Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 14

  • 91 179
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 375
s_snowwhite , не печели нищо майка ми за твое сведение защото няма общо с тях.

# 406
  • Мнения: leet
Холиста наистина има общо с Иван Рилски. Възможно е освен мене и доста други родители да са ходили да тъсят начин за излседване на тежките метали в организма на аутистичното им дете, и някои "по- предприемчиви" мозъци, са попрочели нещо, видели са, че този "бизнес"- с "лечение" и продаване на скъпоструваща надежда, пък няма значение, че застрашава живота на децата, е доходоносен по света, и са решили да въведат "бизнеса" и у нас...

Добре си спомням какво е- прясно диагностицирано дете...отказвам да повярвам, намирам причини....после сравнявам с връстниците, страшни мисли ме връхлитат...чета с денонощия..намирам какво ли не..намирам надежда за излекуване...тръгвам да търся някой, който да изследва нивото на тежките метали в организма на детето ми и тайно се надявам да намери, че е високо- и готово- "изхвърляме" тежките метали и детето ми "оздравява".., след което кошмарът свършва...

Хора, не се подвеждайте, губите средства и ценно време за децата си..., слава богу, че не се подведох, а залегнах на упорита терапечтична работа, търсене на нови методи за терапия...и сега съм горда със сина си..и с гордост мога да го покажа навсякъде..

Дори може, за експеримент, да се заведе дете в норма в Холиста, като се каже, че има аутистични симтоми, басирам се, че ще му намерят високи нива на тежките метали в организма и ще му предложат подходяща и "безопасна" хелираща програма (без значение, че не знаят какви точно са допустимите нива на тежки метали в детския организъм).

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 19:12 от Kezaja

# 407
  • Мнения: 64
А някоя майка да си е правила изследване за тежки метали?

# 408
  • Мнения: 30
не мисля че могат да са в комбина с холиста.все пак св.иван рилски е държавна болница.а парите за изследването се плащат на касата на болницата.не на ръка на лаборантката или токсиколожката.
вижте в you tube - autism recovery video.....
това че изхвърля тежки метали,разбира се не е гаранция че ще се подобри....но е основа от която да се тръгне

# 409
  • София
  • Мнения: 2 351
вижте в you tube - autism recovery video.....

Скъпа, изгледали сме ги отдавна.Информирани сме отдавна за вероятноста от натравяне с тежки метали от ваксини при аутистите.Затова се опитваме да те предупредим да не вярваш на 100 процента, че детето ти ще се излекува с вълшебната пръчка наречена "Холиста", но ти си грамотна, интелигентна - личи ти от начина на писане  Simple Smile и сама си взимаш крайните решения.Успех ти желаем независимо какъв път ще поемеш.Всички ние имаме нужда от много късмет.Децата ни още повече  Praynig.

# 410
  • Мнения: 30
шефчето,сигурна съм че майка ти няма общо с тях.
 мислех че тук са майки които си помагат и споделят.а не заклеймяват веднага,без дори да са проучили..или пробвали това което отричат.това неверие...неприемане на новости.....
 тацитус не са ли на почти същия принцип?но при тях много се държи на БКБГ диета.и на живеене в софия.
 би трябвало да вземете пример от ралица балавесова,и нейната страница във фейсбук.сигурна съм че я знаете.и дори сте част от нея.тя дава право на всеки да си изрази мнението без да заклеймява....нека сме информирани.
ИНФОРМАЦИЯТА  Е  БОГАТСТВО!!!

# 411
  • Мнения: 30
не е вълшебна пръчка.пътя е дълъг.
благодаря за пожеланието.
и аз го желая на всяка майка с дете,като нашите специални деца.

# 412
  • Мнения: 2 510
s_snowwhite, не мисли, че никой не приема новостите. Всички очакват това.
Просто, беше модата на алфа аминокиселините и мастните киселини, след това на В витамините, след това на хелирането...
Зная, че когато някой е с теб и ти дава надежда е по-добре. Трудно ми е да се изкажа за празните надежди, но за опасните да. Ако мине всичко само с парите е добре.
Аз обаче не съм по експериментите. Преди няколко теми имаше едно изказване на майка, което ми прозвуча зловещо" По-добре жив аутист, отколкото..."

# 413
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз лично не харесвам това, което предлага Р. Моралес- или по скоро не харесвам цената на надеждата, която дава.Не харесвам по същите причини + още няколко и методите на център Тацитус.Холиста е нещо подобно, но има много родители предоволни от Р. Моралес и още родители доволни от център Тацитус.Не харесвам и разбиранията на някои медици и на някои специалисти, но има много родители доволни от тях.Всеки носи глава на раменете си, всеки си преценява цената за надеждата, която може да си позволи.
Аз съм си намерила нещото, което ме мотивира - много родители го смятат за неправилно, но моето си нещо ми дава надежда.
Ние сме тук не само да се мотивираме и да се оплакваме, а да се предупредим за евентуални вреди.Но отговорността за детето си е само на родителя - не можем да виним лекар или специалист, или който и да било.Всяка манипулация е извършена  с наше знание и разрешение, и всичко което преценим ще става с наше разрешение.Няма значение дори детето ми да пие урина например - стига да вярвам и виждам полза от тази урина.Ако обаче някой ми помогне да осъзная вредата от пиенето на урина ще преценя  по бързо евентуалните ползи или вреди от пиенето и.И ще давам или не, но вече с осъзнат риск за вреда и надяваща се на полза - и подготвена за риска от приема и.

Ще ми е интересно бъдещето на Холиста  Thinking.

# 414
  • Мнения: 53
Здравейте!

Прочетох няколко сайта с информация и симптоми на аутизъм. Кой би могъл да изследва и да каже с точност дали някой има аутизъм. Защото примерно някои признаци детето ми ги прави, но примерно не е да не говори. Познати са ми казвали, че няма нищо общо с това, но аз като чета симптомите...

# 415
  • Мнения: 30
може би най важният признак е дали разбира какво му се говори


 май не трябваше да ви питам за тацитус....сега сигурно ще се изредите да ме информирате как там се залага най вече на логопедична и психологична терапия(и други).мисълта ми беше,че и там признават за връзката ваксини-интоксикация-тежки метали-аутизъм,както и последвалата вреда за най различни органи и системи в тялото.....и мисля че пият нещо за целта...ето не съм много точно запозната,но за този основен прицип говорех по-напред.


и за мен това са двете места в ЦЯЛА България! откъдето може да се получи адекватна и реална помощ.
 комбинирано с всичко друго  което правим за децата си

# 416
  • Мнения: 7 424
   Smilie,тук съм една от майките с най-малко опит.Но ще ти кажа,че диагнозата аутизъм се поставя само от психиатър (доколкото аз знам).
   Можеш да се обърнеш в детската психиатрия в Александровска болница,"Свети Никола".Там безплатно ще изследват детето ти.

   А скоро попаднах на тази страничка.Да питам по-опитните майки,какво мислят за написаното в нея?
   Аутизъм.

# 417
  • Мнения: 30
да,разбира се,официално - от  детски психиатър,невролог

# 418
  • Мнения: 2 510
Здравейте!

Прочетох няколко сайта с информация и симптоми на аутизъм.
Детски психиатър/не невролог/. Клиника св.Никола и св. Наум/София/. Тази диагноза се поставяше почти накрая, в началото ГРР.
Не е задължително да има всички синтоми, описани за да е аутист и дори да има повечето синтоми, също не означава, че е аутист. Има много други заболявания или поведение подобно на аутистите.

# 419
  • Мнения: leet
Smilie,

В повечето случаи има период на развитие на детето- до 2- тата, 3- тата или 4- тата година, когато то се развива в норма (или поне така изглежда на близките и на личния български лекар). Последвано от преживян стрес, който може да е стресова ситуация само за самото дете и по нищо околните ( родителите, учители, личен лекар), да не са забелязали, че детето е преживало стрес, вследствие на преживяния от детето стрес се предизвиква блокаж, ествествената мозъчна еволюция спира там, до където е стигнала и не продължава естествения си ход. Следва период на регрес и казваме, че тогава се е октлючило състоянието Аутизъм, свледствие на отключващ фактор- стреса.
Общото между всички деца от спектъра е некачествената комуникация с връстници и лошата социализация.
Или казано просто- наблюдаваш детето си сред връстниците му и виждаш, че се различава, че не "се вписва" в естествената си среда от само себе си...

За да се касае за аутистично разстройство при детето, то трябва да са налице едновременно поне няколко или повечето от следните характеристики:

- Децата с аутизъм могат да реагират нетипично, когато бъдат докосвани. Вместо да се гушват когато бъдат вдигнати, те настръхват или точно обратно – отпускат се;
-   Нормалното държание през първата година от живота – усмихване при чуване гласа на майката, показване на различни предмети за да привличат вниманието на някой, пълзене, използване на прости думи – е нетипично за тях;
- нетипични игри – прохождащо дете с аутизъм обикновено игнорира останалите деца и предпочита да играе само. Детето може да прекара много часове, стоейки тихо (като в транс) или концентрирайки се върху определен обект. Всеки опит да се отвлече вниманието му може да предизвика емоционален изблик;
- Неспособност на детето да се участва в нормално социално общуване- играе с играчките си не по предназначение ( например момченце върти гумите на колата, вместо да я кара);
- Неспособност да се комуникира с родителите и връстниците- в някои случаи изглежда, че детето има проблем със слуха, възможно е да не отговаря на името си;
- проява на фиксация (силна привързаност) към неживи предмети - напр. някоя любима играчка или друг предмет, който детето държи да носи със себе си на всякъде и по-всяко време;
- Наблюдава се и нежелание за промяна на дневната рутина - промените се посрещат зле от детето, най - вече в емоционален план ( възможно е детето да става нервно, когато се използва маршрут за прибиране до дома например, различен от този, по който се е прибирало с родителите си до момента)
- избягва се контакта с очи с останалите хора, детето може да не осъществява зрителен контакт, а също така не може да разпознава родителите от непознатите хора, проявява слаб интерес към останалите хора. Симптомите варират от по-леки до тежки;
- непрекъснатото повтаряне на една и съща дума или фраза;
- неправилна реч – децата не говорят много или остават напълно тихи. Ако говори, детето повтаря това, което е казал друг човек. Стилът не изказ е друг - вместо да каже “Искам сандвич”, детето пита “Искаш ли сандвич?”;
- неспособност вербално да се изразяват нуждите, които изпитва детето; -нечувствителност към болка;
- Стереотипно повтаряне на рутинни движения- самостимулиране (децата от аутистичния спектър са сензорно чувствителни и затова те има прекалено силна чувствително към звук например, или липса на такава, тогава се стимулират почувкайки ( в случай на недостатъчна чувстителност), някои са сензитивни към светлина, други към шум...)- характерно за голяма част от децата от аутистичния спектър е пърхането с ръце, търсейки сякаш мястото си в пространството- отново поради свръх високата или ниска сензорна чувствителност, е характерно за много от децата от аутистичния спектър, ходенето на пръсти;
- повтарящо се поведение – детето повтаря една и съща фраза или настроението му не се променя. Пляскането с ръце, посочване с пръст, люлеенето са типични;
- децата могат да развият някои натрапчиви навици – желание да минават по един и същ маршрут към училище всеки ден, завъртане всеки път когато влизат в стая, силно разсейване от определени дейности или предмети. Понякога могат да бъдат “свръхактивни”, агресивни, импулсивни. Някои могат умишлено да се нараняват;

Но поведението може и да се изменя с течение на времето, като симптомите сменят характера си или силата.

Маркерите за разпознаване и ранна диагностика на аутистично поведение са около 15 и когато са налице няколко от тях- около 4, максимум до 5, в "Св. Никола", поставят общата диагноза "Генерализирано разстройство на психичното развитие",което включва в себе си няколко разстройства, едно от които е аутистичното, включва и аспергер синдрома, синдром на Рет ( при момичетата) и още няколко.
Ако обаче са налице около 2/ 3 или повече от маркерите за разпознаване и диагностика на аутистичното разстройство, тогава в епикризата се записва "Аутизъм". При последваща диагностика, след около 2 години, когато с детето е работено достатъчно и му  е отделяно достатъчно внимание, радвало се е на достатъчно обгрижване, маркерите, на които отговаря детето, се случва да намалеят и в новата му епикриза вече се записва "Генерализирано разстройство на психичното развитие".

Вярно е, че диганостика се поставя само от специалист, в България единствените специалисти са в клиниката "Св. Никола" в Александровска болница и са няколко. В Св. наум, където работи и доц. Божинова не диагностицират Аутизъм, тя е невролог и на нашите деца там поставят диагнози като "хиперкинетично разстройство на развитието". На моето и на други деца от спектъра са поставени там "хиперкинетични" диагнози. И въобще, при всички невролози, при които съм водила детето ( имаше период от няколко години, през който минавахме през всички известни и неизвестни невролози в България, Русия и Германия- някъде, по няколко пъти)- всички те поставяха като водеща диагноза на детето ми хиперактивно разтройство, единият дори, който минава за светило в неврологията, припозна у сина ми себе си като дете и каза, че високата му хиперкинетична активност, е свързана с високия му интелект...

Затова смело мога да кажа, че единственото място в България, където специалист може да разпознае и постави качествена диагноза на дете от аутистичния спектър е кл. "Св. Никола".
Специалистите от там обучиха преди няколко години лекари и от Русе, Варна и Пловив, които обаче приемат децата само в частните си кабинети и затова родителите им се принуждават , с направление номер 7 от личния лекар, да идват в "Св. Никола" за диагностика и последващо наблюдение.
Диагностиката в "Св. Никола" преди години се правеше за около 2 седмици, като на детето се назначаваха часове  за наблюдение всеки ден от по 45 минути и се редуваха специалисти- психиатър, психолог и логопед, в някои часове- заедно. Накрая всеки дава заключението си и се обобщава в обща епикриза. Сега това се прави за няколко дни- специалистите там имат доста натрупан опит.

Но и ние родителите, свързани с аутизма, понякога успяваме, без да искаме, да забележим аутистични симтоми у други деца, все още недиагностицирани. И все по- често ми се случва по детски площадки да забелязвам деца, на които им предстои да бъдат диагностицирани...когато човек живее със състоянието, започва да вижда неща, които не биха му направили впечатление преди...

При качествена психологична оценка обаче на всяко дете, в периода на ранното му развитие и периодична- през около 3- 4 месеца, след раждането, би могло в периода около годинката, да се установи дали детето има предразположение към лесно стресиране и аутистично поведение. В случай, че се установи такова предразположение у детето, би било изключително добра профилактика, да се осигури несменяема среда, така че, да няма предпоставка от възникване на стресови ситуации, които биха провокирали отключването на аутизъм при детето.

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 23:59 от Kezaja

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт