Още един малък плюс

  • 2 987
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 327
Този път ми дойде вече малко в повече.

По отношение на описаната ситуация - крива ситуация наистина. Със сигурност и аз не съм прав в нещата които пиша за всички случай. Но това е което видях в случая който наблюдавах. Мъжа даваше достъчно сигнали че е напълно безотговорен, но момичето упорито твърдеше че "не било така и то отстрани не се виждало" (което продължава да си го твърди и сега).
В момента не си спомням да твърдя такова нещо. Всъщност изобщо не го обсъждам човека. Все пак ситуацията е извадена от контекста. Ако бащата беше с мен пак можеше да се твърди, че е безотговорен.

И като резултат сега пише тук. На мен ми е кофти защото ако ме беше послушала преди година това дете можеше да е мое и щеше да си има баща. И още нещо според нея той явно е по-добър/интересен от мен, а при моето мнение че подобни мъже са нищожества не знам моето ниво къде отива.
Е здраве да е. Живота продължава.

Не си спомням подобно прелдожение. Но явно тука е разковничето. Не, не смятам, че той е по добър/интересен от теб. Просто в него бях влюбена, а в теб не. И да не се влюбвам в някой мога да си реша, но да се влюбя по команда - ми не става. Може и да съм сбъркана.

Дано се опомни преди следващия опит, щото с тази преценка за мъжете, пак ще си избере някое говедо.
Надя, много те харесвам и уважавам, въпреки че не те познавам лично. Самата аз не си позволявам да наричам бащата на детето си говедо, въпреки това което ми е причинил. Все пак предпочитам да запазя личното си достойство като не обиждам хората. Това е признак на слабост и най-вече безсилие.

Радвам се че всички вие намирате за полезно мнението на човек, който гради представите си на базата на един единствен случай при това пречупен през собствените му чувства към една от страните. Наиситна на всеки ис гледа от неговата камбанария, но понякога любовта ни прави твърде късогледи.
Аз смятам, че Panther не е лош човек и може да бъде страхотен приятел и дори нещо повече. Липсва му малко толерантност.

# 31
  • Мнения: 1 425
Радвам се че всички вие намирате за полезно мнението на човек, който гради представите си на базата на един единствен случай при това пречупен през собствените му чувства към една от страните. Наиситна на всеки си гледа от неговата камбанария, но понякога любовта ни прави твърде късогледи.
Аз смятам, че Panther не е лош човек и може да бъде страхотен приятел и дори нещо повече. Липсва му малко толерантност.

Мерси за комплимента Съни, ако ми кажеш към кого/какво не съм толерантен може да поработя по въпроса.
Иначе да - мнението ми е пречупено през чувствата ми даже към двете страни. Ама то всяко мнение е така.
Ако имаш желание - може да поговорим по ICQ.
А иначе случая не е само 1.

Успех и късмет.
И дано следващия път се влюбиш в някой, който си заслужава.

Последна редакция: нд, 06 ное 2005, 16:51 от Panther

# 32
  • Мнения: 2 863
Този път ми дойде вече малко в повече.

Не си спомням подобно прелдожение. Но явно тука е разковничето. Не, не смятам, че той е по добър/интересен от теб. Просто в него бях влюбена, а в теб не. И да не се влюбвам в някой мога да си реша, но да се влюбя по команда - ми не става. Може и да съм сбъркана.

Дано се опомни преди следващия опит, щото с тази преценка за мъжете, пак ще си избере някое говедо.
Надя, много те харесвам и уважавам, въпреки че не те познавам лично. Самата аз не си позволявам да наричам бащата на детето си говедо, въпреки това което ми е причинил. Все пак предпочитам да запазя личното си достойство като не обиждам хората. Това е признак на слабост и най-вече безсилие.

Радвам се че всички вие намирате за полезно мнението на човек, който гради представите си на базата на един единствен случай при това пречупен през собствените му чувства към една от страните. Наистина на всеки си гледа от неговата камбанария, но понякога любовта ни прави твърде късогледи.

Докато се оформяше тази дискусия стана ясно, че Пантер си има лични причини да е така засегнат, аз лично реагирах, защото не ми хареса да бъда слагана под някакво общо "правило" още повече изведено по съмнителен начин. Личното огорчение при всеки човек става причина за крайности, но да съумееш да запазиш достойнство и да се опазиш от самоцелния гняв е много важно, поне за мен. За обидните обръщения към бившите писахме много в една друга тема... Колкото до  това как Пантер си прави изводите... има много случаи, когато казва смислени неща и ако са изведени само от тази ситуация- тя ще да е била богата откъм фактология:))

За жалост (или не, кой знае) аз също съм от тези хора, които трудно могат да заповядват на чувствата си и въпреки високата цена, каквато е собствената ми самота, нито за миг не съм съжалила, че съм била с бащата на детето си.

# 33
  • Мнения: 2 327
Мерси за комплимента Съни, ако ми кажеш към кого/какво не съм толерантен може да поработя по въпроса.
Толерантост към правото на другите сами да решават какво да правят с живота си.

А иначе случая не е само 1.
Като не е само еин случая, ще те помоля да престанеш да цитираш моя точно и да твърдиш навсякъде че изводите си си ги направил на тази база.

Успех и късмет.
И дано следващия път се влюбиш в някой, който си заслужава.
Всяко влюбване си заслужава - поне знам че съм живяла.

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Stun права си за обидите към бившите половинки. Както и да е - кофти, че си изяснявате взаимоотношенията по този начин с Пантер.
Мисля, че можеше да запазите дискретност - не беше нужно да посочвате кого съответно всеки от вас визира в постовете си.
Аз лично се чувствам вече доста неловко и ми е трудно свободно да си кажа мнението - харесвам и двама ви и не случайно ви предложих още отдавна да не се карате публично.

Пантер има нещо което е ясно - позитивни и негативни изводи да се вадят от дадена случка е добре, но с мярка. Визирайки последните ни спорове - не е хубаво както аз се изразих за бившия мъж на Стън "говедо", но не е добре и да се радваме, че няксой е останал сам. Визирайки твоето разочарование - извода е ясен. Ти здраво си стъпил на пътеката на разочарованието и отчасти има малко повече негативизъм, отколкото е необходимо. И ако преодолееш личностните ти усещания към дамата ще откриеш, че постъпката й нито е толкова нелогична, нито пък е негативно. ВИзирайки твоите чувства въпреки случая, бих казала, че увлечението и любовта са по-силни и от здравия разум и от много други условности, предубеждения и задръжки. Ти самия се ядосваш за неща, които би трябвало в създалата се ситуация и ако трезво мисли човек, най-малкото да не те засягат. Виждаш ли как нашите чувства ни управляват понякога дори и против волята ни?!

Stun ти пък що се връзваш и най-вече що разкрихте вашите взаимоотношения? Сори за бившия, но предвид тежката ти бременост той се е държал като го..до - като моя мъж. И ако сега и да съжалява на мен не ми е по-леко. Обица на ухото ми е - но  в случая имам много вина и ако той беше говедото, аз бях като стадо говеда... ЗАтова и не го обвинявам, но пък наистина се надявам да съм си взела поука... А сега се мъча да преодолея разочарованието от преди... единственот, което ми помаг е че аз съм си виновна.

И последно - Пантер с критика към някой който е изкл наранен и уязвим можеш само да му навредиш. Помогни му ако ти е приятеил, нека стане от калта и да се поокопити - и тогава можеш да му посочиш пропуските и проблемите. Това от личен опит с моите приятели дето ми набиваха канчето. Много повече ме боля от мълчанието на мъжа когот харесвах, когато открих че съм бременна. Той просто беше там да ми помага и да ми е приятел както преди. Е винаги ми е действало като студен душ неговото МЪЛЧАНИЕ по въпроса, а не неговите нападки /които той не си позволи/. НЯма да спра да съжалявам...

Последна редакция: нд, 06 ное 2005, 19:44 от catnadeen

# 35
  • Мнения: 934
малко офф
а колко е хубаво да нямаш свекърва:))

# 36
  • Мнения: 2 327
Ами тоя път Panther прекали. Да обяснява за мен каквото си иска, за бившия също. Но да казва че щял да е баща на детето ми...
Между другото обяснихме се и по ICQ още след предната тема когато се заформи спора. Точно за това подобно изказване ми идва в повече. Аман да ме сочат с пръст и да казват колко ми е зле. Всъщност в момента за първи път от години насам съм щастлива и имам това, което искам Simple Smile

Salai, моите извинения за опропастяването на темата Simple Smile Кажи какво да те черпя  Drunk
С доста женени жени съм говорила и като чуят, че съм сама първото което казват е - Блазе ти, нямаш си свекърва Simple Smile

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
абе аз пък си искам моята ма няма - далече и гледат животни
нали ви казвам аз, че си живея като разведена ма с мъж - и то и с него се виждаме с тея смени като любовници Simple Smile
а да ви кажа ще е и трудно да докажат, че съм омъжена щото запазих бащината си фамилия Simple Smile

# 38
  • Мнения: X
нали ви казвам аз, че си живея като разведена ма с мъж - и то и с него се виждаме с тея смени като любовници Simple Smile
Дааа, това ми е много познато. Дето викаш всичко сама си правиш. Мен много ми беше мqка за тая работа...и досега си мисля, че в основата на проблемите ни седеше това.  Sad Даже с мъжо стигнахме до консенсус по темата. Аз му казвам: е викам ти не забеляза ли че аз спрях да ти говоря за тиа смени и се примирих. А тои: е да ама аз пък съм се 4увствал виновен /абе оправдания ма как да е/ и затова съм бил напрегнат и нервен. И съм си го изкарвал по някакъв начин на теб. И оттам караници... Мисълта ми беше, че много изнервят тия смени - хем си с мъж, хем го няма. На мен лично ми беше много трудно, може би е до човека, но аз съм много контактна и обичам да съм сред хора, да говоря, да общувам, а тои не ми осигуряваше въобще компания. Все си бях сама, както и сега.  newsm45

# 39
  • Мнения: 1 425
... Аман да ме сочат с пръст и да казват колко ми е зле...
Това аз ли съм го казал някъде?
Колкото до това за бащата - така мисля и това чувствам. Толкова ли е невероятно?
"МОЖЕШЕ" съм написал, не съм написал "ЩЯХ да бъда".
Извинявам се, че се разправяме из форума и разводняваме темата.

# 40
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
... Аман да ме сочат с пръст и да казват колко ми е зле...
Това аз ли съм го казал някъде?
Колкото до това за бащата - така мисля и това чувствам. Толкова ли е невероятно?
"МОЖЕШЕ" съм написал, не съм написал "ЩЯХ да бъда".
Извинявам се, че се разправяме из форума и разводняваме темата.
обаче ще ви кажа, че по-ромалнтично обяснение в любов - здраве му кажи
не всеки ден чуваш, че някой е желаел да бъде баща на детето ти
и въпреки, че и на двете страни не им е вече до любов - бих казал, че не е лошо да запазят хубав спомен един от друг

# 41
  • Мнения: 2 327
... Аман да ме сочат с пръст и да казват колко ми е зле...
Това аз ли съм го казал някъде?

Да, на няколко места споменаваш, че пиша тука, сякаш това е най-лошото нещо на света. Пиша си щото ми харесва и не се оплаквам от нищо. И пожелавам на всички мами тук да са в моето положение - щастлива и обичана.

Надя, много щеше да е романтично ако го беше казал преди година. На теория всички са много добри...

# 42
  • Мнения: 1 425
За миналите истории няма да се задълбавам пак. Така или иначе полза няма. И преди толкова слушаше какво ти приказвам колкото и сега. Спомни си предния път какво каза за собствените си постъпки когато някой ти дава съвет.
И още нещо - с 20 думи по АйСиКю отношения не се изясняват, дано не прилагаш този метод постоянно и към всички.

Да, на няколко места споменаваш, че пиша тука, сякаш това е най-лошото нещо на света. Пиша си щото ми харесва и не се оплаквам от нищо. И пожелавам на всички мами тук да са в моето положение - щастлива и обичана.

Еми това, че пишеш, не е лъжа. И не е най-лошото нещо на света. Това аз никъде не съм го казвал. За мен би била проблемна ситуация (но в никакъв случай не е най-лошото), а за много хора явно е нормална.
Много пъти съм си казвал мнението - да, но не знам защо смяташ че съм ти се бъркал - всичко сама си си решила, не си ме виждала над година. Не знам защо продължаваш да смяташ че съм нетолерантен. Но пък и не ми пречи толкова, даже наопаки.
В крайна сметка - ти си щастлива, а на мен ми става тъжно като си помисля за теб. Предполагам че това значи че ти си по-права. И както сама каза - живота си е твой.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 477
Няколко дена не съм писала и какво е станало...еее...Е, сега ти казвам, Пантер - да, не си толерантен към мен, а също така мисля, че точно този форум не е място да се обижда една жена за решението, което е взела!
Може и да разбирам от мъже, независимо, че са ме зарязали бременна - БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МИ ГО НАПОМНИ!!!!!! Но доколкото прочетох твоите истории и ти не си много от разбирачите на практика! не се извинявам за резкия тон, а МОФ ако реши да ме резне - ОК! Така че хайде да спестим епитетите и теориите с императивен тон, а?

# 44
  • Мнения: 2 863
Пантер, накрая взе да ме сърби езика да те попитам- е като не сме много за уважение в тоя форум, ти какво получаваш лично за себе си като ни четеш и като пишеш??? Понякога звучиш много трезво, но не стана ли малко натрапчиво мнението ти за нас, които битуваме в този точно форум, който според теб излиза, че би трябвало да се прекъсти " форум на неразбиращите от мъже" ....и ти като си тъй убедителен в тезите си, защо стана така, че една жена не те е разбрала??? и май  още е така??? Някак си не върви да натрапваш на хората колко сами са си виновни, защото в живота има и случайности и обстоятелства и други неща, които определено не зависят само от нас.... Та виж, помисли си по тоя въпрос с толерантността....Тя включително означава да можеш да приемеш един човек, независмо, че някоя негова постъпка е в пълен разрез с определени твои разбирания....

Общи условия

Активация на акаунт