През новата година здраве и усмивки за АПРИЛчето ще има :)

  • 45 471
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 54
Ей, момичета, започнахме пак да изпадаме от класацията  Simple Smile
Бобката може би ще тръгне на частна градина от 07.03. Да видим. За сега така решихме, ходихме и двамата с татко му, допадна ни и на двамата, дано и малчугана хареса мястото  Praynig
В нас е пак лудница, повече от две седмици нямах помощ от никъде и щях да колабирам, вчера мама дойде, ей родих се ви казвам  Simple Smile
Емма, какво стана със Сумото?
Успокои ли се, всичко наред ли е?

Заспиването е моят ад, не ме питайте и двамата заспиват трудно, Зара напоследък започна малко по-лесно, понякога дори я оставям сама, но рядко се залъгва. И двамата обикновено плачат неутешно, не мога да се съглася, че въпрос на настояване от страна на майката, понякога наистина нищо не помага, какво ли не съм пробвала  Peace

Зара още не е проходила самостоятелно, но има напредък - иска да ходи за ръчички, добре стъпва, според мен се страхува още да се пусне, обикаля и по мебелите  Peace Според ЛЛ няма повод за притеснение - много е жилава, не е дошъл моментът, дано е така  Peace

Боби махна памперса на 2 годинки и 20 дни, от раз, като му забелиха пишлето , незнам дали съм разказвала, но той имаше проблем, та се наложи да ходим в Пирогов,болеше го и т.н. Както и да е, след манипулацията много му щипеше и се страхувашне, не искаше памперс, та тогава свикна, за дневен и нощен едновременно. сега обаче става през нощта към 3.30 часа всяка вечер за пиш - сам си събува гащите и пиша в гърнето, но после (ето я и моята драма) - се мести при нас.

# 676
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Здравейте. Ние сме болни от петък вечерта. Висока температура, която беше последвана от влажна кашлица. Чисти гърди и леко зачервено гърло. С неприятна изненада разбрах, че от 1 февруари дежурните кабинети по ДКЦ-тата са закрити и трябва да ходим до такива в Спешна помощ. И така зял град се събират деца и възрастни да чакаме пред трите кабинета, които работят едвам едвам. Хора с носилки и инвалидни колички се разкарват, болни от болницата също. Абе ужас. На обяд се отказахме след 40 мин. чакане, но след като следобяд вдигна 39 отидохме отново. Оказа се, че кабинетът е съблекалня на лекарите с едно легло и бюро. Ужасно съм недоволна. Ама ужасно Crossing Arms

# 677
  • Мнения: X
Алоха,   bouquet
 Самуил пък е болен....вече две седмици-че може и да ги е минал. Сега ще ви разкажа историята на заболяването, та който не го интересува-да прескача  Mr. Green. Всичко започна с една кашлица, само сутрин-водих го налекар, каза да пие Осцилококцинум, да избегнем грипа, след два дни (беше събота) го накарах да си отвори устата-цялото му гърло беше побеляло, предполагам някакви налепи и от там си мисля за ангина. Но нямаше нито Т, нито оплаквания за преглъщане или болка в гърлото, ядеше като разпран (невероятно, но факт). В понеделник пак на лекар-от налепите бяха останали 2-3 петънца само, но продължава да кашля. Пробвахме с други хомеопатични лекарства (за ангина) ама кашлицата не спира. В срядата-пак на лекар, снимка, бронхит. Нови хомеопатични лекарства и ако не спре да кашля до 2 дни-Панцеф. Е, не спря да кашля, почна Панцеф, кашлицата пак не спря. Вчера бяхме на УНГ-секрет от третата сливица-Коларгол и Еуреспал.....още не е спрял да кашля. Дори малко от малко не му се е променила кашлицата ( а уж вече гърдите му са чисти и не се чува нищо). Започва трета седмица.....какво му викате на туй?????

# 678
  • Мнения: 80
Здравейте:)

Все се каня да пиша и разкажа сантиментални трепети около тръгването на Марти на забавачка (полудневна от 9 до 13.30 ч.) и на втория ден вдигна температура и до там с радостта ми:) Бързо  мина, уж само с една температура се разминахме, от понеделник пак си ходи, но или сме хванали нов вирус или не е бил доизлекуван и сега си е вкъщи със сополи, кашлица (според док от сополите), чисто гърло, но възпаление в ушите. Резултатът е Аугментин и още един плик сиропи, биогаи и подобни неща.

Много странно се чувствам, защото за първи път ми боледува сериозно и за първи път ще му давам антибиотик, но няма начин, така ще е Confused Дано не получи някоя алергична реакция само, а и дано бебето не се влоши (за момента само леко кашля). Пфууу, сигурно няма да има отърване вече с тия болести:(

И знам че е строго индивидуално, но вие така ли боледувахте като ги пуснахте в начало на ясла/градина? И заразяваха ли и другите членове на семейството (деца, мами, татковци)?

Иначе съм супер доволна от забавачката - в Двореца на децата е, всеки ден имат различни педагогически занимания - идва си с рисунки, доволен, ходи с желание. Много се радвам, че открих това местенце, защото ще ни е резервен вариант, ако не ни приемат в градина.

И такива нещица от нас. Иначе Емма вече е на 3 месеца, гука и се хили, аз съм учудващо спокойна засега с двамата, но да видим докога:)

Емма, Miriel - бързо да се оправяте  Hug

Vanyivan, коя градина избрахте?

Хелънче, липсва твоя позитивизъм и топли постове   bouquet

целувки на всички!

# 679
  • Мнения: 319
Ема,направо не знам какво да ти кажа...2сед. и да не спира тази кашлица  newsm78 Не,че и на моя не му се е случвало да е с кашлица (влажна) повече от 1сед.
Направо не знам какво да ти кажа..освен скорошно възстановяване на дребния  Hug

Хриси,не бих казала,че при тръгването си на ясла Дани е боледувал повече.Там е разликата,че на него първия ден му беше 18 юни.Сещам се обаче,че след първата сед. го спрях за няколко дни ,защото беше сополив.Ти го пускаш зимата в грипозния период,май е нормално.

И да...когато Дани лепне някой вирус почти задължително и аз съм болна след 2-3 дни Tired отслабнал ми е супер много имунитета.Аз през живота си не съм боледувала толкова,колкото сега покрай него.

И така мили мои,лягам си,че ми се спи ужасно!

# 680
  • Мнения: 80

Сиска, мерси за отговора  bouquet! Нормално е да се разболява разбира се, но не очаквах толкова бързо, защото нали са полудневни заниманията, не спят там, малки групи, но явно наистина зимата е много кофти. аз много спонтанно го реших, една приятелка ми каза за тези занимания и за мен така е идеален вариант, хем като цяло съм си с двамата, хем до обяд без Марти успявам да посвърша това онова и да се нарадвам на тишината. Карай, ще свикнем:)

поздрави на всички Hug

# 681
  • Мнения: 6 713
Ема, как е Сумичко? Сега се сещам, че една приятелка и тяхното момченце (на възрастта на нашите), често боледуваше и се оказа, че има течност в ушите, което прави чести пробллеми на уши-нос-гърло, те нали са свързани. Та се оказа, че няма трета сливица или нещо такова, ами тази течност в ушите.... Само го казвам, де, евентуално да им обърнеш внимание да му видят ушите. Да се оправяте! Hug

Мириел,  и вие да се оправяте! Hug

Хриси, горкия батко, ама така е сега в този период. Sad Да се оправяте бързичко, и да идва пролетта, че да си заминават тия вирусчета! Close Ние също бяхме хремави и малкия и той, леле ужас е, бебе хремаво направо кошмар. #Crazy Иначе и ние много боледувахме като тръгна Лидия на ясла, през месец - болни. То и от недоспиването, цялостната умора, всичко си казва думата.
Ще направи Марти имунитет, спокойно! Пиши как сте! Hug

# 682
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Температурата я преборихме. Сега остава и кашлицата. Много е неприятна. Вирусът вече обхвана и половинката, а от вчера и мен. Добре, че следващата седмица има само три работни дни и няма да има проблеми да си взема отпуска за тях.

Благодаря за пожеланията. Дано всички болни дечица се оправят бързо Hug

# 683
  • Мнения: 96


Честита Баба Марта!
Бъдете бели и червени, румени и засмени!
С много здраве и усмивки да закичи  баба Марта всички Вас!

# 684
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Честита Баба Марта! Много здраве, усмивки и червени бузки!

hrisi-pisi В темата май всички тръгващи на ясла преминават през етапа на адаптирането и с някой и друг вирус. И при Невена беше така миналия март. А пък дали е полудневна или не - няма значение за разболяването, помага само ако има по-строг контрол при пускането на болни дечица. Но пък и вирусите понякога започват внезапно, така че не винаги може да се "познае" дали сутрин детето е болно.

Емма мина ли кашлицата?

# 685
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Честита Баба Марта!

# 686
  • Мнения: 200
Честита Баба Марта!

# 687
  • Мнения: X
Весел празник момичета и момчета.
 Относно Самуил и здравословното му състояние....не ви трябва да знаете развоя на събитията. Не знам още колко мога да понеса...

# 688
  • Мнения: 200
Весел празник момичета и момчета.
 Относно Самуил и здравословното му състояние....не ви трябва да знаете развоя на събитията. Не знам още колко мога да понеса...
Емма кажи какво става със Сумито Sad

# 689
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
Емма, сподели. Ние също сме още вкъщи, кашлицата, макар и спорадична, още си я има и вече ми писва. Ще викам чичото да ни гледа малките, защото не мога повече да липсвам в работа Sad

Общи условия

Активация на акаунт