Бързи вечери

  • 304 253
  • 352
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 4 939

Чушки от буркан, нарязваш, запържваш в олио, добавят се 2-3 с. л. брашно, запържваш и него и заливаш с прясно мляко. Това е  Peace  Сипвай млякото по малко и бъркай добре да се разтвори брашното, винаги можеш да разредиш още, но обратното не става  Wink
Благодаря и аз! Още утре ще я пробвам. Обожавам чушки от буркан, но все не мога да им намеря приложение, а това звучи вкусно и лесно  Heart Eyes

# 331
  • Мнения: 18 009
И аз много ги обичам  Peace Правя ги по още 2 начина:

Запържвам нарязаните чушки, когато са готови натрошавам сирене на око и чупя 2-3 яйца. Става разкошен миш- маш. Естествено който обича магданоз.

Чушка бюрек на фурна- пълня чушките с яйце, сирене и 1с.л. галета /понякога са по- сварени, тогава се късат, в такъв случай режа по дължина, пълня и завивам/
Овалвам с брашно, пека в тава с намазнена хартия, отгоре напръсквам с олио. Стават направо истински  Heart Eyes В някои рецепти заливат с яйца и мляко, но ние така не ги харесваме.

Третия естествено - със сгъстен доматен сос с чесън  Peace

# 332
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Готов е обяда за днес! Самп да бягам/търкалям и да го направя!  Laughing
raja_nikol   bouquet

# 333
  • Мнения: 18 009
После да кажете дали ви  харесало   Heart Eyes
Заливайте със студено мляко, иначе става на бучки, аз бъркам с телта докато хубаво се разтвори брашното, трябва да изглежда като бешамел в оранжев от чушките цвят  Peace

# 334
  • Мнения: 802
Когато нямам време да готвя взимам буркан сварен боб, бам със зеленчуците в тенджерата да се повари 10-15мин. и супата е готова. Никога не съм варила боб от пакет, излишно време ми е това като си има сварен. Така готвя и грах-само от консерва. Понякога правя и мързелива баница - стари филии хляб нареждам в тавата и заливам със сместа,опича се за няколко минути и готово. За бърз десет- бяла супа  Laughing от прясно мляко и фиде, но да е редичко като таратор, само кипва млякото,слага се фидето и готово. Отнема 10тина мин. Друго супер бързо е крем супа от пликче картофено пюре, просто се сипва повече мляко да стане на супа,слагам някакъв бульон и готово.

# 335
  • Варна
  • Мнения: 4 939
После да кажете дали ви  харесало   Heart Eyes

Буркана 900гр. свърши  Blush Хареса ни! Благодаря!   Hug

# 336
  • Мнения: 18 009
После да кажете дали ви  харесало   Heart Eyes

Буркана 900гр. свърши  Blush Хареса ни! Благодаря!   Hug

Супер, радвам се  Heart Eyes

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
за рецептата чушки с мляко задължително ли е чушките да са от буркан или може прясно опечени

# 338
  • Мнения: 22 867
за рецептата чушки с мляко задължително ли е чушките да са от буркан или може прясно опечени

Според мен е още по-добре да са прясно изпечени, друг вкус и аромат си имат, по-истински от консервите! Peace

# 339
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
запис да ви чета

# 340
  • sofia
  • Мнения: 786
Нямам опит в кухнята, а набързо ми се наложи да проимам, че се сдобих с 3 деца Simple Smile Бихте ли ми подсказали как да си приготвя бульон за да бъде замразен на формички във фризера? Месен, зеленчуков, подправки? А с вареното месо какво приготвяте?

# 341
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 065
Сварява месо и бульона го слагаш във форми. Сварено то месо със зеленчуци,ориз, картофи.
Чичко гугъл ще ти помогне.

# 342
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Нямам опит в кухнята, а набързо ми се наложи да проимам, че се сдобих с 3 деца Simple Smile Бихте ли ми подсказали как да си приготвя бульон за да бъде замразен на формички във фризера? Месен, зеленчуков, подправки? А с вареното месо какво приготвяте?
и аз като теб .

# 343
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бихте ли ми подсказали как да си приготвя бульон за да бъде замразен на формички във фризера? Месен, зеленчуков, подправки? А с вареното месо какво приготвяте?

месен бульон се прави от кокали, по възможност нарязани, за да излезне костния мозък.
вари се в тенджера под налягане или в нормална няколко часа. в тенджерата под налягане става по-бързо. подправките са въпрос на вкус, аз ги слагам в яденето, не в бульона.
имаше някакъв трик за избистряне, но не го помня.

заленчуков: зеле, пащърнак, целина, моркови, лук/праз може и други налични, сезонни зеленчуци. измиват се и се нарязват на големи парчета,заливат се със студена вода, така че да са покрити. вари се пак 2-3ч.
зеленчуците се изхвърлят.

# 344
  • Мнения: 9 905
А защо 2-3 часа? Винаги варя храната минимално време, за 2 часа всички вкусове се променят, хранителната стойност също.
А зеленчука да се изхвърли ми е направо кощунство. Най-малкото може да се използват за пълнеж или на огретен, или да се пасират на пюре за гарнитура.

Общи условия

Активация на акаунт