Тайната на дългата и здрава коса - 79

  • 93 519
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 22
ами така изобщо не става ясно какво са ти препоръчали - питай, който те е басочил
body hair  в разговорния език е андрогенното окосмяване по тялото в пубертета
така, като те чета оставам с впечатление, че са имали предвид texture на косата - има основно 4 типа коса по тази категория (фина, средна, груба, жилава) които се делят на още категории - за плътност, къдрава, на къде расте и т.н.


СПоред мен може би са имали предвид body wave - това е процедура, на подобен на къдренето принцип, смао че се ползва по-щадящ химикал и се навива на много големи ролки, диаметър поне 3см и нагоре, като ролките които се слагат за обем само, и се получава много нежна и лека начупеност на косата, основно в корена, давайки обем, като дължините могат или супер лесно да се изправят след това, или да се начупят лесно. Прави се точно за обем.

Имаш ли представа за цената на тази процедура?

# 691
  • Мнения: 616
Имаш ли представа за цената на тази процедура?

Където съм, зависи доста от салона и дължината, но да кажем между 40 и 80$ за средно дълга. Но това едва ли ти помага особено..въпроса е дали въобще се прави в БГ. На теория всяка фриз. която прави къдрене трябва да може същото е само че на големи ролки...

казаха ми накратко: търси продукт body hair.... newsm78
Ето какво намерих:
http://www.euro-men.net/shampoo.html - шестия подред продукт, тъмно син.....
Никъде другаде на намерих подобно нещо....

Мисля, че човека просто не е бил съвсем наясно. Body понякога се използва в името на продукти за обем, така както се ползва и volume, но не обозначава уникално различен продукт, всичкото е едни и същи, стандартни продукти за обем.

# 692
  • София
  • Мнения: 958
Да, вероятно е така......просто продукти за обем, които уплътняват......Понеже за първи път чувам този термин помислих, че е нещо специфично...... Embarassed

Благодаря!

# 693
  • Мнения: 233
Някой ползвал ли е този балсам:
http://www.amazon.com/Alfaparf-Linea-Salone-Protein-Conditioner/ … 60968&sr=8-46
Отзиви? 
Мисс Нелли май беше споменавала за протеинова терапия и използване на такива продукти...Мисс Нелли, там ли си? : )

# 694
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
за да направиш терапията по-скоро ти е нужен реконструктор, иначе ако е само за поддръжка - може би и с това - по-леко е

# 695
  • Мнения: 616
за да направиш терапията по-скоро ти е нужен реконструктор, иначе ако е само за поддръжка - може би и с това - по-леко е

Подкрепям. Та, зависи от нуждите на косата ти, може и да ти е достатъчен, ако не ти е увредена косата...Имай предвид че като балсам сам по себе си няма да е  супер хидратиращ, заради протеина. Мнение по принцип, не съм го ползвала.

Иначе тук съм писала надълго и широко за протеина.

# 696
  • Мнения: 233
Благодаря много Алена и Мисс Нелли...Наистина ми трябва за поддръжка само. Косата ми за сега е в добро състояние.  До сега ползвам само на Алфапарф Семи ди лино Илюминейтинг серията и съм много доволна...Косата е с доста обем и доста жива с този балсам. Иска ми се да пробвам този с протеини...какво е усещането след такъв балсам?...усеща ли се плътна или единствено мека?
Благодаря момичета...много ми помагате : )

Едит: Мисс Нелли, благодаря за линка..много подробно инфо и полезно : )

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 21:17 от Liann

# 697
  • Мнения: 0
Моми4ета имам нов балсам за обем на L`occitan 200мл .Адски съм доволна от него и от шампоана,но тъй като доста време ги позлвах  на дългата коса,а сега съм с къса #Cussing out не ми трябва
Купих го преди месец от Мол Сердика.Ако някоя от вас има нещо друго което не и действа ве4е или не и харесва можем да разменим

# 698
  • Мнения: 0
Също така искам да кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ на а.l.e.n.a,за оказаната помощ и вдъхване на кураж

# 699
  • Мнения: 97
Момичета, в голяма въпросителна съм - наскоро започнах да си боядисвам косата, защото видях, че имам вече тук-там бели косъмчета. Преди това си слагах кана, но тя беше само за подхранване и за по-наситен цвят(не за бели коси). Майка ми твърди, че откакто е започнала да си боядисва косата, косата й рязко започнала да побелява и винаги ми е казвала да не си боядисвам косата, ако няма необходимата нужда. Така доста време изкарах без бои и химикали. Преди време ходих на фризъор и тя направо ме нахока като чу че си слагам от време на време кана - изказа много лоши мнения за каната и че ако искам да си сложа боя просто е невъзможно...Е, аз реших, че няма да слагам кана повече и така няколко месеца нито кана нито боя съм слагала. . Но както казах имам вече бели косъмчета (отпред) и започнах с боя, но от няколкото пъти боядисване аз забелязвам повече и повече бели нови косми. Т.е. започнаха да се множат...
Въпроса ми е - дали майка ми не е била права като казваше, че ако искам да си запазя косата да не я боядисвам?
Моля споделете вие какъв опит имате с боите за коса? А с каната?

# 700
  • Мнения: 1 073
   pitan4ica ,ако ползваш качествени продукти няма да имаш проблеми. На 16 започнах с къната ( тази с изкуствените оцветители) и по- късно преминах на боя. Бял косъм имам един единствен от както се помня. Сега ми е израснала косат и правя маската с меда за обезцветяване и не виждам бели косми от това, че съм ползвала 2г. къна и 5г.боя. Фризьорите са крайно лошо настроени към къната. Аз спрях да се къносвам именно, защото фризьора ме нахока. Но както знаем те винаги казват, че фирмата с която те самите работят е "НАЙ- ДОБРАТА, НАЙ- ЩАДЯЩА, НАЙ- ПОКРИВНА... АБЕ НАЙ... Аз съм си поръчала от сайта на hennafox естествена къна, индиго и амла и ще се почвам с безвредно оцветяване на косата. За сега боята остава на заден план. Има такава тема- Хенапристрастени  Wink

   От днес започвам втория курс на тривитаминола. В момента съм намазана по следната схема: затоплих 2 лъжици тривитаминол и една кокосово масло. Намазах хубаво корените с продължителен масаж. Това което ми остана го добавих към предварително приготвена смес от дестилирана вода, мед, канела и жълтък и намазах дължината. Найлон, кърпа и след още час ( вече един мина) в банята. Последния път се мазах само с кокос- лелее, няма измиване, ужас. Четох, че кокосовото масло обгръща косъма и го предпазва от външните влияния . Сигурно е така, защото след като го отмих, косата ми не беше мазна, но като се изкъпах следващия път усетих, че има още от маслото по косата. Много съм доволна. Косата ми е една жива и лъскава. Сега с тривитаминола очаквам ефекта след месец да е умопомрачителен  Grinning .
  Този път си купих тривитаминола от Люлин 10 на 8лв., а преди това от Илиенци на 5,50лв. Следващия път сигурно ще го намеря за 12  Laughing

# 701
  • Мнения: 87
Според мен е ген. Майка ми е на 65г. има 2-3 бели косъма. Аз се боядисвам от 18 годишна сега съм почти на 40г. нямам един дори. Така, че според мен боята, къната нямат вина. Peace

# 702
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
pitan4ica,

това са пълни глупости (не искам да звуча грубо  Peace) ... загубата на пигмент е обусловена от съвсем други фактори, няма известна боя, която да убива клетките, които произвеждат пигментите;

майка ти е започнала да се боядисва, защото косата й е побелявала, и тя е продължила прогресивно да побелява, не защото я боядисва, а защото меланоцитите - клетки, които произвеждат двата вида пигмент- еумеланин ( за нюанси от черно към кестеняво) и феомеланин ( от русо до червено) санамалили актовността си. Активни са и се променят до20-тата година, затова и при някои руси цветът потъмнява и т.н.

Иначе - косата си расте и без пигменти и протеинът е бял.

# 703
  • Провинция
  • Мнения: 509
Искам да попитам,че не схванах разликата между Тривитаминол и Виалитон?Коя с какви добавки се ползва?Аз си взех второто и мисля да сложа малко глицерин,бадемово масло,вит.А, и др.

# 704
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
второто е на водна основа, а първото на мастна (маслена); витамините се усвояват в човешкото тяло, като са на маслена основа (разтворени в масла - маслена среда), затова няма смисъл от второто - за нашите нужди

Общи условия

Активация на акаунт