През новата година здраве и усмивки за АПРИЛчето ще има :)

  • 45 500
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
За филмите - дари гледа Немо, Мадагаскар, Червената шапчица, Мики Маус, Мечо Пух, Том и Джери, Пчеличката Мая, но сега ще сваля още - добри идеи давате Simple Smile Сетих се и за цар Лъв, като вариант.

Последна редакция: вт, 15 фев 2011, 22:47 от Анонимен

# 661
  • Варна
  • Мнения: 435
Добър ден! Hug Hug Hug

Благородно ви завиждам на всички, чийто деца гледат филмчета и ако ми кажете как да науча и моето диване, ще ви бъда адски благодарна. Пробвах няколко пъти да й пускам, точно 5 мин гледа и това е, намира си друго занимание. Иначе гледа със зяпнала уста всички реклами, с интерес гледа и Шоуто на Слави  Tired, чат пат и Кой е по-по-най... но да седне да изгледа цяла серия от някой филм пълен абсурд  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Клипове или видео с нейно участие също гледа.
За заспиването - заспива в нашето легло, и то зазължително мама да е там да се гушкаме. Само с баща си не се задоволява и тръгва да търси и мен. Снощи заспа много бързо и самааа в нашето легло, което си беше направо изумително. Заспива късно, към 10,30-11,00 и сутрин съответно ставаме с мъка  #Cussing out Оставала съм я дни да не спи наобяд с цел рано да заспи вечерта, но това си остава само мой мерак, тя пак си знае късните часове.
За игрите - фенка е много на пъзели от всякакво естество, танцуването и рисуването. Купила съм й няколко шаблона с животни и фигурки и тя си ги очертавя и оцветява, има също една книжка на ФЮТ за многократно рисуване, рисува и после се трие с обикн салфетка - та там е изписала няколко фулмастера досега. Има също 35 стикера магнитни към нея, но тя по-скоро ги лепи на хладилника и ми ги носи като ми казва кое какво е, отколкото да ги лепи в книжката. Но най-любимо й е да се качва по баща си и да скача от него на леглото  Party Party Party Взехме й и колело без педали от дървените, и чакаме времето да се стопли да го кара навън...
Та за рождения й ден никаква идея нямам още.

Памперс - от юли сме без, но само през деня, през ноща все още спи с такъв, и на обяд чат пат мокри гащите и леглото като е в къщи.
Бърбори много и естесвено попива най-вече това, което не трябва. Много хубаво казва, особено ако изпусне нещо "еее, майка ти стара"  ooooh!

# 662
  • Мнения: 319
Аха,значи и Малвина ползва нашите псувни  Mr. Green с майката

Даниел няма памперс от миналата година ,пролетта.Благодарение на баща му Blush той го отучи,а също няма и нощен от тази зима.Не се напикава нито на обед,нито вечер.Не става да ходи до тоалетна.Голям късмет  Grinning

# 663
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 968
В момента това, което се гледа в нас от няколко седмици е OPEN SEASON и Омагьосана. Добре, че последния филм го пуснаха по тв-то с дублаж, че после го изнамерих в торентите. Със сестра си ме побъркват като започнат да викат животните. А за мечката Дима е направо луда.

Обичат Картуна. Има една реклама с един от семейство Адамс и Скуби Ду. Правят едни движения и щом се зададе рекламата моите скачат, викат ме и почват да ги имитират. Големи са сладури.

# 664
  • Мнения: 6
Бис, направо ме успокои, че не сме само ние така. Както описваш, все едно за Кристея говориш, и за филмчетата (само танците на Слави гледа и танцува, което значи, че заспива след 22.30, когато аз вече едва гледам), с нищо не се заиграва сама, памперса го махна майка ми   bouquet и нощем няма, напикаваше се до есента, вече дори не се буди. Заспива на нашето легло след 1-2 приказки и гушкане, абе едно към едно с Ина, сякаш са една зодия Grinning

# 665
  • Варна
  • Мнения: 16
Здравейте!
Ралица също много обича да танцува,има си любими песни по музикалните канали.Харесва също да танцува с балерините на Слави.
Много често гледа филмчета на компютъра или на ДВД-то-Играта на играчките и е любимо(и трите части),Камбанка,Мики Маус,Ну погоди.Харесва също да играе на детски игрички онлайн-да оцветява,да открива числа,да готви.Аз пък не мога да я накарам да заобича четенето на книжки и приказки.
Рали отдавна е с памперс само докато спи-следобед и вечер.Следобедния мисля,че лесно ще го махна,защото рядко го напълва,но за вечерния много се съмнявам,че ще стане скоро,защото пие по 2 шишета с вода нощем.Доста дълго стана последното ми изречение...
За приказването-говори много и разбираемо,казва хубаво Р.Все още не сме започнали с въпросите Защо,Откъде и др.под.
За приспиването-нали не ходи на ясла и затова все още не съм наложила строг режим.Проблема е и,че спим в една стая и тримата.Засега заспива между нас само с гушкане в мен.
За подарък за РД ни е още твърде рано да мислим.

# 666
  • Мнения: 6 713
Здравейте и от мен!  Hug

За заспиването - през деня трябва да я приспи някой, иначе не става. Върти се, играе си, и накрая става. Tired Вечерното го измъчихме поне да не става от леглото си, че беше ужас по едно време. Т.е. след като се появи малчо, повече не искаше да си спи в стаята, айде заспиваше в нашата спалня, но пък там уж спи бебето, та него го приспиваме при нас в хола, тя заспиваше на нашата спалня, после я местим в нейната и там уж да спи, че да не й пречи бебето. Да, ама не! Почна да става през нощта, да идва при нас, после решихме баща й да спи в нейната стая, обаче пак става, идваше да ме търси поне 2-3 пъти на нощ, поне спря. Засега иска да си спи на нейното креватче в детската стая, но отново се буди поне 2 пъти на нощ, да пишка, да иска мляко.  ooooh! Направо съм готова да я местим в нашата спалня и да спим всички заедно, но пък  малкия се буди 2 пъти на нощ още, и няма скоро да спира май...  Rolling Eyes

Спи с одеалце, чувалчето го отказа на годинка като стана, направо се изумявам какви кротки деца има, които търпят чувалчета! Crazy Heart Eyes Постоянно е отвита, поради това спи с пижама и чорапки поне зимата.

За яденето сме кошмар на вечеря - всеки път иска да пие сок, в който обаче топи всичко което става за топене - краставица от салатата, парче хляб, Sick ужас е, накрая си топи и ръцете и така пие сока. Е спираме с чашите, ще пие от шише, но не бебешко, а като тези за спортистите. Иначе се тръшка, реве, а вечер просто нямам сили да я отучвам от този навик, край с чашите на вечеря и това е... Да видим...

Иначе яде всичко, но е супер гнуслива. Онзи ден ядях сушени сливи и предлагам и на нея, и тя с такава физиономия - "Ооо, това боклуче, това е за мама, не е за Лидия..." Mr. Green Laughing

Нана, нощния памперс и Лидия си го пълни понякога, през деня е изцяло без пампа. Аз ползвах тренировъчни гащи, но за през деня само. Като марка - бях поръчала някакви от нета, не помня обаче каква беше. Embarassed

Мирка, страхотна идея за пеперудата! Открадвам! Party Ние с Лидия сме си правили като коронки за глава от хартия, също облепени с разни шаренийки, накрая ги щраквам с телбода да седят здраво и готово. Simple Smile

За говоренето - беше на мода по едно време "Ами щоооо?" и така сто пъти един след друг, а другото беше " Така ли?" Ама така докарва интонациите, че падахме от смях. Сега им премина модата и вече е само "Не искам". И тя ги ръси постоянно всякакви бисери, много пее, танцува. Играе си с пъзели, обича да реди конструктор, да рисува. Колело с помощни гуми, кара от края на лятото, много добре се справя.  Laughing Ето такова е нашето - http://lourdes.snimka.bg/family/razni.331036.22465924

За филмчетата - и нашата гледа много, поне по 1 на ден. Сега е на вълна Ледена епоха, бяхме по едно време на вълна Шрек, е просто го сънувах тоя зеления. Sick Laughing Много думи и цели изречение научи от тях, определено ги харесва детето. Сега почва да се прави на тигър напримерно, ходи на 4ри крака из къщата и ръмжи.  Laughing

Последна редакция: нд, 20 фев 2011, 01:51 от Лурдес

# 667
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,
знаете ли за наредба касаеща общинските ясли и  освобождаването на децата след като навършат 3 г. , как ще се справите?
Поздрави

# 668
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 968
Не, не знам. Нова ли е наредбата?

# 669
  • Мнения: X
Ако разбирам правилно, иде реч за самостоятелни ясли, които са си до 3 години (ясли). Не са ОДЗ, т.е. няма къде да продължат децата. Ползват се някакви допълнителни точки от децата, посещавали сам. ясли, и с тях се кандидатства за ОДЗ, ЦДГ. С тези точки, мисля, че лесно ще е влезе, така че май няма проблем?

# 670
  • Мнения: X
Мисля, че Галя Илиева говори за това, че е задължително освобождаването на детето от яслата в деня, след навършване на 3г. А от друга страна приемат деца в първа група на градината (ако въобще детето е прието в градина) най-рано през юни и то в сборни групи (ако има такива), а официалният прием за градина е 1.09. И така децата родени през първото полугодие на годината са ощетени, защото се получава един луфт до приемането им в градината.

# 671
  • Временно
  • Мнения: 788
Сиана не ходи на ясла,но от майките на дечицата от квартала ни които ходят знам,че поне в тази ясла,която те посещават децата ги държат докато стане време да тръгнат на градина.Иначе да,има такава наредба,но наистина се получава едно разминаване и в много ясли задържат децата,така че най-добре говори с директорката на яслата. Peace

# 672
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 968
При нас също задържат детето докато стане нужда да постъпи в градината. Групите са толкова намалели, че накрая ще останат без деца.

# 673
  • Мнения: 319
Аз говорих с нашата директорка и се разбрахме да го задържат докато в градината го извикат.Ние така или иначе имаме свободни места за 2 групи в нашата ясла  Rolling Eyes

# 674
  • Мнения: 130
Галко, явно си го ма този проблем - в старата наредба пишело, че деца родено до юни се изписват до края на юни, а сега този текст е пропуснат, което наистина ощетява родените в началото на годината...А ако е родено на 01.01, значи ходи 3 месеца на ясла и го изписват?

Ето новата наредба:
http://www.econ.bg/law86419/enactments/article152396.html

Ето и една ценна тема, в която обсъждат изваждането н мед. бележки, за да не ги изписват от яслите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=367855.555

И е много важно преди да кандидатстваш да си актуализиаш профила в kg.sofiabg и да си напишеш тази точка (че детето е посещавало ясла). Тов ще ти е преидмство! Голямо!
Успех!

А иначе много ви обичам всички, но нещо нямам време напоследък
...Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт