Има ли бъдещи мами над 35 години, които бебеправят?Да си дадем кураж! Тема 32

  • 66 580
  • 951
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 739
Офффф smile3516 така най се мъча, като чакам да ми дойде МЦ; имам още 4-5 дена до тогава, но вече се скъсвам от симптоми и много съм крива Mr. Green Да идва, че да свършва, че пак да се захващаме за работа  luvbed
Дилемата на Aliciana я разбирам, но ще се въздържа от съвети (не че тя търси такива). Мога само личен опит да споделя и само да спомена, че на 100% заставам зад мнението на starlet. Истината е, че човек не знае какво го очаква за в бъдеще. Живеем за сега, в сегашния момент. Сега като се връщам назад, ами не ми се иска толкова голяма разлика да има дъщеря ми с едно евентуално братче или сестриче. И ние все отлагахме, а времето си минава. Нещата никога няма да се подредят идеално, все нещо няма да ни достига. А годинките си вървят, часовника тик-така  ku-ku Важното е, след години, когато човек се обърне назад да не съжалява за изборите, които е направил.
Успех на всички ни! Hug Praynig  bouquet

# 916
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте момичета Simple Smile!
Тази тема е и моя тема, защото тук получих подкрепа и кураж, преди известно време  bouquet
Въпреки, че рядко пиша, редовно ви чета и се радвам на всяка успяла мама!
Сега ми се прииска да дам кураж на  Aliciana и да и кажа, че това което избере, ще е най-дорото за тях. И аз като *starlet* родих и отгледах голямата си дъщера през 1999г. Трудно беше през ония години, но се справяхме някак. А после започна отлагането. Все си намирахме причина за още малко време. Точно около 7-та и годинка беше и моята дилема:бебе или новата работа, хубава и добре платена. Тогава избрах работата.Е, трябваше да минат още 4 години, та най-накрая да се решим и да "хванем последния влак" Simple Smile На 36г. забременях и щастието беше неописуемо, като разбрахме, че ще имаме 2 бебчета.
Е, обръщайки се назад мога да кажа, че това е бил моят правилен избор  Peace Сега сме безкрайно щастливи!!! Няма такова щастие! Пожелавам ви го на всички  Heart Eyes
Кураж, късмет и успех  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes!

# 917
  • Мнения: 6 865
Много ми хареса мнението на *starlet* .  Grinning Ние отлагахме цели 16години, докато почнем опитите за бебе. И тъй като първия път стана от раз, си мислех, че и сега ще е така.  Mr. Green Да, ама не, едно е да си на 23, друго на 40. Сега си намирам оправдание за отлагането ( докато правим ремонт на жилището или градя кариера - не мога да си позволя да съм бременна), но не знам дали като съм отлагала толкова време не съм сгрешила. Но няма как да знам, защото не мога да върна времето назад. Утешавам се с това, че имам едно дете и че и` се отдадох изцяло.
Хубавото при мен е, че сама съм си работодател ( а може би  и не толкова хубаво  Mr. Green). А и професията ми е такава, че работя по половин ден ( в сферата на здравеопазването съм). Та дано да стане бебето, ще имам възможност хем да работя, хем да се гледаме.
Успех на всички мами!  Hug

# 918
  • Мнения: 397
Привет момичета.

И аз също като ILIK123 съм от мамите,които намериха тук голяма подкрепа и разбиране,затова  тази темичка  ми е много мила.
Имам една дъщеря на 10 год.,когато тя бе на около 7г.се решихме да имаме още едно детенце.Това обаче не се случи веднага.Времето бързо летеше,а бебчето не се получаваше.Забременях,но се отказа извънматочна бременост.Последва лечение,изчакване,но не се отказахме.На 35г.забременях  и на 36г.родих едно прекрасно момченце.Наистина моите дечица имат голяма разлика от 9г.,но това за мен не е от значение.

Аз също съм на мнение,че не бива да се изчаква прекалено дълго,когато "биологичният ни часовник тик-така".

Желая ви успех,късмет и здраве,както и сбъдване на мечтите ви.

# 919
  • Мнения: 20
Момичета, напълнихте ми сърцето че се отзовахте по моя въпрос   bouquet

kup74, Fortuna,  ilik123 мерси за куража милички, и аз мисля че няма най- подходящо време, а времето си минава и за мене няма по-важно от семейството...

Къдрокосче, разбира се че не сме изпуснали последния влак, имаме още време , не сме за изхвърляне  Wink
Моята най- добра приятелка се запозна със супруга си на 35 години, ожениха се преди 4 години и сега на 41 г роди прекрасно момченце...живота се урежда често по най-добрия начин ...

Но при мене  нещата не са много лесни, имам много малко стаж и ако сега имам бебе после връщането на работа ще ми е още по-трудно си мисля, на да кажем 37 години и почти без трудов стаж....за това дилемата ми е голяма, но пък и часовника тик-така... #Crazy

Мнението на *starlet* много ми хареса, работодателите наистина се отнасят с нас както си искат, не са коректни и няма разбиране от тяхна страна, затова също не заслужават и уважение и коректност...при мене за сега нищо ново, другата седмица ще има развитие и решихме с мъжа ми до неделя да заминем малко на почивка, че вече ми писна...

Фики, дано като се завърна , да не ти е дошло и да не идва вообще, стискам палци мила  baby_neutral

Прегръдки на всички, страхотни сте , много хубаво ми става като ви чета и виждам че има хора които споделят моите терзания!!! Hug  lovekiss Hug  lovekiss Hug lovekiss


# 920
  • Мнения: 739
.....Фики, дано като се завърна , да не ти е дошло и да не идва вообще, стискам палци мила  baby_neutral.......

Благодаря ти много, Aliciana, обаче от тази сутрин вече знам със сигурност, че ще ми дойде. Сутринта направих тест и е  EFN Но нищо, поне се успокоих и всички симптоми ми изчезнаха. Толкова бях бременна в главата Joy че чак и ми се повръщаше Laughing. Невероятно е какво може сами да си причиним от самовнушение.
И сега, като знам, че не се е получило този месец, изведнъж, като с магическа пръчица се изпълних с нови надежди и очаквания за предстоящия бебе-маратон. За ноември съм си решила абсолютно да не се вманиачавам (ако мога и да си повярвам най-добре ще е Mr. Green) Кога ще дойде бебето само Господ ще реши Praynig
От една страна съм и доволна, че не стана сега, защото след 2 седмици имам общо три прегледа при различни доктори и искам първо да се уверя, че здравословно всичко ми е наред. Най-вече заради щитовидната жлеза се притеснявам, дано всичко ми е наред.
Aliciana, хубаво сте го решили за почивката. Разпуснете, отдайте се на  luvbed пък после може и тук да ни зарадваш с две четрички.

# 921
  • Мнения: 739
Как сте, момичета? Няма много раздвижване в темичката. Сигурно сте заети с бебеправене  Mr. Green
При мен лелката най-накрая се появи в неделя #Cussing out Предупредих я, че това й е последния месец да се вясва, че после имам намерение 9 месеца да бременея hahaha
Успешна седмица на всички ни! На тези, които им предстои О -  Praynig fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 922
  • София
  • Мнения: 17 595
Аз се бях позатрила, че имах доста заачки - но и с нищо не мога да се похваля... и за този месец не се надявам особено.

# 923
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Привет,
аз по други теми прехвърчам, но и тук да споделя - миналата седмица бях на фоликулометрия, тази събота съм пак на УЗИ да се види дали се е пукнал фоликула. Ще изследвам и прогестерон.

# 924
  • Мнения: 27 524
Е дилемата е: Дали , или...ами ако забременея след година....ами ако остана без работа, с една заплата. Ами каква работа ще си намеря....ами пак ще започнат тестове и терзания...после безсънните нощи.
...ами кога ще ми остава време за мен...

Много хубаво мнение, и на Старлет също, и на ИликHug

Aliciana, не мисли за работата, знам, че е важна, но не е най-важното. И аз съм на 37 и отскоро опитваме за второ. Нито става толкова бързо като на 20, нито се знае дали ще стане изобщо. Мъжът ми също мърмори за несигурност, притеснения от бъдещето, че сега не бил момента... ами то е ясно, че подходящ момент за бебе никога няма, все има пречки, ама времето си минава и като няма пречки, нямаме вече и възможност (физическа) за бебе.

Кати, специално те следя теб и очаквам хубави новини  Heart Eyes

# 925
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Кати, аз тамън се чудех къде изчезна и какво става с теб. Хайде дано скоро да се похвалиш вече!  Praynig
Ето при мен примерно се стокаха нещата така, че мъж ми го съкратиха. Сега ще работи на процент и нещата са малко несигурни. Та човек никога не знае де. В тази държава, с МП, който го боли повече за футбола, от колкото за раждаемостта, културата и науката, сигурност НЯМА. Днес имаш работа, утре научваш вестта, че инвеститорът се изтегля, защото не вижда оправия. Не мислете за тези неща, защото часовникът си тиктака и този, дето го боли за футбола, грам не го бОли за вас и вашите планове.

# 926
  • София
  • Мнения: 17 595
Ами тук съм по принцип, ама нещо нямах никакво време...
Старлет, когато забременях с бебето, дето не стана, и моето съкровище беше съкратен точно - но толкова бяхме щастливи... е, за кратко беше, но все едно - някак в този период най- малко сякаш имаха значение финансовите проблеми.

Блонди, стискам палци - не знаех, че ще правиш още дребосъци, бързо да стане!

# 927
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
 Кати,силни  прегръдки! Скоро всички безнадеждни тук ще бъдем  щастливи.  Амин.

# 928
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, момичета Simple Smile
... ние на по 20 си направихме тинейджърката Simple Smile 1998 - гладни години ... студенти в мизерията на Студентски град ... Непрекъснахме и двамата Simple Smile Завършихме като детето ни не се е отделяло от нас до 7-мата си годинка ... Никой не ни е помагал физически и финансово ... Е, справихме се, а когато решихме след 7 години да имаме второ дете ... Чакахме чудото цели 5 години ... Сега съпруга ми иска и трето Simple Smile Не сме "цъфнали и вързали" финансово Simple Smile Ако ме питате емоционално - искам и аз още едно детенце ... Много го искам! ... Когато започна да мисля обаче ...
Не знам ... имам още малко време да реша дали или ... Ако ставаше само с искането? ...
На всички бебеправещи  Hug

# 929
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Момичета няма ли кой да пусне нова тема, да не ни заключат тази. Хайде знам, че има вече мами на път  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт