Имуностимулантите - за, против и какви?

  • 78 963
  • 175
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 349
Имам син на 10 месеца и досега съм давала веднъж умкалор, но смятам повече да не давам.  Лекар наскоро ми обясни, че имуностимуланти не е добре да се пият когато си болен, допълнително натоварвали организма.  Профилактично можело да се взимат началото на есента, но само ако си здрав. Мисля, че с хубава храна и плодове ще си  набавя необходимите витамини. Simple Smile

# 151
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Сок от черен бъз
Чай с мед всяка сутрин
Рибено масло

# 152
  • Мнения: 2 646
Дава ли се нещо на деца под 1 г.

# 153
  • Мнения: 874
по повод умкалор - и той ли се води имуностимулиращо? Аз съм го давала 2 пъти за по 3 дни (когато беше болен миналата година) по препоръка от лекар (препореката беше за по-дълъг прием, но...)  Peace

# 154
  • Мнения: 349
Дава ли се нещо на деца под 1 г.
Беше на 7 месеца когато му предписаха умкалор по 5 капки на ден.

# 155
  • Мнения: 571
Давала съм различни имуностимулатори. Сега като се разболее, витамин С е единственото което давам, иначе чай с лимон и мед всеки ден, независимо дали сме болни.

# 156
  • София
  • Мнения: 179
Давам ADLiquid For Kids от три години по съвет на педиатъра. Синът ми е почти на 7 г. Не боледува. Много рядко лека хрема.  Peace
Давам само веднъж в годината, като започвам м. Септември или м. Октомври. Изпива цялата опаковка и приключваме, следващата година отново.

# 157
  • Мнения: 593
Simple Smile давам биозин. препоръката е от педиадърката. сега е болничка и го пие, след като свърши това шишенце каза да пие още едно. миналата зима схемата беше същата. първите 5 дни има и вит с. доволна съм, добре й повлиява. не й го е давала без да се разболее. не ходи на ясла, на година и 8 месеца е  Simple Smile.

# 158
  • Мнения: 2 196
Обмислям да му взема сиропа Ескимо или капсулите на АбоФарма Имунокол перфект  Peace Също рибчо или Ехиначи,но още нищо не съм купила  Mr. Green
Ходи на градина,на 4 и половина е и всеки месец изкарва по нещо,без усложнения засега,но все пак...Иначе миналата година преди градината изпи две шишета Имунобор кидс,но нямаше полза-тогава започна и голямото боледуване  Confused

# 159
  • Мнения: 364
Момичета след страшно боледуване, което при нас не се случва често нашият доктор ни изписа Изопринозин, който аз за първи път чувам. Имате ли някакви наблюдения от този сироп newsm78

# 160
  • София
  • Мнения: 1 914
Момичета след страшно боледуване, което при нас не се случва често нашият доктор ни изписа Изопринозин, който аз за първи път чувам. Имате ли някакви наблюдения от този сироп newsm78
моето лично мнение е, че не може една химия /виж в листовката какво представлява -"инозин ацедобен димепранол/ да е имуностимулатор- повече ми прилича на лекарство с възможни странични ефекти, отколкото на природните средства за стимулиране на имунната система /на каквито съм почитател/. Лично аз преди години съм ползвала този продукт и точно след като го свърших, се разболях доста сериозно.

# 161
  • Мнения: 364
Нашият доктор в крайна сметка ни убеди и го купихме, давам го  вече втори ден, каза че след антибиотик било най-подходящо newsm78 Дано не се случи и на нас да продължим да боледуваме  Sad

Точно листовката ми направи впечатление, то няма един познат витамин.. само химии..  Confused

# 162
  • София
  • Мнения: 1 914
от личен опит- за зимния сезон добър вариант е Респивакс, плюс коластра и някакви мултивитамини...

# 163
  • София
  • Мнения: 44 122
Това не е витамин, а  не много лек противовирусен и  имуноукрепващ препарат.
Щом боледуването е било страшно (какво всъщност значи това), може би е резонно... може би не.
Аз лично не съм му почитател, т.е. ползвали сме достатъчно пъти (хапчетата), за да съм на мнение, че не прави кой знае какво(в множествено число, защото цялото семейство е пило по едно или друго време).
Не мога да разбера какво налага да давате имуно-стимулатори-модулатори на деца под 3 години, където е много игра с нож с две остриета, да си правите експерименти с инунната с-ма.


Сега взех да му давам (че нещо се сополивише) пчелен прашец, обаче в 2 от 4 пъти се оплака, че го боли корема малко след него, та май няма да го давам.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 914
имуностимулатор от такова естество се налага, защото без него се боледува непрекъснато. Става въпрос за дете над 3 г., то и в Респивакса си пише, че е за деца над 3 г.

Общи условия

Активация на акаунт