Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 14

  • 91 089
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 53
Благодаря за изчерпателните отговори.   bouquet  Мисля си, че все  пак има неща, които наистина изобщо не отговарят при нас. Например не само не избягва контакт с очи и не липсват мимики ами е много артистичен. Не спира да говори, дори често и на непознати. Нямаме предмети,към които да се чувстваме пристрастени, колите си ги кара и то много добре. Май сме си хиперактивни. Между другото някои от симптомите на аутизъм ги имат хора, които на дали предполагат, че това е проблем. Като се замисля колко хора само избягват контакта с очи...
Също така да ви кажа видях един български сайт, който никак не ми хареса как се описва аутизма. Все едно коствено карат хората да се дистанцират от и без друго дистанциращите се. В един западен сайт нещата бяха представени по съвсем друг начин и направо ме разплака!

# 421
  • Мнения: 2
Zdr,

Az sum nova vuv tozi forum i predvaritelno se izvinqvam ,che pisha s latinica ,nadqvam se  ,che nqma da imate problem s razbiraneto .
 Priznavam ,ne sum chela vsichkite stranici  ot tazi tema ,no ot poslednite dve 27 i 28  ostanah s vpechatlenieto  ,che tuk roditelite sa se subrali da se kritikuvat edin drug , a ne da si pomagat i podkrepqt .Popravete me ,ako gresha .
 Dori ne znam ot kude da zapochna , cheta komentarite  i  chestno kazano se razocharovam . Ne razbiram hora ,koito kritikuvat nachini na lechenie ili terapii ,bez dori da sa si napravili truda da prouchat tochno kak raboti ili zashto se prilaga ,puk kamo li da sa opitali .  
Mnogo tuk ,citirat razni izkazvania edno kum edno  ,koito sa procheli v razni Amrikanski ili Britanski saitove .
Az znam ,che bulgarskata maika e pronicatelna i dostatuchno uman za da formira sobstveno mnenie ,ne e nujno da se kopirat mneniq na razni Individi ,koito prinadlejat kum obshtestvo narecheno " NeuroDiversity " ,koeto e sustaveno samo ot  Uj taka narechenite visokofunkcionirashti hora s Autism .
 Tezi hora Posotianno kritikuvat i tormozqt ( chrez internet )roditeli ,koito se stremqt da pomognat i lekuvat detcata si .
Vsichki te tvurdqt ,che Autisma e krasivo neshto i ne trqbva da se lekuva ,che roditelite tormozqt decata si i ne gi priemat takiva kakvito sa .
 Celta na "NeuroDiversity" e da plashi vseki roditel trugnal da tursi otgovori za sustoianieto na deteto si . Te sa sushto chast ot golemite Farmaceftichni kompanii ,koito razchitat na pechalbite ot Vaccini ( 7 miliarda na godina ) ,psihotropni lekarstva ( izpisvani na deca s Autism)  i vsichki drugi lekarstva ,koito namirate v aptekata . Za tqh e vajno decata da produljavat da boleduvat ,zashtoto taka pravqt Milioni
.
  Natravqneto na nashite deca ,zapochva da se formira v momenta v koito gi zachenem . Maikite nosqt tolkova mnogo toksini v sebesi ,ot vodata ,vuzduha,hranata ,amalgamnite si plombi ,koito vseki put kato si izmiesh zubite ili piesh neshto toplo zapochvat da se izparqvat i ti poglushtash i dishash jivachnite pari .

 Sled tova idva momenta na rajdaneto ,koeto v dneshno  vreme e medikirano s kraveshki hormon  za burzo razkritie .Hormonut Pitocin  e svurzan s  narushavaneto na Serotonin receptorite .
 Pochti vsichki deca s Autism imat problem s balansiraneto na Serotonin i Dopamin ,kato Dopamina im e v poveche .
 Da ne govorim puk ,za Antibioticite , Epiduralnite , Epizotomii ,sa svurzani s lekarstva otivashti  pravo v kruvta na nerodenoto ti dete ili v kurmata s koiato go zahranvash .
 Rqzaneto na pupnata vruv prejdevremenno, e svurzana s nedostig na kislorod kum mozuka na bebeto ,a  vs. Dr. q rejat vednaga .
 I Eto Idva red na purvatite Vakcini ,koito sa pulni s toxichni materiali i VIRUSI s koito edno bebe BEZ  Imunna sistema ne moje da se spravi .Prez purvite 6 meseca bebeto razchita na maichinat si kurma za da se bori s zaobikalqshtite go bakterii i virusi .
Vakcinite sa nai -podmolnia nachin,  za kontrol nad chovechkia prirast .Do den dneshen nqma nikakvi dokazatelstva ,che sa ni spasili ot bolesti . Vsichki bolesti za koito se vaksinirame (spored statisticheski danni) sa zapochnali da izchezvat  PREDI  masovoto vakcinirane za opredelnata bolest .
  Predpolagam, vuprosa za tova ,che vsichki deca imat vakcini a samo nqkoi razvivat Autism ,shte se povdigne . Ami to e mnogo prosto . Nie vsichki sme mnogo razlichni biohimicheski i genetichno . Vsichki nosim geni ,koito ni predrazpolagat kum edno ili drugo zabolqvane . Nqkoi ot nas imat dobre i ADEKVATNO  razvita Immuna Sistena,  drugi boleduvat postoianno .

 Osnovnata zadacha na Vaksinite e, NE da zazdravqvat Immunata sistema ,a da q kompromentirat . Te se slagat Osonovno na bebeta i malki deca ,chiito immuna sistema tepurva se nauchava da razpoznava  s koe da se bori  i koe e bezopasno .
 Obiknovenno, Nie se razbolqvame ,kato vdishvame ili poglushtame bacteria/ virus . Prirodata ni e dala slivicite ,sinusite  kato purva signalna sistema kum mozuka ,rabotata im e da signalizirat na Mozuka da izprahsta imunni tela .Zatova i purvo tam ni udrq bolesta v gurloto ili nosa .
 Vaksinite ot druga starnna ,Oburkvat izcqlo  estestvenata zashtitna sistema na tqloto ,kato injektirat Virus napravo v kruvnia potok  i suhto taka dobavqt toksichni sustavki ,kato Antifriz  za da stmulirat i razdraznqt kojata ,za da moje tq da signalizira na Mozuka za napadenieto nad organizma .  
 Edna nezrqla imunna sistema ,mnogo lesno  se oburkva i propuska  virusi ,bez  da gi napada , a atakuva sobstvemite si  kletki ili puk hranitelni  veshestva . Ot tam Idvat i Avto Immunite zabolqvania kato  ASTMA,ALERGII ,Diabet  i  POSTOIANNOTO boleduvane na decata ot ushi ,nos i gurlo  !
  Ami , virusite ,koito sa Propusnati ot imunnata sistema , te spokoino si jivurkat v kletkite na organite i poneje te sa Organizmi s Razlichno DNK ot nasheto ,osnovnata im zadacha e da napadat DNK -to na nashite kletki i da gi razbolqvat . Ot tam puk trugva prces na Vuzpalenie  ,koito e tih i ne se prihvashta ot obiknioven laboratoren test .
Ami ,tekjite metali koito pridrujavat tezi virusi  . Ako se seshtate  ,sled vakcinacia ,lekarq ti kazva: ,ako vdigne temperatura ( normalna reakcia na tqloto )  da mu dadesh  Panadol, Acetamidofen  ili tam drugi podobni . Tova e osnovna greshka . Tezi lekarstva  DOKAZANO  inhibirat normalnia proces na detox v tqloto ,koito osnovno se izvurshva ot Gluthation . Acetamidofen  Inhibira proizvodstovoto na GLUTHATION ,edinstvenoto neshto ,koeto e otogovorno za detox na tejki metali v tqloto .
 
 RECEPTA  za AUTISM
                                  - Genetichno obremeneni roditeli  s geni vajni ,za Prerabotka i prevrshtane na B     vitamini i Aminokiselini ,MB 12 ,GLUTHATION  , VIT D  i dr .
                                 - Maika s  neadekvatna Immuna sistema ,povredena ot neinte vaccini
                                  -Maika s visoki niva na tejki metali ot  neinite vaksini,plombi ,hrana ,vuzduh, voda ,cigari, Aluminievi konservi , priem na pileshko meso s Arsenik , jivee blizo do elektrocentrala ( malka ili golqma).
                                   -Lekarstva po vreme na bremennost ,po vreme na rajdane i po vrem na Kurmene .
                                   -Nedostatuchno kurmene i ili nehranitelna kurma .
                                    -Tvurde ranno zahranvane na bebto s slojni vuglehidrati ,kato oriz ,GLUTEN i casein  
                                   -Upotreba na Plastmasovi pribori ,mikrovulnovi pechki-( MAMA I BEBE)
                                   -Upotreba na pochistvashti preparati kato belina i amoniak ( vuv vs . pochistavshti preparati) ( MAMA I BEBE )
                                 - Shampoani,sapuni ,parfumi ,lak za kosa i  nokti ,boia za kosa,-( MAMA i BEBE)
                                  -Hrani s konservanti ,izkustveni ovkusiteli i boi , Hormoni (mesoto) -MAMA I BEBE
                                   -KOmprometiran ,cheren drob pri rajdane
                                   -Ne pravilno  izvajdane na bebeto ot Ginekologa ,koeto zasqga vratnite preshleni i ne e vidimo ,no pritiska nervni okochnania prez celia mu jivot .
                                    -Visoki niva na STRESS po vreme na bremennost ,rajdane i kurmene ,koito e svurzan s otdelqneto na CORTIZON  -hormon na stressa ,koito e toxichen v golemi kolichestva .
                                     -Visoki Niva NA TESTOSTERON po vremena bremennost  ,TESTOSTERONUT moje da bude Nevro toxichen ,vqrva se che e tazi prichinata za povecheto momcheta s Autism Sprqmo Momicheta                                

                                     -Vaksini  s 1 ,3 ili poveche virusa ,sadurjashti Aluminii ,jivak ,antifriz ,formaldehid ,Sodium, Protein ot qichen zarodish ,protein ot abortiral chovechki zarodish ,kletki oy maimunski bubreci i drugi............
                                     -vunshna Elektro energia ,koiato narushava normalnata mozuchna elekltroenergia
                                      

 NE e nujno ,vsichki tezi factori da sa na lice za da se poluchat Simptomite na Autism ,No kolkoto poveche factori tolkova po zasegnat e mozuka na deteto i tolkova poveche lechenie i terapii iziskva .
 Predpolagam ,ste chuvali i cheli za povechto neshta koito napisah po gore .
Trudno mi e da si predstavq roditel ,koito pri nalichieto na takava informacia , bi se protivil PONE da se opita da zazdravi tqloto na deteto si .
Nqma znachenie ,koi metod ,hranitelna dobavka ,protocol za helirane ili terapia shte izpolzvash  ,stiga da doprinasq rezultati za TVOETO SOBSTVENO DETE .
 Suvsem Estestveno e vs. da struva pari i tezi koito predlagat lechenie ,da jelaqt zaplashtane za truda si . V kraina smetka ,te sa investirali ,trud ,vreme i pari .Nqma nikoi koito da raboti bezplatno .
Sushtoto se otnasq  i za vsichki  trudovi i obuchitelni terapii  ,te sushto struvat pari  i cenite za tezi terapii sa ne po malko ,bih kazala i poveche .
 V kraina smetka Ednoto bez drugoto ne moje .
NE MOJE da se opitvash da obuchavash dete  ,koeto ne se chuvstva fizicheski dobre  i da ochakvash dobri rezultati . Ne moje  da Lekuvash samo tqloto na deteto ,trqbva ednovremenno s tova da se obuchava i mozuka .
   Drug e vuprosa  ,che nie ne mojem da PLATIM .  Izchisleno e, che za da gledash  dete s Autism dokato navurshi 35 godini ti trqbvat okolo 30 miliona dolara ,tova e bez da mu lekuvash tqloto  ,tova e samo za neobhodimite terapii nujni za integracia .  Gore dolu , ti trqbva poveche ot 1 Milion na godina .
  Znam che tezi cifri sa shokirahsti ,no koito moje da plati -decata se opravqt . Az lichno sum vijdala i produljavam da go vijdam .  Az ne moga da Platq .
  Pozdravqvam nai- iskreno Maikite, koito sa se zaeli s trudnata zadacha da informirat BG obshtestvoto  za Autizma . Dobre,che ima i hora kato tqh ,koito uspqvat da  balansirat vremeto si .
 Prizovavm vsichki tuk,  da ne se kritikuvat edna druga . Edinstvenia nachin da se postigne nqkakuv uspeh  e da se razpredelqt zadachite . Edni da se informirat i obuchavat za terapii  ,drugi za lechenia i da se  spodelq novata informacia . Ot tam vseki ,shte preceni i izbere  ,do kude shte mu stigne smelosta  i koi metodi sa nai-podhodqshti  za negovoto dete .
  I v tozi smisul iskam da spdelq ,che  Ima edin eidnstven  smurten sluchai  ,koito e svurzan s Helirane i toi se e poluchil ,zashtoto Lekarqt e postavil nepravilnoto lekarstvo . Helirashtia agent EDTA   e razlichen ot opasnoto lecarstvo sus sushtoto ime  . Za sujalenie lekarqt e poruchal nepravilnoto veshtestvo  .
 Sushto taka  Vaksnite sus jivak ,ne sa bili izzeti ot pazara   v godinata v koiato vsichki kazvat 2001 . VAksinite koito veche sa bili razprostraneni sa imali godnost do 2003 i 2007 .  Golqma zabluda e ako si mislim  ,che decata rodeni sled 2001 godina ne sa polichili jivachni vaksini !!

Sujalqvam ,che sum tolkova podrobna  i izvinete ako sum vi dosadila !
 Uspeh na vsichki !


                                    
                                    
                                      

# 422
  • Мнения: 7 420
  Smilie,най-добре,според мен,да се обърнете към специалист,той да прецени.
  И моят син е много общителен и артистичен,но....контакта му с очи е много особен.Не бих казала ,че съвсем го избягва,но определено той не е ,както при децата в норма.
  И моят син не спира да говори,но говора му е странен....Говори с цитати от книги или филмчета,които обикновено нямат никаква връзка със ситуацията.Често отговаря на хората ехолалично.А ,когато не намира,какво да каже,запълва тишината с повтарящи се срички...... Confused
   
   
Цитат
Между другото някои от симптомите на аутизъм ги имат хора, които на дали предполагат, че това е проблем.
   Може би си забелязала в постинга на Kezaja се говори за количеството на маркерите и степента на разстройството." когато са налице няколко от тях- около 4, максимум до 5, в "Св. Никола", поставят общата диагноза "Генерализирано разстройство на психичното развитие"
   Разбирам,че трябва да има определено количество маркери (не по-малко от еди колко си) за да се говори за истинско разстройство.  Peace

    Снощи в един сайт прочетох интересна идея за явлението аутизъм,която ми е доста близка....
    Някои смятат,че аутизмът представлява определено съчетание на гените.В родите на родителите може да е имало хора със различни по 1-2 странни черти на характера(аутични маркери),и в един момент гените са се събрали така,че в един човек се съчетават няколко (или много) такива черти.
    Честно казано,често си мисля,че със сина ми се е получило точно така.Не съм сигурна,разбира се,но имам основания да възприема тази идея.  Peace

   AronS,толкова дълъг постинг на латиница много трудно ще се приеме.Няма ли начин да го напишеш на кирилица все пак?

# 423
  • Мнения: 2
CELMA , sujalqvam  ,no shte mi otneme  edin den da go pisha na kirilica .
 Vseki  shte si preceni dali mu se chete !

# 424
  • София
  • Мнения: 4 412
AronS, никой не критикуваме, а изказваме мнение и даже отделяме от времето, за да помислим и споделим на всички. Но както казаха и по нагоре всеки сам преценява. Аз също не съм прочела цялото ти мнение, защото ми е трудно така.
Но за отравянето с тежки метали, си мисля, че децата порастват много - черният им дроб нараства няколко пъти от 1 до 5 години, и ако детето не приема нови отрови през това време - антибиотици, джънг храна, мръсен въздух, приема качествен хляб и мляко в нормални количества, а не като основна храна, подкрепяща среда, детето ще успее да се справи. Така, че е грешно да търсим как да извадим отровите, а постоянно вливаме други. За това и ДАН лекарите /които са започнали да правят хелиране при деца/ първо 2-3 години подготвят организма, и ако се налага след това преминават към хелиране. Не знам защо в БГ се възприе, че е така лесно един сироп за 30 дни и готово.

Smilie, твоето дете изглежда е в детска градина или училище. Според мен е важно какво казват учителките. Вариантите са 2 или да се оплакват от детето или да ти казват, че виждат нещо, но то ще го израсне. Дори и да те успокояват си напарви консултации със специалисти, защото те може да са намерили начин детето да не им пречи, но проблема да излезе след време.

Снежа, от 01.11. в Кауфланд ще има много готина писта с 2 коли под формата на осмица, струва 25,99. мисля, че е много добър подарък. Можеш да го заведеш първо, да видиш дали ще прояви интерес. Сигурно си чела, че осмицата има специално влияние за развитие на мозъка. От около 1 година се оглеждам за подобна писта. Имаме една по-бебешка.  Снимала съм от брошулата и след малко ще кача снимките.

Ето я пистата - http://threetoseven.files.wordpress.com/2010/10/pista.jpg , има 2 бутона и може да се играе в паралел.

А това е един много интерес конструктор, пак ще го има в Кауфланд от понеделник - http://threetoseven.files.wordpress.com/2010/10/konstmateva.jpg . може би е за деца 3-5 год.

Миналият месец бях снимала тази клетка за коте или куче, от магазин хиполенд - http://threetoseven.files.wordpress.com/2010/10/kletka.jpg , според мен е много добра за равновесието. За последната нова година подаръка на дъщеря ми беше в една кутия с дружка, и тя много странно се качваше по стълбите с такава тежест в една ръка. И тогава си мислех, че трябва да намеря подобен детски предмет, който да носи по улиците, без да е странно. Ей тази клетка става.

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 09:46 от TanyaMG

# 425
  • Мнения: leet
Smilie ,

И моето дете винаги е правило очен контакт и не е имало закъснение в говорното развитие.
Не е задължително всички маркери за аутизъм да са налице.
Щом имаш притеснения и питаш, значи има нещо, което те притеснява.
Отговори си на въпроса, поставено в среда сред връстници, детето ти изглежда ли като "едно от масата" или се различава ( освен, че  е по- хубаво от останалите:))?

Не бързай да се успокояваш, аз правех същото дори и след диганостиката, точно като тебе четях и си казвах "Той прави продължителен очен контакт, говори, не е пристрастен към определена играчка или предмет, не настоява за минаване по точно определен маршрут...и други такива..., обаче щом отидехме на детската площадка, поведението му веднага опровергаваше вътрешното ми успокоение...държеше се като "марсианец" сред останалите, като "хала", не се вписваше дори и сред по- малките, отиваше и разпръскваше пясъка между децата, родителите тръгваха да крещят по сина ми и да ме поучават как да го възпитавам...

Не се успокоявай, а запиши час за консултация в "Св Никола".
От клиниката миналата седмица казаха, че е хубаво, че родителите са все по- информирани и все по- рано ги търсят в ранна възраст- около 2 годишна възраст. А колкото по- рано, толкова повече може да се прави за детето и да се работи по- целенасочено, макар и специалистите да не могат да излязат с окончателна диагноза, защото е твърде рано.

AronS,
Признаваме, че си екзотична и ако преминеш на кирилица, а още по- добре- ако пишеш от истинския си профил, вместо от току що регистрирания за целта, бихме те изчели с удоволствие.

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 09:57 от Kezaja

# 426
  • Мнения: 2 510
Kezaja, моят син до 1,5 години нямаше нито един от посочените показатели. За два месеца ги прояви всичките и спадна до ниво на ембрион.
Той също е диагностиран в св.Никола, за първи път по група за 14 дена. Казвам, за първи път, защото преминахме и други.
Децата, които съм виждала, с такава диагноза са твърде различни(за съжаление все в крайности) и различно време на проявление.
Smilie , мисля, че трябва да отидеш на специализиран преглед, но не приемай всичко за чиста монета и монетата има две страни, особено при такава ситуация.

# 427
  • Мнения: leet

Снежи,

Smilie,

В повечето случаи има период на развитие на детето- до 2- тата, 3- тата или 4- тата година, когато то се развива в норма (или поне така изглежда на близките и на личния български лекар). Последвано от преживян стрес, който може да е стресова ситуация само за самото дете и по нищо околните ( родителите, учители, личен лекар), да не са забелязали, че детето е преживало стрес, вследствие на преживяния от детето стрес се предизвиква блокаж, ествествената мозъчна еволюция спира там, до където е стигнала и не продължава естествения си ход. Следва период на регрес и казваме, че тогава се е октлючило състоянието Аутизъм, свледствие на отключващ фактор- стреса.
Общото между всички деца от спектъра е некачествената комуникация с връстници и лошата социализация.
Или казано просто- наблюдаваш детето си сред връстниците му и виждаш, че се различава, че не "се вписва" в естествената си среда от само себе си...

# 428
  • Мнения: 7 420
Цитат
щом отидехме на детската площадка, поведението му веднага опровергаваше вътрешното ми успокоение...държеше се като "марсианец" сред останалите, като "хала", не се вписваше дори и сред по- малките, отиваше и разпръскваше пясъка между децата, родителите тръгваха да крещят по сина ми и да ме поучават как да го възпитавам...

   При нас се получава същото.Много е неприятно.Да не кажа,че на моменти чак боли.... Confused
   Дано материалите от кампанията,с която се зае, стигнат и до майките по площадките.  Praynig Peace Да могат да помислят хубаво,преди да ти дават акъл за възпитанието,преди да крещят или замахват твоето дете,преди да те закачат заядливо,че детето ти се държи,като душевно болно и т.п..  Confused

# 429
  • Мнения: 30
Браво aronS
 много точно си проучила съставките.точно те са,които ги има в нашия комплекс.

 когато аз се запознавах с безкрайната информация за аутизма,основното ,като проблем се пише  "проблем с комуникацията(с околния свят)".а вече при всяко дете,симптомите са различни и индивидуални.
 но едва тук-таме се споменаваше че такива деца имат голям проблем с разбирането на речта.мислех че е само при нас.а се оказа че е при повечето ,като основен симптом....както и да е.
 
  знаете ли,не знам как е в софия,но тук ,във варна,няма да ви изброявам при колко специалисти съм го водила...всички казваха малък е ,ще се оправи от само себе......обривам се ,като го чуя това,вече!

 защото аз знаех,виждах,чувствах,усещах ,че нещата са по-серозни!!! но само можех да чупя китки и да се питам....не,не може да няма начин да му помогна..много ме боли да го гледам такъв....дали не губя ценно време?
    била съм  права!
на ЛКК-то преди 1 година психиатъра ми каза ,че му изглежда да има проблем,но няма да ми го напише като официално заключение,за да не бъде той този,който ще сложи такава стигма на детето ми!!!!!вярвате ли ми......ето как се работи тук!!!!!
 после,навсякъде съм си изказвала опасенията,но пак така....да не ви лепваме този етикет..той може и да се оправи..изчакайте....пък,като поотрасне вече,ще се видим пак,ако решите.....АБСУРДНО Е ТОВА!!!! а са психиатри,психолози,невролози(детски)работили с години....доказвали се.....
 мислех си че при ТЕЛК нещата ще са на малко по-високо ниво......но и тук -едва ли не аз ги убедих.....може би наистина в св.никола са най добрите диагностици....но навсякъде другаде???

  и все си мисля,тази бройка от 16-20 000 деца,която се споменава  - това  официално диагностицираните ли са?по кой начин?с телк (лкк)ли? или просто от специалисти.....
 знаете ли че около мен има поне 5 майки,които са с такива деца,но не ходят да се диагностицират  ,някой не го признават като проблем,защото си вярват на специалистите които им казват-ще се оправи с времето,и си заравят главата в пясъка....други не искат да се знае ,стахуват се от този ЕТИКЕТ...........така ,че най вероятно цифрите са още по -големи!

 
   искам да ви поясня че aronS не живее в българия.няма кирилица на компютъра си.
  но,всъщност чрез нея аз погледнах на нещата по-отстрани.....
 тя ми разказа ,как като идвали преди 5 години в българия,много активно се говорело за "ваксини-тежки метали-аутизъм-хелиране"
 а сега върви тази кампания - че аутизма е съсътояние и за него няма лечение....

 кezaja ще ме прощаваш,ама да кажеш че никъде по света няма да намеря лекар или специалист които да ми препоръча хелиране за постигане на подобрение(а вече как - медицина ,билки,хомеопатия,ортомолякулярна медицина - това си е личен избор) това е......не знам какво да кажа....безмълвна съм.....но няма да си мълча,защото знам че не сте само вие около 5-10,които го отричате,много четат бг-мама....и не трябва да се оформя  и затвърждава това мнение на майките които тепърва търсят помощ,да видят че избор има.
 
 но, те поздравявам,в опита да се информира обществото за по-спокойни приемане,и опознаване на децата ни...това че не са заразни или опасни,че да ни избягват.....красиви дечица с проблем за който нямат вина и не могат да контролират.....
 а относно съмненията ви за комплекса на Холиста,ще кажа че аз се смятам много ,много внимателен човек относно  какво правя и давам на детето си.....много внимателно и подробно съм проучила и комплекса.фирмата производител НЕ Е неизвестна  - има си име ,и адрес  и телефон ,и интернет сайт.обаждала съм им се.
 честно казано мога само да се радвам че тук има нещо,което по света го има...защото не бих могла да ходя,проучвам  и въобще целия този път ,който наготово ми е даден тук.....
 между другото,не знам защо си мислите че холиста има нужда от реклама.те и в момента са претрупани от работа.
 ако в България можехме да комбинираме всичко което се предлага и по света - хелиране,стволови клетки,барокамера,и най различни ,но и достъпни методи,мисля че нещата щяха да бъдат на много различни ниво.
  Времето ще покаже.
 
  
 

# 430
  • Мнения: 375
S_snowwhite ,ти защо не си направиш труда да проучиш малко повече за кампанията преди да говориш? Не се заяждам,а ми е интересно да знам къде и какво прочете по този въпрос? Ако се беше интересувала повече преди да започнеш да пишеш тук щеше да знаеш как са взети тези данни и колко майки застават зад този проект .Колко хора от цялата страна помагат  както могат.Как разбра,че 5,10 майки само отричат хелирането?Това е много интересно Thinking.
Разбирам,че си доста компетентна и интелигентна,но не забравяй,че когато пишеш  всяко изречение започва с главна буква . Когато даваш мнението си по форумите е хубаво да се пише грамотно и така всичко,което казваш се приема по-добре и има тежест.

# 431
  • Мнения: 30
  а защо е с 20 000% надценка?
  въобще не са 20 000.....
  хелатори за 25-100 $ можеш да си купиш отвсякъде вече.но те са опасни.и е нужно медицинско наблюдение.
 първият курс струва колкото месечния ни телк....за мен не е много щом като целта си струва!
 а това че като ходихме в холиста не ми взеха пари,,ходенето до болницата да ми вземат резултатите, разчитането им,телефонни разговори(от тях към мен),постоянните ми въпроси.....все пак не може да се работи на добра воля,в случая...а парите се влагат в новости.ще минем през тях до 2 седмици(може и да ни се размине повторното боцкане за кръв),но засега няма да ви разказвам,защото не съм минала през това .
 все се заричам да не пиша повече,защото всеки си повтаря това което си мисли на тази тема(включително и аз),и се въртим на едно и също място,но не се сдържам....

# 432
  • Мнения: 30
Шефче,права си за главните букви,грешката е моя.
Ами за кампанията ,коментирам това което се вижда от масовия зрител.
Да,не съм проучила много подробно колко хора сте ,как ,какво,що,изглежда не съм запозната с подробностите(sorry)ще гледам да се поправя.......знам че ви коства усилия от различно естество.
Пак казвам, че ви поздравявам за надигнатия глас !

# 433
  • Мнения: leet
s_snowwhite ,

Не е ли най- сигурно да говорим с факти?
Ти си прочела много по въпроса, както и всички, които по неволя сме пряко засегнати от аутизма.

Хелирай детето си, направи му всички "щадящи" програми, "излекувай" детето си и след това го представи пред всички и изкрещи "Хора, аз излекувах детето си от аутизъм, правих еди колко си "щадящи" курса с хелиране, правих това и това, давах витамини..еди кои си и минерали ..еди кои си, сега детето ми е излекувано, ето го, вижте го...ще ви го покажа или ще ви разкажа как точно изглеждаше, когато беше "болно".., сега ви съветвам, ако искате и вие да "излекувате" детето си, да вървите по моите стъпки 1..2..3.., защото след като "излекувах" детето си, имам желание да помогна и на други родители да "излекуват" децата си.."
Можеш ли смело да го заявиш, без да си постигнала резултат с детето си и да си сигурнали, че ако някой те послуша, няма да навреди на детето си?


Аз споделям опита си и с пълна убеденост, че ако някой ме послуша, няма да навреди на детето си.
Разбира се, че след диагностиката преди 6 и половина години и след като приех проблема за реален ( след като минах периода на отричането), прочетох всички неща, за които говориш и с които всички сме запознати. Потърсих начин и да изследвам нивото на тежките м,етали в организма на детето ми. След което направих повече от няколко консултации с лекари- специалисти в областта на аутистичното растройство и тяхното откровено мнение е че всичко относно безказеиновите и безглутенови диети е измислица, за да може да се лансира шарлатанството в областта на хелирането, което и е изключително опасно.
Лекарите казват, че нито са чували, нито са виждали "излекувано" дете с тези средтсва, които само подпомагат бързото и в големи размери забогатяване на шарлатаните...а предпримчивите шарлатани използват възможности като недоказанията характер на аутизма и бързо растящия брой диагностицирани деца, изпозлват неистовото желание на родителя да му се "излекува детето" и лошото остане веднъж завинаги зад гърба му. Лекарите казват, че по същия начин, неоткритото до момента лекарство за злокачествените ракови заболявание,  е предмет на бързо и лесно забогатяване на шарлатани от подпбен характер...шарлатаните използват точно хорското нещастие за нещата, за които няма абсолютно, сигурно и гарантирано лечение и от неистовото желание на хората и близките им за живот, както и от отчаяносто желание на родителите на деца от аутистичния спектър, детето им изведнъж да стане като другите, шарлатаните трупат несметни и бързи богатсва..всъщност, "продават" само вяра, която не е изключено, в някои случаи, да "проработи" и "подейства"...

Затова аз споделям само опита си. макар и че не веднага повярвах на диагнозата, не губих време а веднага започнах ежедневна психологична работа с детето ми, с изключително добър психолог.
Стресът беше провокирал отключването на аутистичното разтсройство при детето ми, малко преди да навърши 4, на 4 го диагностицираха. Към момента на диганостиката, силно беше намалял процесът на разбиране на речта, беше спрял да отговаря на името си, изглеждаше в доста моменти като напълно глух, изреченията му бяха намаляли до 2 думи в изречение, тичаше само в кръг, мяташе ръце и ги биеше една в друга непрестанно...крещеше без видима причина по много пъти в денонощието, пазаруването в магазин беше много повече от изпитание, за секунди събаряше по няколко рафта наведнъж в супермаркет, развърташе се на обществени места и събаряше по няколко деца наведнъж..., хала е слабо определние за точно това, което беше...
Дадохме му вкъщи мнго внимание и любов, всяко нещо запончахме да му обясняваме подробно, по много пъти, винаги му обяснявахме какво чувства и защо е разстроен. В ежедневието му постепенно включвах към логопедичната и психологична работа, арт терапия, плуване, хипотерапия, по- късно, когато стана реално в бг- музикотерапия- правили сме звукостимулация по томатис метода, след което продължихме с Listening programme, което продължава и до момента, купих слушалки с костна проводимост, от близо 2 години правим биофитбек, който също дава видими и сравнително бърз резултат, включихме и още един спорт, като терапия, като треньорът го прие много присърце и резултатът е повече от видим- боксът. Ходихме на делфинотерапия в чужбина, след което продължавам да го водя в бг, но не същинска- без реален допир..през различни перидои включвам различни групови занимания- школи по рисуване, керамика, от доста време в програмата му- от около 2 години е включена барабанотерапията- 1 път седмично и ритъмът действително оказва влияние върху поведението и разбирането. Вклачена е в терапиите му Гимнастика на мозъка (Brain gym) от години. Включвала съм и ниво сензорна интеграция, има перидои, през които бръшинга и пресинга се правят като по учебник- точно на 2 часа и успокоението в поведението и повишаването на концентрацията не закъсняват.

Към момента, той е в 3- ти клас, действително имам проблем с учителката, но той е насочен повеч екъм стремежа й да получава отделно заплащане за индивидуалното му обучение, отколкото към проблем със самото дете. Щом въпреки че не му обръща абсолютно никакво индивидуално внимание, за да ми докаже, че не трябва да се обучава в масова форма, в 90% от случаите в тетрадките му е записано всичко, което ме ориентира какво точно са правили, диктовките му са с по максимум 2 грешки ( макар че след диктовка, понякога намирам забележка с червен химикал "Ученикът не може да разказва самостоятелно, без допълнителни въпроси", но нямам никакви притеснения да заведа синът си, вече- където и да е, разчитам и вярвам, че нещата са наред, незапознатите със състоянието не откриват у него нищо повече от детска импулсивност на моменти, дори преди дни получих квалификация за сина ми, че е "много интелигентен и възпитан". Точно определението "възпитан" до сега не бях чувала и не очаквах, че така скоро ще чуя.
Към момента синът ми, на обществени места и където и да е , в 90% от случаите отговаря само на въпросите, които са му зададени и се стреми да не говори за нещата, които интересуват само него.., както правеше до скоро и създаваше впечатление на досадник.. Сега, отиваме някъде, аз не го наблюдавам непрекъснато, от време на време с периферията, спокойна съм, че няма да направи беля или дори- лошо впечатление, давам му увереност, че има свобода и е отделна личност..и че е ценен...човек.

Затова, без грам притеснение, че ще подведа някой, мога да кажа на родителите на новодиагностицирани деца, че ако следват пътеката, която съм извървяла и продължавам, ще постигнат резултат на силно движение нагоре по скалата на аутистичния спектър.
А прогноза, колко точно и до къде, това никой, включително и най- добрите специалисти в света, не могат да направят.


Към момента, за сина си, имам усещането и вярата, че ..радва ме вътрешно факта, че не е един от масата, но знам, че ще намери област, в която масата ще бъде в краката му...
Лично за мен, с такова вътрешно убеждение и нагласа, би трябвало да живеят всички родители на деца от спектъра. За съжаление знам, че у много родители децата им предизвикват не просто чувство на безпокойство, но и доза срам.
Това е и една от целите на Кампанията ни- родителите на деца с аутизъм да спрат да се срамуват, а когато се наложи, да заявят с достойнство "Хора, детето ми е от аутистичния спектър. Какво, не сте ли чували за аутизъм?"

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 13:50 от Kezaja

# 434
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Мине-замине някакъв период от време и дойде някой да ни "светне крушката".
Почнах да пиша обяснение, но да си призная, домързя ме.
Знам, че има хора, които предпочитат да платят за хапчета и витамини, и други, които продават такива.
Едно време си казвах личната рецепта за желязна имунна система, сега вече ще почна да я продавам.
Ами тъй де. Всичко гениално е просто  Mr. Green

От кампанията изглежда има ефект.
Вчера влизам в магазин, избирам дреха, детето кляка на пода пред вратата и се радва на колите вън.
Продавачката попита "Аутист ли е?", казах й - да. Попита ме може ли да го гушне, казах й, че ако той позволява, може.
Е, той не позволи. Тя му подари нещо мъничко, но полезно, малко ми стана неудобно, но пък жената явно го направи от сърце.

Общи условия

Активация на акаунт