2 чаша вино, водка, бира... похлупва се йенската и се пече (желателно) на средна фурна... време за приготвяне - 3 мин! Печене - зависи колко сте гладни  Grinning
Същите пилешки мръвки заливам с кисело мляко, горчица и къри... ако си прежалила 3-те мин сутринта се маринова цял ден в хладилника (вкл 1-вия вариант), ако не си прежалила - заливаш и мяташ във фурната!

(ако си пуснала така и така фурната заради пилешкото разбира се си метнала и 2 кг дребни картофчета небелени, оваляни със зехтин и каквито италиански подправки ти се намират под ръка и/или следващата тава със гъби, чушки, тиквички, карфиол, подобни, нарязани наедро и набързо - пак зехтин и подправки и малко балсамико и ги оставяш да станат нечовешки крехки и сладки)! Ако останат - копър и магданоз щедро + оцет и да се мариноват за антипасто!

2. Заливаш оризови спагети или фиде с вряла вода и докато 5 мин киснат режеш всичко, което пасва на идеята "азиатска салата" - краставица, зеле, моркови, маслини, сусам (не режеш!), парченца пилешко старо, лют сос, копър, авокадо, етц. - разбъркваш всичко с сусамено олио, соев сос, оризов оцет, копър - мяташ за 5 мин в камерата - всичко 10 мин, наяжда добре, става със лингуини/тънки спагети.

3. Chirashi Sushi
http://www.sushifaq.com/homesushi/howtomakesushiathomechirashi.htm

Оризът става за хммм, 20 мин от-до, рязането на останалите неща - 10 мин, остават ти 10 мин да изтичаш до магазина за хубаво саке Simple Smile)) (аз го поливам и със чай от джинджифил, топъл)  Crazy

4. Намираш някакви азиатски пелмени, по-здравословни по китайско-корейско-тайските магазини и вместо да пържиш и да се потиш мятяш във вряща вода за 5 мин, местиш към тава, нежно поръсваш със зехтин и печеш 15 мин. (много добре засища гладни мъже, дето все не им стига!)

5. Боб, леща, сух грах, етц варива - след първото изливане на водата пъхаш всички чушки и мерудии в боба и да си ври там... (зеленчуците не се режат!) - 3 мин преди вечеря вадиш главата лук, чушката, домата, етц. и с пасатора им виждаш сметката за 15 сек. връщаш в боба. Време за врътня по боба - под 5 мин!

(ужас, като за пръв пост в кулинарния сериозно се олях  Crazy )

Последна редакция: пн, 19 юли 2010, 22:21 от Agent Provocateur

# 85
  • Мнения: 2 126
И аз да предложа нещо,което ми подсказа кумата на която гостувахме тези дни.
"Панирано" пилешко филе в тава,на фурна:
Няколко филета(колкото прецените че са нужни) се нарязват на тънички парчета и се мариноват за половин час(може и по малко,а може и хич) в бира(аз мисля да ги мариновам в соев сос и подправки).Всяко парче се намазва с майонеза и овалва в галета.Редите в тава и печете до готовност.Доста вкусни,сочни и непържени Peace

# 86
  • Мнения: 281
Сетих се още нещо - за тези, които имат готова доматена манджа в бъркани. Само й се чукват 3-4 яйца, около 5 минути бъркане до готовност на яйцата, слага се малко сирене накрая и се маха от котлона. Ето ви готов миш-маш за има няма 5 минути.  Mr. Green

# 87
  • Враца
  • Мнения: 876
същото, но без бъркане практикуваме ние и е една от любимите ни бързи манджи

друга любима е Печени чушки с яйце и сирене - бърза и лесна лятна манджа

новото ми откритие Тиквички с копър и чесън по един бърз начин

# 88
  • София
  • Мнения: 436
Запис   bouquet

# 89
  • Мнения: X
Момичета,ето още две рецепти,които ми се струват сравнително бързи за приготвяне,а вярвам ще се харесат на много от вас.На мен лично ми допаднаха,копирах си ги,а и позволяват доста импровизации. Peace

Тиквички с картофи и Картофи миш-маш

Общи условия

Активация на акаунт