Работа като стюардеса или стюард

  • 83 127
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Първо искам да ти пожелая много късмет,  защото на интервю за работа като стюард/еса в Арабските емирства определено ще ти трябва! Royal Yordanian целенасочено ли си ги избрал или само защото имат обява в момента?  Питам, защото има мнооого по-добри варианти- Emirates, Etihad, Qatar.... Защо не опиташ при тях? Имам известен опит с първите и последните,  така че ако те интересува нещо- насреща съм Wink

Последна редакция: пн, 09 авг 2010, 10:42 от *Магнит*

# 16
  • Мнения: 54
Първо искам да ти пожелея много късмет,  защото на интервю за работа като стюард/еса в Арабските емирства определено ще ти трябва! Royal Yordanian целенасочено ли си ги избрал или само защото имат обява в момента?  Питам, защото има мнооого по-добри варианти- Emirates, Etihad, Qatar.... Защо не опиташ при тях? Имам известен опит с първите и последните,  така че ако те интересува нещо- насреща съм Wink
Thanks, пуснах кандидатура и в Qatar. Какъв опит имаш там?

# 17
  • Мнения: 3
Ще ти пиша на лични Peace

# 18
  • Мнения: 592
Една позната на жена ми напусна в Gulfair поради майчинство, т.е. има свободно място  Grinning , а и мъжът и е също стюард. Ако искаш, мога да те свържа. Можеш ли да плуваш?  Laughing

# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Какъв е принципът на работа в арабските компании? Не е ли необходимо да си живее в Дубай, примерно?

# 20
  • Мнения: 7 605
Какъв е принципът на работа в арабските компании? Не е ли необходимо да си живее в Дубай, примерно?

При обявата от йорданските пише "базирано в Амман", т.е. трябва там да се живее.

# 21
  • Мнения: 54
Магнит, много съм ти признателен!

# 22
  • Мнения: 3
Какъв е принципът на работа в арабските компании? Не е ли необходимо да си живее в Дубай, примерно?

При обявата от йорданските пише "базирано в Амман", т.е. трябва там да се живее.

За Royal Yordanian- ако те одобрят, трябва да се преместиш да живееш в Аман, за Емирейтс- в Дубай, Етихад- Абу Даби, Катар- Доха и т.н. Задължително е да живееш там и компанията се намесва до голяма степен в личния живот на Cabin Crew точно в тези страни. Предполагам, че европейските авиокомпании ще са по-либерални в това отношение, но пък заплащането е по-ниско.
Магнит, много съм ти признателен!
Няма проблем! Надявам се да съм ти била полезна! Ако те одобрят- не се стеснявай да се похвалиш Wink Стискам ти палци!

# 23
  • Мнения: 9 903
какво значи "намесват се в личния живот"?

# 24
  • Мнения: 3
Трябва да живееш в апартамент,  който компанията ти осигурява и плаща,  където си длъжен да се прибереш 10 часа преди да започнеш работа и да не излизаш. Сградите,  в които са поместени тези апартаменти са разделени на женски и мъжки и след 10h  вечер жени нямат право да стъпват в мъжките сгради и съответно мъже- в женските (дори ако става въпрос за твои много близки роднини- майки,  бащи,  сестри). Когато постъпваш на работа в компанията подписваш декларация,  че няма да се омъжваш в следващите 3 год- времето ,  за което сключваш договор. Нямаш право да пиеш алкохол и да пушиш в апартамента си. Трябва ти специално разрешение,  за да напуснеш страната (за Катар говоря) дори и да имаш 10 почивни дни и да искаш да отидеш на екскурзия някъде. Твърде често такова разрашение бива отказано и си длъжен да стоиш в Доха.
Специално за Royal Yordanian  знам,  че много държат на хубавата кожа и дори и съвсем малък обрив да имаш на лицето си,  не летиш докато не ти изчезне #Crazy Това се отнася за стюард/есите,  разбира се,  не за останалия екипаж!
За рестрикциите относно личния живот,  на първо четене за това само се сещам,  но със сигурност има още много.

# 25
  • София
  • Мнения: 221
   че много държат на хубавата кожа и дори и съвсем малък обрив да имаш на лицето си,  не летиш докато не ти изчезне #Crazy Това се отнася за стюард/есите,  разбира се,  не за останалия екипаж!
Нищо, че  благодарение на останалия ЕКИПАЖ , изобщо има полет. Grinning Grinning Grinning Grinning

# 26
  • Мнения: 3
Така е,  разбира се,  но при тях външният вид изобщо не е от значение (на останалия екипаж,  де) и могат да си позволят да не изглеждат така перфектно!

# 27
  • Мнения: 0
имам един въпрос. Когато кандидаствате за работа като стщардеси и стюарди в бг сайтове ли търсите или директно в сайта на съответната авиокомпания. От много време насам искам да се занимава с това. А би ли ми казал MrFеrdi как намери позицията за Royal Jordanian.

# 28
  • Мнения: 3
По принцип,  ако съответната авиокомпания иска да наеме хора от България,  публикува информация относно датата на интервюто и всякакви подробности как ще се проведе то в български сайтове за работа- почти винаги има обява в jobs. Ако разгледаш сайтове на различни авоикомпании,  можеш да прочетеш кога и къде имат интервюта,  но само определени имат в България и ако искаш да кандидатскваш при тях и да не ходиш в друга държава на интервю,  трябва да се подготвиш за точно тези дати. Ако нямаш проблеми да пътуваш,  за да се явиш на интервю в друга държава- тогава по-практичният вариант е да преглеждаш сайтовете на авиокомпаниите, които те интересуват.

# 29
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Трябва да живееш в апартамент,  който компанията ти осигурява и плаща,  където си длъжен да се прибереш 10 часа преди да започнеш работа и да не излизаш. Сградите,  в които са поместени тези апартаменти са разделени на женски и мъжки и след 10h  вечер жени нямат право да стъпват в мъжките сгради и съответно мъже- в женските (дори ако става въпрос за твои много близки роднини- майки,  бащи,  сестри). Когато постъпваш на работа в компанията подписваш декларация,  че няма да се омъжваш в следващите 3 год- времето ,  за което сключваш договор. Нямаш право да пиеш алкохол и да пушиш в апартамента си. Трябва ти специално разрешение,  за да напуснеш страната (за Катар говоря) дори и да имаш 10 почивни дни и да искаш да отидеш на екскурзия някъде. Твърде често такова разрашение бива отказано и си длъжен да стоиш в Доха.
Специално за Royal Yordanian  знам,  че много държат на хубавата кожа и дори и съвсем малък обрив да имаш на лицето си,  не летиш докато не ти изчезне #Crazy Това се отнася за стюард/есите,  разбира се,  не за останалия екипаж!
За рестрикциите относно личния живот,  на първо четене за това само се сещам,  но със сигурност има още много.
Стига, бе, ти ме уби! Възможно ли е и защо е необходим този контрол над чужденците, работещи там? Наистина ли се спазва и колко пари получават, за да си го причинят служителите им?

Общи условия

Активация на акаунт