За нещата които са ни били неприятни в детството, а сега ги оценяме положително

  • 8 303
  • 149
  •   1
Отговори
# 30
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Аз си изкарах чудесно детство - нищо не са ме карали да правя насила.
Сега хиляди пъти съжалявам и обвинявам майка ми и баща ми затова, че са били толкова толерантни към мен и не са ме били когато трябва да уча насила английски език... как не можах да случа на амбициозни и гадни родители които да ме накарат насила и с бой да го науча тоя проклет език когато е било времето .... сега щях да съм им хиляди пъти благодарен...
Пич, хем си прав, хем не си! Аз със "бой" го учих тоя английски и пак толкова го научих. ама като бях във втори курс във лесотехническия и бях си напечелила парички от бригадата като на шега реших да уча италиански. и нашега-нашега и досега рецитирам граматиката, а ако се наложи, posso restudiarlo pеr tante cose (пиша с 15-годишни спомени, защото точно толкова време не съм практикувала езика). Обаче имах една удивителна синьора Николова в Алианса на Славейков! (дай боже всекиму една синьора Николова!!!)

# 31
  • Мнения: 230
...мразех кръжика по биология и разните дисекции.Ама кой ме слуша..... ooooh! ooooh!

# 32
  • Мнения: 4 120
Като по-малка от сестра ми със 7 години, и с родители, работещи на смени редовно бях натрисана на нея. Усещах, че съм нежелана от нея и съм като някаква опашка. Вече като по-големи сме обсъждали колко и е било неприятно, че където и да поиска да отиде, на кино , на сладкарница , условието е било да взима и мен и , че ще се постарае с нейните деца да не се получава така. Но към днешна дата и тя оставя малката си дъщеря понякога на големия си син и не и е приятно, когато той откаже под някакъв предлог.

# 33
  • Мнения: 2 353
  Караха ме да ям и да уча английски. Не е нарочно, обаче и двете неща някак не ни се получиха. Аз сама се записвах на всякакви интересни неща и сигурно затова не са ме натискали много-много. Друго, което изключително ме дразнеше е, че ме караха да си лягам точно когато купонът започва.

# 34
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Леле, дали и моите деца ще ме споменават след време, че съм ги карала да си лягат в 21ч? То беше преди години, де. Сега им е навик. Но явно прави впечатление, а аз не помня да ми е тежало.

# 35
  • Мнения: 2 353
  Те ако само с лягането те споменават - честито! Но да не ривем за утрешния ден, днешният си има достатъчно грижи Grinning

# 36
  • Мнения: 2 800
Плуване! Ей, как не исках, ама с майка, дето влиза в морето до колЕне, пита ли ме някой....??Даже тя лично ме замъкваше, ако закъснеех и се опитвах да й обясня, че треньорката хич не ги долюбва тия неща.
Обаче с това плуване изкарах една бригада в Щатите - май е имало защо да се пъне родителката  Joy

# 37
  • До морето
  • Мнения: 7 073
От всичко най най мразех да ме изтупат някъде да рецитирам стихотворения, това най- често го правеха бабите ми.Аз бях момиченцето с феноменалната памет  Laughing (ако се сещате за вица), на 5 годинки рецитирах "Мързелан и мързеланка"- 22 куплета.
Иначе нашите не са ме тормозили, даже съм им благодарна, че ми уйдисваха( ooooh!) на акъла, защото бях много дейна.12 години съм танцувала класически и модерен балет, от 1ви клас ходя на английски, 5 години на училище Европа, 4 години пеех във вокална група и в училищния хор, тренирах бягане с препятствия известно време, участвах в театрален състав и в клуб по радиожурналистика.Шантава работа!Общо взето съм доста артистична, да ми се чуди човек що не се радвах на аплодисментите на бабките в махалата Laughing

# 38
  • Мнения: 6 993
Нямам спомен да са ме карали да рецитирам, това ми се е разминало  Laughing

# 39
  • Мнения: 1 547
Моето детство беше поставено по много интересен начин. Принуда никаква не ми е упражнявана по отношение на уроци, кръжоци, храни, поведение и прочее. В смисъл, никога не са ме карали насила да ходя където и да е, да уча каквото и да е, да си пиша домашните или пък да упражнявам конкретна дейност. Не са ми проверявали бележника, не са ме следили, не са ми ровили из джобовете, не са ме тормозили да си изяждам всичко. По никакъв начин не са ми вменявани готови мисловни модели, били те социални, религиозни или семейни. Подлагана съм на изключителен контрол и натиск обаче в сектора морал, отговорност и етика. Лъжата беше най-големият грях и съответно водеше до най-нелицеприятни санкции. После егоизмът, манипулациите, инатът, несъобразяването, неуважението, мързелът. Освен натискът в тези изброени области /разбирай нечовешки скандал поради идеята да си натикам играчките под килима или под леглото, вместо по местата, и да заявя гордо, че съм прибрала/, огромна гадост бяха и списъците на маман, описващи задачите ми за деня - от купуване на хляб, та до почистване на банята. Сега, когато и аз съм родител, възнамерявам да повторя всичко това едно към едно. Но няма да повторя някои други неща, които, освен че бяха неприятни, не доведоха до положителен резултат - натрисането на грижи за малкото дете върху голямото; явни родителски противоречия и конфликти; влачене по ясли и градини; прекалена взискателност; прекалена самостоятелност; недостатъчно ласки и любов.

# 40
  • Мнения: 4 892
Само една лека принуда, дори не бих го определила като принуда. Народните танци.
Когато ме записаха бях втори клас /а и преди това съм посещавала от градината/ - "Росна китка", после "Изворче", накрая приключих в читалището в квартала. Общо около 10-11 години.
Първите месеци ходех с неособено желание. Сега сърцето ми играе като чуя народна музика и няма място където да не заиграя. Рипам като яре Simple Smile Засвири ли ми, заигравам. Е, преди малко у нас. Grinning "Не се карай стара ле майко, кога съм пиян....."  Лека, македонска, да не раздрусам квартала по късни доби! Ех.........
Обожавам българска фолклорна музика, а за танц - душата си давам! Добре, че ме записаха.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 623
Помните ли Двореца на пионерите в София ?
Нямаше кръжок, който да не посещавам.
Някои с години, някои само колкото да ми мине мерака.
И понеже никога за нищо не са ме насилвали, сега ме е яд,
че майка ми на времето, не ми свирна 2 шамара и не ме
закара на сила на народните танци и кукловодството.
Ей така реших, че не ми се ходи ... след 4 години и
на двете неща  ooooh! ooooh! ooooh!
Най-мразех една учителка в ДГ, да ме кара да ям кисел.
Веднъж стоях над кисела от обяд, докато ме прибра майка ми.
Инат до откат обаче ... няма да го ям и точка по въпроса  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 4 892
Помните ли Двореца на пионерите в София ?


Аха Simple Smile

Там бяха Росна китка и Изворче и лбимата ми, тогава, другарка по танци - Сярова, която все ми викаше да си глътна баничките Simple Smile Имаше предвид коремчето, което все ми стърчеше, запасано в трико и сатенена поличка. 

# 43
  • Мнения: 6 993
Какво е кисел?
Явно съм го яла, щом нямам спомен от него.
Аз мразех ашурето и млякото с ориз, както и разните супи с месо Confused
Даже бях чула от някъде думата алергичен и им твърдях на учителките, че съм алергична към месо, обаче ядях всякакво друго месо, което не беше във вид на супа  Joy Не съм била достатъчно голяма да се сетя да си поддържам тезата, като откажа всякакво месо Laughing

# 44
  • Мнения: 300
Не точно в детството, а като подрастваща ми беше неприятно, когато веднъж майка ми даде отворено писмо, адресирано до мен. Когато рипнах срещу й, тя отговори: "Ама то е от (името на приятелката ми)". Скарах й се, защото нейното име никъде не е изписано - никога повече не посегна на личното ми пространство.

Неприятно ми беше, когато започнах да ходя с голям хъс на пиано, но смениха учителката ми. Родителите ми се опитаха да настояват да продължа при другата, но аз се тръшнах и не успяха да ме убедят дори и обещанията за купуване на инструмента.
Това може би е и единственото нещо, за което съжалявам, че не ме притиснаха, а се оставиха една пикла да ги манипулира - свършил се светът с точно ееей онази учителка.

В предучилищната имахме една учителка, която ни заключваше в стая и излизаше на разходка само с едно момче от групата. Същата тази "другарка", чието име отдавна не помня, а и не искам да си спомням, ни наказваше с коленичене върху наронени царевични зърна. Другото й любимо наказание беше да опрем показалци на стената, но на голямо разстояние, а тя крещеше: "Натискай!"

Неприятно ми беше в градината да ме карат да ям мляко с ориз, още повече пък и поръсено с канела, и грис-халва. Странно, защото мляко с грис обожавам,  Joy

Общи условия

Активация на акаунт