Добри фризьорски курсове в София?

  • 75 130
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте момичета!
Моля,ако някой е карал или е чувал за добър фризьорски курс в София,да сподели впечатления.
Полудях на тази тема,но не мога да се ориентирам към конкретно място.Така ,че ще ви бъда много благодарна ,ако споделите мнения.
Поздрави!

# 1
  • София
  • Мнения: 16 103
Препоръчвам курсове в Арт академия Арлет. Работят и с бюрото по труда, програмата с ваучери.
След успешно завършване може да останеш на работа при тях. Участват в мтого филми, продукции, реалти формати.

# 2
  • Мнения: 125
Сега ще им разгледам сайта.Благодаря за мнението  bouquet.

# 3
  • Мнения: 133
   Няма ли други интересни места  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2
Препоръчвам фризьорска академия Стефан.
познавам методиката от Франция,а в България  са също много добри.
Според мен имат най-добрата фризьорска програма- теория 40% :60% практика .
Обучението принципно е 6 месеца  но завършваш,когато си усвоил професията , а не когато изтече времето.

ВСички обучавани там се "пристрастяват " към stephan и наистина съм имала съм удоволствието да се докосна до тях- според тях( така и преподават) фризьорството е изкуство, красота, а не елементарно кълцане на коса. :party каквото трqбва да е отношението към всяка професия!
Относно реализацията мисля че почти всички завършили работят в добри,  елитни салони.
Най-много (и вярна Laughing) информация ще получиш на място.Можеш да ги посетиш ,дори цял ден да присъстваш на лекции/практика, без никакви ангажименти.

Моят съвет:
-прегледай много възможности, прегледай ги в интерент -програми, цени, реализация./Минимум500-600 часа са нужни, за да се усвои една професия (дори тогава е в началото) така че тези по 100 часа курсове ги забрави ако искаш да научиш нещо!
-отсей най-добрите, посети ги на място, разбери всичко,огледай залите, разпитай преподаватели, ученици
-гледай във форуми,
-Какъв документ ти издават - свидетелство / удостоверение или някаква си нищо не значеща грамота
-провери в НАПОО-дали са лицнзирани(т.е дали се признава дипомата)-
-не плащай предварително, освен ако няма  нотариално заверен договор


Успех.

http://www.stephan.bg

facebook.com: Academy Stephan

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 22:16 от slance09

# 5
  • Мнения: 133
  Много ти благодаря   bouquet точно това ми трябва. А дали имасх представа като цена..може и на лични  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2
  Много ти благодаря   bouquet точно това ми трябва. А дали имасх представа като цена..може и на лични  Simple Smile

Писах ти. Grinning

# 7
# 8
  • Мнения: 4
Здравейте. Утре започвам фризьорски курс в София в Национална школа по фризьорство и козметика при стилист Боби Иванов. Моля, ако някой има впечатления за школата или за Боби Иванов да ги сподели.

# 9
  • Мнения: 164
Здравейте. Утре започвам фризьорски курс в София в Национална школа по фризьорство и козметика при стилист Боби Иванов. Моля, ако някой има впечатления за школата или за Боби Иванов да ги сподели.
Аз ходих на място там да видя как седят нещата преди около един месец тъй като и аз търся добър фризьорски курс но не мога да ти кажа дали е добре или зле тъй като не се записах .Сега ще ми е интересно ти да споделиш като го почнеш курса дали си заслужава да се кара там

# 10
  • Мнения: 4
Защо не се записа. Нещо не ти хареса . Аз не съм от София и нямам никаква информация нито за тази школа нито за стилиста. Утре отивам за да видя какви са условията. Спрях се на тях, защото исках да започна курс след Нова година. Разгледах сайта им и ми хареса, но ако някой има повече информация ще ми бъде от полза.

# 11
  • Мнения: 164
конкретна причина да не се запиша няма ,просто все още изчаквам ,но ако се запишеш там или някъде другаде пиши как

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте,
някой знае ли нещо за курсовете по фризьорство в ЦПО "Рапакс"? Насочила съм се към тях, но ако някой има конкретни впечатления, ще съм благодарна ако ги сподели. Тези в Арлет и академия Стефан са близо 2 000 лв., което ми се струва много.

# 13
  • Мнения: 164
Здравейте. Утре започвам фризьорски курс в София в Национална школа по фризьорство и козметика при стилист Боби Иванов. Моля, ако някой има впечатления за школата или за Боби Иванов да ги сподели.
                                                                                                                                                           Какво стана,записа ли се на курса

# 14
  • Мнения: 133
здравейте,
моля за актуална информация и отзиви по темата

# 15
  • Мнения: 7

Zdraveite,

Molj koito e se e zapisal na kyrs za friziori da spodeli mnenieto si , za6toto si tursj kyrs no iskam da e po intenziven , za6toto ne sam ot sf.

# 16
  • Мнения: 2
Здравейте,
 Тези в Арлет и академия Стефан са близо 2 000 лв., което ми се струва много.

Зависи дали сикаш да си истиснки физьор или просто да можеш да стрижеш някакви коси....

Качеството по принцип струва скъпо.
Няма как да научиш една професия за по малко от 4-5 месеца...
Нима си струва да дадеш за някакъв курс 200 лв за 2седмици и нищо да не научиш..
Според мен всеки сам си избира какъв фризьор/козметик/маникюрист да бъде и какво бъдеще да има- като избереш качеството независимо от цената,  усвояваш цялата професия и ставаш истински професионалист или учиш за1-2 месеца получаваш една хартийка..и стрижеш в някакъв гараж...

Не казвам че сред по-нормалните цени няма качесвени,но епо-малко вероятно. Защото серизоно и доброто обучение отнема много време, ресурси  поне 4-5 месеца да се занимават с теб за да  станеш добър професионалист ,а това няма да струва 200 лв...

Моят съвет е да потърсиш обучилите се курсисти къде работят, как се развиват независимо от коя школа-  това щети покаже за нивото на обучение. дори да говориш с тях.

Ако по-голяма част работят в казичене в гараж или въобще не се занимават с това-по добре го отпише този курс, ако са например в някой централен салон на Витошка или моловете (където изискванията са много високи) значи е ок.
успех Grinning

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 12:19 от slance09

# 17
  • Мнения: 74
жалко че никой ,който е карал курс и е доволен не се включи

# 18
  • Мнения: 133
  Аз се записах в Академия Стефан и съм много доволна  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 4
 Rolling Eyes Zdr, razkaji ni molq te malko poveche kak proticha samiq kurs!? Kak minavat chasovete, ti li izbirash vremeto v koeto da posestavash salona, modelite v/u koito se provejda praktikata?
Blagodarq predvaritelno!  bouquet

# 20
  • Мнения: 133
Rolling Eyes Zdr, razkaji ni molq te malko poveche kak proticha samiq kurs!? Kak minavat chasovete, ti li izbirash vremeto v koeto da posestavash salona, modelite v/u koito se provejda praktikata?
Blagodarq predvaritelno!  bouquet

     Ами аз съм много дволна ето ти линк ,там са обяснени доста неща:  http://www.facebook.com/pages/Sofia-Bulgaria/Academy-Stephan/284221720366  http://www.stephan.bg/

# 21
  • Мнения: 4
Mnogo ti blagodarq!  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2
Rolling Eyes Zdr, razkaji ni molq te malko poveche kak proticha samiq kurs!? Kak minavat chasovete, ti li izbirash vremeto v koeto da posestavash salona, modelite v/u koito se provejda praktikata?
Blagodarq predvaritelno!  bouquet

Обучението е доста професионално, като в училище- учи се теория, практикува се върху кукли, когато преподавателите позволят и върху клиенти ...

Ето тук е добре илюстрирано:
Един ден във фризьорска академия Stephan
http://www.teenviewsofia.com/article/2873/Edin-den-vav-friz%D1%8 … akademiia-Stephan

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте,

Към днешна дата, вероятно имате вече впечатления от курсовете, които посещавате.
Ще съм изключително благодарна, обаче ако сподели информация някой , за нещо от типа на вечерни курсове. Всички курсове са през деня, а като работи човек няма как да посещава
курсове с подобно учебно време.  Crazy колкото и да са добри.

Благодаря предварително!  bouquet

# 24
  • Мнения: 2
за вечерни честно казано не съм чувала... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 6
най-добре обучават в академия стефан newsm10
посещавам ги като клиент и съм възхитена от уменията на учениците там
www.stephan-academy.com

# 26
  • Мнения: 133
най-добре обучават в академия стефан newsm10
посещавам ги като клиент и съм възхитена от уменията на учениците там
www.stephan-academy.com
   newsm10

# 27
  • Перник
  • Мнения: 195
момичета здравейте,включвам се с една питанка....не съм сигурна дали има такава тема,затова реших да попитам тук...искам да се запиша на курс по козметика...и ще ви бъда благодарна ако ми подскажете накъде да се насоча,защото не ми се иска да попадна на непрофесионалисти Peace
Благодаря ви предварително ,ще се радвам да ми помогнете Praynig Hug

# 28
  • Мнения: 2
malvinka88 Най-добре пусни отделна  тема -ще събереш повече мнения Party


най-добре обучават в академия стефан newsm10
посещавам ги като клиент и съм възхитена от уменията на учениците там
www.stephan-academy.com
  newsm10

 newsm10

# 29
  • Мнения: 0
nqkoi znae li za dobar friziorski kurs v ruse blagodarq

# 30
  • Мнения: 0
искам да питам за добър фризьорски курс, ама наистина да научиш нещо, не просто да ти вземат парите? в софия

# 31
  • Мнения: 10
без съмнение академия Stephan http://www.stephan-academy.com/
в софия, до южния парк са.
Там е може би най-доброто обучение за фризьори в българия -не пускат учениците си преди да са усвоили професията, без значение колко време ще продължи извън курса, не плащаш допълнително!
Работи се индивидуално с всеки  Laughing
Много са любезни, ще ти отговорят на всички въпроси

Сега има някаква промоция на курсовете при тях и е по-евтино Party

# 32
  • Мнения: 19
Не знам дали това е точната тема, но все-пак искам да помоля да ми препоръчате добра фризъорка/добър фризъор в софия,който няма да ми приложи така нареченото "Отмъщение на фризъора" Grinning и няма да ми окастри косата точно както НЕ искам Laughing И да не се сърди,ако искам да ми направи прическа от една снимка,тъй като точно така искам да ми изглежда прическата Grinning Мерси много Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 16 103
Не знам дали това е точната тема, но все-пак искам да помоля да ми препоръчате добра фризъорка/добър фризъор в софия,който няма да ми приложи така нареченото "Отмъщение на фризъора" Grinning и няма да ми окастри косата точно както НЕ искам Laughing И да не се сърди,ако искам да ми направи прическа от една снимка,тъй като точно така искам да ми изглежда прическата Grinning Мерси много Wink
Кажи поне в коя част на София да е фризьора.

# 34
  • Мнения: 19
Няма значение,всъщност може да изключим Люлин,само да е добър Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 480
за курсовете мога да кажа само:в България е трудно да се подготвиш добре,особено пък и за такова кратко време е абсурдно.за по-малко от година няма как да станат нещата.но за мен за момента на най-добро европейско ниво е само академията нА ЖОРО ХРИСТОВ.другото което мога да дам като савет,въпреки че никой не ми го иска е:да решите кое ви е най-насърце да правите,било подстригване,било то прически,било то колористика и на там да се засилите.успех Simple Smile

# 36
  • Мнения: 133
за курсовете мога да кажа само:в България е трудно да се подготвиш добре,особено пък и за такова кратко време е абсурдно.за по-малко от година няма как да станат нещата.но за мен за момента на най-добро европейско ниво е само академията нА ЖОРО ХРИСТОВ.другото което мога да дам като савет,въпреки че никой не ми го иска е:да решите кое ви е най-насърце да правите,било подстригване,било то прически,било то колористика и на там да се засилите.успех Simple Smile
  И какво, засилвам се към колористика и отварям салон само за бои ...хаха  ooooh!
 Или ставаш за фризьор или не ставаш, се едно да станеш зъболекар и само да вадиш зъби хахахха... Crazy 
 

# 37
  • Мнения: 0
здравйте моми4ета някои може ли да ме посаветва каде в Русе има ка4ествени фризьорски курсове

# 38
  • Мнения: 2
Здравейте,

Към днешна дата, вероятно имате вече впечатления от курсовете, които посещавате.
Ще съм изключително благодарна, обаче ако сподели информация някой , за нещо от типа на вечерни курсове. Всички курсове са през деня, а като работи човек няма как да посещава
курсове с подобно учебно време.  Crazy колкото и да са добри.

Благодаря предварително!  bouquet


За вечерни незнам, но мога да ти кажа къде има съботно-неделни, ако ти вършат работа Simple Smile

# 39
  • Мнения: 0
Kаква е цената на курса в академията Стефан, ако някой може да сподели Simple Smile? И какви са офетитте за студенти Simple Smile Аз уча медицина, но и силно се интересувам от изкуство и красота:)

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 14:25 от Lege artis

# 40
# 41
  • Мнения: 90
Здравйте,търся курс в София съботно-неделен,но нищо не намирам Sad Може ли някой да ми помогне Simple Smile Благодаря!!!

# 42
  • Мнения: 0
Момичета видях темата и тъй като съм потърпевша от въпросната " школа" реших да напиша и тук как стоят нещата!
Изчетох всичките коментари по темата и бих искала да разкажа личната си история по повод на обучението си в школата с гръмкото име "НАЦИОНАЛНА" ,защото съм меко казано ВЪЗМУТЕНА и искам да предпазя други хора от това да дадат не малката сума от почти 1000 лева.Аз вече завърших така нареченият курс .Единственото хубаво нещо в тази Национална школа е ,че получаваш държавна диплома.Но за съжаление само дипломата фризьор не прави!Първото нещо,което трябва да направите,за да неповтаряте моята грешка ,ако все пак попаднете там е да попитате ,защо се злоупотребява с името на стилист Боби Иванов и навсякаде се прави реклама с неговото име,при условие ,че той от години работи самостоятелно и изобщо няма нищо общо с Националната школа по фризьорство ! Само това трябва да ви наведе на мисълта,че тези хора не са коректни и си служат с лъжа за да привличат хора! Нека премина по-наттък в същтността на обучителния процес.В школата има 4 преподаватели. Единственият човек ,който става за нещо ,е Ели и тя е в школата от Понеделник до Четвъртък и от 8.00 до 15.00 часа. И дори да има желанието ( А ТОВА НЕ ВИНАГИ Е ТАКА) да покаже нещо не винаги има и физическата възможност да покаже на всичките между 10 или 20 човека ( който идват единствено заради Ели и в повечето случай си тръгват след нея). Останалите 2 преподавателки -фризьорки Соня и Ники , който трябва да водят практиката и да наблюдават през всичкото останало време ( по 12 часа на денонощие) курсистите меко казано НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО!!! Единственото ,което умеят най-добре е да се правят на разсеяни,само се чудят как и къде да се скатаят,когато се подстригва на човешки глави,така наречените клиенти на школата (състоящи се основно от смрадливи,напикани старци и бабички,от който ти се повдига и смрадливи,нагли цигани,с големи претенций). Въпросните две "преподавателки" по цял ден притичват на дежурства в кафето ,което е до самата школа.А в останалото време,когато им дойде музата да показват нещо,то е в пълен противовес с показаното от главната фризьорка Ели сутринта.Соня е от тези фризьорки ,които самите те имат нужда от учител,поради дълбоки пропуски в занаята още преди да стане преподавател.Натрапва се да подстригва всички курсисти и всички са като клонинги с едни и същи неравни сектори по главите.Под пред текста ,че ще ги " олекоти " нейният любим лаф тя ги прави на кокершпаньоли с неравно подстригана козинка. Ясно е ,че такъв човек,не може да те научи на нищо ,при условие,че самият той има явни пропуски в сферата,нещо ,което главната фризьорка Ели постоянно коментира и се възмощава открито пред всички курсисти.Картинката е пълна....едната се бие в гърдите и подстригва наред и със замах и самочувствие без капка покритие ,а другата я обсъжда на селослушание      но всъщтност това е плачевно,когато знаеш,че си теглил заем или си лишил семейството си от много неща,които можеш да им купиш за тези 1000 лева. За Ники каквото и да кажем ще е малко,нея я мързи да гледа и и липсват първите 6 години в които човек се учи на елементарни обноски! Тя е по-зле и от Соня откъм умения.Раздвижва се единствено ,ако трябва да отиде до кафето,където по цял ден виси гаджето й. Диди е четвъртият преподавател в тази трагикомедия.Тя работи в Неделя и Понеделник. С огромно самочувствие ,особена е като поведение и настроение,видно показва личните си пристрастия към някои от курсистите.Страшно злобно същество,което за 3 месеца не си смени дънките нито веднъж!!!Поредната квартална фризьорка,за която никои не е чувал,а няма и да чуе навярно! В повечето пъти се възползва от курсистите да почистват школата в края на работният ден (нещо,за което се плаща на нея) или да метат подстриганите от нея коси !! Всъщност дори и да е в настроение да показва някои неща,поради факта,че е само 2 дни на работа -Общата картина в школата не се променя! В ШКОЛАТА САМО СЕ СПОМЕНАВАТ ОТДЕЛНИ НЕЩА,НЕ СЕ ПРЕПОДАВА КОЛОРИСТИКА !! КУРСИСТИТЕ НЕ ЗНАЯТ ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕЩА,КОИТО ТРЯБВА ДА ЗНАЯТ!ЗА ОБЕЩАНИТЕ В НАЧАЛОТО НА КУРСА ОФИЦИАЛНИ ПРИЧЕСКИ-ВЪОБЩЕ НЕ СЕ И НАДЯВАЙТЕ!НАЙ-МНОГО ДА ВИ ИЗВИКАТ КАТО НАС СЛЕД ИЗПИТА В ЕДИН ДЕН ДА ВИ ЗАМАЖАТ ОЧИТЕ С НЕЩО,КОЕТО НЯМА КАК ДА ЗАПОМНИТЕ!!!И ТОВА САМО ,АКО СТЕ ВДИГНАЛИ СКАНДАЛ!! Цялата тази "красива" и "многокомпонентна" картинка е представяна многократно на собственика на НАЦИОНАЛНАТА ШКОЛА ,Венцислав Петков ,който явно няма никакво желание да промени нещата!!Защото,ако имаше,някой хора отдавна трябваше да са изхвърчали!ЕДИНСТВЕНОТО,КОЕТО ГО ИНТЕРЕСУВА Е ДА СИ ПРИБЕРЕ ПАРИТЕ!! Какво от това,че ще те остави в школата 4 или 6 месеца,като е ясно отново какъв ще бъде крайният резултат!! Основното задължение на едно начално обучение за фризьор е да бъде изградена добра база за умения над която да се надгражда,това нещо в НАЦИОНАЛНАТА ШКОЛА ПО ФРИЗЬОРСТВО НЕ СЕ СЛУЧВА!!!!!!Накрая се оказва,че завършилите "фризьори" са чисти аматьори! И тук идва момента да попитате,ако не сте го направили в началото,колко реализирани фризьори има тази школа и колко от тях работят в нормален фризьорски салон,да не говорим за луксозен.Завършилите си мислят,че знаят и могат нещо,но отивайки да си търсят работа в първият салон ,разбират,че са на светлинни години от истината.И единственото,което им остава е да се хванат някъде асистент-фризьори да мият и метат коси без пари,с надеждата,че гледайки ще откраднат занаят!! Скъпи бъдещи курсисти,зная,че след моят пост вероятно ще се включат много "завършили" бивши "курсисти" на НАЦИОНАЛНАТА ШКОЛА ПО ФРИЗЬОРСТВО И КОЗМЕТИКА я от Германия,я от Италия,където всъщност доста време съм живяла и мога да кажа ,че такива "ЧУДЕСА" се случват само в България!! И ако все пак след всичко написано по-горе решите да си дадете парите в "НАЦИОНАЛНАТА" школа в никакъв случай не давайте цялата сума наведнъж.Още на 1 месец сами ще прецените дали всичко написано тук е истина или лъжа,но ще си спестите 700 лева,които иначе ще сте дали и ще можете да отидете на място,където наистина ще Ви дадат базисни,основополагащи умения!Един съвет от мен -където и каквото и да записвате ВИНАГИ СЕ ИНФОРМИРАЙТЕ ДОБРЕ -КОИ СА ПРЕПОДАВАТЕЛИТЕ? КЪДЕ СА ЗАВЪРШИЛИ? НЯКАКВИ ИМЕНА ЛИ СА В ТОЗИ БРАНШ? ИЛИ СА КВАРТАЛНИ ФРИЗЬОРКИ ОТ ВЛАДАЯ,ОТ ПЕРНИК ИЛИ ОТ ДР МЯСТО... ИМАТ ЛИ НЯКАКВИ ТИТЛИ ИЛИ СПЕЧЕЛЕНИ КОНКУРСИ В ТАЗИ СФЕРА??? И ПРОВЕРЯВАЙТЕ ДАЛИ ИНФОРМАЦИЯТА,КОЯТО Е НАПИСАНА В РЕКЛАМИТЕ ОТГОВАРЯ НА ИСТИНАТА!ЗА МОЕ СЪЖАЛЕНИЕ ТОВА Е ВЯРНО Очаквам включване от  Господин Венцислав Петков най-малко под три чужди профила  да започне да обяснява как школата е номер 1 и написаното по-горе не е вярно. Задайте си въпроса дали бих писала толкова време и то толкова подробно с имена и нещата от кухнята,ако не съм възмутена!!!!Пожелавам Успех на всички!

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте мили момичета и момчета от този форум Simple Smile.Казвам се Венцислав Петков и съм собственик на Национална Школа по Фризьорство и Козметика. За разлика от преждеговорящата имам доблеста да излезна със собственото си ИМЕ а не със 3 три фалшиви ника ( както тя е предполагала ). Неискам да коментирам ,нещо ,което е факт а именно качественното обучение и образование,което се дава в този бранш от тази школа, за което аз нямам никаква заслуга а имат тези хора които дават всичко от себе си за да се случат нещата-хората работещи там. До тук,преключвам ! Преждеговорившята приканвам да излезе от анонимност,за да може да предявим пред съда иск за обида и уронване на престижа на институцията Национална Школа по Фризьорство и Козметика,лично на мен като управител и на хората работещи  във фирмата,иначе ще я караме по ЗАНАЯТЧИИЙСКИ !

# 44
  • Мнения: 2
Без съмнение най-добро обучение по фризьорство в София а и цяла  България е академия Stephan.
Обучението е изключително качествено -научваш всичко в професията , работи се с истински  клиенти , правят се прически за фотосесии, шоута..


http://www.facebook.com/pages/Academy-Stephan/284221720366

# 45
  • Мнения: 7
Без съмнение най-добро обучение по фризьорство в София а и цяла  България е академия Stephan.
Обучението е изключително качествено -научваш всичко в професията , работи се с истински  клиенти , правят се прически за фотосесии, шоута..


http://www.facebook.com/pages/Academy-Stephan/284221720366


 в академията обучението е най-добро!гласувам с 2 ръце newsm10
ако наистина искате да бъдете фризьор -това е мястото. Но бъдете готови няма да е лесно, трябва да се ходи на лекции, практика , да работите много . Но резултатът си заслужава , досега не съм срещала недовелен от обучението в академия Стефан!

преподавателите са уникални - и Васил Михайлов, и Ирена Алексова и Таньо , знаят много и не се страхуват да го споделят (някои фризьори не показват всичко на учениците си), тук е обратното!

  bouquet

# 46
  • Мнения: 90
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad

# 47
  • Мнения: 90
момичета здравейте,включвам се с една питанка....не съм сигурна дали има такава тема,затова реших да попитам тук...искам да се запиша на курс по козметика...и ще ви бъда благодарна ако ми подскажете накъде да се насоча,защото не ми се иска да попадна на непрофесионалисти Peace
Благодаря ви предварително ,ще се радвам да ми помогнете Praynig Hug
Здравей, най-добрата в бранша е Гинка Брущилска Simple Smile И двете ни козметички в салона са нейни ученички Simple Smile Мисля че има курсове в събота и неделя!!! Някъде към НДК е салона, но ако искаш ще ти пшратя на лично инфо за контакт Simple Smile

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........

# 49
  • Мнения: 90
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!
Мила ,,дамо,, аз пък съм Пенчо от Попинци Simple Smile кажете името на приятелката си  завършила при нас за да уточним ситуацията?  а вие излезте с име и с егн

# 51
  • Мнения: 38
В академия Стефан знам, че курсовете са на ниво и си заслужават. Поне като се дават пари да са за качество  Peace
 Между другото нищо лично г-н Петков, но моя позната също не беше доволна от курсовете във поверената Ви школа. Това е тема, не оронваща престижа на дадено учебно заведение, а по-скоро споделяне на впечатления. Съфорумката споделила лични впечатления има право да си сподели "мъката". Момичето е изтеглила не малка сума пари и не е доволна от това какво е получила срещу тях, какво лошо има да сподели?
Име и ЕГН няма кой да Ви даде, а и не виждам смисъл. По-добре вземете мненията от темата като градивна критика, вместо да се заканвате и да заплашвате със съд. Излишно е. Проблема може да се реши по много по-интелигентен начин.
Поздрави Simple Smile

# 52
  • Мнения: 90
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!
Мила ,,дамо,, аз пък съм Пенчо от Попинци Simple Smile кажете името на приятелката си  завършила при нас за да уточним ситуацията?  а вие излезте с име и с егн
Много се извинявам,ако съм засегнала някой...Не е нарочно.....това е форум....просто споделям....Може да има доволни курсисти не съм казала че всички са недоволни..........Ситуацията е отдавна приключила?????Какво ще направите.....мисля,че е трябвало да се направи нещона време не след време....А щом толкова се засягате явно има защо....Не искам да съм груба с никой........това е форум.....свободна територия Simple Smile по-ведро го давайте  Wink

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!
Мила ,,дамо,, аз пък съм Пенчо от Попинци Simple Smile кажете името на приятелката си  завършила при нас за да уточним ситуацията?  а вие излезте с име и с егн
Много се извинявам,ако съм засегнала някой...Не е нарочно.....това е форум....просто споделям....Може да има доволни курсисти не съм казала че всички са недоволни..........Ситуацията е отдавна приключила?????Какво ще направите.....мисля,че е трябвало да се направи нещона време не след време....А щом толкова се засягате явно има защо....Не искам да съм груба с никой........това е форум.....свободна територия Simple Smile по-ведро го давайте  Wink

# 54
  • Мнения: 0
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!
Мила ,,дамо,, аз пък съм Пенчо от Попинци Simple Smile кажете името на приятелката си  завършила при нас за да уточним ситуацията?  а вие излезте с име и с егн
Много се извинявам,ако съм засегнала някой...Не е нарочно.....това е форум....просто споделям....Може да има доволни курсисти не съм казала че всички са недоволни..........Ситуацията е отдавна приключила?????Какво ще направите.....мисля,че е трябвало да се направи нещона време не след време....А щом толкова се засягате явно има защо....Не искам да съм груба с никой........това е форум.....свободна територия Simple Smile по-ведро го давайте  Wink
Да много забавно:),ще направим следното ще сезираме прокуратура или следствие и ще видим кой седи зад вашият ник,след което ще предявим иск за обида ,клевета,уронване престиж и конпенсация  за пропуснати ползи...................

Последна редакция: вт, 03 юли 2012, 23:05 от Венцислав Петков

# 55
  • Мнения: 90
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!
Мила ,,дамо,, аз пък съм Пенчо от Попинци Simple Smile кажете името на приятелката си  завършила при нас за да уточним ситуацията?  а вие излезте с име и с егн
Много се извинявам,ако съм засегнала някой...Не е нарочно.....това е форум....просто споделям....Може да има доволни курсисти не съм казала че всички са недоволни..........Ситуацията е отдавна приключила?????Какво ще направите.....мисля,че е трябвало да се направи нещона време не след време....А щом толкова се засягате явно има защо....Не искам да съм груба с никой........това е форум.....свободна територия Simple Smile по-ведро го давайте  Wink
Да много забавно:),ще направим следното ще сезираме прокуратура или следствие и ще видим кой седи зад вашият ник,след което ще предявим иск за обида ,клевета,уронване престиж и конпенсация  за пропуснати ползи...................
[/quote
 И какво ще съдите всеки недоволен ли? Май трябва да е обратното,все пак не ние ви взвмаме парите.......... Боже..............!!!Няма смисъл да казвам повече нищо, направете си изводите сам Simple Smile !!!

# 56
  • Мнения: 90
В академия Стефан знам, че курсовете са на ниво и си заслужават. Поне като се дават пари да са за качество  Peace
 Между другото нищо лично г-н Петков, но моя позната също не беше доволна от курсовете във поверената Ви школа. Това е тема, не оронваща престижа на дадено учебно заведение, а по-скоро споделяне на впечатления. Съфорумката споделила лични впечатления има право да си сподели "мъката". Момичето е изтеглила не малка сума пари и не е доволна от това какво е получила срещу тях, какво лошо има да сподели?
Име и ЕГН няма кой да Ви даде, а и не виждам смисъл. По-добре вземете мненията от темата като градивна критика, вместо да се заканвате и да заплашвате със съд. Излишно е. Проблема може да се реши по много по-интелигентен начин.
Поздрави Simple Smile
Благодаря и аз така мсиля Simple Smile това е форум и всеки споделя добри и лоши впечатления...

# 57
  • гр.София
  • Мнения: 210
Здравейте.В момента усилено си търся фризьорски курсове във София,намерих доста във интернет,но повечето не ме устройват.Моля да ми препоръчате някой добър курс ако знаете.За сега се спрях на учебен център ''Галиция'',утре ще ходя да видя,ако ми хареса евентуално да се запиша,но кажете всепак,ако сте ходили и сте доволни или,ако знаете за този учебен център ''Галиция''

# 58
# 59
  • Мнения: 0
Здравейте.В момента усилено си търся фризьорски курсове във София,намерих доста във интернет,но повечето не ме устройват.Моля да ми препоръчате някой добър курс ако знаете.За сега се спрях на учебен център ''Галиция'',утре ще ходя да видя,ако ми хареса евентуално да се запиша,но кажете всепак,ако сте ходили и сте доволни или,ако знаете за този учебен център ''Галиция''

Не съм го чувала. Но добре го проучи.

Най-голямият проблем на българите е, че се доверяват сляпо на казаното на сайта, в рекламата,  не проучват, и после биват излъгани. Трябва да ПРОУЧВАТЕ от различни форуми, ученици, на място..

Знаете ли колкое  лесно да се вземе разрешение за ЦПО?!
1 седмица работа , не се изискват никакви умения, няма изпити, ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРЕПОДАВА, защото няма никакви изисквания от НАПОО. И после "обучителният център" събира пари на хората, които пък се лъжат, защото им се иска за 200 лв да се изучат на нещо...
Затова трябва да събирате информация от форуми, техни възпитаници на място....Това че са лицензирани - абсолютно не е гаранция че ще получите качествено обучение. Наи вероятно ще ви разкажат задължителните теми (теоритично), диплома и готов,  после вие ще се чудите как да направите клиента, който иска френско каре, например...

Та, мисълта ми е, да не се доверявате лесно,проучвайте, проучвайте, проучвайте..
И помнете, че качеството няма как да е без пари!

Преди време в  арена на красотата имаше интересна и полезна статия по темата Как да изберем най-подходящия фризьорски курс? това е линка към пдф, дано да се отвори http://-spam036-/c62je2q

Успех!  bouquet

# 60
  • Мнения: 0
Явно не се отваря, ако се интересувате напишете в търсачката "Как да изберем най-подходящия фризьорски курс? pdf" и на първия линк е статията (в пдф)

Дано ви е полезна!  Laughing

# 61
  • Мнения: 9
Здравейте,

Искам да попитам дали някой е карал курс в ЦПО Рапакс. Имате ли отзиви? Или друг фризьорски курс, от който има резултати и доволни. Simple Smile За Академия Стефан прочетох всички мнения, докато имах информацията, че цената е 2000 лв (или 1700 лв, ако сумата не се плаща разсрочено) мислех там да се запиша, но след като разбрах че сегашната цена е ДОСТА завишена, тотално се отказах. Ще ви бъда много благодарна, ако някой има съвет за курс, в който има достатъчно практика и работа с клиенти. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 133
Здравейте,

Искам да попитам дали някой е карал курс в ЦПО Рапакс. Имате ли отзиви? Или друг фризьорски курс, от който има резултати и доволни. Simple Smile За Академия Стефан прочетох всички мнения, докато имах информацията, че цената е 2000 лв (или 1700 лв, ако сумата не се плаща разсрочено) мислех там да се запиша, но след като разбрах че сегашната цена е ДОСТА завишена, тотално се отказах. Ще ви бъда много благодарна, ако някой има съвет за курс, в който има достатъчно практика и работа с клиенти. Simple Smile
 
   Всъщност, Stephan  е това място...

# 63
  • Мнения: 0
някой знае ли актуалната цена за курсовете в Академия Стефан?

# 64
  • Мнения: 77
Здравейте,търся си ЧИТАВ фризьорски курс в Пазарджик.Някой да знае нещо.Попаднах на стилист Рени Илиеваhttp://v-bulgaria.info/pazardjik/show.php?action=show_adv&adv_id=1951,мнения?Благодаря.  bouquet

# 65
  • Мнения: 0
Препоръчвам курсове в Арт академия Арлет. Работят и с бюрото по труда, програмата с ваучери.
След успешно завършване може да останеш на работа при тях. Участват в мтого филми, продукции, реалти формати.
Да Арлет са добри, цените им са добри сравнение с други. Стефан са уникални! Но е малко #Crazy
скъпо.На Рапакс цените им са най ниски,но след това задължително ще ви трябва ,малко стаж в някой салон. При тях е хубаво ,че практикувате още на вторият ден. Условията на учебната база, не са добри но това ще ви е само в плюс. Нещо като, при Шофиорските Курсове .Не се качвате веднага в S класата  Crazy Учителят е добър ,има какво да се научи от него. Рапакс провеждат и много други курсове ,като  масажи козметични и маникюр. Хора за маникюр при тях не записвайте !!! Иначе Масажи и Козметични са уникални и Преподавателите им са добри

# 66
  • Мнения: 0
Здравейте. Утре започвам фризьорски курс в София в Национална школа по фризьорство и козметика при стилист Боби Иванов. Моля, ако някой има впечатления за школата или за Боби Иванов да ги сподели.
Здравей мила
Здравейте, моята най-добра приятелка завърши курса в Школата на Боби Иванов.......... нищо не е научила!!! Само си даде парите......., а мисля 1000лв. не са никак малко..........!!! Или в Арлет или в Стефан се запишете...тя записа тук,защото на другите места няма събота и неделя!!! Не си давайте паричките на вятъра,пък и само ще си загубите времето Sad
Много интерсна е ситуацията тука,някой под някакъв псевдоним ,пише каквото си иска,даже неможеш да видиш кой е за да отговориш.Просто пишат за теб ,че си убиец и готово такъв си ! Много интерсно Simple Smile  Това малко напомня за нелоялна конкуренция .... или  за ,,дами,, мотаещи се тук -запълващи си времето.Просто много жалко.........
Първо да се представя Simple Smile Казвам се Елена от София съм.Не мисля , че има нещо жалко в това да дам мнение, за нещо за което за съжаление съм допринесла и аз Sad Защото аз звънях да търся школа...за голямо нещастие няма много такива, който да правят обучения само в събота и неделя...Конкуренция няма как да има Simple Smile защото работя в друга сфера Simple Smile Ако на някой не му изнася какво пиша...това е друга тема. Давам просто мнение от опита на моята приятелка,която си загуби времето и парите, защото и аз имам вина!
Мила ,,дамо,, аз пък съм Пенчо от Попинци Simple Smile кажете името на приятелката си  завършила при нас за да уточним ситуацията?  а вие излезте с име и с егн
Много се извинявам,ако съм засегнала някой...Не е нарочно.....това е форум....просто споделям....Може да има доволни курсисти не съм казала че всички са недоволни..........Ситуацията е отдавна приключила?????Какво ще направите.....мисля,че е трябвало да се направи нещона време не след време....А щом толкова се засягате явно има защо....Не искам да съм груба с никой........това е форум.....свободна територия Simple Smile по-ведро го давайте  Wink
Да много забавно:),ще направим следното ще сезираме прокуратура или следствие и ще видим кой седи зад вашият ник,след което ще предявим иск за обида ,клевета,уронване престиж и конпенсация  за пропуснати ползи...................
[/quote
 И какво ще съдите всеки недоволен ли? Май трябва да е обратното,все пак не ние ви взвмаме парите.......... Боже..............!!!Няма смисъл да казвам повече нищо, направете си изводите сам Simple Smile !!!

И аз да се представя на Г-н Петков.
Казвам се Мила.Била съм ваша клиентка, в така наречената Национална Школа по Фризьорство.Обичам да посещавам такива Школи, защото е по евтино а на други места даже и без пари.Идвала съм достатачно дълго ,че да  познавам ваши ученици/ки и мога да ви кажа че, Елена си е права няма какво да се сърдите.Обучението ви е под всякаква критика! Имаше една Госпожа (курсистка )тя беше на месец и половина ,че тя не можеше да ми исуши косата да потчертая, че косата ми е до раменете права и рядка.Тя не можеше един сешоар да ми направи.Но това не е най фрапантното вбесиме, че всички стояха отстрани и си говореха и никой не дойде да и покаже. Момичето така се притесни, че аз по някакъв начин се почуствах неудобно, и до тогава не съм стъпвала при вас, и няма и да стъпя.Така че ако ще съдите Елена нека сме две!Адвокатка съм по професия, и много добре познавам Българските закони.Вие сте наясно, че това е свободен форум в който, всеки изказва свободно своето мнение или съвет Това, че вие не сте случили на персонал ,или не можете да си ръководите добре Школата си е ваш проблем.

# 67
  • Мнения: 0
момичета здравейте,включвам се с една питанка....не съм сигурна дали има такава тема,затова реших да попитам тук...искам да се запиша на курс по козметика...и ще ви бъда благодарна ако ми подскажете накъде да се насоча,защото не ми се иска да попадна на непрофесионалисти Peace
Благодаря ви предварително ,ще се радвам да ми помогнете Praynig Hug
Аз съм доволна от Рапакс. Евтини са и преподавателката им Светла е много добричка. Само да потчертая, че съм им клиентка. Но девойките правят чудеса с лицето ми.  Ако искаш провери сама,отиди им като клиентка всичко е безплатно! Там съм вече 6 ти месец и започнах да им посещавам и Фризьорските  услуги, от Фризьорите им имах даже и любимец. Един сладуран с един изрусен бретон май беше от (левите) newsm78 , много го биваше хлапето яд ме е че незнма къде работи сега  Sad

# 68
  • Мнения: 0
Здравейте мили момичета и момчета от този форум Simple Smile.Казвам се Венцислав Петков и съм собственик на Национална Школа по Фризьорство и Козметика. За разлика от преждеговорящата имам доблеста да излезна със собственото си ИМЕ а не със 3 три фалшиви ника ( както тя е предполагала ). Неискам да коментирам ,нещо ,което е факт а именно качественното обучение и образование,което се дава в този бранш от тази школа, за което аз нямам никаква заслуга а имат тези хора които дават всичко от себе си за да се случат нещата-хората работещи там. До тук,преключвам ! Преждеговорившята приканвам да излезе от анонимност,за да може да предявим пред съда иск за обида и уронване на престижа на институцията Национална Школа по Фризьорство и Козметика,лично на мен като управител и на хората работещи  във фирмата,иначе ще я караме по ЗАНАЯТЧИИЙСКИ !

# 69
  • Мнения: 0
Значи да разбираме , че в Националнат школа няма смисъл да се записва -така ли

# 70
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен.Можете ли да ми препоръчате къде да изкарам фризьорски курс и аз?Изчетох темата,но е писано отдавна и ми се иска по актуална информация.За сега съм набелязала Angel Face в Лозенец.Но не знам какви знания ще получа.Никъде в интернет не срещнах мнения.Много ми харесва в академия Стефан ,но е много цифра,а и 6 месеца е курса.

# 71
  • София
  • Мнения: 16 103
Здравейте и от мен.Можете ли да ми препоръчате къде да изкарам фризьорски курс и аз?Изчетох темата,но е писано отдавна и ми се иска по актуална информация.За сега съм набелязала Angel Face в Лозенец.Но не знам какви знания ще получа.Никъде в интернет не срещнах мнения.Много ми харесва в академия Стефан ,но е много цифра,а и 6 месеца е курса.
За курсове - повтарям се, но само в Арлет. Препоръчвам ги като майка на вече утвърдена фризьорка.
Парите ще ти вземат навсякъде. Но само там ще те научат. А и практиката в ТВ продукции е незаменима.

# 72
  • Мнения: 14
Благодаря за бързия отговор!А каква е цената там и продължитлноста?Харесва ми и Стефан  академията,но не знам парите и времето леко ме претесняват.

# 73
  • София
  • Мнения: 16 103
Няам представа от цената. Потърси сайта им в нета и попитай. Доколкото си спомням работеха и с Бюрата по труда - нещо безплатно за безработни млади хора. Но трябва да се пита на място.
Дъщерята отдавна не работи там.
В Angel Face, в Лозенец ходи на интервю за работа. Нещо не беше очарована от колектива и отказа.
Работя на близо до тях и която колежка е отишла повече не повтаря.

# 74
  • Мнения: 14
И аз четох подобни коментари за салона.Утре ще се свържа и с арлет и с бюрото по труда.Сега намирам като цена за миналата година 2400 лв,което е по добре от 3600,но ще го мисля.
а може ли да ми кажеш къде се провеждат курсовете?На бул.Арсеналски ли салона?
А защо дъщеря ви се е отказала да работи там?

# 75
  • София
  • Мнения: 16 103
Доколкото знам курсовете се провеждаха на ул. Узунджовска. Но тогава не беше открит салона на Арсеналска. Може би  има изменения.
Дъщерята работи там 2 год. и просто получи по-добро предложение. Остана си с добри спомени и приятелства с колежки. Не е имало нищо лошо.

# 76
  • Мнения: 14
Благодаря отново,утре ще проверя и ще пиша за подробности.

# 77
  • Мнения: 77
Вървете при Капанов,не се занимавайте с чувани и нечувани салони.
Цена–1200лв.
Диплома от МОН.

# 78
  • Мнения: 14
Олх съвсем се обърках!
А ти при Капанов ли го изкара?Отзиви?

# 79
  • Мнения: 77
Да,там го изкарах.Има клонове в Пазарджик и Бургас,освен в София.
Отзиви-знаеш,че парите всеки ще ти вземе,но въпросът е какво ще научиш?
Аз съм доволна,имам 2-ра степен квалификация,диплома от МОН.
Ако си в София лесно може да се подредиш на работа,стига да се справяш добре.
Знам,че Капанов не избира случайни хора да работят за него и да преподават.
За да не се объркваш-върви,провери на 2-3 места,прецени.Ще вложиш пари и труд,така че проучи. Peace

# 80
  • Мнения: 14
А до колкото знам за фризьор целия курс е в три етапа,ре влизат ли в рази цена 1200 лв?Или след три месечния курс,трябва да продължиш и за други нива?

# 81
  • Мнения: 77
Не,за трети етап се доплаща.За майсторско свидетелство трябват 3 или 5години стаж.Ако си чирак трябват 5.Никой не ти дава майсторско без изкаран стаж и без взет изпит след това пред занаятчийската камара. Peace

# 82
  • Мнения: 14
Да,разбирам ли,че 2-ра степен квалификация,която е твоята ,ти дава напълно нормална възможност да си работиш като фризьор?И дали ще го карам при Капанов или някъде другаде,пак взимам втора степен,нали така?Извинявам се,ако въпросите ми се струват глупави,но нямам представа как стоят нещата.

# 83
  • Мнения: 77
И аз нямах и за съжаление нямаше кой да ми обясни...  Sick,чак като започнах разбрах.
Нямам представа как е на други места,но знам,че има и места,където дават хвърчащи листове,които нищо не значат  Outta Joint  ooooh!

# 84
  • Мнения: 14
Ами питам за твоята степен квалификация,достатъчна ли е да работиш по професията?Аз смятам също при Капанов да го изкарам.

# 85
  • Мнения: 77
Да,достатъчна е.

# 86
  • София
  • Мнения: 16 103
Да, може и при Капанов. Ако си от София като говорите за курса попитай дали имат практика след успешно дипломиране да те оставят на работа в салоните им. Поне в началото трябва да си на известно място, да придобиеш опит, познания от практика и клиенти.

# 87
  • Мнения: 14
Благодаря ви много!Мисля там да го почна от 1 декември.Да ще попитам и това,също ми е важно.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 103
Успех, чакаме да се похвалиш какво става.
И си предвиди парички за купуване на ножица, четки, сешоар и подобни уреди. Че професионалните са си цифра.

# 89
  • Мнения: 14
А задължително ли е да се вьима професионални преси и сешоари.Да си кажа имам чисто нови на Белисима,а и като гледам във фризьорските салони с такива работят.

# 90
  • София
  • Мнения: 16 103
Като отидеш да говорите за курсовете питай и за това. Но по наблюдения и дъщерята, и колежките и си работят със собствени професионални. Е, първоначано аз инвестирах в покупката. Даже сега е на гости на приятелка в чужбина и си ги понесе там. Имала записани часове на място  Laughing

# 91
  • Мнения: 77
В началото може да не купуваш професионални преси и сешоари. Тези,които имаш са добре. С времето ще си избереш точните за теб. Peace

# 92
  • Мнения: 14
Ами аз в желанието си през години да изкарам курс и да бъда фризьорка си купувах различни уреди,за да правя прически на приятелки.Имам професионален сешоар(такъв се води),преса за изправяне и правене на къдрици,Ретро преса,преса за обем,четка-сешоар и маша за къдрици.Просто като ги имам и правя нещо с тях удовлетворявах до колкото е възможно,това желание да създавам нещо.За съжаление толкова години бях заета и нямах възможност да се запиша,понеже си гледах детенцето.Но дъщеря ми е на първо място разбирасе,преди всичко!Сега вече ходи на градинка и съм свободна да осъществя мечтата си.
Имам един въпрос,но ше го задам в другата тема,че май не е много по темата.

# 93
  • Мнения: 14
Попитах в Капанов,дали предлагат практика в салоните им и ми казаха,че не.Само това ме смущава леко.И сега мисля,когато завърша,трябва да си търся друго място за практика,така ли?

# 94
  • Мнения: 77
Могат да ти предложат практика само ако имаш големи заложби и имат нужда от човек Tired .
Почти никъде не предлагат работа след това.

# 95
  • Мнения: 14
А ти след завършването била ли си някъде където да започнеш по професията?

# 96
  • Мнения: 77
Имала съм предложения,но не ме устройваха условията.

# 97
  • Мнения: 133
Академия Стефан е най-доброто място за професионална квалификация...според мен! имат сайт и фейсбук, Аз съм много доволна, завърших преди 2 години  Simple Smile

# 98
  • Мнения: 77
Ако са ви взели на работа-може. Peace

# 99
  • Мнения: 14
Академия Стефан е най-доброто място за професионална квалификация...според мен! имат сайт и фейсбук, Аз съм много доволна, завърших преди 2 години  Simple Smile
А след завършването на курса може ли да споделиш продължи ли при тях?Като каква работи и какво ти беше заплащането?Много ми е интересно като обещават работа след това,на каква позиция?Понеже това определено привлича,но ако за работно място за помощник и да миеш коси две години преди да ти позволят да подстрижем не си заслужава.
По моя случай,аз се отказах за Капанов,понеже тук в София не ги бива.Три момичета ми се оплакаха,че нищо не преподават.Замислям се сега да отида до един салон където организират курсове и там да го изкарам.За мен е важно да ме научат на нещо и да ми се обръща внимание.Но все още нямам възможност да отида понеже детенце е болно и се гледаме.Но живот и здраве може другата седмица да го почна.

# 100
  • Мнения: 2
Попитах в Капанов,дали предлагат практика в салоните им и ми казаха,че не.Само това ме смущава леко.И сега мисля,когато завърша,трябва да си търся друго място за практика,така ли?


И аз се бях насочила натам, но след като прегледах темата, смятам да се насоча към Арт академия Арлет - парите ми изглеждат доста по поносими и е по-кратък курса. Но тепърва ще взимам окончателно решение.

# 101
  • Мнения: 14
Колко е курса в Арлет.Аз звънях там преди три седмици и доколкото помня беше пак 6 месеца?

# 102
  • Мнения: 133


Академия Стефан е най-доброто място за професионална квалификация...според мен! имат сайт и фейсбук, Аз съм много доволна, завърших преди 2 години  Simple Smile
А след завършването на курса може ли да споделиш продължи ли при тях?Като каква работи и какво ти беше заплащането?Много ми е интересно като обещават работа след това,на каква позиция?Понеже това определено привлича,но ако за работно място за помощник и да миеш коси две години преди да ти позволят да подстрижем не си заслужава.
По моя случай,аз се отказах за Капанов,понеже тук в София не ги бива.Три момичета ми се оплакаха,че нищо не преподават.Замислям се сега да отида до един салон където организират курсове и там да го изкарам.За мен е важно да ме научат на нещо и да ми се обръща внимание.Но все още нямам възможност да отида понеже детенце е болно и се гледаме.Но живот и здраве може другата седмица да го почна.

  Да, взеха ме на работа, като професионален фризьор в салон Stephan, за заплащането- добро е, но академия та не може да наеме всички курсисти, те са вече над 100...  Laughing ... Просто намира работа на тези, които са поискали в отбрани фризьорски салони, като професионални фризьори, не като помощници!  И между другото, практиката е многоо...

# 103
  • Мнения: 77
Е,пак добре,че от 100 човека на 1-2ма все пак намират работа...  Shocked
Аз съжалих,че съм го завършила,предлагат ми някакви ужасно високи наеми за стол,особено за тоя мижав град,където съм. На защо ми беше да си давам парите,след като имам и висше образование.  Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 2
Колко е курса в Арлет.Аз звънях там преди три седмици и доколкото помня беше пак 6 месеца?

Първо ниво е 950 лв. за 2 месеца, но явно аз отначало не съм схванала уловката. При Капанов са 1 и 2 ново - колкото си пише на сайта.  Tired

# 105
  • Мнения: 14
В Арлет е 2400 лв. ,6 месеца Цялостно обучение.При Капанов е 1200 лв пак цялостно.Вече разпитах за всички горе долу Crazy
Но от Капанов в София не са доволни и по добре да дам 1200 в един салон,където обучението е индивидуално.

# 106
  • Мнения: 14
Е,пак добре,че от 100 човека на 1-2ма все пак намират работа...  Shocked
Аз съжалих,че съм го завършила,предлагат ми някакви ужасно високи наеми за стол,особено за тоя мижав град,където съм. На защо ми беше да си давам парите,след като имам и висше образование.  Rolling Eyes
Защо съжаляваш?Недей така!Нали това ти е удоволствие,освен работа.Разбира се ,че е тежко когато не можеш да се реализираш,но не се отказвай!Аз лично не се виждам да работя по завършилото образование.Мечта ми е това изкуство.Нямам представа как ще се развият нещата,но ще го почна курса,понеже с тези страхове толкова години отлагам.Страх да не стане така само парите да хвърчат и в същото време желнието расте.По добре да опитам,за да видя какво ще стане,иначе цял живот ще ме гложди,че съм си изпуснала шанса.А и това си е една инвестиция в самата теб.Занаят си е.
Така,ме горе главата!Ако с висшето си образование си намираш работа,която те удовлетворява действай,а пък то не се знае кога ще кацне птичето.В наи неочаквание момент стават чудеса!Пожелавам ти го от сърце,това което ти е на душа,с това да се занимаваш!  bouquet

Последна редакция: пн, 18 ное 2013, 23:35 от galka_mm

# 107
  • Мнения: 77
galka_mm,благодаря ти много за пожеланието,успех с всичко в живота!    bouquet

# 108
  • Мнения: 0
Вървете при Капанов,не се занимавайте с чувани и нечувани салони.
Цена–1200лв.
Диплома от МОН.
Да бе да КАПАНОВ освен да ви научи да навивате ролки на друго нищо няма да ви научи

# 109
  • София
  • Мнения: 16 103
За съжаление Капанов вече не е това, което беше. Да е жив и здрав човека, но ЕГНто не прощава никому. В темата за колективно пазаруване в София има прясно впечатление от прическа при него.
Не е много ласкаво.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=759720.195  мнение № 202.

# 110
  • Мнения: 2
момичета здравейте,включвам се с една питанка....не съм сигурна дали има такава тема,затова реших да попитам тук...искам да се запиша на курс по козметика...и ще ви бъда благодарна ако ми подскажете накъде да се насоча,защото не ми се иска да попадна на непрофесионалисти Peace
Благодаря ви предварително ,ще се радвам да ми помогнете Praynig Hug
Аз съм доволна от Рапакс. Евтини са и преподавателката им Светла е много добричка. Само да потчертая, че съм им клиентка. Но девойките правят чудеса с лицето ми.  Ако искаш провери сама,отиди им като клиентка всичко е безплатно! Там съм вече 6 ти месец и започнах да им посещавам и Фризьорските  услуги, от Фризьорите им имах даже и любимец. Един сладуран с един изрусен бретон май беше от (левите) newsm78 , много го биваше хлапето яд ме е че незнма къде работи сега  Sad
Светла....това е стара школа...има толкова новости в козметиката.Старае се жената,но...В Рапакс,няма никаква съвременна апаратура на която да се обучават курсистките.Някакви елементарни евтини апаратурки.Ходих само 2 пъти като клиент,да момичетата се стараят,но не могат да научат нищо ново.

# 111
  • Мнения: 0
Не успях да изчета всички коментари,но като видях за какви цени говорите ми стана мъчно.На два пъти записах такъв курс.Нищо не се получи.Първият ми опит беше при "Кало".Една седмица преписвах теория от другите курсисти.И през цялото време Калин и неговият екип се държаха супер гадно.Не издържах и си заминах.Вторият път беше в един салон в слатина.Не помня името на салона.Фризьорката се казваше Диляна.Наистина много добра в работата си,но като учител беше кръгла 0.На нищо не ме научи.От 10 човека събра по 300 лева,за да я гледаме как работи без дори да обеснява какво и защо се прави.От тези два експеримента едно разбрах....няма значение името на салона и парите които ще хвърлите за курса.Важно е практика и да си наистина надъхан в това с което се захващаш.Сега обмислям 3 последен опит.Ако този път успея ще кажа как е било.Пък ако някой вече е успял да пише.Туко виж съм си спестила парите от поредното разочарование Sad

# 112
  • Мнения: 96
Аз се обучавах при Мърфи, но преди 10г. Той е ученик на Капанов. Това е сайта на салоните му http://www.murphystyle.com  Отидох при него и се разбрахме да ме обучава индивидуално. Много е коректен и внимателен, има богат опит и обяснява добре. На мен лично фризьорството ми е хоби, а не професия, но добих знания и практически умения от времето, прекарано във фризьорския салон.

# 113
  • Мнения: 4 255
Здравейте!Виждам,че в темата не се пише отдавна,но се надявам поне тук да ме отрази някой,че вече писах в една друга тема,че съвсем нова направих и никой не се включи.
Интересувам се от фризьорство и искам да запиша курс.В момента съм в проучване на нещата.Цени,условия,етапи на обучение,качеството на обучение,документ,който се получава след завършения курс....Моля да ми препоръчате място където бих могла да изкарам такъв курс.Но да ми се обръща внимание и наистина да ме учат,а не просто да си прибират парите.

# 114
  • София
  • Мнения: 16 103
Подаръче, сложно е. Ако смяташ да го работиш после тук- избери курс, който осигурява работа.
Аз винаги препръчвам Арлет - имат осигурена практика в салон, реалити формати, филми и реклами. Повечето завършващи остават на работа в салоните. Наистина заплатите не са големи, но ... Това е голям плюс за самостоятелната работа после. Но пък са в София.
Друго - винаги препоръчвам да се изкара първо маникюр и педикюр. Така знаеш повече неща.
А и педикюра много се  търси в Гърция, Кипър и другите южни страни.
Документа, който се поучава не е интересен - той си седи забучен на стената. За клиентите е важно да им хареса как си ги разкрасила.

# 115
  • Мнения: 4 255
Aisha,много,много ти благодаря за включването Hug!От дни опитвам насам-натам във форума и никой не се включва.
Така е, права си за документа,но ми се щеше да разбера каква е разликата между "майсторско свидетелство" и "диплома".Както и как да разбера,че документът е валиден. newsm78
За съжаление не съм от София и надали ще имам възможност да остана да работя в салоните им.От малък провинциален град съм и най-вероятно тук ще практикувам.Дали е възможно веднага след завършване на курса да си отвориш салон?Или трябва да имаш определен стаж преди да добиеш такова право.Прости,ако ти се сторят тъпи въпросите ми,но наскоро се завърнах от чужбина и съм по-добре запозната с тамошните правила,отколкото с тукашните Embarassed
Насочила съм се към фризьорството,не само защото ми се ще да имам още една диплома в гардероба си или просто за да има какво да работя.Харесва ми,влече ме от малка и знам,че ще се справя.Получава ми се на всички приятелки,семейството ми и на мен самата. А това маникюр и педикюр хич не са ми на сърце Peace

Колко е нормално да протича един курс?3-4-6 месеца?И как да всъщност да избера къде да отида?Защо съществува тази огромна разлика в цените?

# 116
  • София
  • Мнения: 16 103
Подаръче, ако имаш помещение и пари винаги може да отвориш салон. Може и да не си учила и да нямаш документ, а да наемеш персонал. В София от време на време Занаятчийската камара на Капанов прави офанзиви всички да им плащат членски внос и те да определят всичко. Но хората не им се връзват. При вас едва ли ще дойдат. Според мене изкарай си курс в близкия по-голям град и посе започвай. Може да се поинтересуваш в бюрото по труда - те организират  преквалификация за безработни. Та поне техните обучения са горе-долу според изискванията. По време на обучението ще трябва да водиш модели - това беше голям проблем при дъщерята. Тя първо кара 1 -2 месеца маникюр и педикюр. После фриз. бяха 3 пъти по 2 месеца. Направо цяла учебна година в 12 кл. Фирмата беше световно неизвестна - само да има документ. После започна работа като пом. фризор в Арлет и Гого си я обучи вече в практиката. То ако не ти върви каквито и дипломи да имаш ...
Разликата в цените - сигурно заради името на обучаващия.
Сега и гледах документите - от курса е Свидетелство за проф. обучение. После учи в частен колеж Делта - от там е Свидетелство запроф. квалификация.
Ако пак заминеш за чужбина - там искат да видят какво можеш да работиш. Документите не ги впечатяват. Понев Англия е така.

# 117
  • Мнения: 6
Здравейте,момичета:)
Имам желание да се изкарам курс по фризьорство.Проучих школите на Капанов,Салони Angel Face,Stephan Academy и както можете да се досетите харесах най-много Stephan,но графикът им на посещения не ми позволява междувременно да работя,за да се издържам,а 6 месеца е дълъг период.
Виждам,че някои от Вас препоръчват курсовете в Арлет.А може ли да ми каже дали там са по-гъвкави по отношение на възможностите за посещение на курса?
И още нещо-някой има ли представа дали фризьорските курсове на интеркозметика са добри? Simple Smile

# 118
  • Мнения: 6
Здравейте момичета, търся спешно добър фризьорски курс в София. Помагайте, моля!

# 119
  • Мнения: 90
Здравейте! Мога да препоръчам да проверите в Арлет, Стефан и Лореал. За съжаление навсякъде курсовете са в редовна форма и се ходи от понеделник до петък по цял ден в рамките на 6 месеца, цените на курсовете също така не са много евтини, но ако мислите да го работите вложете в себе си. Успех на всички   bouquet

# 120
  • Мнения: 6
Момичета,ако някоя скоро се запише някъде,моля да сподели впечатление.

# 121
  • На село
  • Мнения: 873
Дъщеря ми в момента се обучава (трети месец) в Училището по фризьорство на Л'Ореал - много е доволна и ентусиазирана, а за мен като родител (който финансира обучението й) това е най-важното. Колебанията при избор на школа/курс/училище (или както искате го наречете) бяха между Стефан, Л'Ореал и Арлет. Ако имате конкретни въпроси, насреща съм да отговоря.

# 122
  • Мнения: 802
Относно академия Стефан, искам да попитам как се става "доброволец" за курсистите? Нали има хора, на които се учат, и тъй като често си правя експерименти с косата, нямам против някой да се учи на мен, но не знам как стоят нещата newsm78

# 123
  • На село
  • Мнения: 873
За Стефан не знам, но за Л'Ореал можеш да станеш модел като попълниш някаква форма и след няколко седмици или месец ти се обаждат. Аз се боядисвах преди месец и съм много доволна от това, което се получи - курсистите са много внимателни, непрекъснато има учител, който следи какво се случва с косите на моделите, от материали (бои, шампоани, маски) не се пести, както може да ти се случи в обикновен фризьорски салон например. Напълно безплатно получаваш качествена услуга, единствено че ти отнема повече време, защото "учениците" действат по-бавно.

# 124
  • Мнения: 8
Здравейте, някои има ли мнение за Национална школа - http://nscc-bg.com/coaf/obuchenie.htm или Интеркозметика - http://intercosmetica.bg/bg/KURS-PO-FRIZIORSTVO-ZA-NAChINAEShtI/45/course_view/

# 125
  • Мнения: 2
Здравейте момичета Simple Smile

Аз съм работещ фризьор,но си търся фризьорски курс за по напреднали, за да се доусъвършенствам в този занаят. Някой може ли да ми препоръча някоя добра академия.
Ходих в академия Stephan бяха много мили и любезни, вдъхнаха ми доверие, също така се колебая между Академия L'Oreal и Академията на Вени Игнатова, можете ли да ми дадете някаква информация, къде е най добре да се запиша.

Благодаря ви предварително   bouquet

# 126
  • Мнения: 1
Здравей, аз записах курс в Академия Stephan и останах страшно разочарован от тяхното обучение.
За мен това е най прехвалената академия в България. Според мен и от разговорите ми с колегите тази академия лежи на стара слава. Нещата който са описани в техният сайт са описани толкова цветно и така добре, че няма начин да не те грабнат но всъщност няма нищо общо с написаното от тях. Също така, като отидете да говорите с артистичния директор на академията той така ви говори, че ................

От написаното в сайта:

Усвояване на всички необходими за работа фризьорски умения в рамките на 6 месеца - Относно 6-те месеца аз не видях такъв ученик за 6 месеца да е усвоил всичко ... повечето курсисти бяха на по 10-11 месеца и някой от тях не можеха дори сешоар да правят а камоли нещо друго ...
За да се явиш на изпит трябва да има определен брои група от курсисти иначе не става могат да те държат и година.

Натрупване на практически опит под ръководството на преподавателите - тези преподаватели не ти показват и не ти обясняват нищо идват в стаята за обучение показват ти един път ти разбрал не доразбрал мъчиш се а те отиват в салона и цял ден стоят там без да дойдат да те видят как е справяш ли се разбираш ли го или не ... Аз си мислех, че има преподавател който стой в стаята с ученици и не мърда от там и показва и обяснява ноооо нищо подобно по цял ден стояхме на столчетата згъвахме кърпи и метяхме косми.

Обучение по един от най-популярните методи на подстригване, уникален за България - няма нищо такова това са базови неща, като във всеки един курс  единственото различно което е при тях е, че изправят клиентите си прави което е малко глупаво.

Придобиване на задълбочени теоритични знания - тези лекци с теоритичните знания ... я ги водеха я не ...

Обучение в продажби и консултации на клиента
Култивиране на обща култура и комуникативни умения   - няма такова нещо ...

Достъп до записите/материалите по метода Stephan- за толкова време аз такива записи и материали не видях.

Мога да говоря със дни за тази академия това е на кратко ; )
Дано да съм бил полезен Simple Smile

# 127
  • Мнения: 48
Здравейте! Искам да ви споделя, че аз изкарах страхотен курс по фризьорство. Курса ми продължи 3 месеца, след което по мое желание останах и на стаж там. Ментора- страхотен човек на които ще бъда благодарна цял живот. Невероятен професионалист, които дори и хора като мен( не знаех нищо преди това) обучава така, че може да започнете работа веднага след курса като Фризьор. Дори избирате в кои салон искате да работите и в кои не. С две ръце ( и два крака) препоръчвам студио Евима и ментора Венислава Атанасова! Ако искате наистина да се обучавате, не само да вземете диплома там е мястото!

# 128
  • Мнения: 4 255
Cvete_to, благодаря за споделеното мнение! Това в София ли е? А колко ти струваше този курс?

# 129
  • Мнения: 48
В София е да, цената на 3 месечния курс( които е по 8 часа дневно) е 950 лв, ако нямате възможност за този има и 6 месечен- 1200 лв. Може да откриеш във фейсбук студиото- Евима студио, там има много информация както и телефони. Аз ще бъда благодарна цял живот на менторката! Няма такъв човек и професионалист !

# 130
  • Мнения: 4 255
Благодаря! bouquet Радвам се, че си останала доволна. Желая ти успех и скорошна реализация!

# 131
  • Мнения: 48
Благодаря ти, аз вече започнах работа в салон в които исках да работя  Heart Eyes Това е мястото в което ме обучаваха http://evima-studio.com/frizyorski-kursove/frizyorski-kurs-660-uchebni-chasa.html
а най хубавото е, че през цялото време курсистите имаме реални клиенти. Има си ценораспис на учениците Simple Smile. Дипломата е от МОН

Последна редакция: сб, 09 яну 2016, 14:23 от cvete_to

# 132
  • Мнения: 3
Здравейте някой има ли отзиви за учебен център Венера

# 133
  • Мнения: 4 255
Момичета, можете ли да ми кажете какъв точно документ е желателно да получиш след завършване на един фризьорски курс? Гледам, че различните школи предлагат и различни тапии.
- Държавно Свидетелство за Професионална квалификация
-легитимно Удостоверение за професионално обучение валидно за страната и всички стани членки на ЕС
Или това всъщност е едно и също?

Някой може ли да ми каже мнение за Националната школа по фризьорство и козметика?

Последна редакция: ср, 16 мар 2016, 17:09 от ~Дар~

# 134
  • София
  • Мнения: 16 103
За въпросната школа нямам сведения.
Какъвто и документ да получиш за назначаване на работа се искат умения и практика.
Дъщеря ми има най-просто свидетелство и много опит. В момента е в чужбина - за да започне само и погледнаха информативно документа.
Поискаха да доведе модел и да направи 2 различни прически - ежедневна и официална.
Заведе гаджето/с коса почти до кръста/ и го нагласи по-красив от Кончита Вурст. Бъдещите и колежки се влюбиха в него.

# 135
  • Мнения: 4 255
О, със сигурност се искат умения и опит! Няма спор в това.  Но, повярвай ми живяла съм в чужбина и нещата просто са несравними. Особено в тази сфера!
По принцип на мен ми е странно как различните школи дават едно и също свидетелство, което както казвате в чужбина никой не поглежда, а цените на курсовете са с разлика от земята до небето. Rolling Eyes

# 136
  • София
  • Мнения: 16 103
Ако мине.
За мене единствените качествени курсове са в Арлет и академия Стефан. Ако още ги провеждат, не съм в течение.
Едно време работеха с борсата, курсовете излизаха безплатни за ученика.
Е, налага се да се купят лични ножици, сешоар, четки и гребени.
Сега не знам как е, вече 2 г. нямам сведения за бранша.

# 137
  • Мнения: 2
Курсовете им са под всякаква критика .....

# 138
  • Мнения: 136
Здравейте,
бихте ли ми казали дали има съботно-неделни курсове за начинаещи ?
Питам понеже в нета не намирам такива.

# 139
  • Мнения: 151
Вече официално дипломирана мога да споделя мнение  Simple Smile
завърших курсове по фризйорско майсторство в Студио ' Евима ' с ментор Венислава Атанасова .Изкарах 6 месечен курс по 3 часа дневно . Получих страхотно обучение , получих възможността да се запозная с продуктите на L'oreal Professionnel , курса предлага не само основите на фризйорството ,но и всички нови тенденденции и техники преподавани на семинарите на Лореал което смело мога да кажа не се предлага никъде . Ментора усигурява практика от месец и половина с усигурени клиенти и три месечна практика като цяло за всякакви процедури , което също смея да твърдя го няма никъде . На повечето места ви карат сами да си намирате клиенти . През целия курс имате и запознаване и лекции как да отворите салон , как да наемете стол и да задържите салона си на пазара което също мога да кажа ,че никъде не го предоставят като информация на добра воля  Sunglasses  Колкото до ментора и екипа .... Престоят ми беше удоволствие  bouquet щастлива съм ,че се доверих точно на
Код:
Venislava Atanasova 
Мотото в това студио е НЯМА НЕ МОГА !!!!!! Въртиш сешоара и четката докато не ти се получат нещата !!! Подстригваш , миеш , подстригваш , миеш , сушиш докато не станеш пружинка !!! През цялото време ментора е до вас така че да не се притеснявате и да бъдете не сигурни .
Момичета и момчета , бъдещи и вече колеги , няма да сгрешите избирайки курса в Евима студио

П.С. Най - важното , дипломата ви е за КАЛФА не за ЧИРАК !!!!! Така, че внимавайте

Късмет на всички Ви [/color]

# 140
  • София
  • Мнения: 16 103
Браво! Честито завършване и дано имаш големи успехи занапред.
Но имам 1 скромна молба - научи как  правилно се изписва новата ти професия.
Пише го на документа, разгледай го подробно.
Че с тия грешки е излязло не добро  име на фризьорките.

Общи условия

Активация на акаунт