4 годишно дете и английски език ?

  • 10 645
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 162
Въобще не омаловажам ролята на родителя, но чак пък да се превръща в преподавател по английски, литература, математика и т.н. - незнам. Сравняваме методи на обучение в къщи и в центрове. Аз твърдя, че обучението от квалифициран персонал е по-добро, както и обучението извършвано в центрове.  Peace Не коментирам ролята на родителя, в основата на възпитанието на детето, което прекарва по 8 часа в детско заведение, защото ще изпадна в дълбокомислие Sunglasses

Става въпрос за малки деца, все пак за това е темата. И при тях според мен най-важните учители са мама и тати и то от много рано. И не го говоря наизуст, а съм виждала много деца и винаги има разлика при тези, с които вкъщи не се занимават изобщо, тези които правят само това което сме препоръчали и тези които активно общуват с детето и се стараят да го развиват във всякакви области. Последните деца се справят изключително лесно, не само защото им помагат, ако (те много често нямат нужда от помощ, а се справят перфектно и сами), усвояват нещата бързо, мислят логически и т.н. С възрастта разбира се намалява ролята на родителя и поради все по-ограниченото време заедно, но въпреки това има много неща от много области, на които могат да се научат децата (дали под формата на някоя семейна игра или да прочетете заедно нещо или да гледате образователни филми и т.н.).
И не искам да споря с никой, всеки се стреми да е възможно най-добрият родител на детето си, но колкото повече неща му се дадат като възможности за развитие от малко, толкова по-лесно ще му е по-нататък в живота. В този смисъл идеалният вариант е школа+игри с мама/тати на английски+английски песнички и филмчета за съответната възраст Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 1 504
В този смисъл идеалният вариант е школа+игри с мама/тати на английски+английски песнички и филмчета за съответната възраст Simple Smile
Напълно съм съгласна.  Grinning

# 92
  • Мнения: 212
от скоро ходим на "английско неделно училище"-www.ecokidsclub.weebly.com споменах за това в друга тема и има отзиви и на други мами.Преподава англичанка-педагог,завършила е Кембридж, много приятна и с подход към децата. Момченцето и е на 4 и също е в групата, има и американче,доколкото разбрах. Аз съм много доволна и за сега сме на среден вариант - комуникация на англ. в къщи от време на време и при тях за "истински" английски.

# 93
  • Мнения: 46
запис
връщам се да чета

# 94
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Колкото по-рано толкова по-добре. И в първа група е можело да я запишеш. Аз самата съм учителка по английски в детската градина и съм изучавала лингвистични особености на децата от придучилищна възраст. Знам, че най-лесно децата научават втори език, когато се учат да говорят паралелно на родния  Peace

# 95
  • Мнения: 46
да попитам и тук - има ли мами, чиито деца ходят отдавна на ХЕЛЕН ДОРОН - има ли полза.. чудя се дали да запиша детето и къде  Thinking

# 96
  • Мнения: 212
Както съм писала и преди - има огромна полза да ходите някъде - но е много важно да се занимавате и в къщи - да гледа филмчета, да общувате и играете. Ако пък вие самите не знаете езика - не е проблем, но тогава наистина трябва да се ходи повече на занимания.
Ние сме много доволни и от двете школи, в които сме ходили - по системата на Хелен Дорон и Еco Kids Club в София. Детето още си спомня занятията, песничките, като чуе нещо, което е било част от курсовете казва коя учителка го е пеела, разказвала Simple Smile много ме радва

# 97
  • Мнения: 46
Жалко, че няма отзиви от 1ва ръка от ХЕЛЕН ДОРОН. Разбрах, че има нов център в БОРОВО и ми е относително удобно... с какво се различава от останалите системи, ползвани в детските забавачки - като АЛИНА, ОКСИНИЯ и други, за които съм чела... ?
Ще съм благодарна да споделите, тъй като ЦЕНИТЕ на ХЕЛЕН ДОРОН са ми прекомерни наистина /просто не мога да си ги позволя на този етап, иначе нямам нищо против/ и търся подобни школи в Центъра на София. ИМА ли нещо наистина специфично по ХЕЛЕН ДОРОН, от което бих лишила детето си, ако го запиша на друга школа ..... ?

# 98
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами то отзивите от първа ръка, ще прозвучат като реклама. Дъщерята ходи вече 2ра година, малкия също тръгна...ДОволна съм. Разликата с другите центрове не знам каква е...основното в Хелен ДОрон е, че всичко е поднесено във вид на игра...Заниманията са преценени добре..примерно синът ми вече на 45 минута е готов да си тръгне и урока приключва...В къщи си слушаме дисковете...Децата са доволни, за мен това е важното..езика е поднесен по начин, по който не ги задължава да учат точно   думи или на всяка цена да ги знаят, да седят 45 минути на едно място. За мен основното е, че нещата стават плавно..любовта към чуждия език вече я има. Това е основно....не очаквам нито 2,5 годишния ми син след една година да проговори правилно езика, нито пък 5 годишната ми дъщеря да контактува свободно на английски....но основата е поставена...

# 99
  • Мнения: 3 675
Моето дете е още малко, но когато другата година го запиша на градина, няма да го записвам на занимания по английски, просто не виждам смисъл в това, така или иначе ще започне да учи езика в 1 клас.Друг е въпроса, че лично аз мога да я науча, без да давам излишни пари по учители в детски градини.

Не съм съгласна с мнението на Марианка85, защото така според мен детето ще се обърка още повече, особено ако е малко, говоря за 2-4 годишно

# 100
  • Мнения: 1 050
Моето дете категорично отказа да ходи на английски в детската. Карахме го, но без резултат. Иначе постоянно ме кара да му казвам разни неща и веднга ги запомня. На мен ми се иска да ходи някъде и да учи заедно с негови връстници. Дано скоро се престраши и го запишем лятото някъде.

# 101
  • Мнения: 6
Детенцето ми е на 2 г  и 4 месеца и от февруари посещаваме Центара в Слатина, който работи  по системата на Хелен Дорон.... Много, много чакани са срещите с Кака Тина, която се занимава с дечицата, които са от 2 до 4 годинки.

За пръв път посетихме един урок на английски по системата на Хелен Дорон в Центъра в Борово през септември миналата година и детето прояви невероятен интерес към ученето на английски..... но тъй като не намерих в този център група с подходящо за мен време за провеждане на курса... минахме на варианта- да потърся в нашия район някой, който би се занимавал с детето на английски.... след търсене намерих..... ходихме в езиков център, но в момента, в който ми заявиха, че детето трябва да внимава, а не да се разсейва- директно приключихме....

и тогава попаднахме на група, която е с удобно за мен време на провеждане на курса, както и че работят по системата на Дорон, която позволява на децата и да си играят, и да учат песнички и думички ..... и да им е забавно..... ефекта е поразителен- детето пее песничките на английски, брои до 10 както на български, така и на английски, познава животните, цветовете и на двата езика.... Разбира се всеки ден слушаме песничките и изразите, но това не отнема повече от 15- 20 минути...

# 102
  • Мнения: 9 764
На детето трябва да му е забавно Peace
да- животни  ,цветя, плодове,зеленчуци....по време на игра...
 и когато са малки- са много паметливи- попивателни Grinning

# 103
  • Мнения: 89
Твърдо - ЗА!
Казвам го от опит. В допълнение на външните занятия, добавям и Rosetta Stone (перфектен компютърен самоучител) в къщи.

# 104
  • Мнения: 31
ТВЪРДО ЗА! Даже трябва от по-рано! Мисля, че ние позакъсняхме с нашето обучение, но така и не намерих място, което да ми харесва. Направиха ми впечатление отзивите за Eco Kids Club - това само съботно - неделни занимания ли са... аз честно казано търся целодневна занималня... ако има и усилено изучаване на английски ще е чудесно...и ако цената е разумна за моите възможности разбира се ... отказах се от ЧДГ непоносими са ми като такса....

Общи условия

Активация на акаунт