4 годишно дете и английски език ?

  • 10 642
  • 104
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Дойде време в ДГ да избираме някакви допълнителни занимания. Миналата година умишлено не я записах на английски език , защото реших ,че няма да разбере нищо. Чудя се тази година дали да я записвам.

Въпроса ми е какви са ви впечатленията от вашите деца на тази възраст - възприемат ли чуждия език и успяват ли да запомнят, песнички, стихчета , думички и т.н . Или си е само загуба на време ?
И по-добре да я запиша на танци или рисуване примерно  newsm78

# 1
  • Мнения: 165
Много по-лесно е да попиташ детето какво предпочита. Големият ми син учеше в градината АЕ и определено децата запомнят много думички, песни, изрази, но ако мислиш за някакво по-сериозно обучение мисля, че е рано. Малкия го записах в школа по АЕ чак във втори клас и също се справяше перфектно.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 209
аз го записах във втъра група, учителката им е страхотно момиче, малкият страшно му харесва, дали заради нея или по принцип но му е доста интересно, запомня думи, кратки песнички, пита постоянно за разни неща как се казват на английски и т.н.
Честно казано ако има възможност е хубаво на вс да я запишеш, те са кратки уроци, които приятно разнообразяват дните им там Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
За ученене - не очаквай нещо повече от две стихчета за годината Laughing Но ако се забавлява детенцето - защо не. Аз моят съм го записала на какво ли не само и само да му е приятно и разнообразно, инак не очаквам нито да научи английски, нито да стане танцьор, футболист или художник...
Ако искаш нещо от езика да му остава в главата, разни детски на английски според мен имат по-голям ефект. Образователните игри също.

# 4
  • Мнения: 907
Предварително да си кажа, че аз съм малко крайна на тази тема.
Никога не е рано едно дететнце да започне да учи чужд език. Стига да има желание и да се забавлява, разбира се. За него това е игра и в никакъв случай не е допълнително натоварване, както за един ученик, например. Колкото до резултатите - те зависят най-вече от методите на преподаване може би. Все още нямам преки наблюдения над английския в детските градини, но по "разкази на очевидци" децата май научават предимно отделни думички и някое стихче, т.е. май не могат да се очакват чудеса. При един друг подход обаче чудесата са налице Simple Smile Дъщеря ми е на 3 и половина, от около година се занимаваме с английски, най-напред аз започнах да й говоря всеки ден по около половин час, после започнахме да посещаваме и детски "курс" веднъж седмично. Знае над 250 думи и изрази, разбира дори повече, съставя кратки изречения (все едно е бебе, което постепенно проговаря майчиния си език).
Накратко - ако таксата не е много голяма и девойката има желание, със сигурност няма да й хавреди да я запишеш Simple Smile Предполагам и че ако не й хареса можеш да я отпишеш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 593
Моята дъщеря беше точно на 4, когато попадна в англоезична среда (училище) и малко по малко се научи да говори.
Отначало се чувстваше некомфортно, но след 3 месеца вече нямаше притеснения.

По темата - моето мнение е да се съобразиш с желанието на детето.
Ако трябваше аз да избирам за Сиси, щях да препочета танците (защото тя това обича). Когато учиш език, трябва и да практикуваш.
Но има деца, които биха се забавлявали повече с изучаването на английски, отколкото с танци.
Просто виж кое й е на сърце, ти си майка и я познаваш най-добре.
Пожелавам ви успешна учебна година, каквото и да изберете!  Hug

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 197
     И аз имах същите мисли.Синът ми е на 4 и се чудех на какви извънградински занимания да го запиша и реших да започнем с карате,а за английския още се двуомим.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Благодаря на писалите   bouquet

Питах за мнение за вашите деца, дали е имало смисъл да почват да учат езика на тази възраст, защото  дъщеря ми  няма как да  даде обективно мнение, ако я попитам директно. Досега не се е сблъсквала с езика, освен от Том и Джери може би. Но там говорят малко, повече наблягат на действието и тя не обръща внимание на какъв език.
Не знам какво точно искам да научи, може би се притеснявам да не и е скучно . До колкото разбирам от някои мнения на децата не им е рано на тази възраст за чужд език.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 620
Аз съм записала моето дете и на английски, и на танци от 2 група- т.е. 4 години.
Учителката по английски е достатъчно добра, гледала съм откритите уроци, има игри, песни, танци и т.н., така че на децата не им е скучно.
Даже през лятото отвреме на време се присеща и ми пее песни на английски или ми изтърсва някоя и друга дума или изречение.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 347
Никога не е рано за език - съгласна съм с това.

Забавно ли им е, играят ли, децата просто попиват. Не може да се очаква да проговорят само от тези занимания, но цялото това обучение е добра основа после за училище, езикът не им е непознат и поназнайват доста от нещата, няма преграда.

Разбира се на всеки му се отдава различно нещо, но забавно ли им е, резултат винаги ще има Simple Smile

# 10
  • Мнения: 413
не е рано, късно е..., но това е крайно мнение
синът ми от 1,6 годишен ходи на английска ясла, сега е в английска детска градина; децата всичко учат на тази възраст с игра - от тази година имат като допълнителни занимания йога, музика, театър, изкуство, спорт - записала съм го на всички и мисля, че добре се забавлява  Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Повечето отзиви са в положителна посока - че на тази възраст на детето вече му е интересно и ще разбира ,че става въпрос за чужд език. ОК.

Реших да се срещна с преподавателката и въз основа на впечатлението ,което си създам за нея, да реша дали да запиша малката на уроците или не  Peace

# 12
  • Мнения: 162
Има смисъл от чужд език и на най-ранна възраст, стига да е поднесен в подходящия за възрастта вид. Защото след една година детенцето най вероятно ще знае не повече от стотина думи, в най-добрият случай, но ще е чуло много английска реч, под формата на песнички, приказки и пр., които остават като пасивни знания, и в следващ момент, много по-лесно биват научени и влизат в употреба.

# 13
  • Мнения: 2 885
Баткото го записах в първа група в ДГ на АЕ, таекуон-до и приложно. Ходила съм на откритите уроци по АЕ и съм впечатлена колко много знаят за тази въдраст. Сега ходи 2 пъти седмично и на Хелен Дорон и  вкъщи всички фирмчета на ДВД или ТВ са само на английски, гледа БейбиТВ от 3-месечен като фон. След 2 седмици ще видим дали цялото това учене на АЕ си е струвало.  Thinking

# 14
  • Мнения: 4 204
В 1 група синът ми не е ходил. Във втора също не го записах, но той сам поиска. Предполагам, че тъй като повечето деца ходеха и му се е приискало и на него. Още повече се чува от стаята какво правят във фоайето, музика, песнички..сторило му се е забавно. На открития урок знаеха не само песнички, но и много думички, отговаряха на кратки уроци. Ако искаш да има по-голям ефект може да говориш с преподавателя и да си купите диска, по който работят. Да го пускате в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт