Баба каза така... Тема № 2

  • 140 664
  • 724
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте!
От един месец дина ми почти постоянно с прекъсвания от 2-3 дни пие лекарства и все е болен и не може и не може да се оправи. Кашля, има сополи и май зачервено гърло. От както е тръгнал на ясла в края на септември е почти постоянно болен. Изкарва по 3 дни в месеца да ходи на ясла, а през останалото време пие сиропи. Изкупихме аптеките....то не бяха мукосолван, хустагил, ериус, зиртек, суметролим, аугументин,  саностол, бронховаксом и още и още, вече не ги помня. Сега пак е с гъсти зелени сополи, кашля като магаре. Не съм го водила на лекар, защото в почивните дни в нашия град няма нито един свестен лекар, а и ми писна да си правят експерименти с него и да пробват с кое точно лекарство ще му мине. Моля за съвет от вас...с какво мога да го излекувам за по-дълго време Tired Вече съм отчаяна Cry Той е и много претенциозен към храните, едва го накарвам да яде по една лъжичка мед. Прочетох за рецептата с варената кока-кола - пие я, но незнам дали ще има ефект, от вчера я давам. Носа го промивам с физиологичен разтвор. Забравих да кажа, че му давах 1 месец и клеева тинктура, но не забелязах подобрение, пак си беше болен.

Защо не изследвате имуноглобулин Е. Ако е завишен, значи зад тези привидни болести всъщност стои алергия. За съжаление и ние бяхме с месеци болни, сополи и кашлица, антибиотик след антибиотик, докато разберем че това не са никакви настинки а алергия. Започнахме подходящото лекарство и всичко изведнъж се оправи.

# 496
  • у дома
  • Мнения: 1 160
*Pukanka*,това изследване с направление ли е?
И аз си мисля,че нашата кашлица е от алергия.
Възможно ли е да е от шоколад,Вашата каква е>
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

# 497
  • Варна
  • Мнения: 1 576
*Pukanka*,това изследване с направление ли е?
И аз си мисля,че нашата кашлица е от алергия.
Възможно ли е да е от шоколад,Вашата каква е>
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

Нашата алергия не е установена. Пускахме тестове, но не се установи от какво е. Въпреки това си я има защото имуноглобулина беше много завишен.
Личния ви лекар ще ви даде направление.

# 498
  • Мнения: 1 262
Момичета, помагайте!Знаете ли лек за обрив по гениталите при бебе, някак си се разстила, представлява малки червени пъпчици.Ще съм ви благодарна ако споделите нещо, което знаете. Hug

# 499
  • Мнения: 6 443
Момичета, помагайте!Знаете ли лек за обрив по гениталите при бебе, някак си се разстила, представлява малки червени пъпчици.Ще съм ви благодарна ако споделите нещо, което знаете. Hug
При Дани много добре действа Невена.От хомеопатичната на Чаталджа.

Calendula officinalis
Невен
- Вътрешно - подпомага зарастването на раните и растежа на нови тъкани; действа противовъзпалително; нервоуспокояващо и противомикробно; понижава кръвното налягане и засилва работата на сърцето; при стомашни язви; при разширени вени; склероза на съдовете; при сърдечни заболявания и хорея; възпаление на венците; при главоболие;
Състояния при жената в критичната възраст; жълтеница; болести на далака; недостатъчна и болезнена менструация; за задържане при бременност; при кожна туберкулоза; възпалени лимфни възли; кожен рак;

Прочетете повече на: http://bilkovi-apteki.targoviya.catalog.bg/product/%D1%85%D0%BE% … 350#ixzz1i17Y5e80

# 500
  • Мнения: 1 262
Пате, благодаря ти , интуитивно и аз си помислих за Невен. Hug
Ще взема още утре, дано да ни помогне. Hug

# 501
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
Ако са гъбички, на каквото ми прилича по описанието, няма да помогне невенът.

# 502
  • Мнения: 1 262
Не знам дали бяха гъбички но обривът започна да избледнява, беше много червен и обилен около 3дни, сега по-скоро е само червенина, дребните пъпки започнаха да изчезват.

# 503
  • Мнения: 280
Извинявайте, че разводнявам темата, но може ли да ме посъветвате за някоя бабина рецепта за пневмония  Praynig
Срещала съм назад из темите, но сега нямам възможност да търся....
Благодаря предварително   bouquet

# 504
  • България
  • Мнения: 490

Siqnna чела съм за компрес с извара
прави се на гърлото при кашлица и на гърдичките
виж часа на мама има точна тема за изварения компрес
аз да питам за изпитана бабина рецепта за косопад

# 505
  • Русе
  • Мнения: 11 921

Siqnna чела съм за компрес с извара
прави се на гърлото при кашлица и на гърдичките
  Компресът с извара го правя при зачервено гърло, обаче за пневмония ми се струва не достатъчно ефективно.  newsm78

# 506
  • Мнения: 280
Роси, благодаря за включването. Този компрес съм го правила при гнойна ангина, мисля че има резултат. Лекарката ни посъветва за компрес с белтък, захар, ракия и вода......дано помага...

# 507
# 508
  • Мнения: 0
запис темата много ми харесва!

# 509
  • Мнения: 6 443
Извинявайте, че разводнявам темата, но може ли да ме посъветвате за някоя бабина рецепта за пневмония  Praynig
Срещала съм назад из темите, но сега нямам възможност да търся....
Благодаря предварително   bouquet
Чак сега виждам, но на Алекс пневмонията я излекувах след 5 дневно налагане на гърдите с жълтък и мед.

Общи условия

Активация на акаунт