Проблемно дете в класа.

  • 10 836
  • 77
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 6
tsvetykus
Какво стана? Ще споделиш ли какво стана с "проблемното" дете? Дано да сте намерили правилното решение и да сте дали шанс на детето.

# 76
  • Мнения: 42
Линааа, на детето се дава огромен шанс от страна на училището и съответно от съучениците. Това, разбира се, срещу голяма сума пари. Все пак училището е частно. Много се съмнявам, че щяха да положат тези усилия в държавно училище тук. По-интересното е, че с детето работи екип извън класната стая. То влиза в часовете, колкото може да издържи и като излезе навън го поема психолог, директор или учител. Аз колкото пъти отида в училището го виждам как влиза и излиза по време на час. Отвън го поемат започват да му обясниват нещо и пак го вкарват в стаята. Или ако е нарушило дисциплината вътре то излиза пред вратата и пак идва някой да му обяснява и говори. Дори охраната се намесва дружелюбно да го подканя да влиза в часовете и да му обяснява кое може да се прави и кое не може. Има и прогрес. Започнало е да пише и чете. Разбира се, за останалите деца в стаята си е допълнителен стрес, но те свикнаха. Разбраха, че той е агресивен към тях и понякога направо лош, но го прави без да иска. Поне така синът ми го възприема. За сега е инструктиран от мен да не му обръща внимание. Защото като му обръщат внимание, то още повече нарушава дисциплината. По-лошото е, че в класа започна и агресия сред децата. Братовчедче на въпросното дете взело очилата на моят син и ги хвърлило на земята и стъпкало. После имаше очна ставка от страна на директора как е станало, кой го е подтрекал, защото се оказа, че има и тартори вече. Въобще неприятни неща, но ръководството се намесва и се решават. За сега мисля, да не местя синът ми в друг клас, въпреки, че агресията ми идва малко в повече тук. Не бях подготвена, че освен, че детето започва 1 клас, то се сблъсква за 1 път открито и с агресията.

# 77
  • Мнения: 2 792
В какво се изразява агресията му /под агресия аз разбирам физически тормоз над другите/, питам защото не разбрах ? В класовете на децата ми се посблъскват и поритват от време на време.
 

Общи условия

Активация на акаунт