Повивате ли бебето си по метода на д-р Карп?

  • 18 345
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 457
Здравейте,
Някои от вас повивал ли е бебето си и смятате ли че това е добре за него? Вчера с една приятелка, която живее в чужбина си говорихме за това и тя ми каза, че повива бебето си като в пашкул и от тогава то е много спокойно, не плаче, няма колики. Стана ми интересно, как може повиването да помогне срещу колики Thinking. Аз не съм повивала моето дете когато беше бебе и тя ми каза, че затова сме имали толкова силни колики до 4-тия месец. Приятелката ми отглежда детето си по методите на доктор Карп, автор на книгата "Най-щастливото дете в квартала". Искам просто да си сверя часовника, може би и аз е трябвало да повивам бебето си, но никой не ми беше казал да го правя. Мислех, че това е остарял и дори вреден метод. Вашето мнение?

Последна редакция: чт, 12 авг 2010, 18:02 от AnMary

# 1
  • България
  • Мнения: 757
А със сол "омазала" ли го е newsm78?
Шегата настрани...
Честно,не съм и помиляла да повивам малкия,а това за коликите...не знам какво да кажа!
Колко неповивани бебета,основно майките им,не разбират какво е това животно и обратното!
Не съм толкова компетентна,ама за мен това си е чиста проба тормоз за детето,мое мнение,разбира се!

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Докато бяхме в болницата го повиваха.....значи 3 дена е повиван Laughing
Не мисля, че това има нещо общо с коликите Thinking, сина ми не е имал.

# 3
  • Мнения: 186
И аз не мисля,че това може да окаже влияние на коликите,нито вкъщи,нито в болницата е била повивана,доколкото знам повиването може да доведе до изкревявания,а и да спираш двигателната функция на цялото тяло не ми се струва много редно

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Не е лошо преди да се отрича нещо, първо да се запознаете с него!  Peace
Според правилата на Д-Р Карп, "повиването" съвсем не е това, което си представяте и да, в повечето случаи помага да се успокои бебето!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не съм повивала и изобщо не мога да се оплача,че дъщеря ми е имала колики.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 4 296
дъщеря ми са я повивали 2дни в болницата, след това НЕ и не е имала никога колики

# 7
  • София
  • Мнения: 816
Синът ми е роден преди 15год.и съм го повивала до два месеца,после спрях.Не сме усетили колики.И аз съм чувала това за коликите,но дъщеря ми не е повивана и пак нямаше силно изразени колики.Просто и двете деца някакси преминаха през тях без проблеми.
 newsm78Къде ли четох статия по въпроса?

# 8
  • Мнения: 6 274
Опитах да повивам дъщеря ми, но се отказах много бързо.
Синовете ми не са повивани.
Не знам до колко повиването има общо с коликите, не мога да кажа.
 Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: X
Повиването няма как да помогне за коликите, защото когато те боли корем се свиваш, а при повиването краката се изпъват, което влошава състоянието.


Аз не съм повивала, но в първите месеци му завивах ръчичките до тялото с едно одеало при сън.
Това беше единственото състояние, в което заспиваше. При нас се препоръчва този метод, защото се предполага, че наподобява тяснотата в утробата и им действа успокояващо.

Да подчертая, не става въпрос за повиването, което се практикуваше в БГ преди 20-30 години.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм повивала нито голямата, нито малкия. Голямата е повивана, докато бяхме в болницата, т.е. 3-4 дни. Тя беше с доста дълги и болезнени колики, със сина ми почти не ги усетихме...

# 11
  • София
  • Мнения: 816
 Ето мила.знаех си,че бях чела нещо.,,Повиването,, има съвсем различно значение.
          Петте правила
За разлика от коленния рефлекс, за който има само един начин да се задейства, има 5 неща, които родителите могат да направят, за да задействат успокоителния рефлекс:

   1. Повиване (бел.прев. – има се предвид плътно загръщане на бебето с леко одеалце, а не вредното повиване с изпънати крачета) – плътно, с ръцете надолу
   2. Странична позиция или по корем (бел.прев. – има се предвид да се държи бебето на ръце в такава позиция, а не да лежи/спи по корем!) – макар че да спи по гръб е най-безопасната позиция, това е и най-малко ефективната за успокояване на плача
   3. Силен звук шшшш – висок, продължителен бял шум
   4. Люшкане – ритмично движение
   5. Сучене – за много неспокойното бебе тези древни методи трябва да бъдат прилагани всички наведнъж и толкова енергично, колкото плаче то самото. (Трябва да се чувствате сякаш „танцувате” с бебето, като то ви води!)

Звучи твърде добре за да е истина? Д-р Стивън Шелов, главен редактор на книгата „Грижи за вашето новородено бебе и малко дете”, издание на Американската педиатрична академия, казва за The Happiest Baby DVD – „Подходът на д-р Карп е най-добрия начин, който ми е известен, за да се помогне на плачещото бебе”.

Подходът на д-р Карп се дискутира в DVD и книгата му „Най-щастливото бебе в квартала: Нов начин как да успокоите плачещото бебе и как да му помогнете да спи по-дълго”. За повече информация посетете www.thehappiestbaby.com.)

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не съм повивала детето си , не го го намирах за необходимо

# 13
  • Мнения: 2 457
Значи, това което ми каза тя е, че през първите си три месеца бебто продължава да има нужда от уюта на майчината утроба. За това всичко трябва да се прави така, че да напомня на бебето за утробата - тясно пространство около тялото му, шум, люлеене. Това е идеята на повиването - ръчичките да са долепени до тялото, а крачетата може по-свободно  се оставят. Носене в слинг - тук ми даде за пример някакви племена в Африка, чийто деца не знаят какво е колики и децата в Мексико, които също нямали колики, въпреки че кърмещите им ги майки не спирали да ядят боб и лютиви подправки.

# 14
  • Мнения: 158
Да, повивала съм  бебето си, но само по време на колики. Като повиването беше само една от петте стъпки на успокоителния рефлекс на Д-р Карп. Единствено този метод от всички използвани успокояваше сина ми. Даже мислех да му пращам благодарствено писмо на този човек  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт