Бързи вечери

  • 304 341
  • 352
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 381
Преди време събрах няколко от най-често приготвяните вкъщи бързи вечери на едно място. Разбира се не са всички, но са тези, към които аз самата най-често се обръщам, когато нямам време. Wink
 

фен съм на Супичка! Радвам се, че мога да ти го кажа публично Simple Smile

..............
Чушки с доматен сос. Пека чушките във фурна. Обикновено слагам и една тава с тиквички (зехтин, малко сол, галета и пармезан). Така правя 2 манджи наведнъж. Най- хубавото на летните ястия е че могат да се ядат и студени.

# 316
  • Мнения: 114
Преди време събрах няколко от най-често приготвяните вкъщи бързи вечери на едно място. Разбира се не са всички, но са тези, към които аз самата най-често се обръщам, когато нямам време. Wink
 

фен съм на Супичка! Радвам се, че мога да ти го кажа публично Simple Smile

..............
Чушки с доматен сос. Пека чушките във фурна. Обикновено слагам и една тава с тиквички (зехтин, малко сол, галета и пармезан). Така правя 2 манджи наведнъж. Най- хубавото на летните ястия е че могат да се ядат и студени.

Хихихи! Благодаря ти много! Радвам се, че Супичка ти харесва! А що се отнася до летните ястия наистина голям плюс им е, че могат да се хапват и студени, тъй като повечето от тях са постни и приготвени с малко мазнина.

# 317
  • Мнения: 158
Аз съм фен на тенджерата под налягане. Всичко става за не-повече от 20-30 мин. Фиксове и микровълнова не използвам, както готови и полу сосове и мазила. Да не говорим, че живея в страна, където храненето е национален спорт и ММ така и не свикна, че сготвям за 10 мин. ( примерно).
Имам си всичко подготвено и нарязано в хладилника. Домати си обелвам, изцеждам и нарязвам на кубчета един път в годината, по време на пика на реколтата. Смес за супа също. Зелен боб си измивам, почиствам и нарязвам в торбичка, заедно с морков, замразявам и сетне добавям въпросното пакетче с домати, лук и магданоз ( измит, подсушен и нарязан в кутия), тикам в тенджерата под налягане и  8 минути, след като фъсне изключвам. Така процедирам с гювеч, бамя, бакла и бля-бля. Пека си патладжани в някой промеждутък на интересен филм и си замразявам за салата. Намирам време да си сваря пиле и да си го разпределя в торбички, телешко, свинско, плънка за пълнени чушки, рибата изчистена и замразена, калмари порционирани на пакетчета, скариди почистени........... Всичко добре опаковано и на максимална площ, за да се размрази при нужда бързо. Сос Балсамико разбивам по 1 литър, той върви на повечето салати.  После само сглобявам набързо манджата. Миш-маш е любимо ядене в къщи, омлет във всякакъв вид или просто разбити яйца с прясно мляко и мноооого чисто масло. Паста варя повечко и съхранявам в хладилника. Карбонара, Наполитен или моя измишльотина става за 5 минути. Ако не я изядем я изхвърлям с чиста съвест.

Баба ми ме научи, че всяка секунда около печката е чиста загуба на време  Heart Eyes
Въртенето около печката е за хора нямащи други интереси, поне за мен е трудно да отделям 8 часа за работа, после няколко часа за плаж  и  хобито ми, да почета интересни неща, че и да се въртя около печката .......идва ми множко ( децата ни са големи и сме самички + куче, което изисква също внимание).

Кюфтета от картофи, тиквички, домати, ориз или кайма си приготвям 1-2 дена напред. Вътре слагам САМО БЕЛТЪК. Той стяга и не се разпадат. После пържа/пека само  оваляни в едро брашно. Така не загарят и добиват хрупкава коричка и златист цвят.

# 318
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Как правиш сос балсамико?

# 319
  • Мнения: 158
4 пръста балсамов оцет, 2 пръста слънчогледово олио, 2 пръста  зехтин ( меря хоризонтално), 1 с.л. горчица, 2 с.л. мед. Всичко се разбива в блендер/кана/пасатор , като се опитва на вкус. Ние го обичаме една идея по-сладко.

# 320
  • Мнения: 43
И от мен няколко сезонни предложения за бързи вечери:
кюфтета от тиквички със сирене
огретен от тиквички - ако сосът се пропусне, стават обикновени печени тиквички, които се приготвят по-бързо от пържените
пълнени домати с яйце и сирене
Крем супите също бих ги причислила към бързите вечери.  Simple Smile

# 321
  • Варна
  • Мнения: 4 948
Наблягам на печенето и избягвам пърженето. Това пържене много време отнема Sad За вечеря почти винаги имаме салата, което не изисква покрай нея да има нещо тежко за хапване. Редовно се прави паста със сос, яйца, меса във фурната да се готвят сами, картофи на фурна с някоя подправка върху тях, картофено пюре, киноа със замразени зеленчуци от пакет.
Ако имаме нещо, което изисква по-големи приготовления то се прави през деня, когато е налично повече време. Сега имам възможност и да готвя вечеря по 2-3ч., но гледам да не свикваме така, че после с бебето ще е трудно. Поддържам ритъма от работа, когато се прибирах в 19:30 и вечеря се правеше за не повече от 30мин.

# 322
  • София
  • Мнения: 5 499
реших да пусна нова темичка,предполагам че много жени имат същия проблем като моя.цял ден съм на работа,приключвам в 18 и 30 до като се прибера става 19 часа.в къщи както обикновено няма нищо за ядене(понеже ядем доста и каквото и да направя за един ден просто се изяжда).та мисълта ми е прибираме се от работа и започваме да се чудим какво да направим за вечеря? newsm78 незнам дали и вие имате този проблем като мен.моля ви нека всеки сподели своите идеи,за това какво и как да направим за вечеря?

Идея за бърза китайска.
Сваряваме бял ориз, отцеждаме, измиваме с вода и оставяме настрани.
Нарязваме свинско месо на много тънки лентички. Нарязваме на едро повечко гъби, сезонен плод - портокал, праскова, манго, мандарина или друг, предварително обелен на малки кубчета. Нарязваме малко лук и мааалко чушка. Запържваме месото за 2-3 мин. в тиган с малко олио, да е крехко. Добавяме зеленчуците, мед на вкус, едно зеленчуково бульонче Маги и малко подправка за китайска храна. Задушаваме набързо за 1-2 мин., разбърквайки. Докато готвим това, на другия котлон пак в тиган запържваме за 1-2 мин. замразени зеленчуци. Чупваме едно яйце към тях и също го запържваме за 1-2 мин. до втвърдяване като го разбъркваме, после добавяме ориза. Разбъркваме за 1-2 мин., да се смеси със зеленчуците и яйцето и да се загрее, добавяме сол на вкус.
Сервираме горните ястия със соев сос на вкус (аз лично си слагам само на ориза).
Добър апетит.

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 20:00 от Popule

# 323
  • Germany
  • Мнения: 919
Много добра тема!  bouquet
Не съм прочела всичко, но по-късно ще я свърша тази работа.
Аз не мога да готвя - вкъщи готви ММ, но през седмицата аз се прибирам по-рано от работа, а и той е по-уморен и съответно се старая аз да се грижа за вечерята.
Живеем в Германия и често се доверявам на полуфабрикатите, но се старая да не пракалявам, понеже знам колко са вредни.
Ето и нещата, които приготвям най-често: спагети с готово Песто от бурканче и настърган кашкавал, пица с готово тесто, наденички, печени картофи на фурна, зепакна тип "изчисти хладилника" (обикновено редя картофи, чушка, маслини, гъби, шунка и най-отгоре настъргвам кашкавал и става страхотно), пилешки хапки на тиган  с гъби и топено сирене, омлет със зелен лук, шунка, кашкавал и чушка, кюфтета, принцески с кайма.
Ако се сетя нещо друго, ще пиша, а до тогава ще ви следя с интерес. Peace

# 324
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Чушки  в сос от прясно мляко.

Може ли рецепта.

# 325
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 083
Аз правя бързи пилешки хапки на фурна , които позволяват доста импровозации  Wink

Нарязвам пил. филе на ивици - в нашата къща обичт по- дебелите .

Овалвам ги в яйце - предварително разбито и после - корнфлейкс , ситно натрошен , може галета с чесън и черен пипер , може и бульон натрошен в галетата.

Пека в предварително загрята фурна на 180-200 С , за около 20 - 30 мин върху хартия за печене / без мазнина/.
Вкусни и здравословни!
През това време правя сос за хапките , салата , и напр. картофки .
Става и за гости!

# 326
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Последната рецепта за пил. филета на фурна е върхът. И аз я правя - бързо, лесно и много вкусно става.  Peace

etty775, с какъв сос ги сервираш?

# 327
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Любимият ми е с равно количество майонеза и кисело мляко, добавям копър, чесън на гранули и подправка.

# 328
  • Мнения: 18 036

Чушки от буркан, нарязваш, запържваш в олио, добавят се 2-3 с. л. брашно, запържваш и него и заливаш с прясно мляко. Това е  Peace  Сипвай млякото по малко и бъркай добре да се разтвори брашното, винаги можеш да разредиш още, но обратното не става  Wink

# 329
  • Мнения: 158
Ако се добави и една  филетирана скилидка чесън в края на запържването, вкусът става още по-чушконаситен  Laughing И разбира се, магданоз. Това ми беше любимото ядене като малка. Майка ми все работеше до късно ..................

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт