Тайната на дългата и здрава коса - 79

  • 93 574
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
ами така изобщо не става ясно какво са ти препоръчали - питай, който те е басочил

body hair  в разговорния език е андрогенното окосмяване по тялото в пубертета

така, като те чета оставам с впечатление, че са имали предвид texture на косата - има основно 4 типа коса по тази категория (фина, средна, груба, жилава) които се делят на още категории - за плътност, къдрава, на къде расте и т.н.

ако е ставало въпрос за стилизант - да го избереш според косата си - виж в професионалните прдукти

обаче така на сляпо как да се каже някой какво си е мислил - пита него, за да направиш точния избор  Peace

# 676
  • Мнения: 232
Добро утро, здравокоски  Grinning
Искам да ви питам как се справяте с миризмата от маската с газ, мас и оцет? Аз искам да си направя тази маска, но колежки ме предупреждават, че миришело с дни наред Sad

# 677
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Добро утро, здравокоски  Grinning
Искам да ви питам как се справяте с миризмата от маската с газ, мас и оцет? Аз искам да си направя тази маска, но колежки ме предупреждават, че миришело с дни наред Sad

Е, защо пък тази маска newsm78 Можеш да не слагаш газ или тя да е прости няколко капки. Сложи зехтин, или друго масло.

# 678
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря a.l.e.n.a..........Simple Smile

Във форума на козметолозите питах по повод на една маска която ползвах, но се оказа, че ми прави ужасно мека косата, което хич не ми допадна. И понеже преди това и кристали - професионални си взех, и още някои неща, доста пари отидоха...Sad....и не открих моя продукт затова попитах....и това ми препоръчаха. Но понеже мъж отговаря, рядко и лаконично....Simple Smile и затова реших да попитам тук......

На женската отзивчивост да се облегна...та така...Simple Smile

Иначе със спрея на Роланд нещата са доста по-добре.

# 679
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
вече не си спомням каква ти беше косата, но вероятно маската е подхранваща или хидратираща,за повече твърдост- можеш да опиташ ако имаш вече - с реконструктор без отмиване - продукт със съдържание на протеини - те влагат твърдост

ако нямаш и ще купуваш нов продукт- то така на сляпо акъл не се дава, но гледай в маската или продукта да има протеини

по такъв начин - повече не знам как да кажа; не е хубаво да се препоръчва "споглед в тавана", но общо казано-това мога да споделя  Peace

ако искаш дай линк към темата, в която е било обект на разговор с козметолозите и този мъж  Peace

# 680
  • Мнения: 0
Моми4ета някоя от вас ползвала ли е този шампоан и какво ви е мнението за него???? newsm78
http://apteka.framar.bg/30061087/%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BE-rhum-% … -200-%D0%BC%D0%BB

# 681
  • Мнения: 232
Е, защо пък тази маска newsm78 Можеш да не слагаш газ или тя да е прости няколко капки. Сложи зехтин, или друго масло.

Ами защото е оригиналът и ми се искаше към него да се придържам  Rolling Eyes
В тази маска кое повече мирише - маста или газта?

# 682
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Е, защо пък тази маска newsm78 Можеш да не слагаш газ или тя да е прости няколко капки. Сложи зехтин, или друго масло.

Ами защото е оригиналът и ми се искаше към него да се придържам  Rolling Eyes
В тази маска кое повече мирише - маста или газта?

Газта мирише гадничко  Crossing Arms Маста много по-слабо. В какъв смисъл тази маска е "оригинал". С нея се унищожаваха едно време въшки. Спокойно можеш да си сътвориш твой оригинал, който действа най-добре на косата ти. Аз например харесвам най-много маска с жълтък, мас /или някакво масло - жожоба, бадемово, кокосово, карите / и  пчелен мед.

# 683
  • Мнения: 232
Е, защо пък тази маска newsm78 Можеш да не слагаш газ или тя да е прости няколко капки. Сложи зехтин, или друго масло.

Ами защото е оригиналът и ми се искаше към него да се придържам  Rolling Eyes
В тази маска кое повече мирише - маста или газта?

Газта мирише гадничко  Crossing Arms Маста много по-слабо. В какъв смисъл тази маска е "оригинал". С нея се унищожаваха едно време въшки. Спокойно можеш да си сътвориш твой оригинал, който действа най-добре на косата ти. Аз например харесвам най-много маска с жълтък, мас /или някакво масло - жожоба, бадемово, кокосово, карите / и  пчелен мед.

  bouquet Благодаря ти за отговора! Под "оригинал" имам предвид, че от тази маска са тръгнали всичко останали производни на нея (като например твоята рецепта) и доста хора твърдят, че тя има най-силен ефект. Аз все още не съм намерила моята рецепта Sad знам само, че жълтъкът много ми изсушава и изтънява косъма  Rolling Eyes

# 684
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
 Fairy Tale ами тогава няма да слагаш жълтък - всичко е въпрос на проби.
Тази тема преди много време започна със споделената от една съфорумка маска с Тривитаминол / за сравка първата страница на темата /. Така, че за много тук това е маската " оригинал".
Всичко зависи и от типа коса.

# 685
  • Мнения: 232
Fairy Tale ами тогава няма да слагаш жълтък - всичко е въпрос на проби.
Тази тема преди много време започна със споделената от една съфорумка маска с Тривитаминол / за сравка първата страница на темата /. Така, че за много тук това е маската " оригинал".
Всичко зависи и от типа коса.

Taка си е  Peace
Благодаря ти още веднъж!

# 686
  • Мнения: 616
ами така изобщо не става ясно какво са ти препоръчали - питай, който те е басочил
body hair  в разговорния език е андрогенното окосмяване по тялото в пубертета
така, като те чета оставам с впечатление, че са имали предвид texture на косата - има основно 4 типа коса по тази категория (фина, средна, груба, жилава) които се делят на още категории - за плътност, къдрава, на къде расте и т.н.


СПоред мен може би са имали предвид body wave - това е процедура, на подобен на къдренето принцип, смао че се ползва по-щадящ химикал и се навива на много големи ролки, диаметър поне 3см и нагоре, като ролките които се слагат за обем само, и се получава много нежна и лека начупеност на косата, основно в корена, давайки обем, като дължините могат или супер лесно да се изправят след това, или да се начупят лесно. Прави се точно за обем.

# 687
  • Мнения: 5 405
Търсих в интернет регулиращи омазняването на косата масла или други продукти, ама нещо нищо не намерих, може ли да помогнете? Че гледах сега за сух шампоан на Клоран, ама пишеше да не се използва много често, а аз искам поне през два-три дни да си къпя косата, а тя мойта както се омазнява, не мога да не я мия през ден, тъй че и този сух шампоан май не ми върши работа, освен ако мога някак си да се прежаля и да не я мия през ден, ама.. не виждам как Sad

# 688
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 202
Масло от жожоба и от гроздово семе си търси - по аптеките ги има.

# 689
  • София
  • Мнения: 958
ами така изобщо не става ясно какво са ти препоръчали - питай, който те е басочил
body hair  в разговорния език е андрогенното окосмяване по тялото в пубертета
така, като те чета оставам с впечатление, че са имали предвид texture на косата - има основно 4 типа коса по тази категория (фина, средна, груба, жилава) които се делят на още категории - за плътност, къдрава, на къде расте и т.н.


СПоред мен може би са имали предвид body wave - това е процедура, на подобен на къдренето принцип, смао че се ползва по-щадящ химикал и се навива на много големи ролки, диаметър поне 3см и нагоре, като ролките които се слагат за обем само, и се получава много нежна и лека начупеност на косата, основно в корена, давайки обем, като дължините могат или супер лесно да се изправят след това, или да се начупят лесно. Прави се точно за обем.

казаха ми накратко: търси продукт body hair.... newsm78

Ето какво намерих:

http://www.euro-men.net/shampoo.html - шестия подред продукт, тъмно син.....

Никъде другаде на намерих подобно нещо....

Общи условия

Активация на акаунт