Споделете опит мамчета...

  • 2 112
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Ами как - слагах го в леглото да реве и отивах в кухнята да уча, след 3 часа хранене и така по 24 часа Mr. Green  Бях му закачила от тези въртящите се свирукащи играчки и го въртях по цял ден над главата му. Това е. Пази си силите и събирай идеи за след това Mr. Green

# 16
  • Мнения: 134
Благодаря ви за мненията,малък е за игра това ми е ясно ,но той стой доста време буден ококорва очички и не спи в4ера за цял ден от 10 сутринта до къпането в 20 има само един час сън през другото време буден няма преспиване ококорва о4и и това е та затова попитах да посъбера малко идеики и аз...а за по нататък е ясно ще си играем по цял ден аз и без това друга работа си нямам.Обаче за сметка на в4ера днес спи само го вдигам за преобли4ане и ядене,даже снощи пропусна нощното хранене голяма умора ще да е след в4ера....

# 17
  • Мнения: 989
Честно казано, на тази възраст не съм ги занимавала с нищо. Бях наредила около легълцето разни ярки шарени играчици, по които да се заглеждат и им пеех песнички.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Моите не се интересуваха от нищо друго, различно от ... кърмене. Laughing Гушкане и говорене, шарени дрънкалки, които основно гледаха. На 2м вече се заглеждат, играчката (въртяща) за легло е добра идея, също.

# 19
  • Мнения: 845
Наслаждавай се на все оше "тихите" моменти, когато бебо спи и яде... след 2-3 месеца вече ше иска повече внимание и няма да имаш възможност за почивка. Релаксирай колкото се може, зашото от тук нататък все забавления и игри ше трябват, до  към....   newsm78 10-тата година. После вече ше ни отсвирват и ше се забавляват сами.

# 20
  • Мнения: 304
Съгласна съм със останалите.Няма какво толкова да му забавляваш на толкова мъничко бебе.

# 21
  • Мнения: 1 310
На тази възраст бебето ми ядеше и спеше. Ако се е случвало да се задържи по-дълго буден си го гушках, пеех му песнички. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 76
Моя племенник е точно на толкова и сестра ми леко се побърква,защото иска постоянно да го носят на ръце и да се оглежда,да разучава,следи те с поглед и се кокори.Дадох и нашата музикална играчка,онези за над кошарата,които се въртят и малкия останал очарован,пък и майка му,защото си спял в леглото и мирувал.Помня този период и аз,беше трудничко,иска да е все около теб,по възможност в теб,ако имаш нещо като люлка може би ще го занимава.Докато не почне да лази общо взето това правят бебетата в този период.
А и да допълня.За мен беше най-трудно,защото дъщеря ми спеше по 40 мин.(точно по часовник) и 3 часа будуваше и така до вечерта.Аз леко изкуках,защото мира нямах,но при всеки е различно.

# 23
  • Мнения: 44
Много са полезни - поне за мен - тези люлките, които са на батерии. Освен, че люлеят бебчето много успокояващо (имат по няколко степени), пеят и мигат с различни светлини. Имат и дрънкалки по тях. Тъпото е, че са само на батерии (поне нашата), но пък си струва  Simple Smile
Моят син може да прекара целия си ден в люлката Grinning ако не го извадя!

# 24
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Благодаря ви за мненията,малък е за игра това ми е ясно ,но той стой доста време буден ококорва очички и не спи в4ера за цял ден от 10 сутринта до къпането в 20 има само един час сън през другото време буден няма преспиване ококорва о4и
Моята беше същата.  Grinning
Само се кокореше по цял ден и искаше гледа (от високо) и да се разхожда.
В момента единствената разлика е, че започна да се заглежда по играчки, но не й задържат дълго вниманието....

# 25
  • София
  • Мнения: 816
Мен ако ме питаш мила,почивай си докато спи,че послеее ще се забавлявате и без да искаш,и да искаш спокойствие няма,искаш книга нямааа,грим-нямааа,искаш с таткото да се гушкате-нямаааа Laughing

# 26
  • Мнения: 6 164
Този въпрос не би трябвало да те тормози поне още 3-4 месеца. Най-добре да се научи да се забавлява само бебето. Че после ще пускаш тема "Помощ, не мога една чиния да измия!"... Peace

# 27
  • Мнения: 925
Моят на тази възраст предимно ревеше и по-малко спеше и ядеше. Смяната на памперси е голямо забавление, но предимно за теб  Wink . макар, че от друга страна погледнато, имаше период в който беше съвсем малък,  и при смяната на пампер го оставях с голо дупе да си ритка за десетина минути  и много се кефеше Simple Smile .
Можеш да му пееш, да му разказваш приказки - вярно е , че нищо не разбира, но от друга страна гласът ти му действа успокояващо Simple Smile . Закачи му разноцветни играчки над леглото/количката... Танцувай с бебето Simple Smile Абе прави всичко, което ти доставя удоволствие - и за него е същото Simple Smile И го гушкай, мнооооооооооооогоооооооо го гушкай, защото моят вече рядко ми дава да го гушкам като е буден  Sad . Все с нещо е зает и недоволства като го "мачкам" .

# 28
  • Мнения: 1 043
Този въпрос не би трябвало да те тормози поне още 3-4 месеца. Най-добре да се научи да се забавлява само бебето. Че после ще пускаш тема "Помощ, не мога една чиния да измия!"... Peace
Laughing Laughing LaughingИ аз в старанието си да я забавлявам постоянно,сега неми остава време да измия шишето от млякото Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 393
С нищо не съм го забавлявала, той само спеше и ядеше.

Общи условия

Активация на акаунт