боя за коса ИНОА

  • 111 102
  • 448
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 245
Здравейте!
Покрай вас и аз се запалих да се боядисам с Иноа,но честно казано се обърках.В каталога на "Златна рибка " има три вида безамонячни бои Иноа  - от коя да си взема.Ако наистина има проблем с оксидантите,тази боя Иноа,която я представят като "нова" с преработен оксидант ли е и от нея ли да си поръчам?
Цветът ми е тъмно русо,кой номер е подходящ за мен,при положение,че не искам драстична смяна на цветовата гама?
Ако някой се навие да ми отговори,благодаря! Simple Smile

# 391
  • Мнения: 372
Mоже би е добре да покажеш какъв резултат очакваш.   newsm78   Тъмно русо в каталога на Иноа водят 6-ца. Аз съм с естествен цвят 6 и хич не ми се виждаше тъмно русо.   Laughing

Тъкмо поръчах номер 5 от гореспоменатата нова Иноа 1:1.  Целта ми в момента е да се върна бавно към естествения си цвят след суперизсветляващи бои и умишлено взимам по-тъмен тон, защото ми е ясно, че ще се поотмие.   Peace

Ще споделя развитието.   Wink

# 392
  • Мнения: 276
 ОТ доста време се боядисвам с ИНОА във фризьорски салон, но нещо ми омръзна да се ръся със стотак през три седмици и реших да пробвам в домашни условия.  Laughing Ползвам номер 3 , тъмно кестеняво. Поръчах от рибката тази новата ИНОА 1:1 и след две седмици, когато дойде време да се боядисвам, ще споделя резултати. Дано се получи, ако не пак се връщам към салона. Laughing

 Имам бели коси и досега боята е покривала добре.
Естественият ми цвят е тъмно кестеняв, ползвам боя единствено заради белите коси.

# 393
  • Мнения: 0
здравейте, някой знае ли освен от златна рибка, от къде другаде може да си поръчам боя за коса иноа, вече повече от 2 месеца там все няма моя номер 10.1. Много благодаря предварително

# 394
  • Мнения: 411
здравейте, някой знае ли освен от златна рибка, от къде другаде може да си поръчам боя за коса иноа, вече повече от 2 месеца там все няма моя номер 10.1. Много благодаря предварително


май от никъде. Боята е спряна от производство. Променят формулата до колкото на мен ми обясниха в салона в който се боядисвах дълго време.

# 395
  • Мнения: 372
здравейте, някой знае ли освен от златна рибка, от къде другаде може да си поръчам боя за коса иноа, вече повече от 2 месеца там все няма моя номер 10.1. Много благодаря предварително


май от никъде. Боята е спряна от производство. Променят формулата до колкото на мен ми обясниха в салона в който се боядисвах дълго време.

Това, че била спряна, се носеше като слух преди година, но май се оказа невярно. Впоследствие пуснаха Иноа Сюприйм, а наскоро и новата Иноа, с 2 смесващи се компонента.

plusfantasy, можеш да се обадиш на Рибката и да попиташ.

Виж и тук:
http://www.enzo.bg/kozmetika/?f=1-1-2-258-4872

Виждам, че очакват доставка на твоя номер. Можеш да впишеш мейла си, за да ти изпратят съобщение, когато я получат.
http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-profess … coloration-6x8-g/

# 396
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
ЗДравейте,имам един опит с боята за коса Иноа преди около година,тъкмо ме бяха обезцветили с блондор след черно и ме намазаха с 6.23 в салон,но тогава много бързо се отми и изобщо не бях доволна - бързо лъсна жълтеещото от обезцветяването,може би трябваше да продължа,за да се насложи боята и да има добър резултат,но и на мен финансово ми се виждаше голяма инвестия на всеки 3седмици в салон  Rolling Eyes Сега доколкото разбрах има нова формула,която ако купя от Рибката мога да използвам и в домашни условия и се замислям дали отново да не се върна на нея - най вече така и не попаднах на амонячна боя,която да не се отмива и да се променя за 3 седмици а и ми дразни скалпа при всяко боядисване ( Използвала съм Мажирел,Макадамия,както и редица по-евтинки бои - Гарниер,Ехо и т.н.).Естествената ми коса е към 5-ца и долу-горе около 6-ца се боядисвам,така че нюанса е близък,основно бели коси ще покривам,ще се радвам да споделите:
1. лесна ли е употребата на новата боя в домашни условия?
2. Цветовете красиви ли са,с хубави оттенъца,по-тъмни ли стават от на каталога?
3.  Доколко е трайноста върху бели коси?Отмива ли се цвета?
4 .По-щадящи ли са от амонячните?
5. Ако после искам да мина пак на амонячна дали ще има проблем ?

Много ще се радвам да се включите с актуална информация,за да мога да намеря най-после добрия вариант за моята косица Simple Smile  Praynig  Hug   bouquet

# 397
  • Мнения: 0
Момичета дайте мнения за боята
Имам предвид малко по свежи откъм 2014 година

# 398
  • Мнения: 1
Фризьорката и е допуснала и друга много съществена грешка. В случаите когато се работи върху коса която е изцяло естествена, т.е. по дължините не е имало стара боя или пък не е боядисвана много отдавна се използва специфична техника на нанасяне, коята съдейки по описанието на целия працес не е била използвана. Аз съм фризьор и може би съм пристрастна, но ИНОА е любимата ми боя, ако обаче правилата за работа не се спазват, няма как да има  добри резултати.

Ти самата признаваш за грешка на колеги, после ни призоваваш да ходим в салон.
Аз съм категорична, че няма да си взема боя от супермаркета. Много ни подценявате понякога и затова има толкова недоволни клиенти. Никой не отрича салоните и фризьорите.  Peace

А тайната, която не искаш да споделиш вероятно е това, че при небоядисвана коса първо трябва да се боядисат дължините

Виолетова права си  Wink От няколко месеца ходя на курс   bouquet

# 399
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета! От дълго време се боядисвам с Межарел 10.1 ( главно с 6 процента, понякога само корените с 9), но косата ми е много изтощена и реших да започна с Иноа. Купих си днес 10.1, но окислителя разбрах, че е специфичен и тук в Белгия има само големи шишетапо 13 евро и не ми се даваха 26 евро за 6 и 9 процента, така че взех 9 процента. Това няма ли да ми изтощи косата, но и продавачката ми каза , че със 6-цата няма да ми хване. Освен това май ще ми идва, дали да не изчакам да ми свърши и така да се боядисвам, какво ще кажете?

# 400
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! От дълго време се боядисвам с Межарел 10.1 ( главно с 6 процента, понякога само корените с 9), но косата ми е много изтощена и реших да започна с Иноа. Купих си днес 10.1, но окислителя разбрах, че е специфичен и тук в Белгия има само големи шишетапо 13 евро и не ми се даваха 26 евро за 6 и 9 процента, така че взех 9 процента. Това няма ли да ми изтощи косата, но и продавачката ми каза , че със 6-цата няма да ми хване. Освен това май ще ми идва, дали да не изчакам да ми свърши и така да се боядисвам, какво ще кажете?

Моята също е много изтощена и мисля да използвам 10.1 на Иноа за корените с 9% окислител,но мисля че няма да изсветли достатъчно (тъмно кестеняв корен).Щ е чакам с нетърпение да видя твоя резултат  Hug

# 401
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета! От дълго време се боядисвам с Межарел 10.1 ( главно с 6 процента, понякога само корените с 9), но косата ми е много изтощена и реших да започна с Иноа. Купих си днес 10.1, но окислителя разбрах, че е специфичен и тук в Белгия има само големи шишетапо 13 евро и не ми се даваха 26 евро за 6 и 9 процента, така че взех 9 процента. Това няма ли да ми изтощи косата, но и продавачката ми каза , че със 6-цата няма да ми хване. Освен това май ще ми идва, дали да не изчакам да ми свърши и така да се боядисвам, какво ще кажете?

Моята също е много изтощена и мисля да използвам 10.1 на Иноа за корените с 9% окислител,но мисля че няма да изсветли достатъчно (тъмно кестеняв корен).Щ е чакам с нетърпение да видя твоя резултат  Hug


Playgirl, аз ще отложа боядисването с няколко дена, че днес ми дойде и не ми се рискува. Аз четох поста на едно момиче тук, което беше с доста тъмни корени и каза, че с 10-ка и са се покрили. Имаше и снимка, така че сигурно и при нас ще се получи.

# 402
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! От дълго време се боядисвам с Межарел 10.1 ( главно с 6 процента, понякога само корените с 9), но косата ми е много изтощена и реших да започна с Иноа. Купих си днес 10.1, но окислителя разбрах, че е специфичен и тук в Белгия има само големи шишетапо 13 евро и не ми се даваха 26 евро за 6 и 9 процента, така че взех 9 процента. Това няма ли да ми изтощи косата, но и продавачката ми каза , че със 6-цата няма да ми хване. Освен това май ще ми идва, дали да не изчакам да ми свърши и така да се боядисвам, какво ще кажете?

Моята също е много изтощена и мисля да използвам 10.1 на Иноа за корените с 9% окислител,но мисля че няма да изсветли достатъчно (тъмно кестеняв корен).Щ е чакам с нетърпение да видя твоя резултат  Hug


Playgirl, аз ще отложа боядисването с няколко дена, че днес ми дойде и не ми се рискува. Аз четох поста на едно момиче тук, което беше с доста тъмни корени и каза, че с 10-ка и са се покрили. Имаше и снимка, така че сигурно и при нас ще се получи.


По-добре  Peace при мен малко преди цикъл или по време не ми хваща добре и скалпа ми е много чувствителен и щипе ужасно  ooooh! Аз си мисля да си дам временна почивка на косата и да я боядисам с 6.42(най-близък ми е до естественият) .Предполагам,че на тази светла основа ще се отмие цвета напълно до 3-4 месеца и тогава отново ще я изсветлявам,но вече сам с боя  Naughty

Момичета какво ще кажете,дали ще се отмие цвета до 3-4 месеца,целта ми е леко потъмняване за няколко месеца и после пак русичко  Blush

# 403
  • Мнения: 171
Здравейте,

Искам да попитам нещо. Отскоро започнах и аз да се мажа и то по задължение, защото си развалих косата преди две седмици. В тази връзка искам да ви попитам нещо и ще се радвам да отговорят жени с подобен опит на моя.
Тъй като не разбирам много от бои и боядисвания.. ходя на фризьор веднъж годишно, обаче наскоро направих един гаф с косата си, който явно е необратим. Ходих в някакъв квартален фризьорски салон и не разбирах много от изсветляване и т.н. и си изсветлих черната коса с блондор със седем степени на русо/морковено русо. А аз въобще не съм искала руса коса, да не говорим, че косата ми стана на руси петна, не русо. Направо съм в шок като се видях в огледалото и сега не знам какво да правя. Sad
Обиколих всички възможни фриз. салони да разпитам, порових се в нета и навсякъде казват, че русото няма как да се промени, поне не от раз, изгорих си и косата, а пък аз искам да си върна черния цвят (или тъмно черно със сини отенъци). Потърсих за перманентни качествени бои и най-много работят в салоните с матрикс, иноа и т.н.
Въпроса ми към вас е, как мога да си върна цвета? Тази боя ще ми свърши ли работа и ще покрие ли изрусените коси? Мога ли да се мацна пак черно или ще трябва да минавам през всички цветови гами от русо, кестеняво до черно? Честно казано не желая да ходя нон стоп по фризьори или да си увреждам още косата и бих искала да си върна натуралния цвят или да се боядисам черно. Много ми е притеснено какво ще се случи с косата си и как да премахна това русо. Всеки косъм е специфичен, а всички фризьори казват различни неща и общо взето гледат да те зарибят да им станеш постоянен клиент, а на мен не ми е това целта. Ще се радвам на съвети и препоръки какво да правя. В момента съм оставила косата две седмици да си почине след това агресивно изрусяване и после ще решавам какво да я правя. А междувременно растат и корените и трябва да взема окончателно решение до 1-2 седмици. Благодаря ви предварително. Simple Smile

# 404
  • Мнения: 171
П.С. Забравих да вметна, че натуралния ми цвят е черно-кестеняво. В момента съм руса с морковени оттенъци по края на косата (защото имах едно червено омбре преди да се изруся). Наистина не отидох на истински фризьор, а на квартална "бръснарка" така да го наречем и ето резултата. Ако бях отишла на професионалист поне щеше да ме направи като хората или ако не друго да ме предупреди какво значи изрусяването и аз щях да се откажа на мига, най-много да се мацна с някоя черна боя ама нейсе...

Общи условия

Активация на акаунт