Имуностимулантите - за, против и какви?

  • 79 080
  • 175
  •   2
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 37
Мисля, че имуностимулаторите(лекарствени средства ) са вредни за организма, а и ненужни. Бъркат се в естествените му процеси и последиците не са изучени напълно. Могат да се отключат автоимунни заболявания. Най - добре е силна храна и натурални средства - мед, орехи, клеева тинктура, билкови препарати, сушени и пресни плодове, рибено масло. На моето дете не съм давала и нямам намерение.
Пило е само витамини( като е болно ) и Умкалор пак при заболяване. Давам и Ескимо.

# 106
  • София
  • Мнения: 265
Тази зима пих Цитросепт, естествено много чай с мед и лимон. Чувствах се много добре, даже носът ми не потече, дано и догодина съм така Praynig.

# 107
  • Мнения: 0
Мисля, че имуностимулаторите(лекарствени средства ) са вредни за организма, а и ненужни. Бъркат се в естествените му процеси и последиците не са изучени напълно. Могат да се отключат автоимунни заболявания. Най - добре е силна храна и натурални средства - мед, орехи, клеева тинктура, билкови препарати, сушени и пресни плодове, рибено масло. На моето дете не съм давала и нямам намерение.
Пило е само витамини( като е болно ) и Умкалор пак при заболяване. Давам и Ескимо.

Повечето имуностимуланти са от растителен и животински произход.Така , че опасенията ти не са оправдани.Разбира се някои от тях могат да предизвикат алергични реакции, но това не е основание да се откажем от тях.Мой фаворит е коластрата по - точно Колактейт на Гео Нутришън цялото ни семйство я ползваме от две години и почти не боледуваме.Само леки настинки без усложнения.

# 108
  • Мнения: 2
Сега е сезона не пресните плодове и зеленчуци.Време е да си починем малко от хапчета и капсули.

# 109
  • Мнения: 389
Сега е сезона не пресните плодове и зеленчуци.Време е да си починем малко от хапчета и капсули.
съгласна съм  Peace Преустановила съм до септември вси4ки имуностимуланти. Весело лято.

# 110
  • София
  • Мнения: 672
Опитвам се да давам натурални хранителни добавки като коластра, прополис, пробиотик. Мога да кажа, че въпросната комбинация се оказа доста добра за детето, което цяла зима караше по поне един бронхит и отит на месец, докато февруари не захвърлих ехинецеите, есберитокса и други подобни и на своя глава, след като попрочетох из чужди сайтове, си направих комбинацията. Педиатърката я хареса и се съгласи да я продължавам. От тогава всичко е хрема и евентуално кашлица от задна хрема. Всичко минава много по-бързо.

Лятото като не ходи на градина мисля да му дам 2 месеца почивка и на септември - на ново.

# 111
  • Мнения: 0
Правилно си постъпила, акаква марка коластра си ползвала?

# 112
  • София
  • Мнения: 672
На Aквасорс съм давала и не ми допадна. После взех на Now Foods по препоръка на една съседка и съм много доволна. Последно взех да пробвам течната коластра на LR, уникална е наистина. Но ми идва малко по-скъпичка и за това си я "пестя" за при нужда  Mr. Green, а иначе ежедневно си давам на Now Foods. Прополисът също от тях купувам.  Peace Цените са много прилични, а вече се и продават в един магазин до нас  Peace

# 113
  • Мнения: X
Кажи тази течна коластра от къде я поръчваш?
Наистина ли е толкова добра?
Колко струва?
Аз давам на детето ми от тази на Аквасорс и не съм доволна.

# 114
  • София
  • Мнения: 672
Течната коластра е продукт на LR. Дава се веднъж дневно по 8 мл. Може да ти я поръча всеки представител на LR или да станеш представител на LR и да си я поръчваш на по-добра цена. Представителството, обаче, изисква ангажимент, на мен ми се наложи да стана такъв макар че поръчвам само за себе си - коластрата и още един два продукта. За мен това е най-добрата коластра, която аз съм опитвала. Дава се лесно, защото е течна. Неприятна е на вкус и мирис, но аз я слагам сутрин в млякото с какао, което правя на малкия. Като го видя, че започва да се разболява давам сутрин и вечер. Каталожната и цена е 88.90 за 125 мл. За представители трябва да видя колко е.

Между другото, не споменах по-горе защото не стана на въпрос, но на Now Foods коластрата е на капсули, които са малко по-големи от тези на Аквасорс и някои деца имат затуднения да ги пият. Моето още ги дъвче, но го харесва и това не е проблем.

# 115
  • Мнения: X
Моето дете е доста болнаво.Често хваща вируси,които за няколко дни стават на пневмонии.
И бих дала 90 лв,ако знам,че ще му спестя антибиотика.
Трябва ми нещо,което да давам,когато усетя,че започва да се разболява и това нещо да стопира настинката/вируса.
То е ясно,че за ежедневна профилактика е много скъпо.
Но предполагам,че няма проблем,ако комбинираш обикновенната коластра за ежедневна употреба и течната при нужда.

# 116
  • София
  • Мнения: 672
Това правя и аз. Ежедневната + ежедневна и течна при нужда.

# 117
  • Мнения: 2
Аз ползвам  комбинация от Еханицея, Самбукус и витамини Алайв на Natures Way препоръча ми ги един приятел от САЩ там били много популярна марка.Има ги и в нашите аптеки цените са съвсем прилични.

# 118
  • Мнения: 3 157
Цените в нашите аптеки са в пъти по-високи от тези в Америка.Ако толкова държите да ги поръчвате,направете го тук(ще спестите доста пари):
http://www.iherb.com/Nature-s-Way

# 119
  • Мнения: 0
Чак пък в пъти!Едва ли е изгодно за едно две неща да си ги изписваш от САЩ.Не са ли високи разходите по доставката и ако случайно ти стане нещо на кого ще се оплачеш? На сайта ли ? Дрехи и обувки разбирам да си поръчваш по интернет , ама да си рискуваш здравето?

Общи условия

Активация на акаунт