КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 472
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 1
Здравейте,
Дъщеря ми е на 5г и 6 месеца.Без да забелязваме, че има проблем с очите я заведохме на профилактичен преглед.Резултатите:

Зрителна острота на далече VOD =0.2 c +1.25d.cyl ax95 =0,6 VOS =1,0
ARF
На тесни зеници
OD: + 2.5 d.sph - 1.75 d.cyl. ax 6
OS: + 0.75 d.sph - 0.50 d.cyl. ax 1

На широки зеници
OD: + 3.25 d.sph - 1.50 d.cyl. ax 10
OS: + 1.75 d.sph - 0.50 d.cyl. ax 2

Рецептата за очилата
     sph  cyl   ax
 OD   -   +1.5  96
 OS   -   +0.50 90

Препоръчаха очилата да се носят постоянно, след 6 месеца отново да отидем на контролен преглед.
Решихме да потърсим второ мнение от специалист-

На тесни зеници
<R>  S    C    A
   +0.75 +1.5  92
<L>+0.25 +0.25 86

На широки зеници
<R>  S    C    A
   +1.75 +1.25 90
<L>+1.00 +0.50 92

Тук офталмолога препоръча да изчакаме 6 месеца или ако правим очила да се носят когато има повече натоварване - гледане на ТВ, ползване на компютър , четене и писане.
Решихме, да не отлагаме във времето с очилата .По резултатите от изследванията не мога да преценя дали детето трябва да ги носи постоянно - в детската градина, игри или само при гледане на ТВ.На тази възраст все още не чете.  И ако тя носи очила, постоянно това значи ли,че ще има по добри резултати? Благодаря.

# 946
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Ако няма оплаквания прегледът протича рутинно като се проверяват зрението, синхрон на движение на очите, анатомичните структури и т.н. Не много по-различно от възрастен пациент.
Здравейте д-р Константинов,
И аз с поредния въпрос към вас. Интересува ме как протича очен преглед при дете на 6 г. 8 м., което не е посещавало до момента очен лекар?

# 947
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Поради особеност на физиологията на детските очи, те трябва да носят очилата постоянно. Или носят или не носят!
Здравейте,
Дъщеря ми е на 5г и 6 месеца.Без да забелязваме, че има проблем с очите я заведохме на профилактичен преглед.Резултатите:

Зрителна острота на далече VOD =0.2 c +1.25d.cyl ax95 =0,6 VOS =1,0
ARF
На тесни зеници
OD: + 2.5 d.sph - 1.75 d.cyl. ax 6
OS: + 0.75 d.sph - 0.50 d.cyl. ax 1

На широки зеници
OD: + 3.25 d.sph - 1.50 d.cyl. ax 10
OS: + 1.75 d.sph - 0.50 d.cyl. ax 2

Рецептата за очилата
     sph  cyl   ax
 OD   -   +1.5  96
 OS   -   +0.50 90

Препоръчаха очилата да се носят постоянно, след 6 месеца отново да отидем на контролен преглед.
Решихме да потърсим второ мнение от специалист-

На тесни зеници
<R>  S    C    A
   +0.75 +1.5  92
<L>+0.25 +0.25 86

На широки зеници
<R>  S    C    A
   +1.75 +1.25 90
<L>+1.00 +0.50 92

Тук офталмолога препоръча да изчакаме 6 месеца или ако правим очила да се носят когато има повече натоварване - гледане на ТВ, ползване на компютър , четене и писане.
Решихме, да не отлагаме във времето с очилата .По резултатите от изследванията не мога да преценя дали детето трябва да ги носи постоянно - в детската градина, игри или само при гледане на ТВ.На тази възраст все още не чете.  И ако тя носи очила, постоянно това значи ли,че ще има по добри резултати? Благодаря.

# 948
  • Мнения: 1 779
Д-р Константинов здравейте.
Дъщеря ми от месец и половина има следния проблем: Очите и в по-голяма степен дясното се зачервява от едната страна на склерата. Така червенината стои около 3 дни след това около два дни няма нищо. Веднага след това пак се зачервяват и така вече повече от месец с периоди на зачервяване и липса на такова. Според педиатърката това е алергия към полените по всяка вериятност и изписа по 7 капки финистил веднъж дневно 10 дни. Вече 6 -ти ден ги пие и положението е същото 3 дни червено 2 дни всичко е ок. Според вас възможно ли е да е алергия или да настояваме за направление за очен лекар. Дали лечението е удачно. Благодаря предварително за отговора.

# 949
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Много прилича на алергия, но обезателно трябва да се види от специалист и да се предпише съответно лечение.
Д-р Константинов здравейте.
Дъщеря ми от месец и половина има следния проблем: Очите и в по-голяма степен дясното се зачервява от едната страна на склерата. Така червенината стои около 3 дни след това около два дни няма нищо. Веднага след това пак се зачервяват и така вече повече от месец с периоди на зачервяване и липса на такова. Според педиатърката това е алергия към полените по всяка вериятност и изписа по 7 капки финистил веднъж дневно 10 дни. Вече 6 -ти ден ги пие и положението е същото 3 дни червено 2 дни всичко е ок. Според вас възможно ли е да е алергия или да настояваме за направление за очен лекар. Дали лечението е удачно. Благодаря предварително за отговора.

# 950
  • Мнения: 780
Здравейте!
Дъщеря ми в момента е на 1 месец. След като ни изписаха от родилното забелязах, че лявото и оченце е леко по-притворено. Клепача и леко подут. Много съм притеснена. Дали ще отмине, все пак сме още много мънички, ако това има значение...  Sad

# 951
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Това състояние ще се промени, но за какво става дума точно, трябва лично впечатление.
Здравейте!
Дъщеря ми в момента е на 1 месец. След като ни изписаха от родилното забелязах, че лявото и оченце е леко по-притворено. Клепача и леко подут. Много съм притеснена. Дали ще отмине, все пак сме още много мънички, ако това има значение...  Sad

# 952
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, от няколко дни забелязвам,че на едното око долния клепач сякаш потъва надолу и се губи под как да кажа торбичката под около/кожата. Само на едното око е.Малката е на 4 месеца и досега не е било така.Все още самото око не е раздразнено,червено или секретиращо, но имам чувството,че скоро миглите ще започнат да дразнят окото. Не знам дали има и връзка с това,че в момента е малко хремава и със зачервено гърло.Изписаха ни Макситрол за носа.Но за окото не съм правила консултация.
Благодаря

# 953
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Това, което описвате го виждаме при бузестите бебета. Ако окото не се дразни, нищо не се налага да се прави. Ако почне дразнене, търсете съвет!
Здравейте, от няколко дни забелязвам,че на едното око долния клепач сякаш потъва надолу и се губи под как да кажа торбичката под около/кожата. Само на едното око е.Малката е на 4 месеца и досега не е било така.Все още самото око не е раздразнено,червено или секретиращо, но имам чувството,че скоро миглите ще започнат да дразнят окото. Не знам дали има и връзка с това,че в момента е малко хремава и със зачервено гърло.Изписаха ни Макситрол за носа.Но за окото не съм правила консултация.
Благодаря

# 954
  • София
  • Мнения: 117
Блгодаря за отговора. Да - бузесто бебе е. Значи е нормално да се почви и на другото око така ли  да разбирам? И само да си изчезне? Засега не се дразни окото.

Здравейте!
Това, което описвате го виждаме при бузестите бебета. Ако окото не се дразни, нищо не се налага да се прави. Ако почне дразнене, търсете съвет!
Здравейте, от няколко дни забелязвам,че на едното око долния клепач сякаш потъва надолу и се губи под как да кажа торбичката под около/кожата. Само на едното око е.Малката е на 4 месеца и досега не е било така.Все още самото око не е раздразнено,червено или секретиращо, но имам чувството,че скоро миглите ще започнат да дразнят окото. Не знам дали има и връзка с това,че в момента е малко хремава и със зачервено гърло.Изписаха ни Макситрол за носа.Но за окото не съм правила консултация.
Благодаря

# 955
  • Мнения: 1 158
Така мисля!
Блгодаря за отговора. Да - бузесто бебе е. Значи е нормално да се почви и на другото око така ли  да разбирам? И само да си изчезне? Засега не се дразни окото.

Здравейте!
Това, което описвате го виждаме при бузестите бебета. Ако окото не се дразни, нищо не се налага да се прави. Ако почне дразнене, търсете съвет!
Здравейте, от няколко дни забелязвам,че на едното око долния клепач сякаш потъва надолу и се губи под как да кажа торбичката под около/кожата. Само на едното око е.Малката е на 4 месеца и досега не е било така.Все още самото око не е раздразнено,червено или секретиращо, но имам чувството,че скоро миглите ще започнат да дразнят окото. Не знам дали има и връзка с това,че в момента е малко хремава и със зачервено гърло.Изписаха ни Макситрол за носа.Но за окото не съм правила консултация.
Благодаря

# 956
  • Мнения: 26
Здравейте, д-р Константинов!
Искам да ви попитам следното: смесеният астигматизъм /който ни е доста висок, 3,50-4,00/ влияе ли на двуочното зрение. Нямаме двуочно зрение, а сме вече почти на 6 годинки. Носиме си постоянно очилата, но въпреки това наблизо кривиме едното око, и това ме притеснява, тъй като трябва да пишеме, а ще трябва скоро да ходи на училище. Притеснява ме как ще пише, като криви очето, когато гледа отблизо в тетрадката. Трудно й е да фокусира редовете и да пише буквите, а когато гледа напред и надалеч няма проблем. Даже на прегледа се установи, че е повишила зрителната острота до 0,8 и на двете очи. На прегледа не ни изписаха нови очила. Казаха да си останем с тези.
Много ще съм благодарна, ако ми дадете някакъв съвет!
Благодаря предварително!

# 957
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Липсата на двуочно зрение е следствие от кривенето, а смесеният астигматизъм има отношение към зрителната острота. Щом има кривене на 6 год. трябва да се обсъжда и хирургия, но аз не познавам случая достатъчно, за да съм категоричен в съветите си.
Здравейте, д-р Константинов!
Искам да ви попитам следното: смесеният астигматизъм /който ни е доста висок, 3,50-4,00/ влияе ли на двуочното зрение. Нямаме двуочно зрение, а сме вече почти на 6 годинки. Носиме си постоянно очилата, но въпреки това наблизо кривиме едното око, и това ме притеснява, тъй като трябва да пишеме, а ще трябва скоро да ходи на училище. Притеснява ме как ще пише, като криви очето, когато гледа отблизо в тетрадката. Трудно й е да фокусира редовете и да пише буквите, а когато гледа напред и надалеч няма проблем. Даже на прегледа се установи, че е повишила зрителната острота до 0,8 и на двете очи. На прегледа не ни изписаха нови очила. Казаха да си останем с тези.
Много ще съм благодарна, ако ми дадете някакъв съвет!
Благодаря предварително!

# 958
  • Мнения: 26
Много благодаря, д-р Константинов!
На нас ни бяха казали, че няма нужда от операция, защото кривенето било малко - 45 градуса, по-скоро ни обясниха, че не е точно кривене, а имаме хиперфункция на долен десен мускул, нещо такова. Като иска да фокусира предмет в първия момент окото играе, мърда, и после се стопира и няма проблем, но отблизо като че ли й е по-трудно, изчакват да се оправи от само себе си, което незнам дали е възможно. Тъй като при една операция има вероятност да се изкриви в другата посока окото. И затова се обърнах към Вас за съвет, да разбера и Вашето мнение!
А да не би тези очила, с които сме, да са й слаби, и да трябва да се изпишат точните, тъй като тези не са съвсем точни, малко по-малки от реалния диоптър?
Благодаря още веднъж, д-р Константинов, бъдете жив и здрав!

# 959
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте д-р Константинов! Бих искала  ако е възможно да попитам за следния проблем. Детето ми е на 2 год. и на лявото око единия ъгъл по - точно външния ъгъл на окото бялото леко сивее, почти незабележимо, но аз го виждам. Изглежда нещо като все едно перде на окото, без да е плътно и детето вижда добре според мен но малко ме притеснява това което сивее, ако ме разбрахте. Извинявайте за обяснението.

Общи условия

Активация на акаунт