Баба каза така... Тема № 2

  • 140 509
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 869
1 с.л. мас + 5 капки йод

Маже се с тампон.

# 676
  • София
  • Мнения: 25
преди време ми поставиха диагноза поликистозни яйчници и ми назначиха хормонални таблетки
пих два дни но имах чувството че сърцето ми ще се пръсне и веднага ги спрях
сега в дясно ниско долу имам внезапна ужасно силна болка
много боли #Cussing out
пия бял равнец прочетох доста добри неща за него
 newsm78какво друго да пия
скоро не мога да отида на лекар поне седмица
Преди време имах този проблем. И на мен ми изписаха хормонални хапчета и категорично отказах да ги пия след като прочетох противопоказанията. Има билкова аптека на ул. Поп Богомил. Там казах какъв е проблема и жената си ми приготви рецепта. Пих билките и нямам проблем, но аз ходих и на ендокринолог, за да се види дали няма някаква хормонална причина.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Сетих се да постна рецепта с билката слез.Ако някой я е ползвал-нека сподели Peace
http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=6069&am … 2&bilki_p=324

# 678
  • Popovo
  • Мнения: 219
   За поликистоза на яйчниците - един стар пчелар ми препоръча да вземам пчелен прашец. Дозата е е 1- 2 с.л. прашец разтворен в някаква течност(вода,мляко - кисело или прясно).

   За киселини - докато бях бременна ми препоръчаха 4-5 ореха да изям и това много ми помагаше.

# 679
  • Мнения: 365
Моля дайте изпитана рецепта за болки в стомаха и гастрит! Praynig

# 680
  • София
  • Мнения: 10 869
1 с.л. семена кимион се варят в 1 чаша вода. Оставя се да изстине и се прецежда. Вземат се по 2-3 с.л. 5-6 пъти на ден.

# 681
  • Мнения: 365
1 с.л. семена кимион се варят в 1 чаша вода. Оставя се да изстине и се прецежда. Вземат се по 2-3 с.л. 5-6 пъти на ден.

Благодаря,ще пробвам!  bouquet

# 682
  • Мнения: 735
Моля дайте изпитана рецепта за болки в стомаха и гастрит! Praynig

Варете си жълт кантарион и го пийте на место вода. На 400 мл вода 2 супени лъжици кантарион. Peace
И диета - без тежки храни , без плодове.
Тормози ме същото, ако искаш пиши ми на лични, ще обменим опит. Peace

# 683
  • Мнения: 1 457
Някой знае ли лек за херпангина. Чудя се освен лайка какво друго може да приема детето  newsm78

# 684
  • Мнения: 221
zhabche  за орехите които си хапвала при киселини-предполагам трябва да са сурови,нали?

# 685
  • Popovo
  • Мнения: 219
МоРсКа СиРеНа , да сурови са.Счукваш си няколко ореха (а мен ми помагаха 4- 5броя) и ги изяждаш. При мен помагаше.

# 686
  • Мнения: 2 401
Някой може ли да ми препоръча нещо за малки деца за упорита кашлица, вече няколко седмици, проявява се основно като спят, явно има някакъв секрет, който не може да се изчисти, защото и носовете отвреме навреме са им като запушени?

# 687
  • София
  • Мнения: 10 869
За деца лайката е много подходяща: 1 с.л. лайка с 1 ч.л. мед и 100 мл вода се варят, докато водата остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. Капят се по 3-4 капки в ноздра, 5-6 пъти на ден.

# 688
  • Мнения: 234
Капки от смес- сребърна вода с прополисов разтвор.
За кащлица-чай от босилек,но в това горещо време не е много подходящо горещ чай.

# 689
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Някой може ли да ми препоръча нещо за малки деца за упорита кашлица, вече няколко седмици, проявява се основно като спят, явно има някакъв секрет, който не може да се изчисти, защото и носовете отвреме навреме са им като запушени?
и аз мислех секрет,а се оказа алергия Sad

Общи условия

Активация на акаунт