Споделете опит мамчета...

  • 2 109
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте момичета искам да попитам с какво забавлявахте и как занимавахте бебетата си на месец и половина 2....ще ми е доста интересно да прочета а пък и доста полезно.Няма да е ло6о да се възползвам от вашия опит.Благодаря ви предварително...

# 1
  • България
  • Мнения: 757
Ми те са доста малки да ги забавляваш с нещо newsm78
Моят най-често ревеше,ядеше,рядко спеше и това е.
Закачай ярки играчки около бебето,така и така сега открива света,поне да "тренира" зрението си.

# 2
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
С носене на ръце, с кърмене, с возене в количка и после отначало, може и не в същия ред.

# 3
  • Мнения: 13
Точно както ти е казала Велислава няма как особено да се забавлява на тази възраст,найстина послушай съвета който ти е дала и накачи около бебето искрящи играчки,примерно аз съм чела че те 1-воначално започват да разпознават жълтия цвят...ако не друго ще привлича вниманието му/й.

# 4
  • София
  • Мнения: 110
На тази възраст е по-вероятно по-скоро ти да се забавляваш с присъствието на бебето.  Mr. Green
Моята госпожица не беше особено поспалива. Забавлявала съм я с разходки, кърмене и гушкане. Пусках по-тихо музика, пеех ѝ, разказвах ѝ разни неща, разхождах я из апартамента.  Mr. Green Започнах да ѝ правя масажи, по това време направих и прословутата "Погача". Можеш да поканиш приятели/приятелки да се радват на бебето, а и да ти правят компания.  Peace
Ако обаче търсиш начин да забавляваш бебето, така че да ти се отвори свободно време - не мога да помогна.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 402
Ми те са доста малки да ги забавляваш с нещо newsm78
Моят най-често ревеше,ядеше,рядко спеше и това е.
Закачай ярки играчки около бебето,така и така сега открива света,поне да "тренира" зрението си.

Това е, да не се повтарям.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 823
Според мен на тази възраст детето в твърде малко за "забавления".
И при двете ми деца режима по това време беше кърмене, спане и смяна на памперса. И вечерно къпане.

# 7
  • Мнения: 1 796
Ами както са казали момичетата,няма с какво толкова да се забавлява бебчето. Закачи някоя играчка,но не много близо,защото съм чувала,че ако играчката е много близо може да се изкривят очичките.Това е.

# 8
  • Мнения: 2 447
Моят на тази възраст само ядеше и спеше...

# 9
  • Мнения: 474
На тази възраст бебчетата почти изцяло спят и ядат, но когато имаше колики го слагахме в люлка или правихме такава от стола за кола /един мъж - баща или дядо се хваща за касата на вратата с една ръка, а с другата люлее столчето  Laughing - но е доста уморително. Слагах Алек по малко на активната гимнастика, но не и обръщаше никакво венимание. Звукът на сешоара много му харесваше както и нежни мелодийки. Много му се усмихвах и го галех по главичката. Такива неща - повярвай ми имате толкова време да се забавлявате "истински". Сега при нас е бомба паднала вкъщи и забавленията са огромни  Rolling Eyes Peace

# 10
  • Мнения: 1 569
Няма много какво повече да се каже. Моето на тази възраст нормално - основно ядеше, спеше, сучеше. Вечер се радваше на банята. Много се гушкахме на леглото и й говорехме. Слагахме я в шезлонга, на който закачахме не трите, а едната от играчките, които имаше към него. Както е споменала Крстина в никакъв случай не се слага близо пред очите. Макс една играчка с ярки цветове.

# 11
  • Мнения: 8 999
Моите до края на третия месец предимно спяха. Забавленията им бяха кърменето, къпането, разходки с количка /в която също така спяха, та не знам доколко им е било забавно/, малко мачканица /гушкане, гукане, гимнастика/ и, ако случайно са будни и не правим нито едно от изброените неща, да се взират в играчки, накачени около тях.

# 12
  • Мнения: 44
Ами, моят юнак много обича, когато го сложа в люлката - пускам му и музика, и светлини. Харесва му.
И също - масажи. Слагаш го да легне и почваш - крачета, коремче, гръбче  Simple Smile Много се кефят!!!

# 13
  • Мнения: 1 706
Ето подобна тема, въпреки че става дума за малко по-големи бебета.

# 14
  • Мнения: 1
Моето момче на тази възраст само ядеше и спеше.Харесваха му разходките с количката и държането на ръце.За друго не се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт