Бързи вечери

  • 304 164
  • 352
  •   1
Отговори
# 345
  • sofia
  • Мнения: 786
Добре де ама като се слага зеле в зеленчуковия бульон това не прави ли вкуса по-особен. Дали после този бульон ще е подходящ за всякакви гозби?

# 346
  • Мнения: 4 290
слагай каквито зеленчуци и меса обичате. Щом зелето не е приемливо за теб, не го слагай.

полезен и вкусен месен бульон се вари дълги и с кокал или само от какали.

# 347
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А защо 2-3 часа? Винаги варя храната минимално време, за 2 часа всички вкусове се променят, хранителната стойност също.
А зеленчука да се изхвърли ми е направо кощунство. Най-малкото може да се използват за пълнеж или на огретен, или да се пасират на пюре за гарнитура.

така се прави силен зеленчуков бульон.
иначе като правя супа със зеленчуци и аз не ги варя толкова, варя ги 10-15мин. или докато омекнат.
обаче, ако се прави няколко литра бульон, който да се затвори в шише или бутилка, се вари дълго.
и след това варене зеленчуците не могат да се ползват за нищо. иначе и аз не исках да ги хвърлям, но пробвах едно парченце и разбрах защо се хвърлят - вкус в тях не е останал, докато бульонът беше с доста богат аромат. даже всички бяха един подобен цвят, а бульонът беше с хубав, наситен цвят.

аз сложих малко парче червено зеле за цвят, бульонът нямаше странен вкус.
аз го пиех така, не съм готвила с него.
трябваше ми бульон за подсилване и понеже съм веге, търсех рецепти за зел. бульон.

# 348
  • sofia
  • Мнения: 786
Благодаря

# 349
  • Мнения: 9 903
И аз благодаря, не знаех за бульона.

# 350
  • Мнения: 49
Бърза вечеря- запечена сьомга със зеленчуци  chef

# 351
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Така свикнах с готвенето на пара, че всичко става бързо. Слагаш го и за средно 20-30 мин е готово. Правя ориз със зеленчуци, кюфтета и какво ли не. Включително и десерт като мляко с ориз.
С едни сварени зеленчуци там после бързо правя пюре, крем супа, салата, а за месо ако има нужда минавам за 2-3 мин през грил тигана да хване цвят или пускам във фурната.

# 352
  • Мнения: 1 919
Цаца на фурна. Измих си рибките и ги сложих в тава постлана с фолио. Сложих олио и ги разбърках, добавих малко брашно и сол и пак разбърках и ги сложих в загряна фурна. Получи се много вкусно и не умириса кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт