В момента чета...-3

  • 55 687
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Аз дочитам "Дървото на Юда" - Кронин.

 Ех, много я обичам тази книга. Може би я чета за пети или шести път и винаги откривам нещо ново в нея.

  Момичета, благодаря на всички, които отговорихте на питанката ми относно списъка с книги за дъщеря ми. Честно казано, всички книги са стойностни. Тя иска да ги прочете всичките, но няма да има време. Побъркват ги от учене в тази езикова...Като че ли ще започне "Сто години самота" първо.  Купила съм и и няколко английски книги. И за тях търси свободно време. А учителят по история казал, че ще продължи списъкът с книги с още няколко. Ще кажа какви са като ги даде.

 Още един път ви благодаря за мненията. Бяха ценни!  Hug Hug

# 706
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Започнах "Колорадеца" - Стивън Кинг. Малко ми е постна и разхвърляна в началото. Като някаква стара книга ми звучи, а уж не е. Не знам защо, но ми напомня Чейс.

# 707
  • София
  • Мнения: 104
  Аз дочитам "Дървото на Юда" - Кронин.

 Ех, много я обичам тази книга. Може би я чета за пети или шести път и винаги откривам нещо ново в нея.

  Момичета, благодаря на всички, които отговорихте на питанката ми относно списъка с книги за дъщеря ми. Честно казано, всички книги са стойностни. Тя иска да ги прочете всичките, но няма да има време. Побъркват ги от учене в тази езикова...Като че ли ще започне "Сто години самота" първо.  Купила съм и и няколко английски книги. И за тях търси свободно време. А учителят по история казал, че ще продължи списъкът с книги с още няколко. Ще кажа какви са като ги даде.

 Още един път ви благодаря за мненията. Бяха ценни!  Hug Hug


Чудесно е, че им дават за четене такива книги, така се оформят личности и се заражда любов към книгите и истината в тях.

# 708
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
"Английският съсед" - Михаил Вишим


Не съм впечатлена. Очаквах повече.

# 709
  • Мнения: 1 287
А аз бих препоръчала Сартр, никой друг не ме е разтърсвал така телесно-натуралистично.

На тази възраст психиката е впечатлителна, ще й повлияе страхотно, ще я накара да се замисли за неща, за които съучениците й ще се замислят след 10 години.  Wink

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 306
За мен Л. Филипова е доста посредствен разказвач. Впечатленията ми са от така нашумялата "Стъклени съдби", която не успях да дочета. Темата е интересна, но самото повествование е скучно, мудно, а героите са изкуствени и превзети.

Аз се пробвах с "Мастиленият лабиринт". Е, няма такава тъпня. Друг шанс не смятам да и давам на авторката, не хваща читателя.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Започвам тази:

# 712
  • София
  • Мнения: 64
А може ли информация дали "Корените на небето" е купувана скоро и откъде, че отдавна я търся неуспешно в библиотеката ...

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
А може ли информация дали "Корените на небето" е купувана скоро и откъде, че отдавна я търся неуспешно в библиотеката ...
Не е моя, но със сигурност не е купувана скоро.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 219
Зачетох Никълъс Спаркс "С дъх на канела". Реших, че трябва да прочета нещо негово.
Малко елементарен ми идва, но пък не се замислям над действието и релаксирам чудесно. Да видим до къде ще я докарам...

neli mar4, доста съм впечатлена от списъка с книги за дъщеря ти. Изключително много се радвам, че някой учител по история препоръчва книги от такова естество. Събитията трябва да се познават и коментират от различни гледни точки, независимо дали ни харесват.
Лично аз бих избрала "Осъдени души" - Димов е НЕВЕРОЯТЕН автор.
Надявам се каквото и да избере твоята дъщеря да и хареса.

Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 00:44 от Vanya_I

# 715
  • Мнения: 1 180
"Английският съсед" - става, но чак пък да припаднеш от смях..../то, мен трудно ще ме е разсмее книга или филм/. Започнах http://www.book.store.bg/cgi-bin/pp-page.cgi?p=larger_image& … 12&template=2 - съвсем в началото съм, но не ме грабва засега.

# 716
  • София
  • Мнения: 3 061
"По пътя", Джак Керуак...

не знам защо е толкова прехвалена, очаквах много интересни герои, личности, индивидуалисти, а се оказа, че чета за банда слабоумни полу-идиоти, чиято цел е да се друсат, да крадат храна, да търсят жени и да пътуват безидейно през страната, по възможност гратис...на всичкото отгоре и деца създават...
не ме грабват и описанията особено  Confused може пък да не съм настроена за подобно четиво, знам ли...

# 717
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
"По пътя", Джак Керуак...

не знам защо е толкова прехвалена, очаквах много интересни герои, личности, индивидуалисти, а се оказа, че чета за банда слабоумни полу-идиоти, чиято цел е да се друсат, да крадат храна, да търсят жени и да пътуват безидейно през страната, по възможност гратис...на всичкото отгоре и деца създават...
не ме грабват и описанията особено  Confused може пък да не съм настроена за подобно четиво, знам ли...

Според мен, за да разбереш бунтарството и търсенията на героите, трябва да отчетеш и опиташ да се потопиш във времето и обществените нагласи, когато е писана книгата.

# 718
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
"По пътя", Джак Керуак...

не знам защо е толкова прехвалена, очаквах много интересни герои, личности, индивидуалисти, а се оказа, че чета за банда слабоумни полу-идиоти, чиято цел е да се друсат, да крадат храна, да търсят жени и да пътуват безидейно през страната, по възможност гратис...на всичкото отгоре и деца създават...
не ме грабват и описанията особено  Confused може пък да не съм настроена за подобно четиво, знам ли...

Според мен, за да разбереш бунтарството и търсенията на героите, трябва да отчетеш и опиташ да се потопиш във времето и обществените нагласи, когато е писана книгата.

мандаринка, и аз съм на твоето мнение. не бях впечатлена от книгата...може би точно защото не сме бунтари.  Grinning

по темата - Покани ме да вляза

# 719
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
На "Английския съсед" дори не съм близо до разсмиването. Вижда ми се преувеличена.

Общи условия

Активация на акаунт