4 годишно дете и английски език ?

  • 10 647
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 37
Също съм ЗА ранното изучаване на чужд език независимо какъв е,в яслата която посещава нашето мъниче,  в часа по английски се включват и децата около 2годишна възраст,разбирам,че много се радват на игровите моменти,на музиката и песничките,а след тези минутки са доста по-активни в действията си,дори вечер като се разделят бърборкат нещичко на "техния"английски/от голямо значение е и подхода на учителката /.

# 31
  • Мнения: 212
Аз също съм убедена в това, че за децата няма чужд език. Те обичат да играят и независимо от езика, на който се комуникира - те се справят стига да им е интересно основното занимание /играта Simple Smile/
Аз самата владея няколко езика - но съм ги "учила" - в езикова гимназия и след това... с много писане, повтаряне и денонощен труд.
Бих искала да спестя това на детето си. Виждам, че усвоява всичко стига да си говорим и да му е забавно. Затова и търся чуждоезикова детска градина. Но не с отделни часове, а с комуникация само на чуждия език. Не държа дори да е целодневна /много са скъпи/ или лицензирана. Важно е нивото и отношението.
Пуснах и тема - за такава с италиански или испански - прекрасни езици също!
Вече се отчайвам ... и започвам да търся и алтернативи - езикови школи, занимални - стига да има поне полудневна ангажираност на децата .........

# 32
  • Мнения: 37
Градина с ясла с изучаване на испански и  италиански е"Златно зрънце" в Драгалевци,с целодневна комуникация на английски и немски е"Космос-кидс" в близост до парка Заимов,също-International children"s creativity centre-пак е в Драгалевци/ако става дума за София/.Успех

# 33
  • Мнения: 212
Благодаря за отговора. Ще проверя Златно зрънце. Чела съм доста за тях и Валдрофската педагогика, но не знаех, че комуникацията е на чужд език или поне, че се учат тези.

# 34
  • Мнения: 9 770
Не е рано на 4 години да изучават чужд език децата.Те са попивателни на тази възраст  и лесно усвояват всичко. Hug
А и уроците са предвидени като игри песни и приятно с полезно се съчетава Grinning

# 35
  • Мнения: 1 354
Изчетох доста неща в нета и всички мнения са за  възможно най-ранно говорене(учене е силна дума) на чужд език.
Наистина има много мнения в нета,можете да ги прочетете.
Като цяло силно се препоръчва да се започне до 3 годишна възраст.
Мнения като-"да питам детето дали иска" или "много е рано" са абсурдни. Все пак това е една игра,а преплитане с матерния език не би трябвало да плаши някого.
Научаването на език е подсъзнателен процес,дори за месеци да не иска да каже думички на чуждия език,това не значи,че е било напразно(освен,ако не е адски неконтактно дете и се затваря в себе си). Карате,рисуване и други занимания не биха развили мозъка на детето,както да се научава да разграничава лексикално,фонетично езиците. Просто е безкрайно полезно според мен.
Кали,разбирам те, аз много обичам да уча езици,но искам да спестя малко от малко това на детето си.
ioaniki, 1000 % децата не са виновни,а подходът и учителите. Не им е  било интересно - затова не са влезли в темата, едва ли чак нищо да не разбира, самото говорене пак значи много.

Някой знае ли център с чужд език (може и ясла,градина,от които са доволни) в район Редута,Гео Милев, Слатина, Подуене,Плиска. Предпочитам френски, тъй като сега го уча и ще се учум заедно Simple Smile Благодаря предварително   bouquet

Последна редакция: нд, 14 ное 2010, 01:19 от Magnifique

# 36
  • София
  • Мнения: 672

Някой знае ли център с чужд език (може и ясла,градина,от които са доволни) в район Редута,Гео Милев, Слатина, Подуене,Плиска. Предпочитам френски, тъй като сега го уча и ще се учум заедно Simple Smile Благодаря предварително   bouquet



Моето дете посещава "Доверие" в Редута - на ул. "Калиманци" (за контакти ми пишете на лични, ако искате). Интензивно изучават английски (4 дни в седмицата от понеделник до четвъртък), когато идва една госпожа и всичко, което правят е на английски. Съвсем между другото, установих, че детето ми няма активен речник от думи на английски, но разбира прости нещица на английски, пряко свързани с ежедневието: "искаш ли вода", "къде е автобуса" и т.н. Освен английски учат и руски, но по - охлабено и не съм забелязала да знае нещо (не мога и да го проверя, т.к. самата аз руски не говоря) освен "меня всьо равно" Simple Smile Simple Smile


Много ми се иска да го запиша и на испански още малко като порастне, т.к. ще му се наложи да го научи, но не съм намерила още къде, а и не искам да го натоварвам с прекалено много ангажименти, които да задоволяват повече моите амбиции, отколкото неговите желания и потребности Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 354
за "Доверие", ние живеем точно срещу яслата. Просто последното място на земята е да го запиша в подобно "заведение". Едно,че никой не е доволен от яслата(като отношение, възпитание, болести), друго,че ги чувам как крещят по цял ден, в имитацията на двор ги дърпат, изобщо "лелките" са някакви момичета,взети от улицата. За градинката не зная,ние още не сме  на 3 г. А и ние сме в държавна ясла, не виждам защо да плащам още 550 лв. отгоре....
Все пак ми се искаше нещо като детски почасов ценър. Мерси все пак Simple Smile

А за амбициите- на тази възраст нещата са поднесени с игра и едва ли може психически да се натоварят. А физически - имат толкова енергия,че да откачиш  Crazy

# 38
  • София
  • Мнения: 672
за "Доверие", ние живеем точно срещу яслата. Просто последното място на земята е да го запиша в подобно "заведение". Едно,че никой не е доволен от яслата(като отношение, възпитание, болести), друго,че ги чувам как крещят по цял ден, в имитацията на двор ги дърпат, изобщо "лелките" са някакви момичета,взети от улицата. За градинката не зная,ние още не сме  на 3 г. А и ние сме в държавна ясла, не виждам защо да плащам още 550 лв. отгоре....
Все пак ми се искаше нещо като детски почасов ценър. Мерси все пак Simple Smile

Без да искам да те нападам и с най-добри чувства - това е първото негативно мнение, което чета за "Доверие". Случайно да имаш линк към инфо на недоволни родители? А че съседите са недоволни - това е повече от ясно - направо се чудя как още не са вдигнали бунт срещу колите спрели пред гаражите и виковете и най-вече ревовете на децата в ранни зори  Blush

# 39
  • Мнения: 1 354
ами ние сме често в площадката ,залепена до яслата(на Детелин войвода) и там се засичаме с родители,чийто деца са били или са там.
но виж, в държавна или частна градина, винаги има доволни и недоволни. а че персонала ми се вижда измислен малко си е мое мнение. щом сте доволни и не боледувате- това е най-важното  Peace

а най-абурното в "клиентите" на яслата ми се вижда фактът(без да съм съзнателен воайор),че колите,които карат струват колкото 2-3 месечни такси на детото в заведението. Thinking

# 40
  • Мнения: 9 814
а най-абурното в "клиентите" на яслата ми се вижда фактът(без да съм съзнателен воайор),че колите,които карат струват колкото 2-3 месечни такси на детото в заведението. Thinking

Абсурдно е, да.
И те сигурно се чудят, защо ей онова детенце, на което баща му кара  BMW Х6 на цената на средно голям двустаен апартамент в приличен квартал, ходи в държавно ОДЗ срещу 60 лв. на месец.

# 41
  • София
  • Мнения: 672
а най-абурното в "клиентите" на яслата ми се вижда фактът(без да съм съзнателен воайор),че колите,които карат струват колкото 2-3 месечни такси на детото в заведението. Thinking

Абсурдно е, да.
И те сигурно се чудят, защо ей онова детенце, на което баща му кара  BMW Х6 на цената на средно голям двустаен апартамент в приличен квартал, ходи в държавно ОДЗ срещу 60 лв. на месец.

Ехе, без много да се нападаме,Гос`жа Мафани. Причината на този татко детенцето да ходи в ОДЗ може да е съвсем друга. И моето дете можеше да ходи в ОДЗ, ако бях отишла да спонсорирам градината. Проблемът не е толкова, че това е против принципите ми, а в това, че нямам намерения да давам пари на държавна инстанция за нещо, което тя е длъжна да ми осигури безплатно. Въпрос на избор! Ако имаше места по градините, и моето сигурно нямаше да е на ЧДГ и тези спорове изобщо нямаше да ги водим.  Ако всички  учителки и лелички в градината си вършеха работата както трябва, може би нямаше да има ЧДГ.  Така че, по-полека - не сме толкова прости да не сме си дали сметка, за някои очевидни неща...

Magnifique , да, на Детелин Войвода е яслата, където съм съгласна, че е пълна лудница Simple Smile Simple Smile Особено от както отвориха бебешката група за 6+ месеца. Ние сме в градината на "Калиманци" и там нещата са доста по-различни, защото има педагози, докато в яслата са медицински сестри и лелички Simple Smile

# 42
  • Мнения: 9 814
Гузен негонен бяга Maruma.  Wink
Нито съм те цитирала, нито съм те визирала по някакъв начин.
Просто ми е странно какво общо има марката, моделът, цената, годината на производство и цвета на колата с това кой, къде си е записал детето на градина.

Иначе, чудесно е, че се похвали, че сте добре финансово.  Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 672

Иначе, чудесно е, че се похвали, че сте добре финансово.  Laughing

Това как го заключи  newsm78  newsm78  newsm78

Хайде стига  Stop Мисля, че темата е друга и няма смисъл да спамим повече  Peace

Просто не бъди негативно критична към мнението, което не ти харесва  Hug  Hug  Hug Критична е предостатъчно  Peace

# 44
  • Мнения: 9 814
Марума, ако след прочита на мнението ми, предизвикало твоята реплика, сложиш и думата ирония, ще разбереш, че сме на едно мнение.

Общи условия

Активация на акаунт