Магии, предсказания, съдба

  • 14 023
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 827
... и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

така е , а като проумях това ми олекна и се освободих от всякакви очаквания ,  сдобих се с вътрешно спокойствие , преборих се със много страхове и фрустрации , направо се родих отново ,
това е най-голямото ми лично постижение .

# 61
  • Мнения: 431
... и никак не е лесно да проумееш, че всъщност няма нищичко, което да те пази в тая Вселена. Ама нищичко. Никакъв Бог не те пази точно тебе примерно, колкото и да се молиш. Човекът е ужасно сам, ужасно сам. В един свят на случайности. Wink

така е , а като проумях това ми олекна и се освободих от всякакви очаквания ,  сдобих се с вътрешно спокойствие , преборих се със много страхове и фрустрации , направо се родих отново ,
това е най-голямото ми лично постижение .

И аз така се чувствам по същите причини. Много добре сте го казали.

# 62
  • Мнения: 0
Изумително е как всеки ден виждате усмивките на здравите си деца.Изумително е как цялата природа е създадена по такъв перфетктен начин.Изумително е каква сила дава вярата.Изумителни са чудесата ,които се случват по целият свят.А вие не вярвате!В какво тогава вярвате? Stop Не ми казвайте,всички ще отговорите " в себе си"
В моя живот съм научила,че дори на себе си не мога да вярвам,понякога се изненадвам от собствените си мисли и действия,понякога нарушавам принципите , осъзнавам истини,които променят живота ми всеки ден,но единственото ,в което вярвам е ,че някъде...(дали в нас или отвъд всичко това),има сила,която ръководи всичко.Едни наричат това Съдба,други Бог,трети - Случайност.
Никой не казва нищо конкретно по този въпрос,а и ако се появи такъв човек,то веднага ще бъде обяввен за луд.Тогава какъв е смисъла?
Човек трябва да се научи да вижда малко по-далече от носа си.Не можем да приемем ,че няма такава сила,че сме сами в цялата вселена или че неща като магии и предсказания не съществуват.
Хората не вярват,докато не им се случи на тях,после осъзнават много неща,ама то след дъжд качулка.
Мога да ви затрупам със информация,но знам,че няма да има значение за вас,затова ще си го спестя.
Иначе относно съдбата.Аз лично вярвам,че всеки човек има съдба,но тя е нещо много глобално.
Представете си ,че вървите по един път,крайната цел е вашият дом(примерно),ако ви е писано да стигнете там,то така и ще стане.(има две неща ,от които човек не може да избяга,това са сянката и съдбата си.)Но пътищата ,по които можете да минете,за да достигнете крайната цел,зависят от вашият личен избор,от решенията ,които взимате всеки ден,с тях променяте вашата посока,но рано или късно,вие ще бъдете у дома,независимо откъде сте минали.А по време на пътя,ние научаваме нашите житейски уроци и се изграждаме като личности.- Това е смисъла.
Човек прави избора си ,като нехаен слепец,а светът около нас не ни дава никакви гаранции.
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

# 63
  • Мнения: 431
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

Аз не вярвам в бог, за мен наличие на някаква молитва в човешка църква в измислена от хора религия не е доказателство за нищо. Има хора, вярващи в магия, измислили са си молитва, която да ги успокоява. Що за доказателство е това. То има молитви и за обсебени от духове, ама вече им викат "психични заболявания" на демоните.

# 64
  • Мнения: 1 836
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

Аз не вярвам в бог, за мен наличие на някаква молитва в човешка църква в измислена от хора религия не е доказателство за нищо. Има хора, вярващи в магия, измислили са си молитва, която да ги успокоява. Що за доказателство е това. То има молитви и за обсебени от духове, ама вече им викат "психични заболявания" на демоните.
Може и да не осъзнаваш,но нещата казани от теб са доста вярни.
"Човешка църква",това е сградата която хората са нарекли така,но тя няма нищо общо с църквата на Бога.Негова църква са сърцата на хората.
Психичните заболявания ги наричат така за да не би като ги наричат с истинското им име някой да загуби съня си.Истината е ,че всички тези който по някакъв начин се опитват да въздействат на пътя който им е отреден,без да искат отварят врата на демоните в живота си.

# 65
  • Мнения: 0
Молитвата ,която ги успокоява се нарича вяра,но не е нужно да си в църквата за това.То или го носиш в себе си,или не.За останалото няма да коментирам. Peace

# 66
  • Мнения: 1 568
Има хора които владеят начини да впрегнат енергията в една или друга форма, лошото е че са неуки и си мислят че знаят и умеят да боравят с тази плоскост която е много опасна.
Тези деяния се наричат по нашите земи магии.
Да, има магии и църквата не го отрича.
Тя забранява обаче магии да се правят и развалят, но за тази цел има Киприанова молитва.

Карма също има.
Човек се ражда и преражда за да променя кармата си, за да учи уроците си.

Предсказания също има, но те се дават на избрани хора.
Ако ходиш по врачки и баячки няма да откриеш това което търсиш, определени гадания се дават на определени хора, в определен момент, иначе ако ходиш да питаш, търсиш може да попаднеш на ....фалшива информация.
Истинската информация идва при теб ( ако е истинска) не я търсиш ти.
Вярвам в Бог, но не този навън, а този който е в мен, в сърцето ми!
Той е истинският за мен!
Който не го намери в сърцето си, вътре в себе си никога няма да го открие навън, в света Hug
Вярвам му и ми помага, никога не ме е оставял.
Мога да говоря много, но не бива, защото човек трябва сам да пожелае да научи, когато ученикът е готов, Учителят сам го намира Hug

# 67
  • Мнения: 1 568
Изумително е как всеки ден виждате усмивките на здравите си деца.Изумително е как цялата природа е създадена по такъв перфетктен начин.Изумително е каква сила дава вярата.Изумителни са чудесата ,които се случват по целият свят.А вие не вярвате!В какво тогава вярвате? Stop Не ми казвайте,всички ще отговорите " в себе си"
В моя живот съм научила,че дори на себе си не мога да вярвам,понякога се изненадвам от собствените си мисли и действия,понякога нарушавам принципите , осъзнавам истини,които променят живота ми всеки ден,но единственото ,в което вярвам е ,че някъде...(дали в нас или отвъд всичко това),има сила,която ръководи всичко.Едни наричат това Съдба,други Бог,трети - Случайност.
Никой не казва нищо конкретно по този въпрос,а и ако се появи такъв човек,то веднага ще бъде обяввен за луд.Тогава какъв е смисъла?
Човек трябва да се научи да вижда малко по-далече от носа си.Не можем да приемем ,че няма такава сила,че сме сами в цялата вселена или че неща като магии и предсказания не съществуват.
Хората не вярват,докато не им се случи на тях,после осъзнават много неща,ама то след дъжд качулка.
Мога да ви затрупам със информация,но знам,че няма да има значение за вас,затова ще си го спестя.
Иначе относно съдбата.Аз лично вярвам,че всеки човек има съдба,но тя е нещо много глобално.
Представете си ,че вървите по един път,крайната цел е вашият дом(примерно),ако ви е писано да стигнете там,то така и ще стане.(има две неща ,от които човек не може да избяга,това са сянката и съдбата си.)Но пътищата ,по които можете да минете,за да достигнете крайната цел,зависят от вашият личен избор,от решенията ,които взимате всеки ден,с тях променяте вашата посока,но рано или късно,вие ще бъдете у дома,независимо откъде сте минали.А по време на пътя,ние научаваме нашите житейски уроци и се изграждаме като личности.- Това е смисъла.
Човек прави избора си ,като нехаен слепец,а светът около нас не ни дава никакви гаранции.
п.п Ако магиите не съществуваха,нямаше всеки четвъртък да се четат в църквата Киприанови молитви.  Peace

 Hug
Миличка, не се ядосвай  Hug
Явно си запозната с  доста неща, знаеш как е , докато не узреем за истината тя не идва.
Затова ни е даден свободен избор, за да решим сами че вече ни е време Hug
Но не можем всички да сме на едно ниво!
Няма как Hug
Нормално е Hug
Не вибрираме всички на една честота.
Не бива да съдим и да убеждаваме, нито да се месим в съдбата на другите!
Както казах Учителят идва когато уеникът е готов Hug

# 68
  • Мнения: 0

Явно си запозната с  доста неща...
Просто обичам да чета,книгите отварят очите ми,а живота опревергава всичко,в което някога съм се съмнявала или отричала. Hug

# 69
  • Мнения: 1 568

Явно си запозната с  доста неща...
Просто обичам да чета,книгите отварят очите ми,а живота опревергава всичко,в което някога съм се съмнявала или отричала. Hug

Бъди щастлива!
Вярвам че си!!!  Hug

# 70
  • Мнения: 55
Астрологията, хиромантията, хипнозата, френологията и дори магията като хармония между човека и природата са все древни знания и ако човек подходи сериозно и без предразсъдъци със сигурност може да постигне баланс в живота си.


Вярвам в Бог, но не този навън, а този който е в мен, в сърцето ми!

Така е. Simple Smile Действително атеисти не съществуват. Всеки вярва в нещо, а дали ще го нарече Бог, Съдба, Вселена или пък воля, собствени сили, висш разум ...няма значение.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 217
Човека и неговото неуважение към нищо.....
Отдавна съм разбрала колко съм независима - нищо не зависи от мен...... Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 836
Човека и неговото неуважение към нищо.....
Отдавна съм разбрала колко съм независима - нищо не зависи от мен...... Mr. Green
Жалко ако мислиш така.То целият ти живот зависи от теб.Всяко решение което взимаш е плод на твоята собствена воля.Всичко зависи от теб, ако абдикираш по този начин какво ще стане с живота  който ти е даден да живееш.Ще бъдеш като лодка в открито море без кормчия

# 73
  • Мнения: 320
Вярвам в съдбата! Снощи си купихме метла и днес сутринта потроших няколко буркана на плочките  Laughing които бидеха прилежно изметени с метлата след това  Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 2 217
Човека и неговото неуважение към нищо.....
Отдавна съм разбрала колко съм независима - нищо не зависи от мен...... Mr. Green
Жалко ако мислиш така.То целият ти живот зависи от теб.Всяко решение което взимаш е плод на твоята собствена воля.Всичко зависи от теб, ако абдикираш по този начин какво ще стане с живота  който ти е даден да живееш.Ще бъдеш като лодка в открито море без кормчия

Много буквално четеш.

Общи условия

Активация на акаунт