Kъде мога да се оплача?

  • 8 117
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Много съжалявам, че ти се налага да подлагаш детето  на това, стискам палци всичко да мине по възможно най-добрия начин !
Имам брат с увреждане и знам какво изпитание е всяко посещение при лекар  Tired

# 31
  • Мнения: 2 466
Стана ми мъчно за ситуацията,с която си принудена да се справиш.Дано днес всичко мине и то по най-добрият за детенцето ти начин.Успех! Peace

# 32
  • Мнения: 4 068
По здравната каса правят едно кариесче годишно.

Това няма нищо общо с истината и е хубаво да не пишете за неща, които не са ви ясни.
Ами това е. Стискам палци утре всичко да е наред и моя съвет е да искаш пълно саниране на устата на детето докато е под анестезия. Доколкото е възможно поне, за да не ви се налага често да правите тази процедура.
Не зная какво поема здравната каса, яз си платих всичко за детето/може би защото не носих здравна книжка или то изглежда над 18/преди 3 години / сега е ная 12 на тази снимка.

Аз лично желая на майката да се оправя по-бързо...

Щом не си носила здравната книжка няма какво да се чудиш и да мислиш, че са те прекарали. В здравната книжка има информация, която лекаря вписва в амбулаторния лист и без тази информация не може да ползваш полагащото ти се по Здравна каса. Преди да скачате и плюете първо гледайте да сте добре информирани, че иначе изглеждате смешни.

# 33
  • Мнения: 4 068
По здравната каса правят едно кариесче годишно.

Това няма нищо общо с истината и е хубаво да не пишете за неща, които не са ви ясни.
Здравната каса поема 4 дейности годишно за деца до 18 годишна възраст включително два пулпита. За дечица с някакви увреждания обаче касата поема доста повече неща, но се иска направление от специалист.

Не изключвам вероятността ти да си по-добре информирана от мен, а аз да съм цакал от неведение. Та кой е специалистът, издаващ направление за стоматолог?

Вълчо, информирана съм, защото по цял ден с това се занимавам служебно. Цака ли са те-това е истината. Съжалявам за което.
Иначе при случай като този мисля, че психиатър трябва да издаде направлени или общопрактикуващ стоматолог издава направление за специалист по детска стоматология или хирургия в зависимост от нужната намеса.

# 34
  • Мнения: 2 510
По здравната каса правят едно кариесче годишно.

Това няма нищо общо с истината и е хубаво да не пишете за неща, които не са ви ясни.
Ами това е. Стискам палци утре всичко да е наред и моя съвет е да искаш пълно саниране на устата на детето докато е под анестезия. Доколкото е възможно поне, за да не ви се налага често да правите тази процедура.
Не зная какво поема здравната каса, яз си платих всичко за детето/може би защото не носих здравна книжка или то изглежда над 18/преди 3 години / сега е ная 12 на тази снимка.

Аз лично желая на майката да се оправя по-бързо...

Щом не си носила здравната книжка няма какво да се чудиш и да мислиш, че са те прекарали. В здравната книжка има информация, която лекаря вписва в амбулаторния лист и без тази информация не може да ползваш полагащото ти се по Здравна каса. Преди да скачате и плюете първо гледайте да сте добре информирани, че иначе изглеждате смешни.
Първо въобще не считам, че съм прецакана. Искам просто да ти обясня, че всички лекари и стоматолози имат компютър. Как успя още първия заболекър да го открие и да прецени, че е за София и там не плащах...
Децата от Аутистичния  спектър се водят на отчет навсякъдеи много добре се знае какво дете пристига и какво трябва да се направи, независимо дали е стоматолог или лекар.

# 35
  • Мнения: 4 068
Какво означава, че детето е за София и там не си плащала? Не ми стана ясно нещо.
Иначе аз нямам идея къде се водят децата от Аутистичния спектър. Гарантирам ти обаче, че какъвто и компютър да има в кабинета перфорирания номер на здравната книжка, го няма никъде освен в самата книжка, а без него не може да ти се пусне амбулаторен лист и да ползваш услугите по Здравна каса.

# 36
  • Мнения: 2 510
Какво означава, че детето е за София и там не си плащала? Не ми стана ясно нещо.
Иначе аз нямам идея къде се водят децата от Аутистичния спектър. Гарантирам ти обаче, че какъвто и компютър да има в кабинета перфорирания номер на здравната книжка, го няма никъде освен в самата книжка, а без него не може да ти се пусне амбулаторен лист и да ползваш услугите по Здравна каса.
Аутизъм е диагноза която се поставя в Психиатрична клиника. От там всички хора влизат на отчет.
Сега за случая. Аз заведох детето на заболекър в петък. Още с името заболекара каза, че детето трябва да се заведе в София в понеделник, като взема направление от личния му лекар. Отвори зъба и изписа антибиотик. Обадих се на личната лекарка и тя поясни, че такива направления не може да дава и, че трябва тази заболекарка да ми издаде такова за София. Как е точно не съм се интересувала, тъй като ние не успяхме да стигнем до там. Детето се влоши, поду и започна да става на буци и в понеделник след обикаляне на стоматолози,  които започват да работят от 9,00ч. и звънене по телефоните/които не се вдигат/, зъба го извадиха в заболечението и ме увериха, че отока ще спадне с антибиотика, но той не спадна и започна да се влошава. На другия ден, обратно на заболечението и хирурга, който извади зъба каза, че това не е от зъба и ме изпрати в отделение "Уши, нос ,гърло" Там лекара заяви, че детето е за Челюстно лицева хирургия-София и додето си прехвърляха топката, бузата на сина ми се пръсна от напъване и започва да избива гньой и кръв.
И до тук беше моето търпение. Мога да те уверя, че намериха начин и системи да включат, и снимка на челюстта му направиха и педиатър извикаха и Не съм плащала 1 стотинка. Никой не ми е искал никакви книжки,талончета или не знам какво още.

# 37
  • Мнения: 1 788
Някои от мненията със съвети "да не се оплаква", наистина ме шокираха.
Не искам да внасям излишно напрежение в темата, защото тя и без това не е от веселите, така или иначе.
Но, хора, точно заради това, че ние не се оплакваме на време, че "онези" знаят причината за това - че пак ще опрем до тях и ни е страх, точно заради това се случват такива неща.
Преди няколко дни, в друга тема, бях споменала за отношението към мой роднина, когато лежа в болница в Монтана (случи се да е по спешност, а не по желание там)...
Непрекъснато ходех да се разправям там с един или друг.
А хората там, научени да си траят...
И така... До кога ще си траем, бе хора? Не може така. Затова и ни правят на маймуни.
Знам, че когато зависи животът на собственото ни дете е различно, но в крайна сметка, ако оплакванията станат рутина, рано или късно ще имат и резултат!

# 38
  • Мнения: 375
Благодаря на всички,че ми давате кураж.След малко трьгваме и умирам от страх.Детето преди малко се сьбуди и сега само до 11ч. трябва да се справим без вода.Сьвсем друго нещо е когато имаш по-ранен час.Дано пак не стане нещо и анестезиолога да дойде точно за часа.

# 39
  • Мнения: 1 788
Успех! Дано всичко мине нормално!  Hug

# 40
  • Мнения: 2 784
Шефчето, стискам палци всичко да мине добре!  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Стискам палци Hug
Боже, какво безумие...Мене ме хванаха лудите, представям си какво й е на една майка ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 018
информирана съм, защото по цял ден с това се занимавам служебно.

И какво се репчиш? Като знаеш нещо, защото работиш това и имаш желание да го споделиш - направи го. Но да обвиняваш някой за това, че не е информиран - то тогава ти си смешна. Ами информирай го!
Ти знаеш ли колко неща не знаеш от моята работа, но да ти кажа, че си смешна защото не си информирана....  Rolling Eyes

А този лекар, сливи ли е имал в устата да поиска здравна книжка? Мигар нямаме всички такива? И какво от това...

Шефче, кураж мила!  Hug Отиди по-рано при тях - да те виждат, да чуват детето и да не им минава и през ума, че могат да ти отложат манипулацията.
Че пък дали и час за дете - 11ч.

# 43
  • Мнения: 2 478
Успех Шефче! Силно с енадявам всичко да мине безпроблемно!

# 44
  • Мнения: 227
 Sad

Успех ви пожелавам!Дано този път успеете.

Общи условия

Активация на акаунт