Повивате ли бебето си по метода на д-р Карп?

  • 18 377
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 44 271
ами знам ли...в най-големите  жеги аз не си представям нищо повече от боди без ръкави...че адже и по памперс бих го държала...но пък съм със зимно дете, така че опит нямам...просто ми изникна въпроса, не се ли претоплят бебетата така.

# 91
  • Мнения: 2 457
Голичко по памперс и съвсем тънка пеленка, не би трябвало да го претопли Simple Smile

# 92
  • София
  • Мнения: 481
имам един такъв въпрос към практикувалите го....някоя от вас дали е с лятно бебе? защото в по-хладните месеци - ок...ама лятото при 30-40 градуса...колкото и да е приятно като поза и т.н. бебето не би ли се сварило, така увито?
Повивах майско бебе- цялото лято беше  със една съвсем тъничка крепонена пеленка. Никога не е имал признаци на претопляне.
Тензухът също е много добра идея.

# 93
  • Мнения: 453
Oт методитена д-р Карп, най- много ни помогна сешоарът.
Пробвах да го увивам, но той се отвива и всичко го дразни, когато е във фаза.
Сега вече се е кротнал, но ако се ядоса, много му помага да го галя с връзки по лицето, държа лигавник с връзките надолу и те му гъделичкат лицето  Laughing

# 94
  • София
  • Мнения: 44 271
 Peace мерси за отговорите и на двете ви Simple Smile

# 95
  • Мнения: 2 011
имам един такъв въпрос към практикувалите го....някоя от вас дали е с лятно бебе? защото в по-хладните месеци - ок...ама лятото при 30-40 градуса...колкото и да е приятно като поза и т.н. бебето не би ли се сварило, така увито?

В момента практикувам върху едномесечния си  син.  Laughing
Вече са отговорили за тензухчето. Аз ще добавя, че и двете си деца съм гледала/гледам на климатик от раждането им. Не бих ги оставила да се пържат в собствен сос, не сме се разболявали никога от климатик. Така че жегата навън не е проблем.

# 96
  • Мнения: 9 488
Никога не съм го правила.

# 97
  • Мнения: 1 424
Мдаа...заглавието е променено, но отговорът ми е пак същия, а именно не съм повивала бебето си по този метод. Още през бременността си четох за метода на д-р Карп, но не съм си и мислила да го правя...може би при нас имаше значение и това, че коликите на сина ми не бяха продължителни и този период свърши бързо. Сигурно, ако имаше колики няколко месеца, може би щях и да се замисля вече какво да го правя и да стигнеме и до този метод.

# 98
  • София
  • Мнения: 39 849
Аз несъзнателно съм прилагала някои от методите, включително и повиването. Не съм го прилагала целенасочено и не знам точно какъв е бил ефекта.

# 99
  • Мнения: 26
Искам и аз да се включа в тази темичка ,защото мисля, че има доза истина в това. Макар, че е лято, когато бебето ми рева цял преди обяд ми хрумна от предишния ми опит с другото ми дете да го повия с една пелена като ръцете му са в страни загърнати, а крачетата са свободни. Той на момента заспиваше. Чудех се, защо така става и гениалната ми мисъл роди идеята, че детето ми се стряска от мятането на ръцете си, както и драскането с нокътчетата, понякога се щипе и почва да реве. Незнам дали е полезно повиването, но определено от практична страна и опит ми вършеше работа. Hug

# 100
  • Мнения: 12
Не съм повивала дъщеря си

# 101
  • Мнения: 31 355
Не съм повивала.

# 102
  • Мнения: 17
Всяко бебе е толкова различно. Единият ми син беше лаком, спеше малко, в количка на разходка никога нс  спеше, колики имаше, но се успокоявахме с много гушкане. Вторият ми син спеше по цяла нощ, изобщо беше си поспалив, не беше лаком, нямаше колики. И двамата не са повивани по метода на българските баби. Но съм склонна с третото ми бебе да пробвам повиване на д-р Карп, ако ми се наложи. Мисля, че всеки иска да прави най-доброто за бебето си.

# 103
  • Мнения: 931
Аз съм мама на лятно бебче. Когато беше на двадесетина дни и започна да има проблем със заспиването, прочетох за метода на д-р Карп. Чувствах се ужасно първия път като го завих и му прибрах ръчички, като го лиших от възможността да ги вдигне край главата си в поза "доволното бебе". Но ефектът беше безотказен - детето си заспа и се събуди когато огладня. От тогава насам всяка вечер го повивам - тоест, прибирам ръчичките до тялото. В най-големите жеги като в момента, с една лека тензухена пеленка, а крачетата му са голи и от тях може да се охлажда. През нощта спи, но през деня не го повивам и няма заспиване на леглото - събужда се след не повече от 5 минути, къде от стряскане от махане с ръчички, къде от колика, която го кара да изплаква...
Така че на пръв поглед и на мен ми изглеждаше мъчение за детето, но бързо установих, че много по-голямото мъчение е да не помогнеш на детенцето да спи спокойно.

# 104
  • Мнения: 940
не съм повивала, смятам че само трябва да се научи да се справя с ръчичките си и стряскането от тях, иначе само ще удължа периода. още повече че синът ми спеше изключително по корем, което много помагаше за колики и по-продължителен сън, както и изключва стряскането от ръцете. от другите методи не съм ползвала - гушкахме се и му пеех, слагах го по корем върху мен да спи - действаше  Peace

Общи условия

Активация на акаунт