Магии, предсказания, съдба

  • 14 000
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Лично аз в магии не вярвам, но вярвам в Съдбата, мисля, че всеки си има своя житейски път и трябва да го измине такъв, какъвто му е писан и затова не вярвам, че човешка намеса може да го промени-никакви магии и т.н. Колкото до бъдещето-смятам, че има хора, които могат да го видят, но те са много, много малко.

# 1
  • Мнения: 0
Може,може! Peace

# 2
  • Мнения: 59
Казват, че има магии, въпреки, че не съм ставала свидетел на такива. Може би в миналото правели разни такива. Вярвам в съдбата. Да пази Господ от недоброжелатели! Praynig

# 3
  • Мнения: 6
Искам само да уточня, че на млади години доста се интересувах от всякакви окултни науки, доста навътре изучавах материята и точно така разбрах, че магия няма и няма защо да се страхуваме от нея! Всичко идва от психиката ни-ако позволим да ни атакуват всичко ще се случи, както са ни го втълпили злонамерените хора-ако започнеш да си мислиш, че до една година ще умреш-то това може и да стане, защото така си програмираш мозъка-да унищожи жизненоважните органи за една година.Това става  с помощта на нашата мисъл-тя е голямата сила, а не че имаш магия, направена от цигани и всякакви самозвани магьосници! Не вярвайте-това е спасението, мислете положително, ако получите стрес от нещо, то гледайте да го изкарате извън себе си по всякакъв начин-ако се налага крещете, ревете, удряйте, всяка една емоция трябва да бъде махната от тялото и мозъка, ако не искате болести! Дори положителните емоции, ако не са "изхвърлени" носят заболяване на тялото, натоварват го,ако не "избият"
Не отдавайте всичко лошо, което се случва на магии
Всичко е Съдба и наш личен избор

# 4
  • Мнения: 1 836
Да не се намира сред тебе,някой,
който да прекара сина си или
дъщеря си през огън,никой чародей,
астролог гадател или омайник,
никой баяч,запитвач на зли духове,
врач или запитвач на мъртвите;
защото всеки който върши тези дела,
е омразен на Господа и заради тези
мерзости Господ,твоя Бог,ще прогонва тези
 народи пред тебе.Съвършен да бъдеш
пред Господа,твоя Бог. Второзаконие18глава,10 11 12 13стихове

Да има такива хора които извършват подобни дейности.От хората си зависи да им се доверяват или не.Официалната Православна църква и всички др.деноминации към християнтсвото категорично за заклеймили подобни дейности.Ако един човек е истински вярващ,той знае на кой да се надява и на кой да благодари за всеки момент от живота си.

# 5
  • Мнения: 5 370
Магията , за мене лично, това не е фактът да събереш топка косми от интимно място, да ги наплюеш и сложиш в нечий багаж, а негативната енергия, с която това действие е придружено и която е насочена към конкретния обект. Знам, че има Нещо, но не се наемам да го дефинирам.

# 6
  • Мнения: 6
Да не се намира сред тебе,някой,
който да прекара сина си или
дъщеря си през огън,никой чародей,
астролог гадател или омайник,
никой баяч,запитвач на зли духове,
врач или запитвач на мъртвите;
защото всеки който върши тези дела,
е омразен на Господа и заради тези
мерзости Господ,твоя Бог,ще прогонва тези
 народи пред тебе.Съвършен да бъдеш
пред Господа,твоя Бог. Второзаконие18глава,10 11 12 13стихове

Да има такива хора които извършват подобни дейности.От хората си зависи да им се доверяват или не.Официалната Православна църква и всички др.деноминации към християнтсвото категорично за заклеймили подобни дейности.Ако един човек е истински вярващ,той знае на кой да се надява и на кой да благодари за всеки момент от живота си.
Ти си жив пример за другата крайност и отново мисловния процес липсва!
Кви са тия богове, кви са тез магьосници?!

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 08:52 от бухал

# 7
  • Мнения: 1 836
Аз не изпадам в крайности.Просто давам пример.Всеки решава за себе си в какво и кой ще вярва.И не размахвам вярата си тук и там.Темата  навежда на подобни расъждения.И ако някой може да излага тезата си за окултни неща, защо аз да не изложа своята.
По отношение на мисловната дейност си в голама заблуда.Прочети малко, просто от любопитство,че мисленето и сърцето са в основата на вярата.В цялата Библия се казва,че човек първо трябва да мисли и после да решава.

# 8
  • Мнения: 6
Права си- всеки може, дори е желателно да  изложи тезата си! Нали затова е форума, я?
  bouquet

# 9
  • Мнения: 25 646
бухал, не съм съгласна с теб, те отдавна са я стигнали, сега издирваме екзорсист, за да ги вади Twisted Evil

В наше село на тези екзорсисти им викат психиатри.  Laughing

# 10
  • Мнения: 6
Сега като се замисля, май вярата в Бог доста добре влияе на хората Grinning Поне не обвиняват нищо и никого"Нали Той така е решил"-кво има да му мислиш! Пак е по-добър вариант отколкото да мислиш кой изрод ти е направил магия

# 11
  • Мнения: 73
Искам само да уточня, че на млади години доста се интересувах от всякакви окултни науки, доста навътре изучавах материята и точно така разбрах, че магия няма и няма защо да се страхуваме от нея!

И като си разбрала че няма защо откри тази тема? Да викнеш "разпни Делюжън"?

Това че ти не знаеш за нещо съвсем не значи че то не съществува. Ти не знаеш много неща.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
има съдба, има и магии - и аз смятам, че влияе не толкова магията, колкото отрицателната, крайно негативна енергия, която е вложена в нея. Както и мисля, че магии и автомагии най - много ги ловят хора със слаба психика и слаба лична енергия и защита. Обаче изобщо не съм специалист по въпроса, не желая и да бъда, само споделям хипотези....

# 13
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Бухале, много ти се ще да блеснеш с нещо по материята за магиите, ама ялово с получава Wink
Една клетва като "Да пукнеш дано" или пожелание "Господ здраве да ти дава" са си чиста магия без атрибути, защото носят енергия. И  усещанията  на получателя са твърда гаранция за емоционален и енергиен заряд. Не можеш да го отречеш.

Жозефин,  Peace

Делюжън, ти едва ли се нуждаеш от чието и да е одобрително кимане с глава. Peace

# 14
  • Мнения: 6
Искам само да уточня, че на млади години доста се интересувах от всякакви окултни науки, доста навътре изучавах материята и точно така разбрах, че магия няма и няма защо да се страхуваме от нея!

И като си разбрала че няма защо откри тази тема? Да викнеш "разпни Делюжън"?

Това че ти не знаеш за нещо съвсем не значи че то не съществува. Ти не знаеш много неща.


Смяташ, че темата е само за теб и магията ли? Много се надцени Laughing  Знам прекалено много неща, между другото, затова си позволих да я пусна!

# 15
  • Мнения: 2 622
Вярвам,че човек с енергията си и със силата на мисълта може да промени доста обстоятелства в живота.Това не е ли нещо като магия  newsm78

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Вярвам,че човек с енергията си и със силата на мисълта може да промени доста обстоятелства в живота.Това не е ли нещо като магия  newsm78

Щом има енергийно влияние - да. Но се нарича другояче.

# 17
  • Мнения: 6
Бухале, много ти се ще да блеснеш с нещо по материята за магиите, ама ялово с получава Wink

Е, точно това не го ща! Само едно искам-хората да осъзнаят, че са Манипулирани от "маговете", че това което има да преживеят ще се случи и никой не може да го промени-да не си дават паричките напразно поне

# 18
  • Мнения: 73
Магията , за мене лично, това не е фактът да събереш топка косми от интимно място, да ги наплюеш и сложиш в нечий багаж, а негативната енергия, с която това действие е придружено и която е насочена към конкретния обект. Знам, че има Нещо, но не се наемам да го дефинирам.

Енергията не е само негативна. Има магии които се правят за успех, богатство, здраве, късмет, красота и т.н. Магия не се прави само за лошо. Накратко казано, магията е програмиране на събития. А това може да става по много и различни начини. Има симпатическа, контактна, инициална магия, имитативна...и още един куп различни видове както и комбинирани. За да има магия трябва да има:  а- желание, б-маг. действие и заклинание. Това препрограмира енергията към която е насочено желанието в нужната ни посока.

Човек в бита си извършва множество дребни магически ритуали без да си дава сметка за това.

# 19
  • Мнения: 6


Човек в бита си извършва множество дребни магически ритуали без да си дава сметка за това.
Именно, магията е в нашата мисъл и мозък! Кви ходжи и врачки, кви пет лева

# 20
  • Мнения: 73
Вярвам,че човек с енергията си и със силата на мисълта може да промени доста обстоятелства в живота.Това не е ли нещо като магия  newsm78

Абсолютно. Това е магия щом е насочено действие към програмиране на събитие.

Магия може да се извършва чрез силата на мисълта и визуализиране (за хора със силна енергетика и способности). Ако имам тази способност мога да накарам човек на разстояние да мисли това което аз пожелая. Т.е. телепатически да управлявам съзнанието му. Същия е принципа и на програмиране на събития в своя собствен живот чрез промяна на мислене.  Това е магическо действие.

# 21
  • Мнения: 73


Човек в бита си извършва множество дребни магически ритуали без да си дава сметка за това.
Именно, магията е в нашата мисъл и мозък! Кви ходжи и врачки, кви пет лева

Ако си можеш и сама да правиш магии никой не те кара насила да търсиш магове. Само че се съмнявам че го можеш. Дребните магически ритуалчета които правим без да си даваме сметка са слаби като въздействие. Като лекуване на тежка пневмония с чай от лайка.

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Постингите на Делюжън съдържат доста вярна информация.  Peace

# 23
  • Мнения: 6
За какви магии говориш, бе жена-всичко си е силата на мисълта и внушението! Силата на внушението може да те накара да полудееш, да умреш, да се разболееш-не е нужен магьосник за това.Човек като си внуши нещо лошо и то ще го сполети, защото той се стреми към това САМ

# 24
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Виждам, че говорим за едно и също, но с различни думи Wink По същество магията е енергийно влияние. Положителните или отрицателни мисли също са енергия. Ако те видя в лошо настроение и ти дам кураж с няколко думи, опитам се да ти вдъхна спокойствие това не е ли енергийно влияние? Ако ти ги доразвиеш в съзнанието си не се ли стремиш САМА към тяхното положително действие? Peace

# 25
  • Мнения: 73
За какви магии говориш, бе жена-всичко си е силата на мисълта и внушението! Силата на внушението може да те накара да полудееш, да умреш, да се разболееш-не е нужен магьосник за това.Човек като си внуши нещо лошо и то ще го сполети, защото той се стреми към това САМ

Аз казах по-горе че И това също е вид магия. Но в интерес на истината да направиш такава е доста по-сложно отколкото някоя черна магия със силно действие. Т.к. в случая са нужни твои специални способности и силна енергия за да повлияеш на дадено събитие. Докато във втория случай се използва силата на даден егрегор, стихия или други мощни сили от тънкия свят. И никакви твои специални способности за целта не са нужни.

Магията която е основана на работа с човешката душа се нарича психургия. Тук се отнасят различни техники за приемане на божествени форми: медиумизъм, магнетизъм, хипнотизъм, скраинг (психометрия, ясновиждане),телепатия и астрална проекция.

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 10:32 от Delusion

# 26
  • Мнения: 6
Била ли си жертва на магия някога? Между другото силите от тънкия свят хич не ни ебават и не помагат, колкото и да ги мъчих преди време Laughing

# 27
  • Мнения: 6

[/quote]Та всичко е в нашите ръце
Никой не може да повлияе на това, което ние решим за себе си

# 28
  • Мнения: 73
Била ли си жертва на магия някога? Между другото силите от тънкия свят хич не ни ебават и не помагат, колкото и да ги мъчих преди време Laughing

Неправилно "си ги мъчила" затова не си получила резултат. Аз споменах в друга тема че едно 99% от ритуалите на всеобщо обозрение в нета са недействени. Има начини да разбереш фалшивия и този който е за забавление на тинейджъри от реално работещ, има и проверени такива със 100% гаранция че работят. Но освен правилен, истински ритуал, се иска и правилно изпълнение. Много често в описанието на ритуала отсъстват подробности които се знаят прекрасно от добре запознати с магия хора, но не и от начинаещи. Примерно знае се точно каква магия на каква лунна фаза се прави, знае се каква предварителна лична подготовка е нужна и какво поведение...и още куп дребни подробности от които зависи дали магията "ще легне" правилно на обекта. Едно неправилно твое действие при извършване на ритуала и не просто няма да получиш резултат, но като нищо може да получиш откат.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 846
Навремето се запознах случайно с един човек, магьосник. Та той ми каза нещо, което по-късно съм чела и на други места - магията съществува, само ако вярваш в нея. Т.е. най-добрият начин да се предпазиш от магии е да не вярваш в тях.  Peace

В тази връзка имаше един хубав филм за Мерлин на Холмарк. Та той непрекъснато не искаше да се занимава с магии, но имаше способности и една зла магьосница (ако не се лъжа Фата Моргана) вечно го въвличаше в ситуации, в които беше принуден да използва магическите си сили. И всичко свърши накрая така, че той накара хората да й обърнат гръб и повтаряше "Ти не съществуваш" и така я унищожи. Смисълът на финала на филма беше точно този - ако не вярваш в съществуването на магиите, те са безсилни.

Иначе вярвам в т.нар. "фин свят", торсионните полета, които препредават мислите ни, молитвите ни, желанията ни - чиста физика, просто още не сме ги разучили достатъчно добре и не познаваме законите им, въпреки че учените работят по въпроса. Но ако един древен човек види самолет, също би го помислил за магия, нали?

И още нещо, колкото и противоречиво на фона на горните ми изказвания да звучи, вярвам в Господ, в добрата, милостива, всеобичаща сила. Няма по-добра защита от магии и фатализъм от тази вяра, защото Той е по-силен от всяко зло!

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 11:05 от Клер

# 30
  • Мнения: 6
Не се получава резултат, защото мозъкът на другия човек решава, а не аз или ти-това е истината. Просто магия Няма
П.С. Знам го със 100%сигурност

# 31
  • Мнения: 8
Лично аз в магии не вярвам, но вярвам в Съдбата, мисля, че всеки си има своя житейски път и трябва да го измине такъв, какъвто му е писан и затова не вярвам, че човешка намеса може да го промени-никакви магии и т.н. Колкото до бъдещето-смятам, че има хора, които могат да го видят, но те са много, много малко.

като вярваш, че всичко ти е писано, защо просто не си седиш и да чакаш писаното да ти се случи?

# 32
  • Мнения: 6
Лично аз в магии не вярвам, но вярвам в Съдбата, мисля, че всеки си има своя житейски път и трябва да го измине такъв, какъвто му е писан и затова не вярвам, че човешка намеса може да го промени-никакви магии и т.н. Колкото до бъдещето-смятам, че има хора, които могат да го видят, но те са много, много малко.

като вярваш, че всичко ти е писано, защо просто не си седиш и да чакаш писаното да ти се случи?
Ми това правя, де  Laughing

# 33
  • Мнения: 73
Навремето се запознах случайно с един човек, магьосник. Та той ми каза нещо, което по-късно съм чела и на други места - магията съществува, само ако вярваш в нея. Т.е. най-добрият начин да се предпазиш от магии е да не вярваш в тях.  Peace

В тази връзка имаше един хубав филм за Мерлин на Холмарк. Та той непрекъснато не искаше да се занимава с магии, но имаше способности и една зла магьосница (ако не се лъжа Фата Моргана) вечно го въвличаше в ситуации, в които беше принуден да използва магическите си сили. И всичко свърши накрая така, че той накара хората да й обърнат гръб и повтаряше "Ти не съществуваш" и така я унищожи. Смисълът на финала на филма беше точно този - ако не вярваш в съществуването на магиите, те са безсилни.

Иначе вярвам в т.нар. "фин свят", торсионните полета, които препредават мислите ни, молитвите ни, желанията ни - чиста физика, просто още не сме ги разучили достатъчно добре и не познаваме законите им, въпреки че учените работят по въпроса. Но ако един древен човек види самолет, също би го помислил за магия, нали?

И още нещо, колкото и противоречиво на фона на горните ми изказвания да звучи, вярвам в Господ, в добрата, милостива, всеобичаща сила. Няма по-добра защита от магии и фатализъм от тази вяра, защото Той е по-силен от всяко зло!

Всъщност, вярата в Господ, молитвите и църковни обряди това също е магия. Бяла магия. Условно наречено бяла разбира се.

За този който извършва магията е абсолютно задъжително условие да вярва. Иначе нищо не може да стане. Но този към когото тя е насочена ще си я получи колкото ще да е Тома неверни. Неговата вяра или невяра по никакъв начин не може да го предпази от магия. От слаба може в известна степен, но от силна няма начин.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 846
Всъщност, вярата в Господ, молитвите и църковни обряди това също е магия. Бяла магия. Условно наречено бяла разбира се.

За този който извършва магията е абсолютно задъжително условие да вярва. Иначе нищо не може да стане. Но този към когото тя е насочена ще си я получи колкото ще да е Тома неверни. Неговата вяра или невяра по никакъв начин не може да го предпази от магия. От слаба може в известна степен, но от силна няма начин.

В известен смисъл сигурно е така, стига да уточним какво влагаме в понятието "магия". А що се отнася до Господ - не са необходими специални ритуали, за да се стигне до Него. Просто човек трябва да е добър, може дори и да не вярва. Господ не зависи от нашата вяра в Него, Той няма нужда от нея. Единственото нещо, което предполагам че му е нужно, са добрите ни помисли и добрите ни дела. А може и да не му е нужно на Него, а да е нужно на света, не знам. Thinking

# 35
  • Мнения: 6 713
Животът е това, което се случва. Няма нищо предначертано.

# 36
  • Мнения: 6
Някой може ли да ми обясни кой е Бог и кой е написал Библията
Моля, никой да не се сърди-просто съм от хората, които не вярват в нищо и никой, докато не се уверят с очите си

# 37
  • София
  • Мнения: 2 846
Някой може ли да ми обясни кой е Бог и кой е написал Библията

Бог не е равно на Библия. Кой я е написал - хора са я написали, то е ясно.

# 38
  • Мнения: 6 713
Някой може ли да ми обясни кой е Бог и кой е написал Библията

 Laughing Laughing Laughing
Ми..... Има Космос, планети, биология, химия, физика, разни такива неща, които движат света... Не знам къде е Бог и къде живее. newsm78
А Библията я е писал, на който му е било изгодно да я има.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 846
Някой може ли да ми обясни кой е Бог и кой е написал Библията

 Laughing Laughing Laughing
Ми..... Има Космос, планети, биология, химия, физика, разни такива неща, които движат света... Не знам къде е Бог и къде живее. newsm78
А Библията я е писал, на който му е било изгодно да я има.


То и Земята изглежда плоска, ама не е...

# 40
  • Мнения: 6 713
Еми да де, не е плоска. Ама човек трябваше да успее да избяга от оковите на религията, за да прогледне света!
Че познанието е най-изконния грях, нали? ooooh! Да се задават въпроси, много е опасно.....  Whistling

# 41
  • Мнения: 6

А Библията я е писал, на който му е било изгодно да я има.

И аз тъй си помислих  Laughing  Та и за магията същото

# 42
  • София
  • Мнения: 2 846
Еми да де, не е плоска. Ама човек трябваше да успее да избяга от оковите на религията, за да прогледне света!

Не съм специалист по въпроса, но съм чела, че всички големи учени от миналото (напр. Нютон) са били дълбоко вярващи.

 Както и да е, сега пък да не помислиш, че съм някакъв религиозен фанатик, дето търси заблудени души да ги вкара в правия път. Mr. Green Имаш право да си атеист, даже ми харесва. Атеистите и материалистите ми създават чувство за сигурност и предвидимост, казвам го без ирония, харесвам здраво стъпили на земята хора, защото ме уравновесяват. Peace

# 43
  • Мнения: 6 713
Ами и аз да съм живяла по времето на Нютън и да правя такива богохулни открития и от друга страна цялата тая тежест на вярата, дето непрекъснато се стоварва върху горките хора, и аз съм щяла да съм хем вярваща, хем учен! Никак не сравнявайте онези с днешните времена.
Било е съвсем друго, направо кошмарно за по-будни умове.
Дарвин през целия си живот се е борил със самия себе си дали да продължава с теорията си, защото жена му е била абсолютна християнска фанатичка.


Клер, и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

# 44
  • Мнения: 19
Някой може ли да ми обясни кой е Бог и кой е написал Библията
Моля, никой да не се сърди-просто съм от хората, които не вярват в нищо и никой, докато не се уверят с очите си

То и въздуха не е видим за очите. А и науката също не може да обясни много неща все още. Просто сме достигнали до определен етап на познанията, но в бъдеще ще се правят разкрития, които може би в днешно време биха ни изглеждали смешни и безумни.

# 45
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не знам дали има магии или не,не съм просветена,но вярвам в силата на мисълта,здравословната разбира се,нека не бъдем крайни.

# 46
  • Мнения: 2 746
Вярвам, че има злонамерени хора. Ако техните лоши мисли могат да ни влияят, тогава да, магии има. Аз смятам, че пътят на човека е предначертан. Т.е. човек може да прави различни избори през живота си, да хваща различни "пътеки", но в крайна сметка се връща в основната линия на съдбата си.

# 47
  • Мнения: 806
Вярвам и в трите.
Една жена ми направи предсказание, съвсем случайно ... Бях си ходила до БГ преди години, заговорихме се в един магазин.  Аз не знаех, че тя има някакви дарби.  Каза ми много неща, които тогава ми се струваха смешни.  Всичко се случи точно както тя го предрече с течение на годините.  Остава само едно което не се е сбъднало още.

# 48
  • Мнения: 84
Преди много години някакъв гадател в Индия казал на дядо ми, че ще живее до 77 години. Тогава дядо ми е бил на около 50. Цял живот се шегуваше, че чака да види дали индиеца е познал. Умря наистина на 77, без особена причина, в съня си. Според мен сам си се умори в резултат на дългогодишното втълпяване.
В магии не вярваше особено, но беше суеверен, като повечето моряци.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 846



Клер, и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

Аз може да не съм войнстващ религиозен фанатик, ама ти пък си войнстващ атеист.  Laughing Както и да е, ти може да се чувстваш ужасно самотна във вселената, за което искрено ти съчувствам, но при мен не е така. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 6 713
О, не, аз не се чувствам така, Клер, запази си съчувствието за теб! Hug Аз говоря какво всъщност е положението на човека, никакъв Бог не го окриля. Но всеки си вярва и живее както намери за добре!  Hug

# 51
  • Мнения: 431
Не вярвам в магии, предсказания, врачки, на дилюжънт любовните магии, астролози, ню-ейдж... и т.н.

Но пък вярвам в плацебото и ноцебото.

# 52
  • Мнения: 2 746
Преди много години някакъв гадател в Индия казал на дядо ми, че ще живее до 77 години. Тогава дядо ми е бил на около 50. Цял живот се шегуваше, че чака да види дали индиеца е познал. Умря наистина на 77, без особена причина, в съня си. Според мен сам си се умори в резултат на дългогодишното втълпяване.
В магии не вярваше особено, но беше суеверен, като повечето моряци.


Преди много години една циганка гадателка казала на прабаба ми, че ще умре пет години след мъжа си - така и станало, по думите на майка ми. А отделна тема е с какво право казват на човек кога ще умре, ужас #Cussing out

# 53
  • Мнения: 19

Клер, и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

Само, че света се подчинява на закони, а не на случайности и те малко по малко се откриват за човечеството.

# 54
  • Мнения: 1 836
Някой може ли да ми обясни кой е Бог и кой е написал Библията
Моля, никой да не се сърди-просто съм от хората, които не вярват в нищо и никой, докато не се уверят с очите си
Бог е твореца,създателя на всичко което е било,е,и ще бъде.Той е сътворил и небето и морето и денят и ноща.С две думи всичко.
Библията се състой от отделни книги,мисля бяха 66 на брой.Всяка от тях е написана от различен човек.Общото мужду тях е ,че всички те са били водени от Святия дух.
Първите пет книги са написани от Мойсей,повечето други от нейзвестен автор.Има предположения,но няма точни доказателства за това.Разбира се това се отнася за Старият завет.Новият завет е писан от учениците на Исус Христос.
Трябва да знаеш,чеБог,Святия дух и Христос са едно.Това е триединството на християнството.

Клер,ти си абсолютно права за това,че Бог е по силен от всяко зло.Бъди сигурна в това както са сигурни деня и ноща.И още нещо човек никога не е сам.Просто зависи до кой ще избере да върви.Два са изборите-Бога или мамона

Последна редакция: пт, 30 юли 2010, 18:14 от Четри в едно

# 55
  • Мнения: 1 836
СТЪПКИ ПО БРЕГА

Една нощ един човек сънувал сън. Сънувал, че върви по морския бряг заедно с Господ. По небето се разигравали сцени от живота му. За всяка сцена върху пясъка по брега се виждали по две редици следи от стъпки – едната негова, другата на Господ. Когато последната сцена проблеснала на небето, той погледнал пак към пясъка и забелязал, че на много места се вижда само една следа. Забелязал също така, че това били най-отчаяните и тъжни мигове в живота му. Това го разтревожило и той попитал Господ :
- Господи, ти ми рече, че щом съм решил да те следвам, ти винаги ще вървиш с мен, но забелязах, че в най- трудните за мен моменти в живота ми следата беше само една. Не разбирам защо си ме изоставил, точно когато съм имал най-голяма нужда от теб .
Господ отвърнал :
- Безценно чадо мое, аз те обичам и никога няма да те изоставя. Там където виждаш само една следа по време на изпитанията и страданията ти, това са моментите, когато съм те носил на ръце

# 56
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е.....ееее стига де... Flutter

# 57
  • София
  • Мнения: 1 508
Господ отвърнал :
- Безценно чадо мое, аз те обичам и никога няма да те изоставя. Там където виждаш само една следа по време на изпитанията и страданията ти, това са моментите, когато съм те носил на ръце

Ей затова наричат религията "морална патерица".

# 58
  • Мнения: 1 836
Господ отвърнал :
- Безценно чадо мое, аз те обичам и никога няма да те изоставя. Там където виждаш само една следа по време на изпитанията и страданията ти, това са моментите, когато съм те носил на ръце

Ей затова наричат религията "морална патерица".
Не знам за религията.Аз пиша за вярата.Религията, не е, вяра.
Религията всява страх.Вярата дава живот.

# 59
  • Мнения: 19
Преди много години някакъв гадател в Индия казал на дядо ми, че ще живее до 77 години. Тогава дядо ми е бил на около 50. Цял живот се шегуваше, че чака да види дали индиеца е познал. Умря наистина на 77, без особена причина, в съня си. Според мен сам си се умори в резултат на дългогодишното втълпяване.
В магии не вярваше особено, но беше суеверен, като повечето моряци.


Преди много години една циганка гадателка казала на прабаба ми, че ще умре пет години след мъжа си - така и станало, по думите на майка ми. А отделна тема е с какво право казват на човек кога ще умре, ужас #Cussing out

хмм, дали това значи, че пътят на човек е предначертан...

# 60
  • Мнения: 3 826
... и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

така е , а като проумях това ми олекна и се освободих от всякакви очаквания ,  сдобих се с вътрешно спокойствие , преборих се със много страхове и фрустрации , направо се родих отново ,
това е най-голямото ми лично постижение .

# 61
  • Мнения: 431
... и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

така е , а като проумях това ми олекна и се освободих от всякакви очаквания ,  сдобих се с вътрешно спокойствие , преборих се със много страхове и фрустрации , направо се родих отново ,
това е най-голямото ми лично постижение .

И аз така се чувствам по същите причини. Много добре сте го казали.

# 62
  • Мнения: 0
Изумително е как всеки ден виждате усмивките на здравите си деца.Изумително е как цялата природа е създадена по такъв перфетктен начин.Изумително е каква сила дава вярата.Изумителни са чудесата ,които се случват по целият свят.А вие не вярвате!В какво тогава вярвате? Stop Не ми казвайте,всички ще отговорите " в себе си"
В моя живот съм научила,че дори на себе си не мога да вярвам,понякога се изненадвам от собствените си мисли и действия,понякога нарушавам принципите , осъзнавам истини,които променят живота ми всеки ден,но единственото ,в което вярвам е ,че някъде...(дали в нас или отвъд всичко това),има сила,която ръководи всичко.Едни наричат това Съдба,други Бог,трети - Случайност.
Никой не казва нищо конкретно по този въпрос,а и ако се появи такъв човек,то веднага ще бъде обяввен за луд.Тогава какъв е смисъла?
Човек трябва да се научи да вижда малко по-далече от носа си.Не можем да приемем ,че няма такава сила,че сме сами в цялата вселена или че неща като магии и предсказания не съществуват.
Хората не вярват,докато не им се случи на тях,после осъзнават много неща,ама то след дъжд качулка.
Мога да ви затрупам със информация,но знам,че няма да има значение за вас,затова ще си го спестя.
Иначе относно съдбата.Аз лично вярвам,че всеки човек има съдба,но тя е нещо много глобално.
Представете си ,че вървите по един път,крайната цел е вашият дом(примерно),ако ви е писано да стигнете там,то така и ще стане.(има две неща ,от които човек не може да избяга,това са сянката и съдбата си.)Но пътищата ,по които можете да минете,за да достигнете крайната цел,зависят от вашият личен избор,от решенията ,които взимате всеки ден,с тях променяте вашата посока,но рано или късно,вие ще бъдете у дома,независимо откъде сте минали.А по време на пътя,ние научаваме нашите житейски уроци и се изграждаме като личности.- Това е смисъла.
Човек прави избора си ,като нехаен слепец,а светът около нас не ни дава никакви гаранции.
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

# 63
  • Мнения: 431
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

Аз не вярвам в бог, за мен наличие на някаква молитва в човешка църква в измислена от хора религия не е доказателство за нищо. Има хора, вярващи в магия, измислили са си молитва, която да ги успокоява. Що за доказателство е това. То има молитви и за обсебени от духове, ама вече им викат "психични заболявания" на демоните.

# 64
  • Мнения: 1 836
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

Аз не вярвам в бог, за мен наличие на някаква молитва в човешка църква в измислена от хора религия не е доказателство за нищо. Има хора, вярващи в магия, измислили са си молитва, която да ги успокоява. Що за доказателство е това. То има молитви и за обсебени от духове, ама вече им викат "психични заболявания" на демоните.
Може и да не осъзнаваш,но нещата казани от теб са доста вярни.
"Човешка църква",това е сградата която хората са нарекли така,но тя няма нищо общо с църквата на Бога.Негова църква са сърцата на хората.
Психичните заболявания ги наричат така за да не би като ги наричат с истинското им име някой да загуби съня си.Истината е ,че всички тези който по някакъв начин се опитват да въздействат на пътя който им е отреден,без да искат отварят врата на демоните в живота си.

# 65
  • Мнения: 0
Молитвата ,която ги успокоява се нарича вяра,но не е нужно да си в църквата за това.То или го носиш в себе си,или не.За останалото няма да коментирам. Peace

# 66
  • Мнения: 1 568
Има хора които владеят начини да впрегнат енергията в една или друга форма, лошото е че са неуки и си мислят че знаят и умеят да боравят с тази плоскост която е много опасна.
Тези деяния се наричат по нашите земи магии.
Да, има магии и църквата не го отрича.
Тя забранява обаче магии да се правят и развалят, но за тази цел има Киприанова молитва.

Карма също има.
Човек се ражда и преражда за да променя кармата си, за да учи уроците си.

Предсказания също има, но те се дават на избрани хора.
Ако ходиш по врачки и баячки няма да откриеш това което търсиш, определени гадания се дават на определени хора, в определен момент, иначе ако ходиш да питаш, търсиш може да попаднеш на ....фалшива информация.
Истинската информация идва при теб ( ако е истинска) не я търсиш ти.
Вярвам в Бог, но не този навън, а този който е в мен, в сърцето ми!
Той е истинският за мен!
Който не го намери в сърцето си, вътре в себе си никога няма да го открие навън, в света Hug
Вярвам му и ми помага, никога не ме е оставял.
Мога да говоря много, но не бива, защото човек трябва сам да пожелае да научи, когато ученикът е готов, Учителят сам го намира Hug

# 67
  • Мнения: 1 568
Изумително е как всеки ден виждате усмивките на здравите си деца.Изумително е как цялата природа е създадена по такъв перфетктен начин.Изумително е каква сила дава вярата.Изумителни са чудесата ,които се случват по целият свят.А вие не вярвате!В какво тогава вярвате? Stop Не ми казвайте,всички ще отговорите " в себе си"
В моя живот съм научила,че дори на себе си не мога да вярвам,понякога се изненадвам от собствените си мисли и действия,понякога нарушавам принципите , осъзнавам истини,които променят живота ми всеки ден,но единственото ,в което вярвам е ,че някъде...(дали в нас или отвъд всичко това),има сила,която ръководи всичко.Едни наричат това Съдба,други Бог,трети - Случайност.
Никой не казва нищо конкретно по този въпрос,а и ако се появи такъв човек,то веднага ще бъде обяввен за луд.Тогава какъв е смисъла?
Човек трябва да се научи да вижда малко по-далече от носа си.Не можем да приемем ,че няма такава сила,че сме сами в цялата вселена или че неща като магии и предсказания не съществуват.
Хората не вярват,докато не им се случи на тях,после осъзнават много неща,ама то след дъжд качулка.
Мога да ви затрупам със информация,но знам,че няма да има значение за вас,затова ще си го спестя.
Иначе относно съдбата.Аз лично вярвам,че всеки човек има съдба,но тя е нещо много глобално.
Представете си ,че вървите по един път,крайната цел е вашият дом(примерно),ако ви е писано да стигнете там,то така и ще стане.(има две неща ,от които човек не може да избяга,това са сянката и съдбата си.)Но пътищата ,по които можете да минете,за да достигнете крайната цел,зависят от вашият личен избор,от решенията ,които взимате всеки ден,с тях променяте вашата посока,но рано или късно,вие ще бъдете у дома,независимо откъде сте минали.А по време на пътя,ние научаваме нашите житейски уроци и се изграждаме като личности.- Това е смисъла.
Човек прави избора си ,като нехаен слепец,а светът около нас не ни дава никакви гаранции.
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

 Hug
Миличка, не се ядосвай  Hug
Явно си запозната с  доста неща, знаеш как е , докато не узреем за истината тя не идва.
Затова ни е даден свободен избор, за да решим сами че вече ни е време Hug
Но не можем всички да сме на едно ниво!
Няма как Hug
Нормално е Hug
Не вибрираме всички на една честота.
Не бива да съдим и да убеждаваме, нито да се месим в съдбата на другите!
Както казах Учителят идва когато уеникът е готов Hug

# 68
  • Мнения: 0

Явно си запозната с  доста неща...
Просто обичам да чета,книгите отварят очите ми,а живота опревергава всичко,в което някога съм се съмнявала или отричала. Hug

# 69
  • Мнения: 1 568

Явно си запозната с  доста неща...
Просто обичам да чета,книгите отварят очите ми,а живота опревергава всичко,в което някога съм се съмнявала или отричала. Hug

Бъди щастлива!
Вярвам че си!!!  Hug

# 70
  • Мнения: 55
Астрологията, хиромантията, хипнозата, френологията и дори магията като хармония между човека и природата са все древни знания и ако човек подходи сериозно и без предразсъдъци със сигурност може да постигне баланс в живота си.


Вярвам в Бог, но не този навън, а този който е в мен, в сърцето ми!

Така е. Simple Smile Действително атеисти не съществуват. Всеки вярва в нещо, а дали ще го нарече Бог, Съдба, Вселена или пък воля, собствени сили, висш разум ...няма значение.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 217
Човека и неговото неуважение към нищо.....
Отдавна съм разбрала колко съм независима - нищо не зависи от мен...... Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 836
Човека и неговото неуважение към нищо.....
Отдавна съм разбрала колко съм независима - нищо не зависи от мен...... Mr. Green
Жалко ако мислиш така.То целият ти живот зависи от теб.Всяко решение което взимаш е плод на твоята собствена воля.Всичко зависи от теб, ако абдикираш по този начин какво ще стане с живота  който ти е даден да живееш.Ще бъдеш като лодка в открито море без кормчия

# 73
  • Мнения: 320
Вярвам в съдбата! Снощи си купихме метла и днес сутринта потроших няколко буркана на плочките  Laughing които бидеха прилежно изметени с метлата след това  Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 2 217
Човека и неговото неуважение към нищо.....
Отдавна съм разбрала колко съм независима - нищо не зависи от мен...... Mr. Green
Жалко ако мислиш така.То целият ти живот зависи от теб.Всяко решение което взимаш е плод на твоята собствена воля.Всичко зависи от теб, ако абдикираш по този начин какво ще стане с живота  който ти е даден да живееш.Ще бъдеш като лодка в открито море без кормчия

Много буквално четеш.

# 75
  • Мнения: 0
Пар - Цуци аз разбрах лекият ти хумор  Hug

# 76
  • Мнения: 431
Психичните заболявания ги наричат така за да не би като ги наричат с истинското им име някой да загуби съня си.Истината е ,че всички тези който по някакъв начин се опитват да въздействат на пътя който им е отреден,без да искат отварят врата на демоните в живота си.

Тези, които са се родили със заболяване, на чий път въздействат? Crazy До екзорцизъм ли стигнахме.

Действително атеисти не съществуват. Всеки вярва в нещо, а дали ще го нарече Бог, Съдба, Вселена или пък воля, собствени сили, висш разум ...няма значение.

А, моля, бъркаш атеисти и нихилисти. Виждам съществена разлика между това да разчиташ на себе си и вяра в бог, вселена, съдба и каквото още там. Какво има да му се вярва във вселената, тя е тук, налична, видима.

Напомняш ми една девойка, с която имах глупостта да споря - "няма хора, които не вярват в бог".

# 77
  • Мнения: 6 713
... и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

така е , а като проумях това ми олекна и се освободих от всякакви очаквания ,  сдобих се с вътрешно спокойствие , преборих се със много страхове и фрустрации , направо се родих отново ,
това е най-голямото ми лично постижение .

На мен ми беше като голям шок като го осъзнах това. Защото малко или много, всеки от нас е закърмен точно с това, че нещо го пази там отнякъде. Дали плюене в пазва, дали молитва, дали някакъв талисман, абе каквото и да се сети човек, отвсякъде такива неща. В крайна сметка се постреснах в началото, но после и аз така добих някакво спокойствие ли да го нарека, не знам точно...

Относно вярата - ами това чувство е едно от най-естествените за човека! Да не би да е запазено само за религиозните?? ooooh!
Незнанието какво носи утрешния ден, кара човек да вярва, да се надява, да се стреми.
Дали вярваш в доброто, дали в обичта на човека до теб, дали вярваш и се надяваш в бъдещите успехи, все човешки неща.


Против съм обаче, едно такова изконно човешко чувство като вярата да се ползва само от религиозните учения и едва ли не,който не вярва в приказки, е неверник! Sick #Crazy

# 78
  • Мнения: 55


Действително атеисти не съществуват. Всеки вярва в нещо, а дали ще го нарече Бог, Съдба, Вселена или пък воля, собствени сили, висш разум ...няма значение.
Виждам съществена разлика между това да разчиташ на себе си и вяра в бог, вселена, съдба и каквото още там. Какво има да му се вярва във вселената, тя е тук, налична, видима.

Напомняш ми една девойка, с която имах глупостта да споря - "няма хора, които не вярват в бог".



Вселената я разбирам като много по-широко понятие от "наличното" и "видимото". Никога не споря по такива въпроси, човек сам си изгражда светогледа. А ако се опитам да те убедя в някаква моя гледна точка, единственият ефект ще бъде затвърждение на собствената ти. Споделям мисли като всеки друг в тази тема. Simple Smile

Трябваше да вмъкна едно "според мен", но този път забравих. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 849
Астрологията, хиромантията, хипнозата, френологията и дори магията като хармония между човека и природата са все древни знания и ако човек подходи сериозно и без предразсъдъци със сигурност може да постигне баланс в живота си.

Остава въпроса какви са последиците върху хората занимаващи се с това.

Аз съм била свидетел на това как влияе магия на хора, които не знаят, че я имат... Майка прави амулет при ходжа да и е здрава дъщерята. Момичето на 16 полудява. След известно време се срещнала с човек който знае арабски и прочел амулета, та там пишело момичето да полудее. След като магията беше разчупена момичето си е живо и здраво. Познавам ги лично и съм участвала в премеждията им.
Била съм свидетел как магии, ходене при врачки и духовни практики носят невероятни проклятия в живота на хората и как вярата в Христос ги освобождавала. Тук не става въпрос на това в какво вярваш, защото преди да повярват тези хора са мислили, че живеят по-най добрия начин.
Виждала съм как хора са освобождавани от демони и не бих препоръчала на никой да преживее това... Никой не може да ме убеди, че това са внушения, защото промяната в живота на хората е абсолютна.
Виждала съм проявлението на Бог в живота на много хора, виждала съм драстичната промяна, която не може да се случи просто така от самовнушение.
Отричането на духовния свят не го прави да не съществува. Но едно съм убедена, че единствения който може да даде свобода на хората е Христос, защото никой друг не победил сатана.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 217
Пар - Цуци аз разбрах лекият ти хумор  Hug

 Hug Hug

# 81
  • Мнения: 270
Не знам вече в какво да вярвам. Знам само, че съм виждала много учудващи неща които нямат логическо обяснение. А дали са били наистина магии - не знам.  Thinking newsm78

# 82
  • Мнения: 62
Всъщност, вярата в Господ, молитвите и църковни обряди това също е магия. Бяла магия. Условно наречено бяла разбира се.
Защита от родово проклятие - Кръстът на Св. Андрей Първозвани
Тази защита влиза в групата на Големите магически церемонии. Необходимо е да се направи пълно пречистване на дома, да се заключи с три степени на защита. Преди началото се прави ритуалът релаксация.


 
Застанете на средата на стаята и си представете Андреевския флаг. Задръжте изображението в паметта си. Очите трябва да са затворени. Вдишване. Флагът, във вид на пръстен, ви покрива. Кръстът се намира на нивото на слънчевия сплит, краищата на кръста – на нивото на петите и тила. Издишване. Вдишване. Флагът ви обгръща като плътен пашкул и като че ли пренася кръста върху Вас. Не дишайте 30-40 секунди. Издишване. Защитата е направена.

Трябва да произнесете молитва (импровизирана) към Господ и Андрей Първозвани с благодарност, че са Ви дарили с тази защита.

Тази защита предпазва само от родови проклятия за срок от около 300 години. Тя се предава от поколение на поколение като разпространява влиянието си на потомците от рода на носителя

Киприянови молитви

Тест "Имам ли магия?"
1. Вземете съд с прозрачни стени (купа, чаша, буркан)!
2. Напълнете половината съд с вода !
3. Изсипете във водата 1с.л. олио!
По законите на физиката, олиото би трябвало да изплува на повърхността защото е по-леко от водата, но ако човекът който прави теста има направена магия, една единствена капка олио пада на дъното, което много ясно се вижда през прозрачните стени на съда.

Истината за духовете и противодействие

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 21:58 от elenex

# 83
  • Мнения: 1 310
Тест "Имам ли магия?"
1. Вземете съд с прозрачни стени (купа, чаша, буркан)!
2. Напълнете половината съд с вода !
3. Изсипете във водата 1с.л. олио!
По законите на физиката, олиото би трябвало да изплува на повърхността защото е по-леко от водата, но ако човекът който прави теста има направена магия, една единствена капка олио пада на дъното, което много ясно се вижда през прозрачните стени на съда.


Някой да знае тест "Имам ли ум в главата?"  newsm78  

# 84
  • Мнения: 836
...
По законите на физиката, олиото би трябвало да изплува на повърхността защото е по-леко от водата, но ако човекът който прави теста има направена магия, една единствена капка олио пада на дъното, което много ясно се вижда през прозрачните стени на съда.

Истината за духовете и противодействие


"... Духът е полева форма на материята, която се получава при смъртта. Тя има свойството съзнание и не е позната на земната наука. Тя има природата на електромагнитно поле и като такова не може да приема допълнителна енергия, а само да отдава първоначалната си изходна енергия. Когато се изразходва напълно, просто изчезва, а като извършва работа духът изразходва и отдава енергия. И така духът е смъртен.
Защитата е проста като от електромагнитно поле/вътре в проводник е нула/ - Фарадеева клетка. Обикновено се ползва полусферична или сферична метална форма. Ако е обърната нагоре(купол) полето се излъчва в атмосферата. Ако е обърната надолу се поглъща от Земята. Най-добре със заземяване. Така духът просто изчезва. Като се поглъща, духът просто изчезва като електомагнитното поле/той е електромагнитно поле/..."



 Joy

Искам още!

# 85
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Тест "Имам ли магия?"
1. Вземете съд с прозрачни стени (купа, чаша, буркан)!
2. Напълнете половината съд с вода !
3. Изсипете във водата 1с.л. олио!
По законите на физиката, олиото би трябвало да изплува на повърхността защото е по-леко от водата, но ако човекът който прави теста има направена магия, една единствена капка олио пада на дъното, което много ясно се вижда през прозрачните стени на съда.


Някой да знае тест "Имам ли ум в главата?"  newsm78  

после се добавя зеле , морковче  и оцетец и става ..чудна царска туршийка Joy

# 86
  • София
  • Мнения: 1 163
сетих се за предаването "Горещо", където гостуваше един ходжа, и разправяше за магии, правене и разваляне Sick

# 87
  • София
  • Мнения: 2 967
Искам да питам как се правеше това нещо с яйцето, за да разбереш да ли имаш магия?

# 88
  • Мнения: 1 274
Наистина не разбирам тази тема какво общо има с алтернативната медицина.

Някой беше писал, че християнството било бяла магия. Християнството е доказало, че всяка магия действа чрез сатаната - независимо дали бяла или черна. Всяка магия е зло и носи зло на онези, които я правят, било то бяла или черна. Който поиска да му се направи бяла магия, ще го сполети зло.

В християнските тайнства присъства Бог и това обяснява действието им. Затова те са по-силни от всяка магия. А занимаващите се магии ще горят в ада, ако не се разкаят, изповядат и прекратят това.

Не само християнството, но и ислямът забранява магиите.

Общи условия

Активация на акаунт