Заплашваха ме в магазин Джъмбо

  • 97 075
  • 249
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Не знам как да ви обясня за случилото ми се днес в магазин "Джъмбо"? Просто съм възмутена от факта, че ако си потърсиш правата може да пострадаш. Днес бях в магазина на бул. "България" и исках да купя гърне за детето. Помолих да ми отворят гърнето, защото надписите бяха на гръцки, а и все пак струваше 79лв. и категорично ми отказаха. Тогава помолих да извикат управителя. Е, извикаха го и тогава се яви лицето Симеон Владимиров и ясно ми показа, че него законите не го интересуват и ми каза, че и комисия за защита на потребителите да доведа пак няма да го отворят. Но аз настоявах......... и тогава лицето Симеон Владимиров започна да ме заплашва, че ще изхвърли и мен и детето ми( на една година, седящо в количката) от магзина. Да съм се махала веднага. Започва да ме притиска и да подритва гумата на количката. Аз се изплаших и тръгнах към касите и пожелах да разговарям с някой над него. Господина ме настигна и ми каза, че няма над него. Тръгнах си ВЪЗМУТЕНА И СТРЕСИРАНА! 
Моля, ако някой има представа кой реално управлява този магазин да ми каже. Да знам към кого да се обърна.

# 1
  • Мнения: 150
 Shocked Ужас,какви хора....

# 2
  • Мнения: 6 206
Все пак това е едната страна на нещата
Сети се ти как си викала и подскачала, пък и заплашвала може би, за да те изгонят.

# 3
  • Мнения: 187
Наистина трябва да се изяснят тези права и хората да знаят имат ли право да видят стоката преди да я платят или не!

В ''Джъмбо''отношението към клиентите е ужасно,имат много некачествени неща и отдавна ме изгубиха като клиент!
Не си струва нервите евтинията в този маг.

# 4
  • Мнения: 13
Все пак това е едната страна на нещата
Сети се ти как си викала и подскачала, пък и заплашвала може би, за да те изгонят.

Това, че си търся правата като потребител  не са заплахи. А на теб, ако някой ти срита количката с детето вътре? Ти ще му се усмихваш ли?

# 5
  • Мнения: 274
Мен ако питаш, не търси кой стои над този човек, а направо си пусни жалба в комисията за защита на потребителите (през сайта им става електронно). От личен опит ще ти кажа, че тази комисия действа много адекватно.
Представи си какъв трябва да е този, който стои над въпросния господин - същия като него, за да допусне подобно отношение, такъв персонал. Още повече, че става дума за детски магазин, пред очите на детето ти.
Съжалявам за случилото се  Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 474
Още повече, че става дума за детски магазин, пред очите на детето ти.

Сега ще се биждаме ли Simple Smile

Джъмбо може да е всичко друго, но не и детски магазин.

Най - близкото определение е: сбирщайн.

# 7
  • Мнения: 4 405
Аз се включвам за да обяня защо НЕ влизам в Джъмбо.В магазина липсва вентилация и определено не достига въздух.Стоката е  много ниско качество и голяма част от нея определено е опасна за здравето на децата за които е предназначена.Това което съм купувала все е имало по нещо,което ме е карало да съжалявам за покупката.По късно съм го засичала същото нещо на доста по-ниска цена в български он лайн магазини.Попаднах на информация за отношението на управата към персонала,което бе меко казано възмутително.Често срещам оплаквания от потърпевши,че закупена опакована стока се оказва повредена или изобщо негодна за ползване и от магазина не връщат парите.Имаше информация и че карат персонала да преопакова стока и да слага вътре счупени неща.Например в кутия опаковани чинии поне една да е счупена вместо да се бракуват негодните.
За мен всичко това говори за липса на уважение към потенциалния клиент,А АЗ НЕ ХАРЕСВАМ ДА МЕ ТРЕТИРАТ КАТО ....Ако всички имахме нужното самоуважение такива места биха фалирали отдавна.За моя изненада има и то много хора за които това не е проблем.Не ги разбирам.Много бих искала някой да ми обясни обаче ,защо след всичко което се изписа,изчете и препати по темата Джъмбо все още ходите там?Къде Ви е достойнството?!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 23 097
Всички говорите за евтинийка и боклуци, ама жената си е харесала гърне за 79 лв. Тоест има стоки, както куче-марка, така и качествени маркови.
Аз също бих те посъветвала да се обърнеш към комисията за защита на потребителя - тя определено си върши добре работата!
И не съм съгласна с още нещо. Дори и авторката да не е била от най-кротките и милите в магазина, недопустимо е подобно отношение към клиент  Naughty Това само в нашата мила родина го има. В нормалните държави ще ти целуват задника (без извинение), за да си купиш нещо от тях.

# 9
  • Мнения: 4 405
Всички говорите за евтинийка и боклуци, ама жената си е харесала гърне за 79 лв. Тоест има стоки, както куче-марка, така и качествени маркови.

Когато ходих аз,няколко месеца след откриването гледах столчета за кола.Носеха марката на Чико,но бяха много твърди и материята хич не ми допадна....изобщо не си приличаха с чиковски столчета от други магазини. ThinkingХвърлих един поглед на количките-същото впечатление.Не го посетих повече този магазин.Преди около месец едно майче бе купило уред за стерилизация-дефектен и също не бе евтин,но не помня сумата.Оплака се тук във форума.Аз коментирах всичката стока и евтината и скъпата.

# 10
  • Мнения: 95
Напиши оплакване директно до централата им в Гърция.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Изключително неприятна случка.   Hug
Незнам дали имат сайт, ако да - и там опиши всичко.
Хубавото е, че си видяла и запомнила името на "г-н Управителя".
Дай повече гласност, дано човека си получи заслуженото.  Naughty

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пък съм фен на Джъмбо. Много неща съм купувала от там, не ми се е случвало качеството да не отговаря на цената. Относно случката не знам ти как си се държала, така че не мога да преценя. Обаче относно отварянето на гърнето - ако опаковката е била такава че ако се наруши няма как да се възстанови, нормално е да не искат да ти го отворят. Ако в магазина поискам да ми отворят вакуумирано сирене за да го опитам, дали е редно да се възмущавам ако ми откажат, а?

# 13
  • Мнения: 5
Да се присъединя и аз-преди няколко месеца исках да купя на сина ми триколка.Въпросната триколка струва 199 лв.Тези триколки са вдигнати над 1 метър височина и са завързани с верига.Най-учтиво помолих да ми свалят мострата, за да мога да я разгледам и тествам,но представете си каква беше изненадата ми като "продавач-консултанта" ми отговори,че това не е възможно!!!!Било им забранено!!!Попитах го как тогава да преценя дали е това,което ми трябва,за да го купя.А той ми отговори:Купувате си го (199 лв.!!!!) и ако не сте доволна го връщате!Но не съм сигурен дали ще ви уважат рекламацията!!!!!!!!!!!!!!Онемях!!!!
За качеството на стоките може да прецените само като влезете на входа и видите мястото за рекламации-това е цял отдел със собствена структура и работно време!!!В кой магазин по света го има това????!!! В Гърция този магазин е със статут "магазин за един лев", а тук ние се избиваме да пазаруваме!!! newsm78

# 14
  • Мнения: 2 142
Моето мнение е като на повечето от по-горе изказалите се- обърни се директно с жалба към Комисията за защита на потребителите. Аз също съм отвратена от отношението на персонала в Джъмбо. След няколко неприятни инцидента в магазина, различни, с персонала и със стоката, въобще не влизам там. Да не говорим, че е страшен боклучарник и играчките са ужасно прашни, може да ви се струва смешно, но това много ме дразни.

# 15
  • София
  • Мнения: 11 711
Явно съм имала голям късмет с този магазин.Преди повече от година купихме от там скъпа детска играчка,която беше преоценена заради нарушена опаковка.
Помолих да я отворят и да я тестваме и ако работи /т.е. проблемът действително е само в опаковката/ я купуваме.Служителката беше много любезна и отзивчива.В крайна сметка я купихме и дъщеря ми беше много щастлива.
Да,медалът има винаги две страни и сигурно от магазина ще твърдят колко грубо и арогантно се е държала тази клиентка.
От друга страна,крайно време е търговците да научат,че клиентите винаги имат право!!!Иначе ще ги загубят!
За мен е недопустимо да няма мостра и да не можеш да я пипнеш и видиш.Но там явно така действат.
На твое място бих подала жалба в Комисията за защита на потребителите.

# 16
  • Мнения: 2 658
Отваратително, не zная наистина как се е държала авторката, но както и да е, да ритат количка с бебе вътре... не zнам дали мога да приема zа допустимо... Струва ми се не.

Беz да съм съвсем по темата, два пъти съм влиzала (май) в Джъмбо, когато се прибрах в София миналото лято zа месец. Остави ми неприятното впечатление на неимоверно zадушен батпаzар с мириzма на евтина пластмаса. Не ми хареса тоzи магаzин, ама дори и малко. Иzненадах, се очаквах нещо далеч по-квалитетно, zаради прикаzките на поzнати. Може да има и добри неща, но... аz не можах да ги видя  Crazy

# 17
  • Мнения: 6 206
ама вие нещо яко бъркате географията
там отношение на персонала няма
просто защото няма такъв - има едни нареждачи на стоката
на тези хора никой не им е казвал, нито обучавал как да се държат с вас
нито някой го иска от тях, за да го изисквате и вие
като искате хубаво отношение, да ви свалят и мерят, където дори ще оставят детето ви да отиде и да си свърши работата в гърнето, отивате в друг магазин, плащате 30% отгоре и всички са щастливи и доволни
толкова е просто
пък да ми казвате на мен ако някой ми ритал количката дали съм щяла да стоя и да му се усмихвам, напъвам се да сетя някой да ми се е държал така някога и просто не мога, защото когато видя, че говоря със стена, просто прекратявам разговора...

# 18
  • Мнения: 4 405
.... плащате 30% отгоре и всички са щастливи и доволни
Не мога да се съглася с това.Закупеното от нас камионче за яздене на стойност 40 или 45лв не съм сигурна в цената,защото бе отдавна,но се оказа 1:1 с това на съседчето купено за 19 лв от Илиенци.Опаковка от 20 топки от тези дето се сипват и децата скачат в тях бе 10 лв в Джъмбо а същите в опаковка от 100 бр идваха за под 20 лв на Илиенци.Същото се оказа и с кегелбана.
Обаче относно отварянето на гърнето - ако опаковката е била такава че ако се наруши няма как да се възстанови, нормално е да не искат да ти го отворят. Ако в магазина поискам да ми отворят вакуумирано сирене за да го опитам, дали е редно да се възмущавам ако ми откажат, а?
Добре де,къде е проблема да разопаковат ЕДНА МОСТРА за да видиш какво купуваш.Примера със сиренето не е коректен,защото госпожата не е искала да отхапе от гърнето а само да го погледне на живо а не нарисувано на опаковката.Защо да е ненормално да се разопакова една мостра  newsm78 това е нормална практика в търговията въобще.

# 19
  • Мнения: 2
Това е най-отвратителния магазин тип 1 лв.

# 20
  • Мнения: 150
на тези хора никой не им е казвал, нито обучавал как да се държат с вас

А тези хора не знаят ли,как трябва да се държи един служител в магазин? Или трябва някой все да ни казва или да ни обучава да се държим любезно и възпитано? И какво значи,че там няма персонал? Щом извършват някаква дейност в този магазин,значи са част от него.

# 21
  • Мнения: 13
Искам само да кажа, че когато отидох в магазина за въпросното гърне(има го за сега само в Джъмбо), не влязох там с пистолет, за да застрелям някого или да правя скандали. Отидох супер щастлива, че ще взема на детето си най-хубавото  гърне, защтото всичко което правя за детето си го правя с голямо желание и любов. Както всяка майка. Предполагам!? Не съм си и представяла, че ще се сблъскам с хора, които нямат елемнтарно поведение и не  спазват правата ми като клиент.

Пуснах жална в Комисия за защита на потребителите. Казаха ми, че магазин "Джъмбо" е нарушил правата ми и ще направят проверка. Писах и до централата на  "Джъмбо" в  Гърция, но никой не ми е отговорил до този момент.

# 22
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Искам само да кажа, че когато отидох в магазина за въпросното гърне(има го за сега само в Джъмбо), не влязох там с пистолет, за да застрелям някого или да правя скандали. Отидох супер щастлива, че ще взема на детето си най-хубавото  гърне, защтото всичко което правя за детето си го правя с голямо желание и любов. Както всяка майка. Предполагам!? Не съм си и представяла, че ще се сблъскам с хора, които нямат елемнтарно поведение и не  спазват правата ми като клиент.

Пуснах жална в Комисия за защита на потребителите. Казаха ми, че магазин "Джъмбо" е нарушил правата ми и ще направят проверка. Писах и до централата на  "Джъмбо" в  Гърция, но никой не ми е отговорил до този момент.

Жалбите до КЗП може да се пускат и онлайн. Можеш ли да пуснеш някакъв линк към това гърне, че ми стана интересно и искам да видя какво е.

# 23
  • Мнения: 13
От опин знам, че едно е на снимка, друго е  да го видиш в реални размери.


http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2011&e=detail&sel … pty&pid=47171

# 24
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
От опин знам, че едно е на снимка, друго е  да го видиш в реални размери.


http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2011&e=detail&sel … pty&pid=47171

 Peace
Благодаря за линка.
Така е - нищо не им пречи да имат една мостра изложена да я гледат клиентите.

# 25
  • Мнения: 4 428
Аз явно също съм от късметлийките с този магазин  Laughing Купувала съм от там играчки, дрешки, одеала, украса, дори и чинии. Нищо не е било повредено, счупено или опасно  Rolling Eyes НО аз предварително знам какво се купува от този магазин и какво не. Съжалявам много, но количките и всичките столчета и кошници за кола от километри си личи, че не стават за нищо  Whistling Пък, ако искат да им лепнат марката и на Стоке и Бугабу  Laughing
От играчките има много хубави неща, на по-скъпите марки. Аз купувам от тях. Купувала съм играчки на ФП, Барбита, разните му там принцеси на Дисни, дрешки на Дисни и някакво Китти беше. Всичките са си били ОК. Но определено не бих купила много от нещата продавани под тяхната марка. То си личи, за какво качество стока става дума.
На пък ми е много чудно, как може някой да даде дори и тази ниска цена за много от играчките там примерно  Rolling Eyes То е ясно, че се крепи на магия цяло и с поглед ще се разглоби. Да не говорим, като попадне в детски ръце  Laughing И тези дори и малко пари, отиват в кофата след един много кратък момент  Laughing
Това наистина е по-голям магазин за 1 лев за повечето си стока. Няма какво да се очаква нещо различно от качеството им  Peace

Иначе случката е наистина отвратителна  Naughty Каквото и да е било, това поведени тип "мутра" е абсолютно недопустимо първо към жена, вторто към майка с дете и трето към клиент  Crossing Arms Наистина нищо не им пречи да отворят една мостра. Все пак толкова пари даваш за едно гърне, поне заслужаваш да видиш какво представлява. Между другото съм учудена, че нямат мостра. Там имат отворени доста играчки, столчета и т.н. да се разглеждат  newsm78

# 26
  • Мнения: 375
Наистина на персонала им е забранено да отварят стоките и да ги показват на клиентите.Дори дрехи на детето не може да пробваш.Много е неприятно,но поне може да се замени ,ако нещо не става .Персонала знам,че сьщо не са сьгласни с това и понякога те го отнасят от недоволните клиенти.Има някои момичета,които рискуват и на своя глава показват стоката най-вече ,ако е нещо много скьпо.А управителя  е ужасен.

# 27
  • Мнения: 4
Случилото се с авторката на темата наистина е ужасно...дано има ефект от подадената жалба и управителя бъде санкциониран или наказан по някакав начин.Колкото до правилата в магазина-аз съм от провинцията и поне няколко пъти в годината идваме в София специално за да пазаруваме в този магазин.Стерилизатора ми е купуван от там и въпреки предупредителните табели да не се отваря ние си го отворихме разгледахме и тогава го взехме.Така процедирам с всичко което купувам от там и до сега никога не ми се е случвало някой да ни направи забележка за това...То няма и как да се случи защото както са казали повечето от вас-там няма персонал който да ни види пък кокво останало до ни направи забележка  Mr. Green  Peace

# 28
  • Мнения: 711
Здравей! Радвам се,че комисията за защита на потребителя са ти обърнали внимание, понеже при нас не е така.
Купихме една кутия, която къщи видяхме, че е дефектна. Отидохме в понеделник да я върнем, но ни казаха, че това става в събота или неделя. Вчера отидохме пак , но казаха, че не могат да ни върнат парите,а трябва да си иберем нещо на същата стойност. Да де,но в понеделник като ходихме пак пазарувахме, и сега нищо не ни трябва...ИСКАМЕ СИ ПАРИТЕ...стана голям скандал...звънях на комисията за защита на потребителя и те ми кзаха, че не могат да ги задължат да върнат парите и щом са съгласни да си изберем друго нещо, да го направим. Накрая им казахме поне да ни върнат старата кутия и казаха, че не може - вече била вкарана в компютъра като дефектна. Да, обаче снощи се ровихме в закона и ТЕ СА ДЛЪЖНИ да се съобразят с нашите изисквания!!! Сами казаха да се обърнем към комисията, тъй че съм почти сигурна, че от там нищо няма да постигнем. Не пожелаха дори да ни покажат къде са написани правилата на магазина, а и това са длъжни да направят.

МОЛЯ ТЕ ДАЙ МИ ИМЕЙЛ НА ЦЕНТРАЛАТА ИМ В ГЪРЦИЯ ЗА ДА ПИША И АЗ ТАМ. БЛАГОДАРЯ!

П.П. Нашата случка беше в новия Джъмбо - на Богров (или нз точно къде се води)...

# 29
  • София
  • Мнения: 1 735
Често пазаруваме от Джъмбо на бул. България.Имаме и доста добри попадения,но като цяло са си боклучави нещата.Никога проблем с персонала не съм имала за тези години откакто са го открили.Въпреки,че често чета доста неприятни неща тук във форума за магазина и си имам едно на ум,пак се държат любезно.
Към авторката,още на първия отказ да ми го отворят просто бих си тръгнала.Не заслужават в случая и 1лв.,та камо ли 80лв,за такова отношение.Все ще го намериш и на друго място гърнето и ще дадеш парите си на търговци,които знаят как да уважат клиентите си и да заслужат заплатите си.Не мога да повярвам,че при такова отношение настояваш да си им клиент.Ние сами не се уважаваме,а искаме търговците да ни уважават като клиенти.
За мъж,който би подритвал детска количка просто не бих написала какво мисля,че ще е много неподходящо за форума.

# 30
  • Мнения: 22
Аз пък съм доволна от нещата които съм си купила от джъмбо...не за мен де, за племеницата ми.
Обслужване няма, има само каси на които отиваш и плащаш. Спокойно е обикаляш и разглеждаш без никой да те притеснява.
Всички играчки които са механични имат показана мостра...и по принцип дори пише къде трябва да натиснеш за да се задвижи играчката. Дрехите минаваш и оглеждаш спокойно. Харесва ми магазина. Купувала съм много неща от там и никога не е имало нищо счупено. Магазина има определени дни в които се прави рекламация, но не знам възстановяват ли парите...не съм връщала нищо до сега.
Авторката, въпросното гърне не е ли имало мостра изложена...много се съмнявам да не е имало... newsm78
Виждала съм, че по принцип има изложени мостри.
Но дори и така да е било отношението на "управителя" е нелепо.

# 31
  • Мнения: 13


МОЛЯ ТЕ ДАЙ МИ ИМЕЙЛ НА ЦЕНТРАЛАТА ИМ В ГЪРЦИЯ ЗА ДА ПИША И АЗ ТАМ. БЛАГОДАРЯ!



ab@jumbo.gr

# 32
  • Мнения: 711


МОЛЯ ТЕ ДАЙ МИ ИМЕЙЛ НА ЦЕНТРАЛАТА ИМ В ГЪРЦИЯ ЗА ДА ПИША И АЗ ТАМ. БЛАГОДАРЯ!



ab@jumbo.gr

Благодаря!   bouquet

# 33
  • Мнения: 2
Божееее какъв е този дръвник!!!!?!????????!?!????? Как ще си позволява такова отношение към клиент и то жена с дете в количка!? Нямам думи! chanel5, пиши какво е развитието на случая в последствие!

# 34
  • Мнения: 4 422
Не съвсем по темата,но търнето е много хубаво и непременно го купи на детето  Peace Имаме такова от 3 г,вярно,че последната почти не се ползва по предназначение,но не е мръднало.При положение ,че го поръчах от Фишер Прайс Австрия и си мислех,че може и да не проработи като дойде.Чудесно е,ако не му знаеш функциите си пусни клипчето на сайта на марката,много забавно нещо е с приятни и рейлни звуци  Grinning
По темата - както и да се е държала авторката,поведението на управителя е безумно.

# 35
  • Мнения: 0
Аз също бих те посъветвала да се обърнеш към КЗП, но не само заради отношението на въпросният управител, а и защото стоките, които предлагат нямат информация и етикети на български. ЗАДЪЛЖЕНИ са щом като продават стоката в България, да имат информация, която потребителят може да прочете и разбере. По такъв сигнал би трябвало да ги глобят и да ги принудят да променят етикетите на стоките. 
След като вече си пуснала жалбата, кажи като има резултат. Интересно е дали са направили нещо по въпроса.

# 36
  • Мнения: 154
Това е безумие, което може да съществува само в нашата мила родина, аз както обикновено съм потресена. Да не говорим, че коментари от типа на "ти как си се държала" и "ходи си плати 30% отгоре, за да не се държат с теб като с боклук" са меко казано смешни и говорят много за умствения потенциал на публикувалите ги(не в тяхна полза).
Иначе към авторката, аз на твое място щях да изпращам поне по 5 и-мейла на ден, до всички възможни места, докато не ми отговорят. Също така разкажи по всички възможни бебешки форуми за случката ти. И нека силата (на Интернет) бъде с теб Wink!

# 37
  • Мнения: 375
Такова гьрне има в Комсед.Там имат мостри и може да се пробва.  Водичка като се сипе и то пее.

# 38
  • Мнения: 28
Какво значи това че никой не е обучавал персонала? Майка им не им ли е казвала как да говорят и да се държат с други хора?
Страхотни разсъждения праскате, направо настръхнах.
Изобщо няма значение как се е държала, може да е викала и крякала и блъскала и чупила, никой няма право да й рита количката, да я обижда и заплашва. Има си начини ако е толкова опасна да бъде изведена от магазина.
Ако бях аз , нямаше да се примиря докато не го оставя безработен и гладен. Толкова много съм ядосана!!!

# 39
  • Мнения: 6 206
Това е безумие, което може да съществува само в нашата мила родина, аз както обикновено съм потресена. Да не говорим, че коментари от типа на "ти как си се държала" и "ходи си плати 30% отгоре, за да не се държат с теб като с боклук" са меко казано смешни и говорят много за умствения потенциал на публикувалите ги(не в тяхна полза).
Иначе към авторката, аз на твое място щях да изпращам поне по 5 и-мейла на ден, до всички възможни места, докато не ми отговорят. Също така разкажи по всички възможни бебешки форуми за случката ти. И нека силата (на Интернет) бъде с теб Wink!

какво да ти кажа и как да ти го кажа?
излишно е  Simple Smile
какво да правя - ограничена съм, толкова ми е умствения потенциал, но си живея щастливо и спокойно, защото знам точно колко е безсмислено да търся обслужване в джъмбо и да се дървя на място, където въобще не им пука ще танцувам ли, ще беснея ли и ще легна да заспя на пода.
иначе вие умните с голям потенциал - пускайте по 5 мейла на ден, ако ще и по 50 на ден, пък ако ви е и малко по-висок потенциала, знам ли така от едно писание го определеям плюс минус 5 процента, може и някоя телевизия да извикате
също и петиция маже да направите
абе, идеи има, бъдете по-креативни
аз излизам от темата, вие си се потрисайте и настръхвайте на воля

# 40
  • София
  • Мнения: 23 097
Каспър, забелязала съм в доста теми, че имаш меко казано странни разбирания по много въпроси. Добре че не всички сме като теб и сме достатъчно разумни да си търсим правата. Защото заради такива мизерници (визирам магазините, персонала и прочее) сме на такова дережде. Хайде стига сме се правили на кротки агънца. Пък на съседите гърци, ако не им отърва бизнеса на наша територия да вървят другаде на майната си. Клиенти сме, плащаме си, за да пълним джобовете явно на някой простак, така че си имаме права. И не е нужно да се "дървим", както ти културно се изразяваш, за да се даде гласност на проблема и да се предприемат съответните мерки. Аз лично не разрешавам на никой да ме прави на маймуна и да се държи с мен по начина, описан от авторката.
Интересно ми е това "Джъмбо" дали ще просъществува на места като Испания, Германия, Франция, Англия, пък и дори Турция, ако щете, където ще те носят на ръце, за да си купиш нещо от тях. А те какво ли си мислят - българите са будали, бедняци, мизерници - не заслужават да се хабим и работим за тях. Тогава аут от Бг и да си носят джунджуриите обратно в Гърция.

# 41
  • Мнения: 6 713
В нормалните държави ще ти целуват задника (без извинение), за да си купиш нещо от тях.

Е, не са ми го целували Mr. Green, но определено има голямо уважение между купувач и продавач. Почти е невъзможно да видиш скандал между продавач и купувач, това е просто абсурдно. Много жалко, че в родината има такова отношение към клиента. Sad


Интересно ми е това "Джъмбо" дали ще просъществува на места като Испания, Германия, Франция, Англия, пък и дори Турция, ако щете, където ще те носят на ръце, за да си купиш нещо от тях.
Абсолютно е така!  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 2 658
Знам, че може да си кажете "да бе, да, айде са прикаzки от 1001 нощ", но съм съгласна 100% с Лурдес - просто няма начин, никакъв, никога по никаква причина продавач, да не говорим управител на някакъв магаzин, да се държи по подобен начин с клиент, пък бил и клиента.. да не каzвам. Няма как, не става. Не преувеличавам. Може би (не че съм била свидетел, просто хипотетично), ако клиента примерно налети на бой.. да го хванат и съвсем цивилиzовано да го иzведат, а ко не се получава, просто ще повикат тихо и кротко полиция.
Имаме още доста път да иzминем у наЗЕ, ама то си е нормално де, не може да се очаква такива неща да се променят от днеска zа утре, zа съжаление.

# 43
  • Мнения: 762
За 79 лв можеш да си купиш супер гърне от сайта на mothercare или 10 обикновени пак от там.Аз лично не държа да плащам 100-200 % надценка,за да се вози някой мазен грък на мерцедеса си... Sick

# 44
  • Мнения: 154

какво да ти кажа и как да ти го кажа?
излишно е  Simple Smile
какво да правя - ограничена съм, толкова ми е умствения потенциал, но си живея щастливо и спокойно, защото знам точно колко е безсмислено да търся обслужване в джъмбо и да се дървя на място, където въобще не им пука ще танцувам ли, ще беснея ли и ще легна да заспя на пода.
иначе вие умните с голям потенциал - пускайте по 5 мейла на ден, ако ще и по 50 на ден, пък ако ви е и малко по-висок потенциала, знам ли така от едно писание го определеям плюс минус 5 процента, може и някоя телевизия да извикате
също и петиция маже да направите
абе, идеи има, бъдете по-креативни
аз излизам от темата, вие си се потрисайте и настръхвайте на воля
Аз не знам защо изобщо си си правила труда да ми отговаряш, нали не ти пука как се държат с теб?! Можеше просто тихо и кротко да си отидеш в някой с 30% "по-така" форум.
П.С. Определено нямах намерение да те обиждам, но е крайно време подобно олигофренско поведение от страна на заетите в третия сектор да спре, а това няма как да стане, ако се свиваме в ъгъла.

# 45
  • Мнения: 6 206
Каспър, забелязала съм в доста теми, че имаш меко казано странни разбирания по много въпроси. Добре че не всички сме като теб и сме достатъчно разумни да си търсим правата.

И как ме определи каква съм?  Joy
Меко странни са за теб. Като отворихме темата за моята особа - да ти кажа, че аз съм много строг клиент. И никога не правя компромиси.
Даже мога да кажа, че имам много богата клиентска култура. Но не очаквам да отида в кварталната кръчма с пластмасовите столове и ликьосаните и изгорени покривки и да очаквам да ми бъдат подредени по големина четири вилици и уред за отваряне на омари... Защото темата е точно такава.
Но ако държите мога да се включа в общото оплюване и ууууто, мога го много добре.  Simple Smile

# 46
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
А те какво ли си мислят - българите са будали, бедняци, мизерници - не заслужават да се хабим и работим за тях. Тогава аут от Бг и да си носят джунджуриите обратно в Гърция.

Само ще отбележа, че персоналът в магазина е от българи. Каквото и да нарежда собственикът, крайното изпълнение е от българи, които очевидно са така възпитани.

# 47
  • Мнения: 4 405
.....И никога не правя компромиси.
Даже мога да кажа, че имам много богата клиентска култура. Но не очаквам да отида в кварталната кръчма с пластмасовите столове и ликьосаните и изгорени покривки и да очаквам да ми бъдат подредени по големина четири вилици и уред за отваряне на омари... Защото темата е точно такава.
Но ако държите мога да се включа в общото оплюване и ууууто, мога го много добре.  Simple Smile
Това последното си е обикновено заяждане и няма нищо общо с темата.А тя е за абсурдно и агресивно поведение на управителя на голям  столичен магазин спрямо клиентка и едногодишното и дете. Без да претендирам  за ''богата клиентска култура'' все си мисля че категорията на заведението не определя това дали персонала ще блъска и заплашва клиените .Ако греша моля попълнете празнотите в моята клиентска култура и ми кажете по какво разграничавате магазини ....а може и заведения където блъскането и заплашването на клиенти е част от обслужването  Shocked.Аз не бих искала да попадам в такива,но на втатата не го пише а от вън няма как да видя броя на приборите и покривките. Cry

# 48
  • София
  • Мнения: 1 890
     Джъмбо се води хипермаркет на самообслужване. Т.е. персоналът там е само за нареждане на стоките, не за консултации на клиентите. Това ми беше обяснено от една разбесняла се служителка веднъж, след като ме видя да отварям един бебефон - не можело и т.н. Как пък не ще купя нещо за 100 лв без да го видя.  Crossing Arms Оттогава никой не питам - отварям си, ровя си и се оправям сама.  Laughing

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 15:04 от Mirena80

# 49
  • Мнения: 176
Нещо не разбирате какво иска да ви каже Каспър, въпреки че и Тигър помага?
Ще допълня и аз. Просто има и други гледни точки, тези на персонала и управата.
Да, това е хипермаркет. В нормалните страни - магазини за хора с ниски доходи. Тези с по-високи от средното ходят там където стоката се отваря и пробва, и им се обяснява, и консултира, и им я носят у дома, и я връщат и т.н. За това се плаща и има различна култура на пазаруване. Но дори и да приемем, че тук не сме дорасли за тази култура, сме и недисциплинирани. Всеки магазин си има правила. Ако не ни харесват - не посещаваме магазина. Например в Метро късате ли метро-единиците, за да си вземете едно масло от четирите? Не!Значи спазвате правилата. Тук не сте ги спазили, а сте възмутени. Изобщо не ми пука за Джъмбо и гърците, притеснява ме това, че не разбирате хората, които се опитаха да ви помогнат как да не се стига до това

# 50
  • София
  • Мнения: 23 097
енито, хубаво - магазинът има собствени правила и политика. Къде са изнесени, че да знае непросветленият клиент как да се държи и какво да прави в джунглата им? Или просто трябва да гадае на какво има право и на какво не?

# 51
  • Мнения: 176
tonkabonka, върни се на разказа на chanel5 в първия пост. Поскала е да и отворят гърнето, отказали са. Значи са я запознали с правилото да не се разопакова стоката. Повторила е иска си пред управителя - отново й е обяснено, че не може. Би трябвало да е запозната вече с правилата.

# 52
  • Мнения: 375
От няколко месеца в Джьмбо има табели,че стоката не може да се пробва или да се разопакова.Има клиенти ,които направо прекаляват с ровенето и сьсипването на стоката.Лично сьм го виждала това как отварят ,разглеждат и после го захвьрлят дори и в другата част на магазина има стоки,от които са се отказали,но ги мьрзи да ги вьрнат на мястото от което са ги взели.Сьгласна сьм обаче стоките,които наистина струват повече да може да се отварят и да се проверяват на място от клиента.

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте, аз присъствах на този случай, за който разказва госпожата. Мога само да кажа, че съвсем не беше така, както го описва тя. Доколко знам в магазина е забранено отварянето на стока. Навсякъде с големи букви пише: "Благодарим Ви, че не отваряте опаковките". Жената отиде на касите и поиска да и се отвори стоката, която искаше да закупи, служител от JUMBO и каза, че това не е разрешено. След това тя поиска да говори с управителя на магазина, в случая Симеон Владимиров. Дойде човекът и обясни съвсем любезно, че това е против правилата на магазина. Жената започна да спори с него, след това детенцето и бутна няколко тетрадки и тя мина с количката отгоре. Управителят я помоли да си ги вдигне, а тя каза че не ги е бутнала тя и не я интересува, след което Симеон Владимиров я помоли любезно да напусне магазина. Това беше целият случай.

Не знам Какво очаквате Госпожо... но Вашето поведение беше на много ниско интелектуално ниво и въпреки това пак се отнесоха с уважение към Вас.

# 54
  • Мнения: 6 713
Е сега какви са тези включвания от хора, регистрирани днес във форума? Че пък и присъствали на тази случка? Thinking

# 55
  • Мнения: 0
Ами нови ама при такива глупости дето ги пише тая госпожа и аз се регистрирах. Дали управител на такъв голям магазин ще вземе да се държи по тоя начин - не вярвам. Просто някои е ядасан че не е неговото и решава че господина и е виновен. Е така е в България е заради такива хора сме на тоя хал.

# 56
  • Мнения: 176
Е сега какви са тези включвания от хора, регистрирани днес във форума? Че пък и присъствали на тази случка? Thinking

наистина ни налазиха очевАдци. Приключвам и аз тази тема Stop

# 57
  • Мнения: 6 713
Eто какво излиза на първо четене от този подфорум като теми-оплаквания, така че може би трябва да се замислим дали това не е реалност! Naughty А не измислени оплаквания от майки с деца!  Naughty

JUMBO

В Джъмбо Пловдив следят клиентите

Какво мислите за надпис "НЕ ПИПАЙ" в магазин за детски играчки?

В Клюкарника може и още теми да има!  Whistling

# 58
  • Мнения: 0
В кои магазин е този надпис " не пипаи+ че не разбрах

# 59
  • Мнения: 6 713
В кои магазин е този надпис " не пипаи+ че не разбрах


ми рови си темата и си чети

# 60
  • Мнения: 682
Надявам се КЗП да се отзове по-скоро и да се заеме със случая.
Не съм съгласна с примиренческия модел на поведение, който някои от по-горните потребители очертаха. Без значение в какъв магазин или заведение влизаш, ти си Клиент. Контактувала съм с културен персонал и в луксозни магазини...и в не толкова. Оправдаването на едно такова арогантно поведение ми навява леки спомени от Бай Тошковата ера...

# 61
  • Мнения: 6 206
....а може и заведения където блъскането и заплашването на клиенти е част от обслужването  Shocked.Аз не бих искала да попадам в такива,но на втатата не го пише а от вън няма как да видя броя на приборите и покривките. Cry


Наистина е излишно да се говори с вас...
Първо - не знаете какво е станало и не сте били там. Има клиенти, които с арогантността си и и просотията си могат да предизвикат някой, който е на тяхното интелектуално ниво. Което разбира се не е нормално, но не е и нещо учудващо. Имам приятелка, която й бяха избити предни зъби от таксиметров шофьор, защото слезнала като видяла тарифата, човекът е осъден... Имам познат, който като хвана сервитьор да го лъже, тръгна да го гони да го бие, онзи да бяга из заведението, пълен цирк. Мила родна картинка.

Ние нито имаме култура на пазаруване, нито на обслужване, нека и да се правим на много умни и разбиращи.
Най-естественото поведение в случая е - като ти откажат да ти го отворят се връткаш и си тръгваш и си го купуваш от другаде. И никога повече не стъпваш там. Но да продължаваш да упорстваш, да спориш и изискваш да ти се яват управители, чак се чудя как не е поискала да се свика борда на директорите, щото Джъбмо е листвано на борсата в Гърция все пак.
Пък вие тук си скачайте на воля и се възмущавайте си мислете, че лицето Симеон е действал на своя глава, а пък като наближи Коледа или да ходите на някой рд на гости, беж пак там да си изхарчите всички пари и после още една темичка колко е ужасно. И така до безкрай.

# 62
  • Мнения: 0
В кои магазин е този надпис " не пипаи+ че не разбрах


ми рови си темата и си чети
Ми добре

# 63
  • Мнения: 0
....а може и заведения където блъскането и заплашването на клиенти е част от обслужването  Shocked.Аз не бих искала да попадам в такива,но на втатата не го пише а от вън няма как да видя броя на приборите и покривките. Cry


Наистина е излишно да се говори с вас...
Първо - не знаете какво е станало и не сте били там. Има клиенти, които с арогантността си и и просотията си могат да предизвикат някой, който е на тяхното интелектуално ниво. Което разбира се не е нормално, но не е и нещо учудващо. Имам приятелка, която й бяха избити предни зъби от таксиметров шофьор, защото слезнала като видяла тарифата, човекът е осъден... Имам познат, който като хвана сервитьор да го лъже, тръгна да го гони да го бие, онзи да бяга из заведението, пълен цирк. Мила родна картинка.

Ние нито имаме култура на пазаруване, нито на обслужване, нека и да се правим на много умни и разбиращи.
Най-естественото поведение в случая е - като ти откажат да ти го отворят се връткаш и си тръгваш и си го купуваш от другаде. И никога повече не стъпваш там. Но да продължаваш да упорстваш, да спориш и изискваш да ти се яват управители, чак се чудя как не е поискала да се свика борда на директорите, щото Джъбмо е листвано на борсата в Гърция все пак.
Пък вие тук си скачайте на воля и се възмущавайте си мислете, че лицето Симеон е действал на своя глава, а пък като наближи Коледа или да ходите на някой рд на гости, беж пак там да си изхарчите всички пари и после още една темичка колко е ужасно. И така до безкрай.
Добро утро. Най - после един трезво мислещ човек.

# 64
  • Мнения: 22
Добро утро!
Темата станала доста интересна...изведнъж и свидетели на случката се появиха... Joy
Ще следя с интерес... Wink

# 65
  • Мнения: 6 713
Има клиенти, които с арогантността си и и просотията си могат да предизвикат някой, който е на тяхното интелектуално ниво. Което разбира се не е нормално, но не е и нещо учудващо. Имам приятелка, която й бяха избити предни зъби от таксиметров шофьор, защото слезнала като видяла тарифата, човекът е осъден... Имам познат, който като хвана сервитьор да го лъже, тръгна да го гони да го бие, онзи да бяга из заведението, пълен цирк. Мила родна картинка.

Но да продължаваш да упорстваш, да спориш и изискваш да ти се яват управители, чак се чудя как не е поискала да се свика борда на директорите, щото Джъбмо е листвано на борсата в Гърция все пак.

А значи като не ми харесат тарифите и да очаквам избиване на зъбите и да го приема за нормално ли? newsm78 Sick
И що пък да не иска среща с управителя? С баба Пена комшийката ли да свиква събрание? Много ги пазите тия управители бе!!  ooooh!

# 66
  • Мнения: 6 206
кое му е нормалното? осъден е вече, но не е нещо необичайно за нашите нрави и култура.
както и темата си влезна в клишето - пишеш, пишеш, ама се цитира, коментира и разсъждава избирателно, кой колкото може

# 67
  • Мнения: 6 713
е трудно е да се комуникира с радио

# 68
  • Мнения: 6 206
абсолютно вярно  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 4 405
 Каспър,има няколко неща за които не мога да се съглася стеб.
        Не мога да приема ,че като е ''евтин'' магазина  и за ''бедни'' е приемливо  да се държат с клиентите  грубо.Какъвто и проблем да възникне абсолютно е недопустимо така да се постъпва с клиент.Ако ако персонала прецени ,че клиента представлява опастност за някого или за стоката би трябвало да повика полиция .Не може кой както прецени да взема правосъдието в свои ръце .
        Не мога да се съглася,че е нормално в който и да е магазин да няма изложена мостра от дадения артикул.
       Не мога да се съглася и с примиренчестото поведение,което според теб е ''нормално''.Не само в конкретния случай а въобще.Просто не всички мълчаливо позволяваме да ни мачкат ,както и приятелката ти която си е позволила да осъди таксиметровия шофьор.Просто според мен трябва да да се предприемат съответните цивилизовани мерки чрез които да изразим недоволството си.
      Съгласна съм обаче,че ще харча парите си там където ще ми е приятно да ме обслужат.

# 70
  • Мнения: 0
Има клиенти, които с арогантността си и и просотията си могат да предизвикат някой, който е на тяхното интелектуално ниво. Което разбира се не е нормално, но не е и нещо учудващо. Имам приятелка, която й бяха избити предни зъби от таксиметров шофьор, защото слезнала като видяла тарифата, човекът е осъден... Имам познат, който като хвана сервитьор да го лъже, тръгна да го гони да го бие, онзи да бяга из заведението, пълен цирк. Мила родна картинка.

Но да продължаваш да упорстваш, да спориш и изискваш да ти се яват управители, чак се чудя как не е поискала да се свика борда на директорите, щото Джъбмо е листвано на борсата в Гърция все пак.

А значи като не ми харесат тарифите и да очаквам избиване на зъбите и да го приема за нормално ли? newsm78 Sick
И що пък да не иска среща с управителя? С баба Пена комшийката ли да свиква събрание? Много ги пазите тия управители бе!!  ooooh!
Какво избиване на зъби? Оная госпожа пише глупости и всеки и се връзва. Досега като сте пазарували някъде някай да ви е избил зъбите? Не е. Е тя пише глупости и клюкарите започват да раздухват.  Това е истината. А в тоя голям магазин като влезнат две като тая госпожа днес ... е аз ако съм управителка там няма да ми издържат нервите. Да не забравяме че уж има и очевидец а според него тая г-жа лъже и то за цялата случка











# 71
  • Мнения: 22
         Не мога да се съглася,че е нормално в който и да е магазин да няма изложена мостра от дадения артикул.
 

В Джъмбо, има мостри от всички артикули...купувала съм доста неща от там и никога не е било да няма мостра.

# 72
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
   Не мога да приема ,че като е ''евтин'' магазина  и за ''бедни'' е приемливо  да се държат с клиентите  грубо.Какъвто и проблем да възникне абсолютно е недопустимо така да се постъпва с клиент.Ако ако персонала прецени ,че клиента представлява опастност за някого или за стоката би трябвало да повика полиция .Не може кой както прецени да взема правосъдието в свои ръце .
        Не мога да се съглася,че е нормално в който и да е магазин да няма изложена мостра от дадения артикул.
       Не мога да се съглася и с примиренчестото поведение,което според теб е ''нормално''.Не само в конкретния случай а въобще.Просто не всички мълчаливо позволяваме да ни мачкат ,както и приятелката ти която си е позволила да осъди таксиметровия шофьор.Просто според мен трябва да да се предприемат съответните цивилизовани мерки чрез които да изразим недоволството си.
      Съгласна съм обаче,че ще харча парите си там където ще ми е приятно да ме обслужат.


Най-ефикасното и "непримиренческо" решение на проблема - да не се пазарува в него. Но всички познаваме "ужасно недоволни клиенти на магазина", които продължават да ходят там, нали?

# 73
  • София
  • Мнения: 8 283
   Не мога да приема ,че като е ''евтин'' магазина  и за ''бедни'' е приемливо  да се държат с клиентите  грубо.Какъвто и проблем да възникне абсолютно е недопустимо така да се постъпва с клиент.Ако ако персонала прецени ,че клиента представлява опастност за някого или за стоката би трябвало да повика полиция .Не може кой както прецени да взема правосъдието в свои ръце .
        Не мога да се съглася,че е нормално в който и да е магазин да няма изложена мостра от дадения артикул.
       Не мога да се съглася и с примиренчестото поведение,което според теб е ''нормално''.Не само в конкретния случай а въобще.Просто не всички мълчаливо позволяваме да ни мачкат ,както и приятелката ти която си е позволила да осъди таксиметровия шофьор.Просто според мен трябва да да се предприемат съответните цивилизовани мерки чрез които да изразим недоволството си.
      Съгласна съм обаче,че ще харча парите си там където ще ми е приятно да ме обслужат.


Най-ефикасното и "непримиренческо" решение на проблема - да не се пазарува в него. Но всички познаваме "ужасно недоволни клиенти на магазина", които продължават да ходят там, нали?

Знаем тигърче, Simple Smile нали пишат след това.  Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 44 122
Чак пък такава драма....
честно казано в Джъмбо особенно на по-големите неща мостри има, ако няма, то човек може да си направи труда да види първо на живо нещото и тогава да го купува.
Правилно или не да не се отваря стоката, след като това е политиката на магазина или уважаваш и купуваш от там или не те кефи и пазаруваш от другаде.
В случая единствено би ме притеснило дали гърнето не пе е на гръцки, но вероятно ако беше попитала щяха да й кажат....
Иначе спец за гърнето имаме старият модел , страхотно е и си струва парите...новият още повече ми харесва...а 79 лв за него мисля, че е цена без конкуренция у нас.

За отношението на управителя...нищо не мога да кажа, така написано звучи ужасно и възмутително, но каква е била реалната ситуация....няма как ние тук да знаем....

Иначе реално за какво точно не разбрах трябва да подава оплакване в защита на потребителя? Че не са й дали да отвори продукта? Длъжни ли са реално по закон?

Или за отношението? Тя може ли да докаже, че реално е било такова?

Иначе аз лично ужасно недоволни клиенти не познавам...всички които ходят там са доволни...но пък и нямат някакви безумни очаквания....но пък и за толкова време нищо дефектно и счупено не съм купила от там....евтините неща тип 1лв издържат обикновенно по-кратко, други неща по-скъпи или "маркови" си издържат толкова, колкото ако ги бях купила от марсел, бонжур или другаде...

# 75
  • Мнения: 372
Има клиенти, които с арогантността си и и просотията си могат да предизвикат някой, който е на тяхното интелектуално ниво. Което разбира се не е нормално, но не е и нещо учудващо. Имам приятелка, която й бяха избити предни зъби от таксиметров шофьор, защото слезнала като видяла тарифата, човекът е осъден... Имам познат, който като хвана сервитьор да го лъже, тръгна да го гони да го бие, онзи да бяга из заведението, пълен цирк. Мила родна картинка.

Но да продължаваш да упорстваш, да спориш и изискваш да ти се яват управители, чак се чудя как не е поискала да се свика борда на директорите, щото Джъбмо е листвано на борсата в Гърция все пак.

А значи като не ми харесат тарифите и да очаквам избиване на зъбите и да го приема за нормално ли? newsm78 Sick
И що пък да не иска среща с управителя? С баба Пена комшийката ли да свиква събрание? Много ги пазите тия управители бе!!  ooooh!
Какво избиване на зъби? Оная госпожа пише глупости и всеки и се връзва. Досега като сте пазарували някъде някай да ви е избил зъбите? Не е. Е тя пише глупости и клюкарите започват да раздухват.  Това е истината. А в тоя голям магазин като влезнат две като тая госпожа днес ... е аз ако съм управителка там няма да ми издържат нервите. Да не забравяме че уж има и очевидец а според него тая г-жа лъже и то за цялата случка

da_lucky, прочети внимателно цитата,който си използвала. Не на авторката са избили зъби.

# 76
  • Мнения: 0
Здравей! Радвам се,че комисията за защита на потребителя са ти обърнали внимание, понеже при нас не е така.
Купихме една кутия, която къщи видяхме, че е дефектна. Отидохме в понеделник да я върнем, но ни казаха, че това става в събота или неделя. Вчера отидохме пак , но казаха, че не могат да ни върнат парите,а трябва да си иберем нещо на същата стойност. Да де,но в понеделник като ходихме пак пазарувахме, и сега нищо не ни трябва...ИСКАМЕ СИ ПАРИТЕ...стана голям скандал...звънях на комисията за защита на потребителя и те ми кзаха, че не могат да ги задължат да върнат парите и щом са съгласни да си изберем друго нещо, да го направим. Накрая им казахме поне да ни върнат старата кутия и казаха, че не може - вече била вкарана в компютъра като дефектна. Да, обаче снощи се ровихме в закона и ТЕ СА ДЛЪЖНИ да се съобразят с нашите изисквания!!! Сами казаха да се обърнем към комисията, тъй че съм почти сигурна, че от там нищо няма да постигнем. Не пожелаха дори да ни покажат къде са написани правилата на магазина, а и това са длъжни да направят.

МОЛЯ ТЕ ДАЙ МИ ИМЕЙЛ НА ЦЕНТРАЛАТА ИМ В ГЪРЦИЯ ЗА ДА ПИША И АЗ ТАМ. БЛАГОДАРЯ!
T
П.П. Нашата случка беше в новия Джъмбо - на Богров (или нз точно къде се води)...

Tozi e-mail ab@jumbo.gr e na sekretarite, a e-mail direktno na sobstvenika e b1mng@jumbo.gr i b3fereg@jumbo.gr. Pojelavam vi uspex, no samo da  kaja , 4e az skoro pisax i pravilata koito prilagat tuk sa opredeleni ot Greece i ne o4akvaite da vi obarnat  vnimanie. Moqt slu4ai be6e sa6tiq s vra6tane na suma , no uvi po ne si spomnqm koi 4len ot ZZP te ne sa dlajni da go napravqt.
Uspex

# 77
  • Мнения: 15
Здравейте на всички! Темата ми стана доста интересна. Аз бях купила такова гърненце преди 2 месеца за сестра ми, но стана така че не можах да го събера в куфарите и така и остана за мен, сега тъкмо ще го ползвам за малчо. Та в реда на мисли, това гърненце го има тук (САЩ) във всеки един магазин за бебешоци и в нито един от тях няма мостра. Ако поискам да ми го отворят ще ми откажат даже ще ме изгледат възмутено, ако ли пък отворя стока и ме видят от персонала като нищо ще ме накарат да си го платя. За тях стоката ще бъде преоценена, трябва да го пуснат на по-ниска цена и следователно магазина губи пари. Има стоки на които има мостри, има и на такива на които няма. Не може на всичко мостра да сложат! Та учудва ме много защо се възмущавате, че нямало мостра или не можело да го отворят. А колкото до отношението на управителя, ако наистина така се е държал е възмутимо! Трябвало е да се обадите в полицията!

# 78
  • Мнения: 18
Няма значение мостра или не, проблема наистина е в отношението на управителя на магазина. Аз съм възмутена въобще от услугите в България. Мога да спомена за сравнение гръцко Джъмбо на границата момичетата намериха колежка, която говори английски, за да и обясна какво търся и тя обиколи с мен целия магазин, докато ми покаже каквото търсех. Бях видяла нещо конкретно преди това в друго гръцко Джъмбо. Ами извинявам се на всички, които работят като продавачи в България, но сме на светлинни години от другите държави. Тук това никога няма да се случи.
А относно управителя, той пак добре, че въобще е дошъл, защото в Била преди месец охраната отказа да ми го извика, защото "на него не му било до моето оплакване".
Така че какво да ви кажа, аз си пазарувам онлайн. И гърненцето си го поръчах онлайн. Въобще не ми се влиза в бг магазин. Те затова са все по-празни напоследък, ей заради хубавото им отношение.

# 79
  • София
  • Мнения: 44 122
Здравейте на всички! Темата ми стана доста интересна. Аз бях купила такова гърненце преди 2 месеца за сестра ми, но стана така че не можах да го събера в куфарите и така и остана за мен, сега тъкмо ще го ползвам за малчо. Та в реда на мисли, това гърненце го има тук (САЩ) във всеки един магазин за бебешоци и в нито един от тях няма мостра. Ако поискам да ми го отворят ще ми откажат даже ще ме изгледат възмутено, ако ли пък отворя стока и ме видят от персонала като нищо ще ме накарат да си го платя. За тях стоката ще бъде преоценена, трябва да го пуснат на по-ниска цена и следователно магазина губи пари. Има стоки на които има мостри, има и на такива на които няма. Не може на всичко мостра да сложат! Та учудва ме много защо се възмущавате, че нямало мостра или не можело да го отворят. А колкото до отношението на управителя, ако наистина така се е държал е възмутимо! Трябвало е да се обадите в полицията!

малката подробност обаче е , че в щатите ако има проблем ще го сдменят и пари ще върнат ако поискаш и с усмивка и с извинение даже...в джъмбо и много др родни ако се сагласят би било на смяна само...и то далеч не с мило и учтиво държание...

# 80
  • Мнения: 15
Angel_Dust да и това го има,  Simple Smile но вече не във всеки магазин.  Naughty В някои от магазините вече ще ти го вземат обратно ако не си го отварял.

# 81
  • Мнения: 395
Възмутително  #2gunfire #2gunfire #2gunfire не мога да си представя колко долен, комплексиран и психически осакатен трябва да е някой, че да се държи така с майка с дете. Нямам думи ..........................

Иначе за гърнета недей да съжаляваш, една приятелка си купи същото от там и музиката не свири когато трябва, а когато си поиска и то на гръцки. И тя е от недоволните клиенти и няма да купи нищо повече от там. Това е третото поредно нещо, което е купила от там и е с дефект.

Аз явно съм късметлийка, защото съм купувала няколко неща на ФП от там и работят.

Сина ми има този модел и много си го харесва http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pi … p;pcat=b_babygear

Това, което си харесала на живо е много сладурско, ако ще те ориентира, като габарити е почти като другото с основната разлика, че е с казанче.

Пробвай да го поръчаш от друго място. Аз съм поръчвала играчки на ФП от Вис Виталис.

# 82
  • Мнения: 375
Проблема идва от там,че момичетата,които работят в Джьмбо не са  консултанти ,а направо са общи работници.Мькнат стока от склада,подреждат,слагат цени,дебнат клиентите защото страшно се краде в този магазин.Управителите явно не желаят да наемат хора ,които да вьршат хамалската работа и така им е по-удобно .Момичетата вьршат всичко.Има момчета,които са в склада и приемат стоката когато пристигне.Как ще видите някой ,който да Ви помогне като просто няма никой свободен .

# 83
  • София
  • Мнения: 44 122
Angel_Dust да и това го има,  Simple Smile но вече не във всеки магазин.  Naughty В някои от магазините вече ще ти го вземат обратно ако не си го отварял.

ами поне до преди година не сме срещали проблем със замените...дори когато причината е - просто не ми хареса....а ако има дефект там никой със сигурност вече няма да ти откаже, независимо отворен ли е или не продукта....

# 84
  • Мнения: 6 713
Момичетата вьршат всичко.

Със сигурност има такова нещо, аз от други места съм чувала, че българският "капиталист" освен, че иска да забогатее за 1 седмица, се опитва да намали страшно и от разходи за персонал... То естествено, че не става така.  Whistling
Моя приятелка примерно дълго беше касиерка по разните там Европи, Фантастико, и от кой взимаха като се краде - от заплатата на касиерката, страхотна логика просто.... ooooh!

# 85
  • София
  • Мнения: 44 122
интересна логика...дам...във фантастико, има охрана...ако се търси логика, от неговата охрана би следвало да удържат при липси....ако изобщо трябва да се вземат пари от персонала, вместо да се подсигури по-надеждно магазина.

# 86
  • Мнения: 6 713
интересна логика...дам...във фантастико, има охрана...ако се търси логика, от неговата охрана би следвало да удържат при липси....ако изобщо трябва да се вземат пари от персонала, вместо да се подсигури по-надеждно магазина.

Да, така беше. Все пак да уточня, че става дума за преди 3-4 години, не знам сега как са нещата, може да са се подобрили. Макар, че и крадливи "купувачи" си има и ще си има винаги, въпросът е как да не го отнасят точно тези, които най-малко вина имат.... Tired

# 87
  • София
  • Мнения: 44 122
най-вероятно когато хората почнат да си търсят правата и да съдят магазини, работодатели и т.н. и когато почнат да бъдат осъждани...тогава нещо ще се промени...до тогава...надали нещо ще стане...дори когато потърпевшите напускат или пазаруват другаде....

Иначе някой пишеше, че магазините били по-празни в последно време... дрън-дрън....препълнени са си не по-малко от преди....нищо, че уж е криза, уж хората са бедни, уж пазаруват само от чужбина и т.н и т.н.

# 88
  • Мнения: 0
Не ви ли писна да се занимавате с глупости?
Какви драми се разиграват, направо сте смешни.
Откъде това свободно време?!

# 89
  • София
  • Мнения: 44 122
ама разбира се, кат те мачкат, приемай го с усмивка.... Simple Smile
а за времето - от същото място, от където и ти извади време да  ни споделиш безценното си мнение по въпроса Simple Smile

# 90
  • Мнения: 0
няма осъден търговец, най много някоя глоба, а те са смешни.
За потребителя - привидно удовлетворение, че някой го е защитил.
Вярвайте, че имате права Simple Smile)

Иначе някой пишеше, че магазините били по-празни в последно време... дрън-дрън....препълнени са си не по-малко от преди....нищо, че уж е криза, уж хората са бедни, уж пазаруват само от чужбина и т.н и т.н.
[/quote]

Същите дето плюят най-много са от най-редовните клиенти на магазина.
Тук поддържат общия тон.

# 91
  • София
  • Мнения: 44 122
аз магазина не го плюя и съм редовен клиент Wink но има принципно сбъркани неща в нашата мила родина в отношенията търговец-клиент.

# 92
  • Мнения: 0
аз магазина не го плюя и съм редовен клиент Wink но има принципно сбъркани неща в нашата мила родина в отношенията търговец-клиент.

Всеки има право да си говори каквото иска.
Другото е факт.
За съжаление и клиентите в повечето случаи не знаят какво искат, нито знаят как да си потърсят правата. Чели-недочели ЗЗП или още по-зле чули от някоя в градинката с подобен "горчив опит" и набрали смелост да пишат в институциите Simple Smile)
После се дерат по форумите Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 44 122
не мисля, че хората не знаят какво искат, знаят много добре даже...а и да не знаят, то за това са продавачите и косултантите, не за да ги гонят и да се отнасят с пренебрежение и досада, а за да ги ориентират, насочат и да им помогнат....
И да в повечето случаи е хубаво да може да видиш какво купуваш или поне да си спокоен, че ако се наложи да го върнеш, ще ти бъдат върнати парите или заменено, както се полага по закон...толкоз.

А дали се дерат по форумите - тяхно си право, не са доволни, искат да го споделят- правят го...теб къв ти е проблема точно?

# 94
  • Мнения: 0
не мисля, че хората не знаят какво искат, знаят много добре даже...а и да не знаят, то за това са продавачите и косултантите, не за да ги гонят и да се отнасят с пренебрежение и досада, а за да ги ориентират, насочат и да им помогнат....
И да в повечето случаи е хубаво да може да видиш какво купуваш или поне да си спокоен, че ако се наложи да го върнеш, ще ти бъдат върнати парите или заменено, както се полага по закон...толкоз.

А дали се дерат по форумите - тяхно си право, не са доволни, искат да го споделят- правят го...теб къв ти е проблема точно?

Аз проблеми нямам - законите ги знам, също и приложението им Simple Smile
От хора, които получават 500-600лева заплата какво отношение търсиш?!?

# 95
  • Мнения: 375
Заплатите в Джьмбо  на повечето момичета са 1000 лева.Само тези ,които са нови или студенти дошли за няколко месеца взимат 500-600лв.

# 96
  • Мнения: 0
Заплатите в Джьмбо  на повечето момичета са 1000 лева.Само тези ,които са нови или студенти дошли за няколко месеца взимат 500-600лв.



Брутно са им толкова..

# 97
  • Мнения: 375
Може ,не искам да споря .Приятелката ми работи там и това знам.

# 98
  • София
  • Мнения: 44 122
не мисля, че хората не знаят какво искат, знаят много добре даже...а и да не знаят, то за това са продавачите и косултантите, не за да ги гонят и да се отнасят с пренебрежение и досада, а за да ги ориентират, насочат и да им помогнат....
И да в повечето случаи е хубаво да може да видиш какво купуваш или поне да си спокоен, че ако се наложи да го върнеш, ще ти бъдат върнати парите или заменено, както се полага по закон...толкоз.

А дали се дерат по форумите - тяхно си право, не са доволни, искат да го споделят- правят го...теб къв ти е проблема точно?

Аз проблеми нямам - законите ги знам, също и приложението им Simple Smile
От хора, които получават 500-600лева заплата какво отношение търсиш?!?
човешко...то отношението идва от личността, възпитанието и разни такива...не от заплатата, пък на управителя надали пу е 500 лв...но и да е...няма значение.... ако се държи като свиня един работник обслужващ персонал, който е там заради клиентите и тях не заслужава...

# 99
  • Мнения: 815
Не знам как да ви обясня за случилото ми се днес в магазин "Джъмбо"? Просто съм възмутена от факта, че ако си потърсиш правата може да пострадаш. Днес бях в магазина на бул. "България" и исках да купя гърне за детето. Помолих да ми отворят гърнето, защото надписите бяха на гръцки, а и все пак струваше 79лв. и категорично ми отказаха. Тогава помолих да извикат управителя. Е, извикаха го и тогава се яви лицето Симеон Владимиров и ясно ми показа, че него законите не го интересуват и ми каза, че и комисия за защита на потребителите да доведа пак няма да го отворят. Но аз настоявах......... и тогава лицето Симеон Владимиров започна да ме заплашва, че ще изхвърли и мен и детето ми( на една година, седящо в количката) от магзина. Да съм се махала веднага. Започва да ме притиска и да подритва гумата на количката. Аз се изплаших и тръгнах към касите и пожелах да разговарям с някой над него. Господина ме настигна и ми каза, че няма над него. Тръгнах си ВЪЗМУТЕНА И СТРЕСИРАНА! 
Моля, ако някой има представа кой реално управлява този магазин да ми каже. Да знам към кого да се обърна.

аз бих подала жалба в полицията за това, че въпросното лице ми е нанесло нематериални щети като ме е стресирал и е заплашвал детето ми. Ако някой ми подритне количката наистина ще викат полиция, ама за да го спасяват тоя нещастник

# 100
  • Мнения: 154
Пфууу значи, за да си клиент, трябва да познаваш законите????!!!! И от кога 500-600 лева са ниска заплата, аз работех като продавачка тук в щатите и заплатата ми беше 800$ (за пълен работен ден), да не мислите че някоя от колежките ми или аз сме си позволявали да се държим по-малко от прекрасно към клиентите ни (за справка работа за 800$ лесно можеш да си намериш, и наемът на квартирата ни беше 850$). Надявам се да разбирате за какво говоря, въпреки че като ви гледам как половината разсъждавате ми става меко казано смешно.

# 101
  • Мнения: 6 206
Чакай сега, и ние сме поживяли в Щатите и ние сме обслужвали меко казано прекрасно клиентите си. Разликата е, че тези хора, които ни обслужват тук, те и на филмите не са го виждали това държание. Защото никой не го изисква от тях. Толкова е просто. Ама толкова. Защо не искате да го разберете? Рибата мирише откъм главата. И не ми говорете за елементарно възпитание, защото на масата общото възпитание им е под нулата. Мога да разказвам куриози до утре сутрин относно обучение на персонал, сега се сещам за една сервитьорка, която обучавах преди 10ина година - казвам й когато видиш клиент и погледите ви се засекат, независимо къде си трябва да го поздравиш. А тя ми отговори "а защо той не ме поздрави първи?", много отдавна съм се отчаяла.
Но това не е по темата.

# 102
  • Мнения: 815
На който не му харесава заплатата да си търси такава, каквато би го устроила. Това не е оправдание за грубо държание

# 103
  • Мнения: 104
Случката е грозна и отвратителна. Въпросният малоумен представител на магазина трябва да си го получи задължително!
Аз съм от активистите, които за всичко пишат до Комисия за защита на потребителите и мнението ми е, че тази комисия си върши работата много добре! Резултатите, които съм постигала, са били включително срещу големи фирми монополисти на пазара, срещу които всички са ми казвали, че няма смисъл да се оплаквам. Само дето проклетията ми надделя, а и Комисията счете, че съм права.
Така че - пишете до Комисия за защита на потребителите на всяка цена. Прочетох някъде мнение, че трябва да се пише и в централата на Гърция. Това също е чудесно попадение! Гърците владеят и английски, не е нужно да се пише писмо на гръцки.
В знак на солидарност - обявявам ПЪЛЕН БАН на този магазин. И моето мнение е, че могат много повече старание да покажат, но случката с тази жена и детенцето й е просто последната олигофрения, отвъд която няма какво повече да бъде толерирано.
Момичета, няма друг вариант да се промени просташкото отношение към нас като клиенти, ако не спрем да влизаме в магазини, където липсва елементарно обслужване на клиента.

# 104
  • Мнения: 1 650
Аз също съм редовен клиент на магазина и не съм имала проблем със замяна стоката.
Защо всички така оплюхте магазина и управителя, като сте чули само страната на потребителката.
Знаете ли колко откачалки обикалят магазините и нарочно се заяждат и търсят поводи за скандал. Как така й повярвахте, че й е ритнал количката и че я е стресирал. Кой знае какво всъщност се е случило.... Боже, боже... Хора без работа колкото щеш - чудят се как да им мине времето и  къде да си изкарат нервите.

# 105
  • Мнения: 0
...."Заплашваха ме в магазин Джъмбо.....
е заглавието...


от текста не става ясно как са я заплашили!
Що за манипулация?!?

# 106
  • Мнения: 1 650
Това май си е една антиреклама на магазина... Laughing

# 107
  • Мнения: 76
Да се присъединя и аз-преди няколко месеца исках да купя на сина ми триколка.Въпросната триколка струва 199 лв.Тези триколки са вдигнати над 1 метър височина и са завързани с верига.Най-учтиво помолих да ми свалят мострата, за да мога да я разгледам и тествам,но представете си каква беше изненадата ми като "продавач-консултанта" ми отговори,че това не е възможно!!!!Било им забранено!!!Попитах го как тогава да преценя дали е това,което ми трябва,за да го купя.А той ми отговори:Купувате си го (199 лв.!!!!) и ако не сте доволна го връщате!Но не съм сигурен дали ще ви уважат рекламацията!!!!!!!!!!!!!!Онемях!!!!
За качеството на стоките може да прецените само като влезете на входа и видите мястото за рекламации-това е цял отдел със собствена структура и работно време!!!В кой магазин по света го има това????!!! В Гърция този магазин е със статут "магазин за един лев", а тук ние се избиваме да пазаруваме!!! newsm78
хахахах колко познато,моята случка е идентична с твоята #Crazy Искахме да купим лятна количка и мъжа ми я свали от посоченото място от теб (нямаше вериги) и като наскочиха ,брей все едно крадеш мамка му.Тръгнах да слагам малката вътре в количката,за да видим дали ще се побере-еми Не ,не можело детето да сяда.На въпроса ни как да разберем дали и става количката и дали не и е тясна,си замълчаха.Не можело тъй,след като я купим.Мъжа ми им тегли една звучна майна и от тогава не сме влизали.Няма и да влезем-скъпоценното ДЖЪМБО-ОЛИГОФРЕНИ.

# 108
  • Мнения: 577
Няма и да влезем-скъпоценното ДЖЪМБО-ОЛИГОФРЕНИ.

Ех, смешни сте. А ти с какво право обиждаш. В магазина има правила които трябва да се спазват. Ако не ти отърват си отиваш тихомълком, а не да псуваш и обиждаш.
Един въпрос. Отиваш на гости но там правилото е да се събуеш преди да влезнеш. Ти, не одобряваш събуването какво правиш в този случай.
1.Влизаш нагло с обувките.
2. Теглиш им една звучна майна.
3. Събуваш се. (Спазваш правилото).

# 109
  • Мнения: 76
Ами и ти си ми смешна,с какво право ме обиждаш?От всички магазини в България,аз такива правила не съм виждала.Даже в МЕТРО го няма това.Искам да купя стока,която няма как да разбера дали ще ми върши работа като я гледам от 2 метра над мен,РАЗБИРАШ ли?Тия примери си ги запази за себе си.Няма магазин за детски колички,които забраняват по този начин,то даже и на колите тест драйв за 24 часа дават,а за една смешна детска количка не дават да я погледне човек. #Crazy #Crazy #Crazy Мъжа ми ги напсува,защото не им беше адекватен и на място отговора,ама явно ти това не го разбираш и няма смисъл да ти обяснявам.

# 110
  • Мнения: 577
Еми ето първия магазин в който ги виждаш тези правила и си длъжна да ги спазиш. В МЕТРО също пише не разопаковай, но уви интелигенти търговци го правят. В МЕТРО недопускаха и деца преди време и пак имаше отворковци които се правеха на голямата работа, кой съм аз, те пък ще ми кажат и слагат децата си в кенгуру докато минат през входа и после ги водят гордо за ръка или ги слагат да седнат в количките.  
С две думи правилата са за да се спазват.

Трябвало е да викнат полиция , за обида и нарушаване правилата на магазина.

# 111
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
какво е това гърне и кое не са искали да отворят? Кашона ли/

# 112
  • Мнения: 76
Ами те от спазване на правила са изгубили 400 кинта от мен и тази съфорумка Rolling Eyes,то така не се прави бизнес-ето ти заплатата на единия работник,но щом правилата им са такива,да си ги спазват,в случая те са в грешка,не аз...В Метро пазарих за кухнята ми от прибори-до хавлии и не съм се натъкнала на нещо без мостра.На Джъмбо управлението им куца(може би само в Бг,не знам),но това,което видях с очите си никъде другаде не съм го виждала и по-скоро говори отрицателно за тях!

# 113
  • Мнения: 104
Случката е грозна и отвратителна. Въпросният малоумен представител на магазина трябва да си го получи задължително!
Аз съм от активистите, които за всичко пишат до Комисия за защита на потребителите и мнението ми е, че тази комисия си върши работата много добре! Резултатите, които съм постигала, са били включително срещу големи фирми монополисти на пазара, срещу които всички са ми казвали, че няма смисъл да се оплаквам. Само дето проклетията ми надделя, а и Комисията счете, че съм права.
Така че - пишете до Комисия за защита на потребителите на всяка цена. Прочетох някъде мнение, че трябва да се пише и в централата на Гърция. Това също е чудесно попадение! Гърците владеят и английски, не е нужно да се пише писмо на гръцки.
В знак на солидарност - обявявам ПЪЛЕН БАН на този магазин. И моето мнение е, че могат много повече старание да покажат, но случката с тази жена и детенцето й е просто последната олигофрения, отвъд която няма какво повече да бъде толерирано.
Момичета, няма друг вариант да се промени просташкото отношение към нас като клиенти, ако не спрем да влизаме в магазини, където липсва елементарно обслужване на клиента.




Ти сигурна ли си какво точно се е случило?

...Следва непреводима игра на думи, изписани от Анди ...



Ех, пък сега за неразбралите да поясним, че когато някой рита количката, в която седи дете, това се нарича физическа агресия и майката, която се оплаква, я е разчела напълно вярно като заплаха. Повишаването на тон и заплахите на изпроводяк пък се квалифицират като словесна агресия. А пък използването на двата похвата срещу жена, при това с дете, се определя като комплексарщина, лоша култура и възпитание.
И Анди, миличък, недей така да се горещиш, когато някой не харесва магазина, в който вероятно работиш ти, твои приятели или роднини. Пазарната икономика се основава на способността да привличаш клиенти, в противен случай можеш да направиш музей с вечно твои стоки. А това, което виждаме в любимия ти Джъмбо, е умение да се изгонят клиенти.  smile3533
Решението на семейството ми да не ползваме точно този магазин се основава на редица неуредици и неадекватно отношение на обслужващия персонал в него. Достатъчно магазини по света сме обиколили, за да знаем какво е качествено обслужване и след като ние изкарваме парите си с много усилия, насочени към клиента, изискваме да ги харчим в аналогични условия.
Нямам нужда да се разправям с теб, защото не "забождаш" изобщо за какво става дума. Но, надявам се лоялността ти да бъде оценена по достойнство от когото трябва Smile

Последна редакция: ср, 29 сеп 2010, 09:28 от firelady

# 114
  • Мнения: X
Не мога да разбера как може да си създавате толкова негативни емоции заради едно гърне? Наистина ли няма какво по-ценно да правите с времето си?

# 115
  • Мнения: 154
Алексче, ти защо си мислиш, че всичко е заради едно гърне.
Поли-аз като отида на гости не очакват от мен да си платя за вечерята. Пък на теб, ако ти харесва да се държат с теб като с досадник, натрапник...че и парцал, ами дръж се както си се държиш в момента.
Все повече се убеждавам, че не държавата е сбъркана, а хората (добре, че се отървах)!

# 116
  • Мнения: X
Образно казано, Терминатор, образно казано.

# 117
  • София
  • Мнения: 23 097
Гледам, че темата стигна близо 10 стр.
Извинете ме, но дори в миризливия магазин за левче в нашия квартал обслужването е на много по-високо ниво, както и отношението на продавачките спрямо клиентите. Та не ми излизайте с довода, че виждаш ли, държат се зле, щото им е криво, че взимат 400-500 лв заплата. А още по-малко общо в случая има политиката на Джъмбо. Политиката няма нищо общо с доброто държание и обслужване. Ми ако няма обслужване в Джъмбо, значи просто няма магазин  Peace

# 118
  • Мнения: 6 206
А, стига, бе, а защо ли паркингът отпред е пълен?

# 119
  • Мнения: 154
Пълни са, защото сънародниците ми са убедени, че няма нищо нередно в това да ти блъскат количката с детето в нея.

# 120
  • Мнения: X
Ами на мен нищо не са ми блъскали. Нито са ме изхвърляли отнякъде. Може би защото просто бих отишла да си го купя отдругаде или бих написала оплакване, ако реша, че си заслужава, вместо да влизам с махленски разправии с управителя на магазин за един лев. Знам какво означава обикновено в такива ситуации ''помолих'' да извикат управител'' и ''настоявах''. Нито знаем да бъдем персонал, нито да бъдем клиенти.

# 121
  • Мнения: 577
Терминатор, примера ми с гостите е да покаже, че правилата са за да се спазват. Като пише не пипай не се пипа, не пробвай не се пробва и т.н., а не да се влиза в махленски спор и обиди, щом не може значи, не може.
Не съм коментирала ритането на количката, защото не мога да взема написаното като 100%  истина, просто не съм била там и нямам гледната точка и на другата страна.
Както Алексче е казала "Нито знаем да бъдем персонал, нито да бъдем клиенти".

Лично аз съм получавала нужното внимание във въпросния магазин, явно защото знам как да си поискам, за да получа. За мен, продавачката, хамалката и прочие персонал са хора, а не нещо по-нисше от мен и подобава да се държа с уважение към тях.

Въпросната триколка за която beep_one ако  е смарт трайк  моя син я пробва и я купих. Отвориха ми една кутия с пластелин за да видя колко са големи чашките, да преценя да ли да купя резервни и  търсех една конкретна кола на батерии носех и мостра момичето към което се обърнах, беше толкова любезно да обиколи рафтовете с мен и да отиде до склада да провери дали там няма такъв модел.

Дано всички които са изпадали в конфликтни ситуации, преосмислят подхода си и начина на комуникация с обслужващия персонал.

# 122
  • Мнения: 0
Терминатор, примера ми с гостите е да покаже, че правилата са за да се спазват. Като пише не пипай не се пипа, не пробвай не се пробва и т.н., а не да се влиза в махленски спор и обиди, щом не може значи, не може.
Не съм коментирала ритането на количката, защото не мога да взема написаното като 100%  истина, просто не съм била там и нямам гледната точка и на другата страна.
Както Алексче е казала "Нито знаем да бъдем персонал, нито да бъдем клиенти".

Лично аз съм получавала нужното внимание във въпросния магазин, явно защото знам как да си поискам, за да получа. За мен, продавачката, хамалката и прочие персонал са хора, а не нещо по-нисше от мен и подобава да се държа с уважение към тях.

Въпросната триколка за която beep_one ако  е смарт трайк  моя син я пробва и я купих. Отвориха ми една кутия с пластелин за да видя колко са големи чашките, да преценя да ли да купя резервни и  търсех една конкретна кола на батерии носех и мостра момичето към което се обърнах, беше толкова любезно да обиколи рафтовете с мен и да отиде до склада да провери дали там няма такъв модел.

Дано всички които са изпадали в конфликтни ситуации, преосмислят подхода си и начина на комуникация с обслужващия персонал.



!!! Един логичен човек!

# 123
  • Мнения: 0


Ти сигурна ли си какво точно се е случило?



[/quote]


Ех, пък сега за неразбралите да поясним, че когато някой рита количката, в която седи дете, това се нарича физическа агресия и майката, която се оплаква, я е разчела напълно вярно като заплаха. Повишаването на тон и заплахите на изпроводяк пък се квалифицират като словесна агресия. А пък използването на двата похвата срещу жена, при това с дете, се определя като комплексарщина, лоша култура и възпитание.
И Анди, миличък, недей така да се горещиш, когато някой не харесва магазина, в който вероятно работиш ти, твои приятели или роднини. Пазарната икономика се основава на способността да привличаш клиенти, в противен случай можеш да направиш музей с вечно твои стоки. А това, което виждаме в любимия ти Джъмбо, е умение да се изгонят клиенти.  smile3533
Решението на семейството ми да не ползваме точно този магазин се основава на редица неуредици и неадекватно отношение на обслужващия персонал в него. Достатъчно магазини по света сме обиколили, за да знаем какво е качествено обслужване и след като ние изкарваме парите си с много усилия, насочени към клиента, изискваме да ги харчим в аналогични условия.
Нямам нужда да се разправям с теб, защото не "забождаш" изобщо за какво става дума. Но, надявам се лоялността ти да бъде оценена по достойнство от когото трябва Smile


[/quote]

Не работя в Джъмбо, нито роднините ми или приятелите ми.
Нямаме такава нужда Simple Smile Не е много умно предположение. Опитай с друго. Все пак:
Правя проучвания на общественото мнение. Много е сложно да ти го обясня.. .едва ли ще го разбереш..
Ако дамата има хормонални проблеми, които я карат да истеризира и да предизвиква скандали, мястото им за решаване не са магазините и интернет форумите... Редно да се обърне към специалисти.
Мисията си тук изпълих, така че дерзайте Simple Smile)
Искрено ваш,
Αgent provocateur

# 124
  • Мнения: 9 093
Не допринасям с коментара си за темата, но ми се иска да напиша, че в Джъмбо Пловдив никога не съм имала проблеми със оглед на стоката, която искам да купя, или неучтив персонал...напротив...това е един от магазините, където ходим с удоволствие. Подбирам какво да купувам, естествено, изпатих си от някои некачествени стоки, поне бяха евтини Simple Smile
Та, предполагам в София нещата не стоят по този начин, за пореден път се убеждавам, същото важи и за магазините Вис Виталис - чувала съм ужасни неща за София, но тук в Пловдив всичко е ок, даже супер Rolling Eyes

# 125
  • Мнения: 76
При нас действието се разви точно в Пловдивското Джъмбо и искахме да купим лятна количка на Chicco.Малката беше с нас и ни беше отказано да я пробваме. NaughtyНе е ли тъпо според вас? Все пак това е стока,която не можеш да прецениш качена на метър и половина над главата ти...Както и да е,да са живи и здрави.Хубаво,че не я купихме-намерихме си за двойно по-малко пари количка на промоция от официалния магазин на Chipolino в Пловдив-там,поне можеш да пробваш на воля всичко,което искаш!!!

# 126
  • Мнения: X
Не допринасям с коментара си за темата, но ми се иска да напиша, че в Джъмбо Пловдив никога не съм имала проблеми със оглед на стоката, която искам да купя, или неучтив персонал...напротив...това е един от магазините, където ходим с удоволствие. Подбирам какво да купувам, естествено, изпатих си от някои некачествени стоки, поне бяха евтини Simple Smile
Та, предполагам в София нещата не стоят по този начин, за пореден път се убеждавам, същото важи и за магазините Вис Виталис - чувала съм ужасни неща за София, но тук в Пловдив всичко е ок, даже супер Rolling Eyes
 
Ама разбира се, пак невъзпитаните софиянци... Бас държа, че целият персонал на Джъмбо са все кореняци софиянци, пето поколение.

# 127
  • София
  • Мнения: 23 097
Ама разбира се, пак невъзпитаните софиянци... Бас държа, че целият персонал на Джъмбо са все кореняци софиянци, пето поколение.
Като оставим настрани иронията, съвсем отговорно заявявам, че според моите впечатления, пловдивчани са едни от най-възпитаните и учтиви хора в България. При това съм безпристрастна, защото съм наполовина софиянка, наполовина видинчанка  Wink А София до голяма степен е мешания от простаци, които си мислят, че са хванали Господ за шлифера.

# 128
  • Мнения: 9 093
Алексче - не съм писала нищо подобно Simple Smile
Впечатленията ми са конкретни, относно вериги магазини, които има и в Пловдив, и в София. Освен за Вис Виталис, четох такава тема и за Метро София. Не знам на какво се дължи. Но - невъзпитани хора има навсякъде по света.
Както и да е Simple Smile

# 129
  • Мнения: X
Но - невъзпитани хора има навсякъде по света.


И аз така мисля.

# 130
  • София
  • Мнения: 8 283
При нас действието се разви точно в Пловдивското Джъмбо и искахме да купим лятна количка на Chicco.Малката беше с нас и ни беше отказано да я пробваме. NaughtyНе е ли тъпо според вас? Все пак това е стока,която не можеш да прецениш качена на метър и половина над главата ти...Както и да е,да са живи и здрави.Хубаво,че не я купихме-намерихме си за двойно по-малко пари количка на промоция от официалния магазин на Chipolino в Пловдив-там,поне можеш да пробваш на воля всичко,което искаш!!!
Тъпо е! ...
ако сравняваш кон с кокошка и ти трябва кокошката - това е твоята покупка.
Едно е да я огледаш, друго да пробваш.

Той и мистър Бийн си пробваше тиган с прясната рибата, която си носеше... супер постъпка нали.
Чикото там е на най-ниска цена, да беше отишла в друг магазин да го огледаш и да пробваш щом дават. Ти ще си купиш ли нещо пробвано от Н-човека.
Имам Чико от Джъмбо. Супер покупка - 100 лв. срещу 180 от вносителя (купих я без да съм пробвала на друго място, но знаех предварително за какво отивам)

Не харесвам този магазин, но пазарувам от там (на високосна). Знам правилата му и се съобразявам с тях.
Когато купувам нещо, го купувам с ясното съзнание какво е (боклук койро след 2 ч. ще е за боклука или нещо качествено, което там е изгодно).
Може би авторката на темата трябваше да поиска детето й да се изпишка, за да види дали ще е удобно гърнето на детето .
Честно да си призная не вярвам на случката с ритането на количката. Много пъти съм била свидетел на неоправдани претенции (меко казано). Обслужването ни е зле
(далече съм от търговията и обслужването), но пък и клиентите са ни "супер". 

# 131
  • Мнения: 9 093
По принцип, повечето стоки си имат мостри, т.е. не е нужно да разопаковат дадена стока, за да се види "на живо".
Въпросното гърне мисля е на Фишър Прайс - тук в Джъмбо го има като мостра...въобще, май повечето неща си имат мостра и могат да се видят спокойно Thinking
Ако няма мостра на стока, която е невъзможно да се купи без да се изпробва - тогава вече е минус за магазина, не е вината в клиента, че иска да го види.
Аз лично, ако не мога да видя мостра и да пробвам, не моля да ми разопаковат стоката, просто не купувам.

# 132
  • Мнения: X
А как купувате от Интернет?

# 133
  • София
  • Мнения: 8 283
А как купувате от Интернет?
хайде сега сложни въпроси  Mr. Green

# 134
  • Мнения: 9 093
От нета пазарувам неща, с които няма как да се мина Simple Smile
Иначе винаги я има опцията да се провери даденото нещо в магазин, на живо, и после ако е по-изгодно, да се поръча по нета.

Последно ми се случи със столчето за кола, което купихме. Бях харесала в Май Тойс, но не знаех до колко има легнала позиция - пише 4 степени, обаче исках да видя на живо как точно е легналата позиция (на нас това ни беше проблема със старото столче). Потърсих в доста магазини и намерих модела - оказа се, че има съвсем леко легнала позиция, старото ни столче беше по-добре в това отношение. зарадвах се, че не съм го поръчала, въпреки че беше намалено и доста изгодно...В крайна сметка си купихме стол, от Джъмбо, който отговаря на всичките ми изисквания - в магазина ме консултираха и демонстрираха всичко. Та, с две думи - всекис и решава до колко може да рискува с покупка от интернет, аз лично съм по-спокойна ако видя наживо (за важни покупки става въпрос).

# 135
  • Мнения: 76
DESEM -количката я бях виждала само в нета и се зарадвах,че там случайно я видях (за чикото),ама си останах само с радването...Не съм от Пловдив,нямам много и представа къде има детски магазини,затова и исках да я пробваме,че бяхме с детето. Сравненията ти с Бийн са неуместни,всеки си плямпа каквото му скимне на ума,но нямам 200 лв.излишни да купя нещо,което няма да ми върши работа!Количката струваше 180 лв.тогава...За сравнение в магазина на Mothercare съм изпробвала всички колички даже и кръгчета извън магазина съм правила,за да разбера количката дали става или не(много любезни момичета,даже по телефона ми се обадиха да ми съобщят нещо,което ме интересуваше и чаках отговор),също и в още няколко магазина,на които не знам имената (в Пловдив,Стара Загора,Ямбол,Сливен и Бургас).Затова и се възмутихме с мъжа ми-само там такива условия,но щом са им такива,да си ги спазват-губят ме като клиент!А до Чиполиното-никак не съжалявам-дадох 70 лв.за количка,която ползвах само 2 месеца и седи като нова,защото дъщеря ми вече е голяма и не иска да се вози.

# 136
  • София
  • Мнения: 8 283
Но в магазин "Майчина грижа" цената не бе 180 лв. нали?
Количката си я купих само с оглед. За мен не е нормално да си купя количка, в която някой си е слагал детето, т.е. продават ми я за нова пък тя Н-то ползване за по една малка обиколка Sick
Количката си я купих след като бях чела само мнения и след като бях огледала Чиполино.

# 137
  • Мнения: 9 093
Малко встрани от темата, но: чувала съм за тази практика да се дават колички за тест драйв, така да се каже...Не дават ли всъщност мострите?
непонятно ми е как ще има в магазина 1 модел, даван за общо ползване, и после ще ида да си я купя като уж нова Rolling Eyes

# 138
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Не можах да изчета цялата тема, но и аз в края на миналата година имах спор с въпорсния господин. Ставаше дума за замяна на стока. Тръгнах си огорчена, не съм била заплашвана, но беше доста обидна ситуацията. Аз също поисках да говоря с някой над него, но получих същия отговор- че няма такъв. На знам как е назначен въпросния господин, но тък като не успях да намеря координати на някой на ръковдоен пост там, се отказах...Иначе като цяло съм доволна от магазина и от отношението на останалите служители, на които съм попадала...

# 139
  • Мнения: 76
Но в магазин "Майчина грижа" цената не бе 180 лв. нали?
Количката си я купих само с оглед. За мен не е нормално да си купя количка, в която някой си е слагал детето, т.е. продават ми я за нова пък тя Н-то ползване за по една малка обиколка Sick
Количката си я купих след като бях чела само мнения и след като бях огледала Чиполино.

Има за 170 има и за 570...зависи какво търсиш  Mr. Green.Въпросната в Mothercare струваше 170 лв.

# 140
  • Мнения: 22
DESEM -количката я бях виждала само в нета и се зарадвах,че там случайно я видях (за чикото),ама си останах само с радването...Не съм от Пловдив,нямам много и представа къде има детски магазини,затова и исках да я пробваме,че бяхме с детето. Сравненията ти с Бийн са неуместни,всеки си плямпа каквото му скимне на ума,но нямам 200 лв.излишни да купя нещо,което няма да ми върши работа!Количката струваше 180 лв.тогава...За сравнение в магазина на Mothercare съм изпробвала всички колички даже и кръгчета извън магазина съм правила,за да разбера количката дали става или не(много любезни момичета,даже по телефона ми се обадиха да ми съобщят нещо,което ме интересуваше и чаках отговор),също и в още няколко магазина,на които не знам имената (в Пловдив,Стара Загора,Ямбол,Сливен и Бургас).Затова и се възмутихме с мъжа ми-само там такива условия,но щом са им такива,да си ги спазват-губят ме като клиент!А до Чиполиното-никак не съжалявам-дадох 70 лв.за количка,която ползвах само 2 месеца и седи като нова,защото дъщеря ми вече е голяма и не иска да се вози.


Това сериозно ли... ooooh!обикалила си толкова магазини да пробваш колички... ooooh!изумяваш ме.
Нима във всички магазини не са едни и същи. Wink Не мога да повярвам, че в магазините разрешават подобен абсурд...някаква си взела детето и правила кръгчета с количката и после аз, ще отида да си  я купя...гаднооо.
Джъмбо ми харесва в това отношение и не само в това де.  Whistling Whistling Whistling

# 141
  • Мнения: 154
DESEM -количката я бях виждала само в нета и се зарадвах,че там случайно я видях (за чикото),ама си останах само с радването...Не съм от Пловдив,нямам много и представа къде има детски магазини,затова и исках да я пробваме,че бяхме с детето. Сравненията ти с Бийн са неуместни,всеки си плямпа каквото му скимне на ума,но нямам 200 лв.излишни да купя нещо,което няма да ми върши работа!Количката струваше 180 лв.тогава...За сравнение в магазина на Mothercare съм изпробвала всички колички даже и кръгчета извън магазина съм правила,за да разбера количката дали става или не(много любезни момичета,даже по телефона ми се обадиха да ми съобщят нещо,което ме интересуваше и чаках отговор),също и в още няколко магазина,на които не знам имената (в Пловдив,Стара Загора,Ямбол,Сливен и Бургас).Затова и се възмутихме с мъжа ми-само там такива условия,но щом са им такива,да си ги спазват-губят ме като клиент!А до Чиполиното-никак не съжалявам-дадох 70 лв.за количка,която ползвах само 2 месеца и седи като нова,защото дъщеря ми вече е голяма и не иска да се вози.


Това сериозно ли... ooooh!обикалила си толкова магазини да пробваш колички... ooooh!изумяваш ме.
Нима във всички магазини не са едни и същи. Wink Не мога да повярвам, че в магазините разрешават подобен абсурд...някаква си взела детето и правила кръгчета с количката и после аз, ще отида да си  я купя...гаднооо.
Джъмбо ми харесва в това отношение и не само в това де.  Whistling Whistling Whistling

Чудесно, явно с Джъмбо сте си паснали и ти груба, и те груби ......
Относно количките, има нещо, което се нарича мостра, независмо дали някое дете е сядало в количката или просто е прашасвала по стелажите, те би следвало да се продават с отстъпка.

# 142
  • Мнения: 22

 
Чудесно, явно с Джъмбо сте си паснали и ти груба, и те груби ......
Относно количките, има нещо, което се нарича мостра, независмо дали някое дете е сядало в количката или просто е прашасвала по стелажите, те би следвало да се продават с отстъпка.

Не съм се обърнала към теб, но щом ти се обръщаш към мен да ти кажа...да, чудесно си паснахме с Джъмбо. Simple Smile
Кой е груб и кой не не знам!!! Също така не знам какво възпитание ще дадеш на детето си...при положение, че твоето клони към 0. Whistling  Wink

# 143
  • Мнения: 6 206
DESEM -количката я бях виждала само в нета и се зарадвах,че там случайно я видях (за чикото),ама си останах само с радването...Не съм от Пловдив,нямам много и представа къде има детски магазини,затова и исках да я пробваме,че бяхме с детето. Сравненията ти с Бийн са неуместни,всеки си плямпа каквото му скимне на ума,но нямам 200 лв.излишни да купя нещо,което няма да ми върши работа!Количката струваше 180 лв.тогава...За сравнение в магазина на Mothercare съм изпробвала всички колички даже и кръгчета извън магазина съм правила,за да разбера количката дали става или не(много любезни момичета,даже по телефона ми се обадиха да ми съобщят нещо,което ме интересуваше и чаках отговор),също и в още няколко магазина,на които не знам имената (в Пловдив,Стара Загора,Ямбол,Сливен и Бургас).Затова и се възмутихме с мъжа ми-само там такива условия,но щом са им такива,да си ги спазват-губят ме като клиент!А до Чиполиното-никак не съжалявам-дадох 70 лв.за количка,която ползвах само 2 месеца и седи като нова,защото дъщеря ми вече е голяма и не иска да се вози.
е, не си направи поне елементарен извод от цялото това обикаляне?
магазините са с различно обслужване и толкова.

ходиш там където ти харесва
като каза мадъркеър - мен си ме познават там и просто влизам, казвам трябва да избера подарък и след 2 минути излизам с нещо чудесно на чудесна цена, обикновено намалено, защото е единствена бройка или разпродажба нещо. което няма как да се случи в джъмбо, там трябва да обикалям, гледам, търся и толкова.
управителката на мадъркеър я познавам лично и ми върши работа момичето, симеон примерно от джъмбо и през ум няма да ми мине да го търся.
големи момичета сте и продължавате да упорствате като магаренца на мост.
наистина ми е време май да спра, излишно е.

# 144
  • Мнения: 76
 Lady of the roses -ТИ НЕ ЗАСЛУЖАВАШ ОТГОВОР!!! С елементарни персони не комуникирам.
Каспър- направих си извода отдавна.Веднъж влязох в Джъмбо,сигурно няма и да повторя.И наистина,Mothercare са много готини  Grinning

# 145
  • Мнения: 154
Като гледам критериите ти за възпитание да ти кажа хич не се притеснявам за детето си, даже напротив! Peace

# 146
  • Мнения: 22
Lady of the roses -ТИ НЕ ЗАСЛУЖАВАШ ОТГОВОР!!! С елементарни персони не комуникирам.
Каспър- направих си извода отдавна.Веднъж влязох в Джъмбо,сигурно няма и да повторя.И наистина,Mothercare са много готини  Grinning

Аз, пък комуникирам с всякакви индивиди. Дори с такива като теб.  Joy
И квоо сега Джъмбо не ви харесва ама се натискате да ходите да купувате там щото е по евтинко нали...а после ревете, че не ви обслужили според очакванията ви!!! Joy

Като гледам критериите ти за възпитание да ти кажа хич не се притеснявам за детето си, даже напротив! Peace

И как ми видя критериите за възпитание... Joy нещо много си наблюдателна.

Не мога да разбера като не ви харесва магазина какво правите там? Wink Wink Wink

# 147
  • Мнения: 76
АКО ИМАШЕ ТАБЕЛА НА ФАСАДАТА НА ДЖЪМБО "НЕ ПИПАЙ,НЕ МОЖЕШ ДА ПРОБВАШ" -НЯМАШЕ ДА ВЛЯЗА.
Е,то такива размисли като твоите няма никъде,честно...За пореден път доказваш написаното по-горе от мен.Честно казано не знам какъв ти е проблема,опитвам се да разбера индивиди като теб,но не успявам,не мога да вникна в идиотското ти поведение във форума.Опитваш се да се правиш на някаква бунтарка,с по-различно мнение,което обаче граничи с простотия.Постоянно се дразниш и заяждаш със всеки,опитваш се да се докажеш как си най-най-най във всичко-колко си разбрана,с напредничаво мислене,обаче всичко "говори" против теб.И моля те,не ме разбирай погрешно,не искам да те обиждам,искам да ти покажа,че това не е начина да бъдеш всичко това по-горе.Разбирам да се заяждаш само с мен-не е така!!!Със почти всички го правиш.Има съфорумки с докачлив тон,но те са на милиони години от теб и явно това те дразни-не можеш да бъдеш като тях,защото просто играеш роля в нискобюджетен филм.Спри да се заяждаш с мен,защото следващия път ще те докладвам на модераторите.Сигурно няма да съм първата.... Peace

# 148
  • Мнения: 17
АКО ИМАШЕ ТАБЕЛА НА ФАСАДАТА НА ДЖЪМБО "НЕ ПИПАЙ,НЕ МОЖЕШ ДА ПРОБВАШ" -НЯМАШЕ ДА ВЛЯЗА.
Е,то такива размисли като твоите няма никъде,честно...За пореден път доказваш написаното по-горе от мен.Честно казано не знам какъв ти е проблема,опитвам се да разбера индивиди като теб,но не успявам,не мога да вникна в идиотското ти поведение във форума.Опитваш се да се правиш на някаква бунтарка,с по-различно мнение,което обаче граничи с простотия.Постоянно се дразниш и заяждаш със всеки,опитваш се да се докажеш как си най-най-най във всичко-колко си разбрана,с напредничаво мислене,обаче всичко "говори" против теб.И моля те,не ме разбирай погрешно,не искам да те обиждам,искам да ти покажа,че това не е начина да бъдеш всичко това по-горе.Разбирам да се заяждаш само с мен-не е така!!!Със почти всички го правиш.Има съфорумки с докачлив тон,но те са на милиони години от теб и явно това те дразни-не можеш да бъдеш като тях,защото просто играеш роля в нискобюджетен филм.Спри да се заяждаш с мен,защото следващия път ще те докладвам на модераторите.Сигурно няма да съм първата.... Peace


 Sick Sick Sick Моля, другарко...

# 149
  • Мнения: 214
АКО ИМАШЕ ТАБЕЛА НА ФАСАДАТА НА ДЖЪМБО "НЕ ПИПАЙ,НЕ МОЖЕШ ДА ПРОБВАШ" -НЯМАШЕ ДА ВЛЯЗА.

 Отлично, а това значи ли че щом няма табела може да пробваш бельото, да обуваш джапанките и да даваш на детето ти да лапа / да си играе с ластичетата и малките играчки? Елементарно . Както хората не идват в работата ти и не разопаковат стоката [и не я пробват БЕЗ изрично позволение], така и ти не можеш да отиваш в други магазини и да пробваш / отваряш / разглеждаш каквото ти скимне  Peace

# 150
  • Мнения: 104
На мен в чужбина не са ми правили забележка в никой магазин за поведението на децата ми. От друга страна, майките, които идват тук (от чужбина), са втрещени от поведението на продавачките в детските магазини. "Не пипай!", "Госпожо, приберете си детето!!!", "Не му давайте да вози камиончето, ще му изцапа гумите!",  "Ама че невъзпитано дете!" и т.н. неадекватни изяви. И като тръгнеш да купуваш нещо, едва ли не се чувстваш богопомазан, че ти е дадено да го пипнеш.
Тук искам да кажа, че все пак намирам магазини в България, където персоналът е обучен да се държи по подходящия начин с децата. Хванете си децата и идете, примерно, в Бенетон, ще видите разлика в отношението.   bouquet Същите български какички, но обучени в клиентолюбиво отношение. Значи, може да се постигне и по-висок стандарт в обслужването.
Предлагам, вместо да се изпада в ненужно дърлене, да се отвори тема за магазини, в които децата и родителите са добре дошли. По този начин поне ще извлечем нещо полезно от темата.

# 151
  • Мнения: X
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing

# 152
  • София
  • Мнения: 44 122
то пък тоз бенетон и той толкова прехвален.... да не говорим, че аз там тез така мили момичета не съм ги видяла.... най-нормално обслужване, не преливат от доброжелателност и гостоприемство със сигурност.

# 153
  • Мнения: 151
Прочетох само първата страница от темата и съм възмутена за пореден път! Какво става в България, къде е етиката в отношенията клиент - търговец, защо неписаното "клиентът винаги има право" все така си се възприема като виц...в кой век живеем и кой прави усилия да е конкурентноспособен осъзнавайки че ключът към успеха му е пак този КЛИЕНТ!
... ако искате да се  изумите от намусени, нагли и навъсени продавачи, които ви чакат само да излезете от магазина им, т.е. да им се махнете от главата, заповядайте в Русе! Тук е пълно с магазини, в които щом влезеш няма кой да ти каже "добър ден", но затова пък чифт очи ще те стрелкат подозрително или в най-добрия случай отегчено. Не слагам всички под един знаменател, но...  #2gunfire

Шанел, търси си правата! Подай жалба за обида и заплаха, недопустимо е това, което ти се е случило  Sick

# 154
  • София
  • Мнения: 23 097
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing
За жалост ми стана смешно  Grinning Но си права определено!
Бенетон, освен на разпродажба от чужбина, не бих го и погледнала. Изобщо сравнението между обслужването в Джъмбо и лъскави магазини изцяло с маркови стоки, някакси не е удачно  Wink
Факт е, че навсякъде би трябвало да се държат по един и същи начин с клиентите, но просто на практика нещата не стоят по този начин. Поне не в България.

# 155
  • Мнения: 154
firelady не знам какво си се хванала да обясняваш, на тях като им кажеш чужбина, бенетон все доларчета им се привиждат, а никой не разбра, че въпросът далеч не е в това, не става дума само за пари, а и за човешко отношение, което в България липсва. Тук са се събрали от типа на "ами мъжът ти те бие, защото си си заслужила". Нямам съмнение, че на вас така си ви е добре, никой нищо не ви дава и съответно няма нужда и вие да давате. Ходете си нацупени, блъскайте си се по улиците и се възмущавайте от такива нахалници, дръзнали да поискат нещо повече.

# 156
  • Мнения: X
Даа, в чужбина невъзпитан персонал не се среща никога и никъде. Разбира се.

# 157
  • Мнения: 104

Факт е, че навсякъде би трябвало да се държат по един и същи начин с клиентите, но просто на практика нещата не стоят по този начин. Поне не в България.
[/quote]
Именно. Идва при мен клиент, от когото знам, че ще получа мъничко пари, защото преценявам, че толкова има. Няма да го набия или напъдя. Разбира се, всеки, който работи с клиенти, иска големия клиент, но нещата не стоят винаги така. Установила съм, че дори малките клиенти, идващи редовно, носят предостатъчно пари. Затова си ги къткам.
По аналогичен начин искам да си харча изкараните с много старание пари. Действително НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има разлика между скъп и евтин магазин, но има. И я има в България. Проблемът е в мисленето както на продавача, така и на клиента. И докато реакцията е на приемане от страна на клиента, не може да има промяна. Продавачът и собственикът си мислят, че всичко е ОК. А дали е така?

# 158
  • Мнения: 104
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing
Много обичам един стар виц: на беседа за вредата от алкохола лекторът слага чаша с водка пред събралите се и пуска вътре жив червей. Червеят, разбира се, умира. Лекторът се обръща към публиката и пита: "Какъв е изводът от това?" Един любител на алкохола от задния ред се провиква: "Който пие водка, няма глисти!"

# 159
  • Мнения: X
Браво, затапи ме.

# 160
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Сигурна съм, че хората, които пазаруват в Джъмбо, го правят само защото не са се сетили, че има Бенетон.   Laughing
Много обичам един стар виц: на беседа за вредата от алкохола лекторът слага чаша с водка пред събралите се и пуска вътре жив червей. Червеят, разбира се, умира. Лекторът се обръща към публиката и пита: "Какъв е изводът от това?" Един любител на алкохола от задния ред се провиква: "Който пие водка, няма глисти!"

Е-е-е-е, най-накрая някакво разведряване в темата! По този повод и от мен един виц: "Къде ли не съм бил! И в Лондон не съм бил, и в Париж не съм бил, и в Ню Йорк не съм бил..."

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Ако реша да давам 79 лева за гърне,последното място за което бих се сетила е магазин "Джъмбо"....В крайна сметка всички знаем какъв тип хора ходят там,така че няма какво да се чудите на Управителя.....Пък и ние знаем само гледната точка на "изгонената",така че.... hahaha

# 162
  • Мнения: 375
Valentine_07 ,какъв тип хора ходят там?

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Скофти тип хора,да не кажа обитаци....В по-редки случаи някои други се подлъгват да идат там...

# 164
  • Мнения: 104
Е, хайде сега да намажем с газ клиентите и да ги запалим Simple Smile
Идеята на темата е, че където и да си клиент, персоналът трябва да се държи адекватно и клиентолюбиво.

# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Да,но да не забравяме и за отношението на клиентите към персонала....

# 166
  • Мнения: 104
Това за персонала беше провокирано от кое изказване в темата, че нещо не "забодох" ?

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Скофти тип хора,да не кажа обитаци....В по-редки случаи някои други се подлъгват да идат там...

Може ли превод? Какво е "скофти хора" и "обитаци"?

# 168
  • Мнения: X
Скофти тип хора,да не кажа обитаци....В по-редки случаи някои други се подлъгват да идат там...

 Joy Joy Joy

# 169
  • София
  • Мнения: 796
Досега вероятно отдавна вече сте намерили разрешение, но не можах да се стърпя! Не съм  изчела темата - само началото - и затова, ако повторя някого, извинете ме:
Лично аз досега, когато имам проблем във верига западни магазини, не търся даже и управител, а направо намирам в интернет централното им управление и пиша (на английски) е-майл до който управлява там - винаги има даден вариант за оплакване. Обяснявам любезно и студено подробно какъв е случаят и защо смятам, че съм ощетена и че едва ли знаят как работят бългаските им представители, въпреки, че фирмата им е реномирана и т.н. и т.н.  Peace
Обикновено български шеф ми се обажда след 2-3 дена и много любезно решава проблема в моя полза.
А иначе, относно случката с подритването на колелото на бебешката количка.... не бих се сдържала да не включа и лична вендета в подходящ момент (когато вероятно случаят вече е забравен от въпросната жертва.... Twisted Evil). Тази история много ме озлоби и не бих се успокоила докато не последва .... нещо.... Rage

# 170
  • Мнения: 104
Клиентът просто има право, когато иска да похарчи парите си някъде.  Парите за заплатите в магазините идват от продадена стока. Когато продавачите и управителите очевидно не искат да я продават, то тя си остава за тях, с по-малък оборот.
И в този смисъл единствената вендета, която може да последва в такива случаи, е просто да не се пазарува от магазини, в които няма адекватно и клиентолюбиво отношение от страна на персонала.
И иначе жалбите до чуждата централа определено имат сериозно влияние върху българския клон. Обикновено чужденците не са наясно с нашия балкански манталитет и наследството от старите соц-магазини, в които влизаш и продавачът те гледа мнооого обидено.

# 171
  • Мнения: 154
И в този смисъл единствената вендета, която може да последва в такива случаи, е просто да не се пазарува от магазини, в които няма адекватно и клиентолюбиво отношение от страна на персонала.
Firelady, ако не си забелязала, половината от изказали се тук са на мнение, че всъщност тя-клиентката сама си е виновна, и че обслужването си е точно, каквото трябва да е, пишело навскъде как в общи линии не можеш да гукнеш в магазина и трябвало да им спазваш правилата, пък ако нещо не ти харесва ..... ми сама си си виновна. Така, че номерът с непазаруването в БГ не върви, на уважаемите съфорумки подобно отношение не им прави впечатление.

# 172
  • Мнения: 6 206
Досега вероятно отдавна вече сте намерили разрешение, но не можах да се стърпя! Не съм  изчела темата - само началото - и затова, ако повторя някого, извинете ме:
Лично аз досега, когато имам проблем във верига западни магазини, не търся даже и управител, а направо намирам в интернет централното им управление и пиша (на английски) е-майл до който управлява там - винаги има даден вариант за оплакване. Обяснявам любезно и студено подробно какъв е случаят и защо смятам, че съм ощетена и че едва ли знаят как работят бългаските им представители, въпреки, че фирмата им е реномирана и т.н. и т.н.  Peace
Обикновено български шеф ми се обажда след 2-3 дена и много любезно решава проблема в моя полза.
А иначе, относно случката с подритването на колелото на бебешката количка.... не бих се сдържала да не включа и лична вендета в подходящ момент (когато вероятно случаят вече е забравен от въпросната жертва.... Twisted Evil). Тази история много ме озлоби и не бих се успокоила докато не последва .... нещо.... Rage

лична вендета, злоба, май цивилизованато поведение ти е само  да си постигнеш личната вендета пак...
с тази разлика че тук няма на кой да се оплачеш, тоест може на арменския поп
джъмбо доскоро нямаха сайт, а управителите на високо ниво са си вкарани от гърция
така че гърка да ти се обади и извинява - ще има да почакаш доста
почти съм убедена, че писмата от българия въобще не ги четат
и не разбирайте погрешно, никой не  е слага клиентите на по-висок пиадестал от мен
просто картинката е каквито клиентите, такива и управителите

# 173
  • София
  • Мнения: 796
Не съм съгласна, но не съм тук, за да споря с когото и да било.
Съветвам всички да си търсят правата, защото това, че сме българи няма да спре развитието на гражданско (и далеч по-цивилизовано) общество дори и тук! Колкото повече настояваме да бъдем третирани достойно, толкова по-бързо ще се промени и българската действителност.
Доста време съм прекарала в чужбина и няма да се примиря тук да ме третират по различен начин. Уважавам другите, държа се не само любезно, но и мило - и настоявам да уважават и мен.
Но не съм смирена християнка и ако някой ми посегне - или на детето ми - това вече е друго! Прекрачат ли границата, смятам, че е време и аз да обърна страницата! Но това съм си аз. Вие си правете както вие намерите за добре.
Отписвам се от темата, защото както в повечето теми тук, пак забелязвам конфликтни или поне резки и необмислени изказвания, а не съм тук за да се заяждам с някого. Просто се почувствах отвратително като прочетох първия пост на авторката.... и не се сдържах.
Всичко хубаво на всички! И приятни пазарувания занапред! Peace

# 174
  • Мнения: 104
И в този смисъл единствената вендета, която може да последва в такива случаи, е просто да не се пазарува от магазини, в които няма адекватно и клиентолюбиво отношение от страна на персонала.
Firelady, ако не си забелязала, половината от изказали се тук са на мнение, че всъщност тя-клиентката сама си е виновна, и че обслужването си е точно, каквото трябва да е, пишело навскъде как в общи линии не можеш да гукнеш в магазина и трябвало да им спазваш правилата, пък ако нещо не ти харесва ..... ми сама си си виновна. Така, че номерът с непазаруването в БГ не върви, на уважаемите съфорумки подобно отношение не им прави впечатление.
Terminator, за разлика от много хора тук, съм чела темата от самото й начало. Това, че част от писалите в темата смятат, че жената сама си е виновна, не би трябвало да е за мен причина, поради която ще мисля като тях. Аз съм напълно наясно, че в България клиентите са добре дресирани от социалистическите продавачки и отрицателното им отношение към клиента. Но благодарение на клиентите, които са различни, се постига промяната. Когато очакваш от продавачите и от магазините повече, те са длъжни да го дават. Е, ако не им пука за това какво мислят клиентите за тях, рискуват да се превърнат в музеи. В крайна сметка парите ще ги получат от продадени стоки. Намален брой клиенти - намалени приходи. Простичко е. Но промените започват от нашите глави, а не от главите на управителите на магазините.

# 175
  • Мнения: 104
Не съм съгласна, но не съм тук, за да споря с когото и да било.
Съветвам всички да си търсят правата, защото това, че сме българи няма да спре развитието на гражданско (и далеч по-цивилизовано) общество дори и тук! Колкото повече настояваме да бъдем третирани достойно, толкова по-бързо ще се промени и българската действителност.
Доста време съм прекарала в чужбина и няма да се примиря тук да ме третират по различен начин. Уважавам другите, държа се не само любезно, но и мило - и настоявам да уважават и мен.
Но не съм смирена християнка и ако някой ми посегне - или на детето ми - това вече е друго! Прекрачат ли границата, смятам, че е време и аз да обърна страницата! Но това съм си аз. Вие си правете както вие намерите за добре.
Отписвам се от темата, защото както в повечето теми тук, пак забелязвам конфликтни или поне резки и необмислени изказвания, а не съм тук за да се заяждам с някого. Просто се почувствах отвратително като прочетох първия пост на авторката.... и не се сдържах.
Всичко хубаво на всички! И приятни пазарувания занапред! Peace
Подкрепям това изказване!   bouquet От постинга тук, в който написах, че в знак на съпричасност към пострадалата майка няма да пазарувам повече в този магазин, до момента действително не съм стъпила в него.
Резултат: открих чудесни алтернативи.  Grinning

# 176
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Не съм съгласна, но не съм тук, за да споря с когото и да било.
Съветвам всички да си търсят правата, защото това, че сме българи няма да спре развитието на гражданско (и далеч по-цивилизовано) общество дори и тук! Колкото повече настояваме да бъдем третирани достойно, толкова по-бързо ще се промени и българската действителност.
Доста време съм прекарала в чужбина и няма да се примиря тук да ме третират по различен начин. Уважавам другите, държа се не само любезно, но и мило - и настоявам да уважават и мен.
Но не съм смирена християнка и ако някой ми посегне - или на детето ми - това вече е друго! Прекрачат ли границата, смятам, че е време и аз да обърна страницата! Но това съм си аз. Вие си правете както вие намерите за добре.
Отписвам се от темата, защото както в повечето теми тук, пак забелязвам конфликтни или поне резки и необмислени изказвания, а не съм тук за да се заяждам с някого. Просто се почувствах отвратително като прочетох първия пост на авторката.... и не се сдържах.
Всичко хубаво на всички! И приятни пазарувания занапред! Peace
Подкрепям това изказване!   bouquet От постинга тук, в който написах, че в знак на съпричасност към пострадалата майка няма да пазарувам повече в този магазин, до момента действително не съм стъпила в него.
Резултат: открих чудесни алтернативи.  Grinning

И аз подкрепям авторката.  Ходила съм  един път до магазина на "България" и един път на "Ботевградско"- и няма да потретя.Няма смисъл да пиша  мнението  си за стоките там,прочетох го в много постове преди мен.

# 177
  • София
  • Мнения: 8 283
Скофти тип хора,да не кажа обитаци....В по-редки случаи някои други се подлъгват да идат там...

хм, добре е, че чета темата да разбера как изглеждам.

Никога не съм харесвала Джъмбо... че и доста други магазини мога да изредя, но това не ми дава правото да обиждам посещаващите ги.
Рядко ми се случва да посещавам Дъмбото, но определено не било защото съм се подлъгала, а целенасочено, за да купя нещо, което знам е, че е качествено и там е на добра цена. Примери бол:
- Лятна детска количка Чико Ct.0.6 за 100 лв. вместо 180 лв.
- Играчки на Плеймобил, Фишер прайс, Дисни(Пиксар) и подобни преди да се изравнят цените (че някой в Джъмбо са и по-скъпи вече а и добри промоции има на по-малко търсени играчки.  
Има неща, които не бих купила, но това е мой избор и даже не спирам през определени сектори.
За протокола: почти не съм ходила там без деца децата ми взимат играчки разглеждат, но игра и опипване само с/на мострите.

# 178
  • Мнения: 83
До Ерин Брокович от вашите изявления досега разбрах, че от качеството на магазина личи отношението на персонала така ли ??? Значи баба ми която ходи да си купува дрехи от магазините втора употреба предлагам като влиза и да я пребиват от бой на входа още за да си знае и да не прави проблеми. А като и увеличат пенсията ще може да си позволи културно обслужване в скъпите маркови магазини. Спри моляте с писанията, че си смешна не исках да съм груба, но такива просто те принуждават  Close

# 179
  • Мнения: 0
Няма значение кой е магазина-за мен винаги трябва да си търсим правата- Агенция за защита правата на потребителите   Peace Не може да те карат да купиш нещо, без дори да го видиш...

# 180
  • Мнения: 73
И аз се включвам.
На мен Jumbo много ми харесва, като магазин, защото много обичам да разглеждам такива шаренийки. Е после на касата ми става лошо като ми кажат, колко им дължа, ама това е друг въпрос  Laughing , а двата часа паркинг едва ми стигат  Mr. Green .
Тази случка, която е станала - направо ме потресе.  Shocked Това е ужасно!На всякъде, където си назначават техни си хора - все нещо куца и бизнеса не върви както трябва. Сигурно така е и в Jumbo. Назначават си на тоя брат му, на ония сестра му и т.н и после естествено, че няма да е нищо наред. Само мога да кажа, че аз съм работила в казино и са ни обучавали, че клиента е на 1 МЯСТО! Дори са ни провеждали специални семинари само и единствено за това. Нямаш никакво право да обиждаш клиента и да се държиш лошо с него! Много пъти и на мен както и на всеки друг човек му се е случвало да му идва да напсува някой - ама не може. Човек като е доволен ще дойде пак, ще каже на приятели, роднини, колеги, а това е най-добрата реклама. Трябва да се държиш така, както искаш да се държат с теб. Аз като вляза в някой магазин и ако видя намусена продавачка, или пък да се почуствам досадна, че съм влезнала в магазина - просто излизам. Не знам как е обслужването в чужбина, но съм сигурна, че е 100 пъти по добре от тук. Единствено съм забелязала, че в малките магазинчета и сергийки, в които работи собственика, още като те види ти сваля шапка. Еми да - така трябва да бъде - опитват се да спечелят клиент, а на тези, които са станали с гъза на горе - какво им пука, за оборота и за клиентите  #Cussing out

# 181
  • Мнения: 9 093
Извинявам се, че пак връщам темата, но ми се искаше да споделя нещо: тази вечер ходихме до Джъмбо Пловдив и купихме триколка за детето. Аз бях останала с впечатлението, че не е позволено да се пробват мостри или да се пипат..и стоим с мъжа ми около триколките, гледаме, гледаме...по едно време момичето, което беше на бюрото (може и каса да е, не знам) точно до мострите дойде до нас и ни попита искаме ли да ни свали триколката да я видим и пробваме - и аз като дете, дето му предлагат близалка, викам - да, да, да ooooh! Blush Пробвахме, направихме кръгче из магазина (бяхме с детето), харесахме, купихме и така.
Интересното е, че наскоро приятелка поиска да си купи количка от там - каза, че не са й позволили да пробва количката Rolling Eyes

На излизане се пошегувахме, че сигурно са ни дали да пробваме, защото в магазина е нямало клиенти и никой няма да види Laughing

# 182
  • Мнения: 621
Стеф, Hug-не просто не ми позволиха да я пробвам,дори не ми дадоха да я ВИДЯ както трябва.Те нали са на височко изложени...не искаха дори да я свалят на земята само за оглеждане,камо ли за пробване... ooooh!
Иначе честита ви триколка!Аз също търсех там,но нямаше никакъв избор,имаше 3-4 само,и в крайна сметка си взехме от Вис Виталис,доста по голямо-разнообразие имаше там. Peace

# 183
  • Мнения: 9 093
А, и ти ли си искала да си купиш количка от там Laughing

Вече почвам да си мисля, че правят разлика между триколка и количка Tired

# 184
  • Мнения: 1 467
Наистина трябва да се изяснят тези права и хората да знаят имат ли право да видят стоката преди да я платят или не!

Забелязала съм, че на повечето касови бележки пише , че имаш право на рекламация до излизане от магазина. Т.е. плащаш, отваряш и ако има нещо дефектно, се връщаш на момента...Все пак на бележката има записан час на покупката.
Иначе аз от този магазин не съм пазарувала, но съм забелязала, че на повечето места,стоката се отваря задължително за проба ако е техника .
Когато съм си взимала мебели-товариш в колата от склада и на касовата бележка има срок-например от 3 дни , за рекламация, но никой не ти отваря кашоните (опаковките) на място.

# 185
  • София
  • Мнения: 44 122
няма такъв филм до излизане от магазина, имаси законова регламентация за  рекламациите.

# 186
  • Мнения: 1 467
няма такъв филм до излизане от магазина, имаси законова регламентация за  рекламациите.
ЗЗП Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.

(2) (Нова - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Срокът по ал. 1 спира да тече през времето, необходимо за поправката на потребителската стока или за постигане на споразумение между продавача и потребителя за решаване на спора.

(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Ако търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката и срокът на гаранцията е по-дълъг от сроковете за предявяване на рекламацията по ал. 1, рекламацията може да се предяви до изтичането на срока на търговската гаранция.

И все пак, не всеки потребител познава  ЗЗП , което дава възможност на търговците, да спекулират.А това, че аз съм виждала подобни "рекламационни условия" на касови бележки, е факт Sad(( Както се казва в правото :Незнанието на закона не извинява!

# 187
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Обожавам да ходя в Джъмбо и досега пари в лоша стока не съм вложила. Всичко, което съм закупила си заслужава и до момента нямам оплакване. Дори миналата седмица купих горище на бебето и го пробвахме на място как му стои. Никой нищо не ни каза, въпреки че имаше служител на щанда за бодита точно зад нас. Говоря за новия магазин, който е по пътя за Божурище, преди Метро.

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 360
и аз се вклювам в тази тема,бясна съм
Вчера си харесах акумулаторен мотор от там.Влезнах и навътре да разгледам и си взех някои дребни нещица и попитах колко време е гаранцията на мотора и ми казаха 6м и аз реших да го купя,но след като го платих се оказа,че нямал гаранция  Shocked
Поисках да го върна и ми отговориха в събота или неделя да отида
Не издържах и още днес отидох след като изчетох целия ЗЗП и установих 3 нарушения
1-во при избора ми(прегледа) не бях консултирана от продавач-консултант,а от касиер(с нагло държане)
2-ро за да разгледам нещо трябва да го платя и след това да си го нося у дома(не се разопакова на територията на магазина)
3-лъжата за гаранцията и това,че на етикета са писали,че акумулатора издържа 8-10ч,което всъщност е времето за зареждане на самият акумулатор(пише го в упътването на англ.език)
Вдигнах пара и управителите КАТЕГОРИЧНО отказа да разговарят с мен,тъй като имали важна визита от Гърция
И сега написаха рекламация,която даже и не видях и сега ще чакам
Честно повече няма да стъпя в този магазин,130лв на вятъра
Ще изчакам тяхното решение след което,ако не ми върнат паричките-ще ходя до Комисията
Общо взето ми обясниха,че пари няма да видя,а ще трябва да заменя за стока и какво да си взема,даже нямат Pampers рь някакви гръцки дайперси
Нзм тези за кои се мислят,страшно ми е обидно и то заради смотаната касиерка,която я питах защо само 1 от колелетата се върти и тя ми отговори,че му бил слаб акумулатора и затова
Нзм да се надявам ли на чудо да си получа паричките или ще пия 1 студена вода

# 189
  • Мнения: 0
Веднага пиши на КЗП.
Аз лично съм се сблъсквал с отватително отношение в заведение и сезирах КЗП.
Те ми отвърнаха след 30 дни с писмен отговор и разпечатан протокол за оглед и т. н. Нз до колко са установили или не нарушения, но каквото зависеше от мен го сторих. При теб с тези пари и фактически нарушения със сигурност ще има голям ефект.
Ето линк към формата за жалби -
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 360
ей сега им се обадих,трябва да изчакам решението на джъмбовците и като излезе и не ме удовлетворява и направо в комисията
И аз,днес, за да не подменят табелките на моторчето,отидох и си направих 2 снимчици  Mr. Green,не че са доказателство,но все пак бих ги приложила,ако се наложи

# 191
  • Мнения: 0
Стига да са с дата на тях, ще минат за доказателство. Въпреки че някой болен мозък ще каже че са манипулирани, но ти си си напълно в правото и те адмирирам. Hug

# 192
  • Мнения: 6 206
преди рекламации се приемаха само събота и неделя
явно са им направили проблем от КЗП и сега дефектни стоки се приемат през цялото работно време, а без дефект само събота и неделя...
и също мисля, че не е коректно отношението към теб, но не мисля, че може много да се направи
първо, не са длъжни да имат продавач консултант, доколкото знам повечето хора не са никакви консултанти там, а се водят аранжьори по длъжност. тоест в задълженията им влиза нареждането по рафтовете, а не обслужването и говоренето с клиенти.
за разопаковането е много дразнещо, но практика в много магазини. вчера в технополис /който ми беше фаворита досега за такъв тип магазин/ отказаха да отворят и покажат на мъжа ми клавиатура, при положение, че от всички други модели имаше извадена по една за мостра, а желаната беше дори по-скъпо. тъпо, обаче го правят навсякъде. не знам имат ли право, сигурно имат, щом го правят.
така че ще следя с интерес изхода на тази ситуация, моля напиши го.
аз залагам, че няма да ти върнат парите, нито ще ти удоволетворят рекламацията
интересно ми е какво ще кажат от кзп обаче
напиши моля те развръзката

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 360
ооо,приеха ми рекламацията,но не ми връщат паричките,а ми предлагат замяна
По телефона ми казаха,че рекламациите били само в събота и неделя,но аз отидох още на следващият ден и ми приеха колелото.Да,по телефона наистина казаха,че нямали продавач-консултанти.Но за това,че нямам упътване на Бг език ще се захванат,а и също за това,че характеристиките се различават и от КЗП ми обясниха,че имам право да върна продукт в 7-дн срок и не могат да ми налагат как да постъпят-мой бил избора дали да ми върнат паричките,да заменят с друг мотор или пък да заменя със стоки на стойност 120лв.Вчера подадох жалбата в КЗП и сега в 7-дн срок ще чакам и ще ви държа в течение.Надявам се да си получа паричките,ако пък не ще натоваря приятелките в колата и отиваме да пазаруваме заедно,все мисля че ако сме 5 ще можем да достигнем сумата,но все пак се надявам на паричките

# 194
  • София
  • Мнения: 44 122
надявам се да ти върнате парите Simple Smile
обаче ме изумява, че би те затруднило харченето на 120 лв  Laughing Peace

# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 360
ооо,не е проблем да ги похарча,но не искам да ги дам на тях  Mr. Green

# 196
  • Мнения: 104
Комисия за защита на потребителите върши прекрасна работа, затова пишете и изисквайте правата си. ТРЯБВА да има клиентолюбиво обслужване. Все повече хора ми казват, че няма да стъпят в Джъмбо, защото отношението към клиента е направо социалистическо.
В тази връзка се сетих за един виц от соц-времето. Обучавали магазинерите как да се държат с купувачите по-любезно и накратко ги посъветвали да правят точно обратното на това, което биха направили обикновено. След обучението в магазина влязъл един купувач, застанал пред щанда със сирене и започнал да избира: "Искам тази буца. А, не, ако може другата. И още малко ми добавете. Не, не толкова много"...
Продавачът го гледал, гледал и му казал: "Виж какво, я  ти стой тук, а аз ще ходя на майната си!"

# 197
  • София
  • Мнения: 266
В никакъв случай не оставяй така нещата, потърси си правата. Най-малкото на комисия за защита на потребителя, до фирмата писмено оплакване, каквото можеш направи го. Това да ти подритват количката е много грубо. Аз честно казано съм малко със смесени чувства за Джъмбо, ту съм купувала хубави неща, ту съм се излагала жестоко. Последно беше с една количка, която подарих на едно хлапе и се счупи на 3-тата минута. Умрях от срам и съжалих стократно, по-добре да бях дала парите направо на хората да купят каквото искат, ама аз не- подарък да бъде. Е, няма да повторя. Но пък съм си купувала чаши, декорация, органайзер за бельо и други подобни джуджавки, от които съм доволна. Но си личи, че е магазин за левче като цяло. От детските магазини най-много ми допада Хиполенд, там вече каквото съм купила не съм брала срам поне Simple Smile И има много мнооооогоооо по-хубави играчки и със сигурност са много над качеството на повечето детски магазини. Лично аз от Джъмбо играчки няма да купя повече, за другите неща по-може Peace

# 198
  • Мнения: 561
Това джъмбо е като бит пазар,и 2 лв.за близалка няма да им дам на тях.Инъче бих дала,но на тях не.Оплаках се в друга тема.Но накратко ще си кажа и тук.Вчера исках да купя на сина ми който няма и 2 години мотор или кола,исках разбира се да ми свалят стокато да видя устойчива ли е,удобно ли ще му е на детето.Тей де като давам 150-200 лв.да пипна поне.Ама неможело!!!Исках да говоря с управителя,да го питам как няма да може?!Бил ГРЪК обаче,това явно трябва да означава,че няма да се разберем.Тоя грък английски незнае ли ?Как може пък грък да управлява персонала си като не говори езика-български?
Така и не купих,няма и да стъпя повече там,както и не бях до вчера.

# 199
  • Мнения: 104
Еми, обича си, човекът, стоката и не ще пък да я продава на клиентите!  Joy

# 200
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
В кой магазин ходите  newsm78 На мен винаги са ми показвали, каквото искам и винаги са били любезни.  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 561
Джъмбо във В-вово,исках да купя акумолаторен мотор.Може да не съм им била симпатична,незнам по пристрастие ли обслужват Simple Smile

# 202
  • Мнения: 41
В "Джъмбо" има както пълни боклуци, така и маркови стоки!! Аз съм била в магазин на фирмата, но определено не в този който споменава авторката на темата.
Лично на мен хич не ми пука и си отварям стоката без да ме интересува (според зависи как е запечатана Simple Smile))) ако имам възможност отварям). До сега не са ми правили забележка, но не съм и правила определено толкова големи покупки!!!
Ужасно отношение от страна на персонала и управителя!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си потърси правата дори и без да се замисляш, още по малко че един вид е посегнал на детето ти като е ритнал количката!!!

# 203
  • Мнения: 3
Нямам думи.....откъде толкова злоба.....наистина си потърси правата! Дръж ни в течение,моля те!

# 204
  • Мнения: 1 428
Аз също пазарувам често в Джъмбо и ми направи друг факт лошо впечатление. За втори път ми се случва вече и затова ще го кометнирам. Първия път купих стока, която уж беше в промоция и намалена, а на касата платих друга по-висока цена/може би е била реалната и не са я сменили навреме/.Онзи ден ми се случи същото и то на непромоционална стока. Имаше голяма разлика в цената от написаното на стикера при рафтовете и на цената върху касовия бон. За съжаление видях нередността чак като се прибрах в къщи, иначе щях да се оплача на място. А относно обслужването не съм имала проблеми, но аз не съм ползвала консултант.

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 360
прееди около седмица получих отговор от КЗП.При установената проверка не са открити нарушения,освен това за издържливостта на батерията,но било корегирано,което мен пък ни-най малко не ме грее(по отношение на моят случай).Не знам къде забутах писмото.Общо взето-за подвеждаща информация били подали сигнал до София,където щели да решат дали да им създадат акт или не.При произволно отворено моторче-всичко било ОК,стикери,указание и т.н.Предлагат ми пак да заменя стоката за други артикули,от Комисията ми казах,че не можели да ги задължат да ми върнат парите  Shocked
Сега насрочиха помирителна комисия,където на доброволно начало може да присъства представител/управител на магазина,но може и да не дойде.и ако там не се решат нещата,аз мисля че имам достатъчно основания да заведа граждански иск с/у тях.Избрала съм и един мастит адвокат(няма да пиша имена) и ако има дело и се реши в наша полза,ще бъде супер.Мисля да се обадя и на Густо ми е Велков,а и 1 привятелка ми вметна,че мога да пиша до някакво "Баркод" по ТВ7,където се занимавали с подобни случаи.Ще изчакам помирителната комисия какво ще направи,след което ако не ми върнат паричките почвам това,което съм наумила.
Ами това засега е новото,предполагам,че пак ще пиша след около месец,защото тогава е назначена датата за комисията

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 13:47 от mannuella

# 206
  • Мнения: 1 144
В този разхвърлян, вмирисан и смотан магазин, който много ми напомня на едновремешните "За 1 долар", влязох само веднъж, малко след като го откриха и повече не бих стъпнала. Много ми е долнопробен. Но правилно ви съветват да се обърнете към Комисията за защита правата на потребителя. И аз споделям мнението, че действат ефективно. Успех и си отстоявайте правата!

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Мерси мила,отговорът в предният пост е именно то тях-Кзп

# 208
  • София
  • Мнения: 272
1 привятелка ми вметна,че мога да пиша до някакво "Баркод" по ТВ7,където се занимавали с подобни случаи.

Според мен е добре и други потребители да научат. Свърза ли се с Баркод?
http://www.facebook.com/BarcodeTV7

"„Баркод” представя най-често използваните от производителите заблуди и маркетинг капани за потребителя и разследва и разрешава потребителски проблеми на зрители, които са подали сигнал на горещата телефонна линия 02/ 866 0007, на имейл адрес barcode@noframe.tv или на Фейсбук страницата на предаването."

 Peace

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 360
мерсиии ще се възползвам  Hug

# 210
  • Мнения: 7 947
И аз, тоест моята баба - имаше неприятен инцидент в Джъмбо. По Коледа о тиде за подарък, избрала робот, трансформер някакъв за около 20лв. Нямало кого да попита на щанда, затова се наредила на касите. Стигнала до касиерката, подала го и попитала - Искам да знам има ли батерии в него. Тя без да отговори го маркирала и сложила в плик. Баба ми пак попитала - а касиерката се троснала - от къде да знам! Тогава баба ми настояла да попитат някого, защото не иска да купи играчка, на която детето да не може да се радва веднага. Не получила от никого отговор и казала, че тогава няма да го купи. Да, но касиерката се развикала да дойде охраната. С думите - маркиран е, трябва да си го платите. Е, питала баба ми - от ъкде на къде, не го искам вече, съжалявам и т.н. Охраната я хванала и казала - платете си стоката и5 утре отидете в деня за връщане на стока - да го върнете. Баба ми не се съгласила и станало страшен скандал... Tired Накрая други клиенти я защитили и тя си тръгнала...

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 360
ама върнали ли са парите и?

# 212
  • Мнения: 7 947
Е тя не е платила! Защо да плати като не го иска вече. Имала е 25лв, това струвало към 20, а за батерии отделно не е имала 7-8лв да даде...

# 213
  • София
  • Мнения: 44 122
егати тъпотията
като е маркиран пък голямата работа, както го маркират, така го и размаркирват.
Ако случайно ти маркират нещо 2 пъти, трябва ли двойно да го платиш....

# 214
  • Мнения: 7 947
Абе не знам, но баба ми се разплакала и мен това ме вбеси. Иначе ако бях аз самата - нямаше да ми пука и щях да се оправя, без да обръщам особено внимание...Сякаш съм свикнала с простащината по магазините вече...

# 215
  • Мнения: 561
Грам човещина нямат тия хора бе ужасни са.Вместо да са любезни и толерантни с удоволствие да пазарят хората от там те се държат с клиентите,като със крадци.Нищо не печелят така  Stop

# 216
  • гр.София
  • Мнения: 147
И аз да споделя ...моята дъщеря отишла в Джъмбо със своя приятелка да купуват подарък за рожден ден.Харесали, платили и всичко било ок , докато на изхода ги спира охраната и им казва да извадят всичко от дрехите си и раниците си.Един вид обиск.Те се учудили и попитали защо да го правят?Обяснението било, че се съмняват да не са откраднали нещо.Те  обяснили , че нищо не са откраднали и тогава вече станало страшното.Дошъл още един охранител и като започнали да ги заплашват, че сега ще ги арестуват, дръпнали им раниците, якетата и започнали да ги пребъркват и по джобовете.След като не открили нищо им казали да изчезват бързо от магазина.Дъщеря ми се върна в къщи супер уплашена и разтроена.Дълго мислих как да постъпя, но като знам, че каквото и да направя ефект няма да има , единственото което ще направя е , че вече няма да стъпиме там.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Е,това е прекалено
Каризма,много е неприятно,нзм,ако беше моето дете щях луда да ги направя(така поне си мисля)
Обиск,охрана в магазин няма право да  прави. Обиск се прави от полицаи в присъствие на поемни лица и при онователно предположение за извършено престъпление. Претърсването което правят в магазина е напълно незаконно.А мисля,че и след като са от женски пол би трябвало жена да извърши обискирането,въпреки,че е незаконно
Това е единствения магазин,където клиентът няма право на нищо и има 1 огромен правилник за "подобаващото" му държание на територията на магазина,няма никакви права,това никъде го няма
Преди време,когато и аз бях по-малка в 1 дискотека ни задължиха да платим сметка от 130лв(на съседната маса)като също ни заплашваха с полиция,приклещиха ни и не ни дадоха да излезем от заведението,бяхме 2-те с 1 приятелка на нейният рожден ден.Поискахме поне касова бележка-ама нямало и ние от страх от арест и полиция-дадохме парите и добре,че имахме толкова,ама малки бяхме тогава,не си знаем правата,аз си бях изгубила личната карта и ме беше страх от това,без да се замисля какъв акт щяха да отнесат собствениците,защото бях влезнала без документ за самоличност.После разбрах,че това им било практика на заведението,начин да изкарат някой лев в повече,просто случайно в Благоевград момиче ми се оплака,че и на тях се случило почти същото
Между другото,в понеделник ми е датата за помирителната комисия

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 360
объркала съм датата-24.11

# 219
  • Мнения: 56
Прочетох какво се е случило, преди това и мнението на няколко потребителки. Хора осъзнайте се няма магазин на запад , в който да не можеш да видиш какво купуваш  newsm78 Много тук са наясно , че там купуваш , пробваш у дома , може и да поносиш и да върнеш , но ние тук в нашата мила България сме нещо като аборигени и не стига , че плащаме, а и ще ни държат сметка. Отвратена съм от това, което прочетох като поведение от страна на управителя. Отвратена съм и че има хора , които защетавате поведението му. НЕзависимо от класата на магазина  hahaha гърне за 79 лв  Joy е то ще е за най - бедните , но ако беше за 790 сигурно щяха да и дадат даже да го пробва  Joy Та незавесемо от класата на магазина не може да допускаме такова отношение към нас потребителите и  трябва да си търсим правата, но не само единчини случаи а трябва да стане масово явление. Защото ние сме хора и колкото и да сме търпеливи то всичко си има граници. Мила браво , че не си се оставила аз бих търсила да говоря и по нагоре бих пуснала и жалба Жалко само че в БГ на такива се гледа с насмешка а не като на отговорни хора които се ценят и знаят какво искат и най - вече знаят че благодарение на нас онзи там " управител " си получава заплата. И едва когато всички започнем да се ценим повече и да изискваме нормално отношение към себе си тогава и страната ни ще придобие друг облик  и няма да сме "онези от третия свят"

# 220
  • Мнения: 56
Има камери в магазина може да изискаш записите и с добър адвокат да ги осъдиш за не малко пари

# 221
  • Мнения: 104
Каризма, съд. И спешна жалба до Комисия за защита на потребителите.

# 222
  • Мнения: 4 916
И аз да споделя ...моята дъщеря отишла в Джъмбо със своя приятелка да купуват подарък за рожден ден.Харесали, платили и всичко било ок , докато на изхода ги спира охраната и им казва да извадят всичко от дрехите си и раниците си.Един вид обиск.Те се учудили и попитали защо да го правят?Обяснението било, че се съмняват да не са откраднали нещо.Те  обяснили , че нищо не са откраднали и тогава вече станало страшното.Дошъл още един охранител и като започнали да ги заплашват, че сега ще ги арестуват, дръпнали им раниците, якетата и започнали да ги пребъркват и по джобовете.След като не открили нищо им казали да изчезват бързо от магазина.Дъщеря ми се върна в къщи супер уплашена и разтроена.Дълго мислих как да постъпя, но като знам, че каквото и да направя ефект няма да има , единственото което ще направя е , че вече няма да стъпиме там.

Жалба в полицията.

# 223
  • Мнения: 76
Такааа....
Наложи ни се отново да влезем в Джъмбо. Няма да се впускам в подробности, но беше единствения магазин за детски играчки по пътя ни. Моя мъж решава да сбъдне детската си мечта и да купи за щерката ( Laughing по-скоро за него, отколкото за нея) една мини-количка с дистанционно. На опаковката не пише с какви батерии е,нито има мостра от нея на щанда, затова му предлагам да отидем на касата и там да ни я отворят, за да проверим дали ни устройва. Той се дърпаше , уж скришно да го направи, аз му мрънкам да го направим по техните "правила". Отиваме на касата и им казваме, че искаме да разберем с какви батерии се движи количката, а в отговор касиерката ни отговаря троснато, че на кутията пише. Моя мъж и отговори, че може да чете, но на кутията никъде не пише и как ние да разберем с какви батерии е. Тя ни заяви, че трябва да я маркира, демек да ни я продаде и чак тогава да разберем.  Joy Sick Изгледахме я ,а моя мъж и каза, че по-добре преди малко да се беше скрил в ъгъла и сам да разбере, вместо да се занимава с тях. Тя направи физиономия, той и джасна количката на един щанд и си тръгнахме. Ами няма по-голяма простотия от тая. Отварянето на кутийката с количката я делеше само една лепенка лейкопласт.
Близо до изхода забелязахме и прословутите колички, които бяха вдигнати до "тавана" и вързани една за друга със синджир, сакън някой да не ги свали, както ние направихме преди година и половина.
По-големи олигофрени от тези НИКЪДЕ няма. Да им %*$№@ на политиката. За пореден път се убедих, че има нещо сбъркано в тях и дано вече никога,ама никога не ми се наложи да стъпя там.

# 224
  • Мнения: 196
Бойкот на Джъмбо ..аман от боклуци и тъпо политики...
От там си купувам само "прахосъбирачки" за украса Laughing
Играчките (без марковите) са боклуциии и половина
Дрехите също..за размерите да не говоря Wink

# 225
  • Мнения: 46 520
Преди време пусках тема за тях http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=581018.0

Лично аз нямах успех с КЗП. Според мен им плащат, за да не ги закачат. Друго обяснение нямам.

viliko, добре че не е платила баба ти. Пари не връщат! Можеш да замениш стока, но пари не. Дори да е дефектна и да нямат др. в наличност - избораш си нещо др. от магазина до тази сума, но пари - тц.

# 226
  • Мнения: 7 947
Вещи - същото като при нас  Tired

Не се сърди - беше гадно като цяло, тя отишла с такова желание за подарък на внучето, а си тръгнала разплакана! То така или иначе се отказахме да пазаруваме от там играчки, вече ходя само на първия е таж...

# 227
  • София
  • Мнения: 44 122
е каква е разликата играчки или друго ще купуваш, като така и така си им клиент все още...

# 228
  • Мнения: 7 947
е каква е разликата играчки или друго ще купуваш, като така и така си им клиент все още...

 Laughing
Играчките са некачествени, затова не купувам вече, всичките се изпотрошват за отрицателно време, вярно - не съм взимала скъпотии, но просто там са много афиф.
Иначе купувам - блокчета, комплекти за оцветяване на картини и платна, свещи ароматни, посуда. Много евтини са и ми харесват.
Защо ме питаш всъщност, нещо пречи ли ти?

# 229
  • София
  • Мнения: 44 122
там има и прекрасни играчки, на мн добри цени.

питам принципно, ако си недоволна като клиент от един магазин(не конкретно този), за мен нормалното е да спреш да го посещаваш, не да се пооплачеш и пак да си ходиш да даваш парите си там....

# 230
  • Мнения: 7 947
Хайде сега си гледай в твоята пазарска количка и остави мен да правя - това, което съм преценила!
Трябва ли да ти давам отчет, че блокче от 500стр. там е 2лв и нещо, а иначе по книжарниците с 20-30тина листа е левче?

# 231
  • София
  • Мнения: 44 122
както казах въпроса е принципен... но явно за теб всъщност отношението не е толкова важно Wink
(и не го пиша защото си ти, всеки  в твоето "положение" бих питала същото)

# 232
  • Мнения: 7 947
 Tired
За последно - върни и прочети. Дано вденеш!

# 233
  • София
  • Мнения: 44 122
вденах споко - цената е по-важна от отношението...

# 234
  • Мнения: 76
Там става да купиш нещо, което можеш да огледаш веднага, точно като тетрадки или нещо неопаковано. За Играчки и други подобни не си струва. Боклукчави са си. Има много дребни джунджурийки доста по-евтино и от магазин за 1 лв., но не си заслужава да те правят на маймуна в нашия случай за 15 лв. Гонят си клиентите и това е.

# 235
  • София
  • Мнения: 44 122
напротив играчките не са само дребни тип левче боклукчиви.... има някои хубави играчки на половината от цената(има си и хубави играчки, разбира се и на нормална цена, не вс е по-евтино)

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 360
АМа пълни з.....и са,аз пък не съм убедена в качеството и автентичността на марковите им стоки.Като се роди малкия купих оттам комплект-четка и гребен на Чико,скоро след това в родилния дом ни раздадоха каталога на Чико,където четката беше от естествен косъм,а моята беше една такава прозрачна...което ме усъмни.Бяха ми подарили автоматична люлка на ФП,видях подобна в Джъмбо-ами нито надписа и надпис,нито пластмасата и пластмаса а цената беше в пъти по-евтина и 3-ят случай е въпросното моторче из интерент пространството като цена е 240лв,а там го продават за 110  Wink
Има някаква наредба,сега виждам,че отскоро си имат отделен щанд на ФП(луда тяхна фенка съм,докато малкия стана на 1г)и там може да са им оригинални играчките,ама за другите-силно се съмнявам
Вещи в занаята абе тая буболечка ме-озадачи на няколко пъти и ми изкара първоначално акъла  Joy Joy Joy
Не се сърди, човече ,ако нямам успех с КЗП ще си търся правата и чрез съд-решила съм го,нищо не ми коства,а и имам достатъчно свободно време да се занимавам с това
Разочарована съм от тях и не искам да ме задължават да съм им клиент,зная си правата и ще се боря до последно

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 16:36 от mannuella

# 237
  • София
  • Мнения: 44 122
чико имат и естествен и изкуствен косъм и двете съм виждала там.
това , което съм виждала и купувала от там си е съвсем ок, неща купени от другаде(дори от щатите) съм ги виждала и в джъмбо и са си 1 към 1...
(не защитавам политиката им, в право сте да си търсите правата, но в разочарованието си няма защо да изкарвате стоките (всички) боклук Wink)

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 360
AAA,не-не съм целяла да ги изкарам всичките боклук,просто съм си изградила някакво мнение,сама за себе си(може да е вярно или не,то си е само за мен) относно стоките с марка Чико и ФП,за другите нямам наблюдение  Party

# 239
  • Мнения: 76
Мануела, загледах се в столчетата за кола на Фишър Прайс и честно да ти кажа имах чувството, че са ги сглобявали в някой гараж, а бродираното лого все едно аз съм го шила.  Confused Чак се зачудих каква е тая смотана изработка, а ФП са си сериозна марка. Не погледнах цената. Не огледахме играчките, сигурно има и по-хубави, но като цяло Джъмбо не може да се мери примерно с ХипоЛенд.

# 240
  • Мнения: 4 405
Не коментирам Джъмбо отдавна са ме загубили като клиент,но често наминаваме в хипо-то.Качеството на стоките да не се лъжем ,но е доста далеч от това на което се радваме на последък пазарувайки от чужди сайтове.Някои играчки имат доста кратък живот,имам забележки към качеството на някои дрешки и обувки и то уж маркови ,но...
Случвало ми се е да няма избор за цветове на някои по-скъпи артикули,но пък са наистина внимателни и много любезни.
Трябва да отбележа ,че са изключително толетантни към палавата ми дъщеря.  bouquet Посещенията в този магазин са удоволствие и за мен и за детето не заради  качество на стоките  Wink,а заради начина по който се отнасят с клиента.Винаги излизаме с огромна торба покупки и усмивка до уши на лицето на дъщеря ми.А като кажа че ще я водя там става най-кроткото и послушно ангелче пък дори и за кратко. Joy

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Вещи в занаята
съгласна съм с теб и аз като гледах логото им едно такова странно,ненаситено,все едно е копирано.Сега нзм дали продават неща на ФП отделно от специализираният им щанд

# 242
  • Мнения: 378
Нито клиентите са на ниво нито обслужващия персонал!Колко и да спорите е факт!!! За съжаление хората искат само да получават без да дават нищо от себе си за да си изкарат яденето както и клиентите с 10000 изисквания,претенции и всякакви глезотии и с арогантно и нагло държание все едно са длъжни да бъдат най уважаваните!! дори и да се изак*т дет се вика.Общо взето липсва култура и на двете страни!

# 243
  • Мнения: 76
Виж сега, не си прави кардинални заключения, защото винаги се държа прилично, казвам "Добър ден", "Довиждане", защото аз сама съм продавач в собствен магазин и знам колко важно е отношението към клиента и ако ти не си добър към тях, тогава и те не са.
Но пък и съм готова да разиграя продавача до небесата, ако не направи това, което е длъжен като такъв. (това е др. тема). Че има олигофрени и от двете страни, има си ги, но и в двата пъти, в които сме били в Джъмбо и в двата пъти изцепки от тяхна страна. Не е нормално това, показва си го цялата тема... Peace

# 244
  • Мнения: 123
Това е най-отвратителния магазин, с най-отвратителното отношение към клиента. Гръцка му работа. Тези гърци тотално ги намразих вече. На мен също ми се случи подобна история. Нищо не ти разопаковат и няма как да прецениш стоката. Потресена съм.

# 245
  • Мнения: 5
Да не забравяме кои са собсвениците. #Crazy.Тези хора ни смятат за втора ръка и се мислят за повече от нас.Изнасят си непродаваемата стока от Грътските магазини и я карат в България.Персоналъ и е отвратителен защото така ги оправляват #2gunfire.Като изключим няколкото марки на които са представители всичко друго е евтим внос от китай.

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 360
ДА ви кажа,наложи се да купя играчка по поръчка от там и в крайна сметка замених мотора за тази играчка,взех и 2-3 бодита и чорапки,1 пистолет,който не работи,но се отказах да го връщам,че 1 път го отнасяш до там,после чакаш 2-3 дни да ти се обадят да ти кажат,че са ти одобрили или не рекламацията,после пак отиваш до там и то става дълга и широка.Радвам се,че по някакъв начин успях да оползотворя парите и повече кракът ми няма да стъпи там

# 247
  • Мнения: 0
Абе хора според мен изобщо не купувайте от този магазин !  Купух на племенницата ми една кукла която пее за подарък за рождения и ден и като отворила куклата не  пее. Отидох в Джъмбо и казах да ми върнат парите обаче инати не искат да връщат парите и най-накрая племеницата ми не получи подарък от мен .

# 248
  • Мнения: 1
Още повече, че става дума за детски магазин, пред очите на детето ти.

Сега ще се биждаме ли Simple Smile

Джъмбо може да е всичко друго, но не и детски магазин.

Най - близкото определение е: сбирщайн.


# 249
  • Мнения: 668
Определено! Пълно безобразие и тези определени дни и часове за рекламация  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт