4 годишно дете и английски език ?

  • 10 653
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 423

а най-абурното в "клиентите" на яслата ми се вижда фактът(без да съм съзнателен воайор),че колите,които карат струват колкото 2-3 месечни такси на детото в заведението. Thinking

Браво на такива хора, на които детето им е приоритет пред колата...

Иначе по темата за мен е хубаво децата да учат инглиш от малки, но съм леко скептична относно нивото му в държавните детски градини.
Моят син го водя от малък в Хелен Дорон центъра и съм доволна, доста е научил. Минала година бе в градина, в която му се говореше само на английски, но имаше други проблеми и тази го преместих в градина, в която всеки ден имат часове и наистина съм доволна от нивото му. Тава да научат езика от малки, когато без усилие попиват всичко като гъби е едно от най- смислени неща, които можем да направим за децата си.

# 46
  • Мнения: 1 354
Да,така е.Аз взимам книжки и дискове от Френски институт и вкъщи си четем и показваме.
А английския е доста лесен език,в сравниение с други и като гледам вече един език чужд език е крайно недостатъчен в гимназията,а и по-нататък.
Аз ако давах по 500-600 лв./месец някой да ми гледа детето,защото аз нямам възможност, то щях да избера други, по-доказани заведения. Но няма да правя сега реклама тук,те са достатъчно реномирани,за да нямат нужда  Peace

# 47
  • Мнения: 60
Категорично съм за ранното изучаване на език, сега повече от всякога. След като професоналист в тази област съм запозната с теориите, защо е по-добре, по-лесно от малки и пр. сега виждам на практика как възрастта се отразява на възприемането. Дъщеря ми е на 2 и от малка си говорим с нея на английски, слуша неща на английски. Сега като и кажа нещо ново се случва го запомни и повтравя по-бързо от 5-годишните ми ученици, закоито това вече е "чужд език". И колкото по-големи стават, толкова по-чужд става и е необходимо повече съзнателно усилие за да учат, отколкото при малките гъбки, които попиват без да усетят.

Споделям мнението ти 100 %- за децата до определена възраст няма "чужди езици" - или поне не толкова "чужди".  Поднесено като игра - а не като обучение в определени часове - те просто попиват езика, той е част от живота им. Аз дори не казвам на малкия, че това е +английски+ език или че е чужд. Той не знае, че говори на друг език. Просто си говорим от време на време, гледа детски филмчета бед превод и това е.. и сега повтаря непрекъснато цели изречения, играе си на английски и се забавлява..
Насърчавам го, като се радвам на всичко, което казва дори и да не е правилно - както е и с българския, после го повтарям правилно и той вече го е казал както трябва..
Но ми се иска да намеря място, в което това да продържи и след като аз се върна на работа /защото - децата както бързо запомнят, така и бързо забравят и избират това, което им се предлага всеки ден - българската среда/
Вече съм изчела всичко за чуждоезиковите детски градини - уви, или нямат места или са ми далеч или таксите са ми непосилни. Затова започнах да мисля за полудневни варианти - детска градина, школа,занималня,клуб.... алтернативи.... но уви ...търся още... Simple Smile  ooooh!

# 48
  • Мнения: 212
В търсене на чуждоезиково заведение .. съвсем случайно тия дни попаднахме с малкия в нов детски център в Бояна. Имаше само 2 -3 дечица, но току що са го отворили. Къщата е мн. голяма и изпипана, две млади педагожки-много любезни и мили се занимаваха с детето. Останах с много добри впечатления, но най ми хареса това, че предвиждат англоезична група - ако се съберат деца.. и таксата е по - ниска от другите чуждоезикови заведения /600 лв за англ. паралелка и 500 за бълг/
Казва се "Усмивка".
Единствено .../често казано аз съм малко привърженик на по-домашната атмосфера/.. стори ми се много "пластмасомо"... като в Детски дентър в МОЛ.... но това в крайна сметка не е най-важното... засега оставам с положително впечатление от тях като вариант за детето за следващата година... но и продължавам да търся варианти за чуждоезикова среда...

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Моят разбойник ходи на английски език от 1-ва група и ужасно много му харесва. Сега във 2-ра група сам си поиска да го запиша на английски, доста си бърбори разни думичка на играчките си.
Заслуга има разбира се и учителката,която води интересно уроците.
Имаме и помагало за вкъщи,но с мен не му е толкова интересно... Mr. Green

# 50
  • Мнения: 3 886
Моят разбойник ходи на английски език от 1-ва група и ужасно много му харесва. Сега във 2-ра група сам си поиска да го запиша на английски, доста си бърбори разни думичка на играчките си.
Заслуга има разбира се и учителката,която води интересно уроците.
Имаме и помагало за вкъщи,но с мен не му е толкова интересно... Mr. Green
И при нас е така.Не съжалявам веше още  малка когато казваше
ИСКЪМ ДЪ УЧЪ АГЛИЙЙСКИ КУТУ БАТКУТИ(искам да учаанглийски като батко ми) сама даваше зор и сега иска всеки ден да е на английски по добре даже произнася сумите от английския

# 51
  • Мнения: 162
по добре даже произнася сумите от английския

Много страноо, но и дъщеря ми произнася на английски думите, които знае вярно, докато на български някои ги казва по странни бебешки начини. Simple Smile

# 52
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
  bouquetЗдравейте и от мен. Изчетох темата - и аз да споделя - според мен е хубаво детето да свиква с чуждия език от малко. Една моя съученичка от гимназията (френската) с дъщеря си направи следното: от раждането й говореше само на френски, а таткото - само на български. Детето проговори правилно и навреме и двата езика едновременно.  Laughing Със сина им вече нямаха сили ooooh!
Дъщеря ми учи от 2 г. и 6 месечна възраст английски - беше в І-ва група на частна детска градина. И двете учителки по английски ми казаха, че има огромен потенциал за чужди езици. Пробвайки я - за около две-три седмици я научих да брои до 20 и още няколко елементарни неща на френски и испански. Мисля, че се справя чудесно - може би е наследила моят афинитет към лесно учене на езици. Rolling Eyes Embarassed
Сега, от една седмица вече е в държавна детска градина. Занимания по английски имат два пъти седмично. Но вече е на 3 г. и 8 месеца почти и искам да я водя допълнително, но събота или неделя на някоя езикова школа. И не знам къде.  newsm78 Имам отлични впечатления от АВОБЕЛ - чрез деца, които ходят там, но там най-малката възрастова група е предучилищна и ще трябва да почакам. Не искам да е HELEN DORON, защото отзивите от там на три-четири мои приятелки не са от най-позитивните.
Може ли да ми препоръчате някоя добра школа за езикови курсове за малки деца, но със съботно-неделни занимания, защото през седмицата няма кой да й води.
Благодаря ви!  bouquet

# 53
  • Мнения: 3 423
Не искам да е HELEN DORON, защото отзивите от там на три-четири мои приятелки не са от най-позитивните.

Чисто любопитство, от какво се оплакват?
Защото аз водя там синът ми от бебе и съм изключително доволна и от Вени и от методиката.  Peace Синът ми обича Вени, ходи с желание и е научил доста.
Групите са малки, методиката е лицензирана, преподавателите тоже, методиката има 20 годишен успешен опит в Европа.... Децата учат, забавлявайки се.
Преди да се спра на Хелен Дорон, четох доста и не видях нещо по - добро за малки деца .

# 54
  • София
  • Мнения: 1 504
Не искам да е HELEN DORON, защото отзивите от там на три-четири мои приятелки не са от най-позитивните.
Чисто любопитство, от какво се оплакват?
Мдаа и мен ми стана интересно ...
Дъщеря ми ходи вече половин година там с огромно желание..Запаса от думички всекидневно нараства, учителката е всеотдайна, а метода е съобразен с възрастта на децата..
Групите са малки, методиката е лицензирана, преподавателите тоже, методиката има 20 годишен успешен опит в Европа.... Децата учат, забавлявайки се.
Преди да се спра на Хелен Дорон, четох доста и не видях нещо по - добро за малки деца .
Поради същите причини избрах Хелен Дорон.
И на въпроса на авторката на темата - за мен не е загуба на време.  Peace

# 55
  • Мнения: 907
И аз съм изненадана от отрицателните отзиви за HDEE, но все пак е нормално да има хора с различни мнения Simple Smile Аз самата също съм доста доволна от заниманията в Хелен Дорон школата.

denniss, тук във форума съм чела добри отзиви за Берлиц - http://www.berlitz.bg/front_content.php?idcat=460. Лятото им бях звъняла, бяха склонни да приемат дъщеря ми (колкото товоята е, на 3 г. и 8-9 месеца). Но, доколкото си спомням, заниманията бяха вечер през седмицата, а не в събота и неделя.

# 56
  • Мнения: 1 354
Момичета,в Хелън Дорон само занимания на англ.език ли има и какви са им таксите?
Благодаря!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 504
Magnifique  ето повече инфо тук
Иначе, само английски..комплекта дискове + тетрадки беше 128 лв, а таксата ни беше с отстъпка и по спомени, някъде около 680 май..Това е за 1 учебна  година, като включва 1 урок седмично по 45 минути, но обикновено при нас учителката го удължава на 60...рядко свършваме в рамките на учебния час...

# 58
  • Мнения: 1 354
цената явно е поносима.обаче веднъж седмично ми се вижда крайно недостатъчно. разбира се,по-добре от нищо. ще разгледам,мерси за инфото 
 bouquet

аз все още търся занималня(почасово) с френски език.не държа да е някаква спешъл ситема,само да има игри и говорене на езика

# 59
  • Мнения: 2 885
цената явно е поносима.обаче веднъж седмично ми се вижда крайно недостатъчно. разбира се,по-добре от нищо. ще разгледам,мерси за инфото  

Има дискове и те е хубаво да се слушат всеки ден по 2 пъти у дома. На нас Таня от Хелен Дорон /Гео Милев/ ни бе дала график и ние си го попълвахме. Не, не сме били редовни де.  Wink Но съм благодарна на усилията им, защото сега виждам - заслужавало си е!

Общи условия

Активация на акаунт